Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jistě jste někdy viděli někoho, kdo si zaparkuje motorku před barem a nebojácně vejde dovnitř oblečen v černé kůži. Sundá si bundu a odhalí potetované paže a položí na bar bankovku, načež mu barman beze slova naleje panáka. Když se na něho podíváte, všimnete si, že se chová naprosto uvolněně a nenuceně. Chtěli byste také být jedním z těchto drsňáků?

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Zapracujte na svém vnitřním drsňákovi

 1. 1
  Pozorujte okolí. Drsňáctví je stav mysli. Drsňák by byl drsňákem i kdyby na sobě měl růžovou sukýnku. Možná by nepůsobil tak zastrašujícím dojmem, ale stále by to byl drsňák. To proto, že být drsňák je o tom, co máte v hlavě. Je to jako dosáhnout nirvány.
  • Pusťte si nějaký film s Clintem Eastwoodem a hned budete vědět, jak se máte chovat, abyste vypadali drsňácky. Zkuste si toto chování osvojit a najděte si styl, který vám bude vyhovovat.
  • Přečtěte si něco o slavných drsňácích. Patří mezi ně například Sun Tsu a Genghis Khan, apollonští válečníci, Winston Churchill nebo Orson Welles, kteří vykouřili více doutníků než Fidel s Raulem dohromady, nebo Daniel Day Lewis a Jeff Bridges, kteří nosili tvídová saka a kalhoty od pyžama a přesto vypadali tvrdě.
 2. 2
  Chovejte se sebejistě. Sebevědomí je velmi důležité. Drsňáci dělají vše sebejistě a bez pochybností. Když to dokážete, lidé vás uvidí jako drsňáka rychleji, než si dokážete představit.
  • Měli byste chodit sebejistě s hlavou vzpřímenou, s narovnanými rameny (předstírejte, že za vámi vlaje dlouhá kápě) a trochu pomaleji. Přenášejte váhu při každém kroku.
  • Nestarejte se o to, jak věci dopadnou. Měli byste být v pohodě bez ohledu na výsledek situace. Vaše sebevědomí vám totiž umožňuje akceptovat každou situaci naprosto klidně. To je v podstatě základním rysem drsňáctví.
 3. 3
  Buďte odvážní. Drsňáci jsou odvážní. Většina lidí si pod pojmem drsňák představí nebojácného muže, který se postaví za ostatní, nebo se bez váhání pouští do nebezpečných situací. Překonejte svůj strach a nebojte se stát si za tím, čemu věříte. Vystupte ze své zóny komfortu a naučte se zvládat stresující situace.
 4. 4
  Nechejte za sebe mluvit své činy. Skutečný drsňák za sebe vždy nechává mluvit své činy. Drsňákům na slovech nezáleží. Každý může tvrdit, že umí létat, ale ne každý bez problémů vzlétne a proletí se nad hlavami všech ostatních.
 5. 5
  Naučte se překonávat překážky. Nic by vám nemělo stát v cestě. Jednou z nejtěžších věcí, kterým budete muset čelit, je odstranit všechno, co vám brání v tom, stát se skutečným drsňákem. Pravděpodobně se vám to nepodaří přes noc, ale když budete skutečně drsní, nakonec se vám to povede.
  • Pokud jste například stydliví, naučte se být sebejistější a zapamatujte si spoustu historek a vtipů, abyste si mohli povídat s kýmkoli. Opravdovému drsňákovi nikdy nedojdou témata k hovoru, ale většinou se mu nechce mluvit.
  • Naučte se řešit problémy. Když se ocitnete v nějaké prekérní situaci, měli byste být schopni ji jednoduše a účinně vyřešit. Drsňák dokáže vyřešit každý problém chytře a bez námahy.
  • Plánujte. Drsňák umí najít rovnováhu mezi spontánností a plánováním. Existují věci, které si plánovat nemusíte, ale existuje také spousta věcí, které musíte mít naplánované do detailu.
 6. 6
  Mějte vlastní styl. Skutečný drsňák si nosí jen to, co se mu líbí, bez ohledu na módní trendy. Jde o to najít si styl, který zvýrazní vaše sebevědomí. Když budete vypadat dobře, budete se i cítit dobře a nikdo nebude pochybovat o tom, že jste drsní.
  • Někteří lidé si drsňáky spojují s určitým stylem oblékání – vojenské boty, kůže, denim. Neznamená to ale, že se tak musíte oblékat i vy. Můžete být drsňák i v havajské košili a sandálech.
  • Zkuste si osvojit nějaký módní výstřelek. Můžete nosit vestu s kapsami, nebo například pouze denimové oblečení. Když si něco vyberete, držte se toho. Módní výstřelky, které nosí drsňáci, se brzy stanou legendárními.
 7. 7
  Noste sluneční brýle. Sluneční brýle jsou pro drsňáky nezbytností. Nezáleží na tom, co máte na sobě – když budete mít sluneční brýle, budete rázem mnohem drsnější. Sluneční brýle totiž postaví pomyslnou zeď mezi vás a ostatní lidi a dodají vám sebevědomí.
 8. 8
  Buďte sami sebou. Neměli byste zapomenout na to, kým jste. Být drsňákem neznamená způsobovat problémy a ohromovat ostatní lidi. Jde o to být sám sebou a být ochotný za to bojovat. Když začnete trávit čas s lidmi, kteří vás budou nutit do něčeho, co vám nebude příjemné, nebudete drsní, spíše naopak – podlehnete tlaku okolí.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Vyhněte se nebezpečí

 1. 1
  Nesnažte se být za každou cenu drsní. Pravděpodobně víte, co není drsné, ale přesto stojí za to si to připomenout:
  • Barevné koktejly pro dámy.
  • Sed s nohou přes nohu.
  • Manikúra a pedikúra. Neměli byste poslouchat to, co říkají ostatní lidé. Žádný drsňák nechodí na manikúru.
  • Muzikály. Muzikály nejsou v žádném případě drsňácké.
 2. 2
  Buďte tajemní. Neříkejte lidem, kam jdete (pokud to nebude nutné). Čas od času přijďte trochu později a chovejte se jako by nic. Nevyprávějte každému svůj životní příběh a nechejte lidi, aby se o vás zajímali sami.
 3. 3
  Porušujte pravidla, ale promyšleně. Drsňáci se od ostatních lidí liší tím, že se nebojí dělat šílené věci a že se jim podaří vše, do čeho se pustí. Drsňáci dělají jen to, co sami chtějí.
  • Zeptejte se sami sebe, kdy jste naposledy udělali něco bezmyšlenkovitě a zamyslete se nad tím, proč jste to udělali. Příště to udělejte promyšleně a sebejistě.
 4. 4
  Nevyhledávejte rvačky, ale buďte připraveni bojovat. Drsňáci nevyhledávají rvačky, ale nebojí se v případě potřeby ostatním ukázat, že jsou opravdu drsní. Pokud chcete být připraveni i na takové situace, zkuste:
  • Box. Box je drsný sport. Někdy je to boj na život a na smrt mezi dvěma muži, kteří nemají nic jiného, než rukavice. Je to také velmi vyčerpávající a groteskní podívaná, což se k drsňákům skvěle hodí.
  • Wrestling. Wrestleři jsou málo uznávaní. Stejně jako boxeři bojují v ringu bez pomoci technologie a vybavení a pracují na svých tělech dlouhé hodiny. Je jasné, že jde o skutečně drsný sport.
  • Rugby. Ve srovnání s rugby je fotbal pouze procházkou parkem. Nejde o to, že by byl fotbal pro slečinky (což není), ale o to, že je rugby opravdu tvrdý sport. Hráči rugby nemají žádné ochranné vybavení a často končí s rozbitými nosy a zlomenými prsty a přesto pokračují ve hře, jako kdyby se nic nestalo.
 5. 5
  Chovejte se slušně. Nesnažte se lidi vyprovokovat a nevyvolávejte hádky. Být drsný neznamená chovat se jako idiot. Lidé drsňáky respektují a idioty nesnáší. Ti nejznámější drsňáci navenek vypadají skutečně drsně, ale ve skutečnosti jsou chápaví a laskaví.
  • Vzpomeňte si například na Han Sola, nebo na Jamese Bonda. Oba tito drsňáci mají styl a jsou nebojácní, ale bojují na straně dobra.
  • Když se budete chovat laskavě, budete mít jistotu, že budete drsňákem, kterého mají lidé rádi. O svých dobrých vlastnostech byste ovšem neměli mluvit a rozhodně byste se jimi neměli chlubit.
  Reklama

Tipy

 • Naučte se zvládat různé konfrontační situace. Když se ocitnete v situaci, kdy někdo odmítne ustoupit, budete se muset rozhodnout, zda ustoupíte vy, nebo se pustíte do boje. Někdy je vhodné toho druhého slovně zmírnit, nebo ho přesvědčit, aby se uklidnil. Když odmítnete ustoupit, budete se muset pravděpodobně pustit do rvačky, což by mohlo mít nepříjemné následky. Naučte se bojovat, ale využívejte tyto schopnosti zřídka.
 • Měli byste vědět, kdy je dobré se trochu uklidnit. Pravděpodobně byste se neměli chovat jako nebojácný drsňák například u pracovního pohovoru, nebo když budete chtít pozvat nějakou dívku na rande. Když ukážete, že jste v jádru citlivý člověk, neubere vám to na drsňáctví. I Wolverine a Batman jsou citliví.


Reklama

Varování

 • Když budete drsní, budete přitahovat nežádoucí pozornost a nepadnete do oka autoritám. Chovejte se slušně a snažte se vyhýbat policistům.
 • Dříve nebo později narazíte na lidi, kteří vás budou chtít vyzvat k boji. Naučte se tyto situace obratně řešit, nebo se naučte bojovat, abyste se ubránili. Když budete s pláčem utíkat z každé rvačky, nikdo si nebude myslet, že jste drsní. Drsní ovšem nebudete ani když budete rvačky zbytečně vyvolávat.
 • Vybírejte si své nepřátele moudře. Není možné jít proti celému světu.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 56 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 588 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 10 588 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama