Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být dobrým přítelem není vždy jednoduché, a to ani když máte skvělou přítelkyni. Musíte vědět, jak s dívkou komunikovat, jak jí projevovat lásku a zároveň jí dopřát svobodu. Dobrý přítel ví, jak jeho dívce zrovna je a dokáže jí pomoci. Pokud chcete také vědět jak na to, přečtěte si následující postup.

Metoda 1 ze 5:
Komunikujte

 1. 1
  Buďte upřímní. V každém vztahu je upřímnost vždy to nejlepší. Když k sobě budete od začátku vztahu upřímní, nebudete se zaplétat do zbytečných lží. Měli byste umět své dívce říct cokoli a také byste měli být někdy schopni mluvit o své minulosti bez toho, abyste zabíhali do zbytečných detailů.

 2. 2
  Důvěřujte jí. Důvěřujte své dívce a dejte jí také důvod důvěřovat vám. Důvěra je základem každého vztahu – jde koneckonců o kombinaci důvěry a závazku. Když si budete věřit, budete mít mezi sebou otevřenější vztah a také pochopíte, co ten druhý chce, co cítí a co potřebuje.

 3. 3
  Snažte se přispívat do konverzace stejnou měrou. Když spolu mluvíte, snažte se o 40-60% rovnováhu v rozhovoru. Není příjemné, když partner mluví příliš mnoho, nebo když naopak nemluví vůbec. Když budete potichu, bude si myslet, že o ni nemáte zájem nebo že se nudíte. Když budete mluvit příliš, bude si myslet, že jste neslušný nebo sebestředný. Pokud je ale sama spíše stydlivá, nesnažte se to nijak měnit.
  • Rozhovory jsou o výměně názorů. Neměli byste jí jen tak vyprávět dlouhý příběh a čekat na odpověď.
  • Samozřejmě přijdou chvíle, kdy budete muset mluvit více (například když budete chtít popsat něco vzrušujícího) a také se více stáhnout (když se stane něco nehezkého), ale celkově se snažte o vyrovnanou konverzaci.
  • Když se vám to nedaří, použijte otázky. Ptejte se své dívky na cokoli. Jaké má ráda filmy? Co poslouchá? Jaké období roku má nejraději a proč? Ptejte se jí na zážitky z dětství atd. Jistě se do toho brzy dostanete – otázkami se dostanete k dalším a dalším tématům k hovoru.
 4. 4
  Buďte dobrým posluchačem. Nezapomeňte, že kromě mluvení byste měl také umět poslouchat. Opravdu poslouchejte, nečekejte jen na to, až budete moci zase mluvit. Neposlouchejte ale příliš zaujatě, když ani jednou nepřerušíte oční kontakt, vyděsíte ji. Vždy se snažte působit zajímavě a zajímejte se o to, co vám dívka říká.
  • Pokud jen čekáte na to, až domluví abyste mohl začít mluvit vy, bude jí to jasné.
  • Pokud vám něco řekla už dvakrát a vy to nevíte, protože jste ji neposlouchal, vaše dívka bude opravdu naštvaná.
 5. 5
  Naučte se kompromisovat. Kompromisy jsou důležitou součástí komunikace. Pokud se se svojí dívkou na ničem neshodnete, aniž byste se museli pohádat, nebo aniž by se jeden musel vzdát tomu druhému, máte problém. Musíte umět mluvit o svých potřebách a touhách a také pochopit, co chce vaše dívka. Neměli byste ignorovat její pohled na věc, ale také se nenechejte zahánět do kouta.
  • Když si v klidu oba promluvíte o tom, jak byste chtěli danou situaci řešit, můžete si napsat seznam pro a proti a rozhodnout se pro to nejlepší řešení.
  • Někdy budete muset tomu druhému ustoupit. Je to v pořádku, pokud se v tom budete střídat. Když ona například vybere film v kině, vy můžete vybrat restauraci.
  • Součástí kompromisů je mluvit klidným hlasem i když se spolu zrovna neshodnete. Nekřičte na sebe a nesnažte se vydupat si své za každou cenu.
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Podporujte ji

 1. 1
  Podporujte svoji přítelkyni. Můžete jí svoji podporu dát najevo tím, že ji budete poslouchat, budete jí k dispozici a projevíte zájem o to, co vám říká. Když spolu trávíte čas, snažte se naslouchat jejím potřebám. Když ji budete podporovat, pomůžete jí budovat důvěru a pocit bezpečí. Navíc když budete myslet na její sny a cíle, bude i ona podporovat ty vaše.

 2. 2
  Upřímně jí lichoťte. Měli byste své dívce lichotit co nejčastěji, ale nepřehánět to. Měli byste samozřejmě lichotit jak jejímu vzhledu, tak její vnitřní kráse. Zmiňte, že jí to dnes sluší a oslovujte ji osobně. Bude vědět, že se vám líbí a také bude vědět, že vám záleží i na její osobnosti.
  • Vymyslete si něco originálního. Neříkejte například jen „vypadáš hezky“. Raději vymyslete něco jako „ten účes je krásný, hezky ti vyniknou oči“. Čím konkrétnější budete, tím jedinečnější kompliment vymyslíte a vaše dívka to jistě ocení.
 3. 3
  Mějte soucit. Pokud je pro vaši dívku něco důležité, mělo by to být důležité i pro vás. Nemusíte se zajímat vždy přímo o to, co dělá ona, ale sdílejte s ní její zážitky a podporujte ji. Když je smutná, snažte se vcítit se do ní a pochopit, co prožívá. Nezlehčujte její pocity jen proto, že pro vás to „není nic hrozného“.
  • Někdy bude vaše dívka možná chtít jen tak plakat a bude chtít, abyste ji utěšoval. Nesnažte se řešit všechny problémy hned, počkejte až se dívka trochu uklidní, potom to jistě půjde lépe.
  • Když je smutná, je důležité se jí zeptat, jestli o tom chce s vámi mluvit. Dejte jí najevo, že vám na ní záleží, ale že na ni netlačíte, pokud o tom zatím nechce mluvit.
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Buďte milující a laskavý

 1. 1
  Projevujte dívce náklonnost. Ukazujte svojí přítelkyni, že ji milujete. Dotýkejte se jí, objímejte ji a líbejte a čas od času jí projevte lásku i na veřejnosti nějakým jemným způsobem.
  • Neměli byste to přehánět, nechcete přece, aby se cítila nepříjemně. Nezapomeňte sledovat její signály a pokud na to nemá náladu, nelíbejte ji.
 2. 2
  Dotýkejte se jí. Dívky jsou většinou citlivější než muži, takže by měl stačit jen lehký dotek. Pokud je vaše dívka romantička, můžete jí říct, že vám chyběla, když se uvidíte po několika dnech a dát jí jemný polibek na tvář nebo rty. Objetí na veřejnosti může trvat jak dlouho chcete, sledujte ale reakce dívky a ukončete to včas.
  • Pokud s touto dívkou chodíte již delší dobu a líbali jste se, můžete jí klidně dát pusu na tvář, ruku, krk nebo jinam a ukázat jí tím, že si ceníte toho, že ji máte.
  • Pokud si nejste jistí tím, co si vaše dívka myslí o veřejných projevech lásky, nejprve buďte diskrétní. Věřte nebo ne, ne všechny dívky se rády drží za ruce.
 3. 3
  Oceňte její vzhled. Vaše dívka by se vám měla líbit jak s make-upem i bez něho. Měli byste zajistit, aby se s vámi mohla uvolnit a být sama sebou. Neměla by mít pocit, že o sebe musí neustále pečovat a starat se, jinak se vám přestane líbit. Dejte jí najevo, že je krásná neustále – po hodině u zrcadla i těsně po probuzení.
  • Pokud má nějaké nové oblečení nebo účes, vždy jí to hned pochvalte a oceňte její snahu vypadat pro vás dobře.
 4. 4
  Dávejte jí dárky při speciálních příležitostech. Snažte se vymyslet dobré dárky na vánoce, narozeniny, valentýna a výročí a i další speciální příležitosti. Vybírejte rozumné a promyšlené dárky, nemusí jít o nic extra drahého, jen by to mělo být něco, čím dáte najevo, že ji znáte a myslíte na ni.
  • Můžete například nechat vyrýt její jméno na náhrdelník, nebo pořídit nějaký přívěsek s něčím, na čem jí záleží, například sněhovou vločkou. Pokud ráda lyžuje nebo hraje na nějaký nástroj, myslete na to při výběru dárků. Většinou je také dobré donést nějakou čokoládu (pokud ji má ráda).
  • Všímejte si jejích zájmů, když jste spolu někde venku. Například sledujte, kam se dívá do výloh a co vám ukazuje v obchodech. Nemyslete pouze na hmotné věci, například i zážitky mohou být skvělým dárkem.
  • Květiny jsou většinou naprosto ideální. Jsou krásné, promyšlené a nezničí vám měsíční rozpočet. Pokud má dívka ráda určitý druh květin, kupte jí tuto rostlinu v květináči. Může si ji dát na okno a pokaždé, když se na ni podívá, si vzpomene na vás.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Buďte spontánní

 1. 1
  Snažte se udržet ve vztahu zábavu. Nezapadejte do zajetých kolejí a nedělejte pořád ty stejné věci. Pravděpodobně máte několik věcí, které si spolu užíváte, ale zkoušejte také nové věci. Jezděte na nová místa, zkoušejte nové sporty s přáteli nebo sami a nebo objevujte neznámé části města. I každodenní aktivity mohou být zajímavější, když je děláte s partnerem.
  • Když budete střídat činnosti, dodáte svému vztahu vzrušení a pocit čerstvosti. Také si budete vytvářet vzpomínky, které vám zůstanou navždy a budou pro vás nakonec cennější než zážitky.
  • Za nějakou dobu byste se spolu měli již cítit naprosto skvěle a dělat cokoli, aniž byste si připadali divně. Ideálně by se s vámi vaše dívka nikdy neměla cítit hloupě, pokud chcete mít plnohodnotný vztah. Buďte vždy připravení vystoupit ze své zóny komfortu a zkuste něco nového.
  • Překvapte svoji dívku čas od času něčím zajímavým – můžete ji vzít na závody aut, projít se spolu na neznámé místo, zatančit si bez hudby nebo jí donést nějakou hru a zahrát si s ní.
 2. 2
  Někdy jí doneste malý dárek jen tak. Vyberte si něco jen tak a dejte jí to jen proto, že jste si na ni vzpomněli. Takový dárek ji velmi potěší, protože ho nebude očekávat. Sean Connery řekl, že „srdce ženy si získáte neočekávanými dárky v neočekávanou dobu“.
  • Pokud zrovna máte pocit, že si to vaše dívka zaslouží nebo uvidíte něco hezkého – kupte jí to, i když se její narozeniny blíží.
 3. 3
  Vezměte ji na nějaký výlet. Výlety mimo domov nejsou pro dlouhodobé vztahy řešení, ale když ji vezmete někdy někam na víkend, můžete si odpočinout a oživit tak svůj vztah. Cokoli spontánního je skvělé. Vyberte si nějaké dobrodružné místo, nebo třeba odpočinkové lázně a neříkejte jí, kam jedete. Jen jí řekněte, co si má zabalit s sebou. Bude se jí líbit to tajemno a jistě si ji tím získáte.

  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Udržte si svoji nezávislost

 1. 1
  Dopřejte jí prostor. Jen proto, že je vaše dívka vaší drahou polovičkou to neznamená, že je vaše a že ji vlastníte. Nemůžete mít žádného člověka jen pro sebe. Dopřejte jí nějaký čas pro sebe a nechejte ji, aby si dělala to, co ji baví. Nemusíte s ní trávit veškerý volný čas. Měli byste jí dovolit, aby se zabývala svými vlastními věcmi a trávila čas se svými kamarádkami a nekontrolovat ji každých pět minut.
  • Najděte rovnováhu, která vám oběma umožní trávit nějaký čas o samotě, s přáteli a také spolu. Možná žárlíte na ostatní lidi, ale pokud jí důvěřujete a chováte se k ní hezky, neměli byste se ničeho obávat.
 2. 2
  Pečujte o sebe. Nebuďte na dívce závislí. Nic nevystraší člověka tak, jako muset trávit čas s někým, kdo na něm doslova visí, neustále mu připomíná, co má dělat a peskuje ho. Dodržujte hygienu, mějte své vlastní cíle a tvrdě pracujte. Nemůžete být dobrým přítelem, když nebudete zodpovědní za svůj vlastní život.
  • Dívka se ve vztahu nebude bavit, pokud bude mít pocit, že vám musí neustále něco připomínat.
 3. 3
  Travte nějaký čas se svými přáteli. Podporujte svoji dívku v tom, aby trávila čas se svými kamarádkami a očekávejte to samé také od ní. Neměli byste sice „s klukama“ trávit každý večer, ale také byste neměli mít problém někdy dívku nechat doma a jít se bavit s jinými lidmi, aniž byste si celý večer přáli být s ní.

 4. 4
  Mějte nějaké zájmy jen pro sebe. Věnujte se svým koníčkům, dělejte sporty a další věci, které jste dělali ještě před tím, než jste začali chodit se svojí dívkou. Můžete zkusit i to, co dělá ona, ale nemusíte se do toho nutit, pokud o to nemáte vyloženě zájem. Může být skvělé najít si koníčka, sport nebo jinou činnost kterou si budete společně užívat, ale neměli byste to dělat z donucení.
  • Když budete mít své vlastní zájmy, udržíte si svoji individualitu a budete schopni se vyvíjet i ve vztahu s přítelkyní.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že vaše dívka se baví se svými kamarádkami. Pokud nevíte, co chce jako dárek, zeptejte se jich, je možné, že toho o ní vědí více, než vy. Jistě společně najdete něco, co by chtěla dostat, vidět nebo zažít a také díky nim zjistíte, co nesnáší. Nevyptávejte se ale jejích kamarádek na osobní věci, ani od nich nezjišťujte, jak na tom jste pokud jste se pohádali. Je téměř jisté, že se postaví na její stranu a vy to tím ještě zhoršíte. Buďte na její kamarádky milí, i když vás nemají rády. Mohly by vaší přítelkyni začít radit, aby se na vás vykašlala (hlavně pokud se chováte jako idiot a nedovolíte jí s nimi trávit čas).
 • Připravte se na to, že s vaší dívkou budou flirtovat ostatní muži. Nežárlete ani nedělejte scény, pouze si pamatujte, že jste kdysi také jen flirtovali. Hlavně si uvědomte, že si vaše dívka již vybrala vás. Neměl byste ostatní muže vnímat jako hrozbu. Nikdy nezasahujte, dokud se vám někdo nebude snažit dívku přebrat, nebo dokud vás o to dívka sama nepožádá. Mějte sebevědomí. Pokud jí důvěřujete, nemáte se čeho bát a není důvod se zbytečně hádat.
 • Pokud na to dívka chce jít pomalu, měli byste to respektovat.
 • Pokud vaše dívka nemá ráda vaši nejlepší kamarádku, dejte jí najevo, že se nemá čeho bát a že jí vždy budete věrný.
 • Důvěřujte si. Pomůže vám to vzbudit důvěru i ve vaší přítelkyni. Navíc dívky mají rády, když jsou muži trochu drzí.
 • Pokud se na něčem nemůžete shodnout a procházíte si těžkým obdobím, snažte se dát věci do pořádku, místo abyste se snažili zjistit, kdo z vás je v právu.
 • Pokud je vaše dívka naštvaná nebo smutná, nenechejte ji jít spát v tomto stavu. Mluvte s ní o tom, co ji trápí. Bude tak vědět, že vám na ní záleží.
 • Nespěchejte na svoji dívku, mohli byste tím zničit vztah. Začněte pomalu a nechejte věci, aby se vyvíjely samy.
 • Pokud se vaše dívka zlobí, můžete se ji pokusit uklidnit, ale nepřehánějte to. Jen jí řekněte, že vám na ní záleží a že jste jí k dispozici.
 • Pokud je dívce zima, dejte jí svůj kabát.
 • Nespěchejte se vztahem, nechejte mu volný průběh.
 • Když vidíte, že dívku něco trápí, zeptejte se jí na to. Většinou vám to řekne, ale pokud ne, neptejte se jí znovu. Až bude připravena, řekne vám to sama.
 • Skládejte jí poklony o věcech, které na sobě sama nemá ráda. Například pokud je nešťastná ze svého nového účesu, nepřestávejte jí říkat, jak jí to sluší a usmívat se na ni.
 • Zeptejte se jí, co se jí na vás líbí a dávejte tuto stránku svojí duše najevo častěji. Pokud například řekne, že miluje váš úsměv, usmívejte se na ni častěji. Pokud s vámi ráda závodí, dejte si závod, ale na konci trochu zpomalte a nechejte ji vyhrát. Takové maličkosti jistě ocení.
 • Vztah dvou lidí může být někdy zvláštní. Pokud jste spolu jen krátkou dobu, nevyhnete se tomu. Neberte to tak, že se spolu necítíte dobře. Snažte se najít něco, o čem se můžete bavit. Nebojte se své dívky.
 • Poznat kamarádky své přítelkyně je velmi důležité. V některých situacích poslechne raději je než vás, takže byste s nimi měl vycházet dobře.
 • Pokud začnete žárlit na někoho jiného, nedělejte žádné scény. Dívka pak bude mít pocit, že jste jí posedlý. Promluvte si o tom, co vás trápí a ona to jistě změní.
 • Pokud je vaše dívka bisexuální nebo ji zajímá sex s jinými dívkami, neznamená to, že vás podvede. Podvádění je způsobeno problémy ve vztahu, nejde o to, co se lidem líbí. Důvěřujte jí a akceptujte ji takovou, jaká je. Jedině tak se vyhnete problémům.
 • Říkejte jí, jak se cítíte. Dejte jí najevo, že jste šťastní, smutní, naštvaní nebo spokojení – bude se s vámi cítit lépe když bude vědět, co se vám honí hlavou.
Reklama

Varování

 • Neztrapňujte ji. Většina lidí se cítí trapně, když se má bavit o spodním prádle, hygieně, milování atd. na veřejnosti. Tyto věci pro vás mohou být sice zajímavé, ale pro ni to může být velmi nepříjemné. Také nikdy neříkejte směšné příhody lidem bez svolení přítelkyně a pokud se vám snaží zabránit něco říct, zastavte se a nepokračujte. Zranili byste ji tím a ukázali jí, že vám záleží více na tom, abyste rozesmáli přátele, než na tom, aby se vaše dívka necítila hloupě.
 • Nikdy jí neříkejte o něčem, co jste pro ni chtěli udělat a nakonec jste to z nějakého důvodu neudělali. „Chtěl jsem ti donést dárek, ale pak jsem si to rozmyslel“ nebo „chtěl jsem jít dnes z práce dřív, abych mohl být s tebou ale pak jsem to zavrhl“ je hodně špatný nápad. Rozhodně si nebude myslet, že vám na ní záleží, bude si myslet, že vám za to nestojí. Je to horší, než zapomnětlivý přítel, protože jí tím dáte najevo, že umíte být romantik, ale že vám nestojí za to, abyste se pro ni takto snažili. Takové myšlenky si nechejte vždy pro sebe.
 • Nikdy nepodvádějte, vrátí se vám to zpět. Jednou většinou stačí na to, aby vás dívka nechala. Uvědomte si, koho milujete a neměňte to.
 • Nikdy nepomlouvejte její rodinu. Nikdo nemůže za to, co dělá nebo říká jeho rodina. Můžete jí například říct, že vám vadí že někdo řekl nebo udělal něco, ale dále se o tom nebavte a nepoužívejte to proti ní.
 • Nebuďte na ní závislý. Jistě chce nějaký prostor jen sama pro sebe, stejně tak jako vy. Pokud chce jít ven s kamarádkami nebo dělat něco bez vás, nedělejte z toho žádnou vědu.
 • Bez ohledu na to, jak moc ji milujete, nepředpokládejte, že ona to cítí stejně. Neměli byste ji vystrašit svými pocity.
 • Pokud vás partner přistihne při něčem, co by si mohl špatně vyložit, neříkejte „není to tak, jak si myslíš“, ani „není to tak, jak to vypadá“. Chytněte ji za ruku (většinou se bude snažit vysmeknout), podívejte se jí do očí, řekněte ji, že milujete jen ji a potom jí vysvětlete, že skutečně o nic nejde.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 231 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 264 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 4 264 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama