Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sníte o tom, že se stanete herečkou? Herectví je jednou z nejoceňovanějších profesí, ale také jednou z těch, které se složitě získávají. Úspěšné herečky mají mnohem více, než jen přirozený talent: mají odhodlání, nic je nezlomí a mají dobré sebevědomí. Pokud se v těchto charakteristikách poznáváte, čtěte dál a dozvíte se, jak nastartovat svoji kariéru na stříbrném plátně.

Metoda 1 ze 3:
Rozviňte svůj talent

 1. 1
  Zapište se na hodiny herectví. Hodiny herectví vám pomohou najít své silné stránky. Některým herečkám jde více drama, zatímco jiné jsou přirozené v komedii. Možná zjistíte, že vám jde Shakespeare, nebo že například patříte do muzikálu. V každém případě vás hodiny herectví naučí rozvinout svůj talent, pracovat s ostatními herci a poslouchat režiséra.
  • Improvizační hodiny jsou dobrým začátkem. Mnoho lidí si hned představí komedii, když se řekne improvizace, ale tyto hodiny vás ve skutečnosti naučí nezbytné dovednosti pro hraní dramatu. Improvizační herectví vás naučí dávat pozor a rychle reagovat. naučíte se přirozeně reagovat na narážky ostatních a umlčet svého vnitřního kritika.
  • Herecké workshopy vám pomohou porozumět tomuto řemeslu z jiného úhlu pomocí „scénických studií“. Většinou dostanete několik rolí v různých scénách, které budete studovat celý semestr. Budete se účastnit skupinových diskusí ohledně významu každé ze scén a záměrech autora. Nakonec budete podrobeni kritice a budete si moci své nové znalosti vyzkoušet v praxi.
  • Když projdete několika základními kurzy herectví, budete se moci zapsat na specializované kurzy pro filmové či divadelní herectví. Každý z těchto typů totiž vyžaduje jiné schopnosti. Experimentujte a najděte si ten, který vám sedí nejvíce.
  • Můžete se zapsat do kurzu herectví na univerzitě a získat diplom z herectví, ale pokud nejste odhodlaní se intenzivně věnovat takovému programu, zkuste si nejprve jen několik hodin například na místní vyšší odborné škole, nebo v základní umělecké škole.
 2. 2
  Objevujte techniky hraní. Existuje mnoho přístupů k hraní, každý z nich vyžaduje studium a trénink, abyste dokázali zhodnotit a předvést konkrétní emoce.
  • Metoda Stanislavského je metoda krok za krokem, která buduje charakter a zahrnuje analýzu skriptu. Stanislavský trénoval herečky jako byla Stella Adler nebo Marilyn Monroe.
  • Meisnerova technika se soustředí na rozvoj charakteru pomocí děje a reakce herce. Meisner učil herečky jako Tinu Fey, Jessicu Walter nebo Naomi Watts.
  • Metodické herectví zahrnuje přejímání chování a myšlení vaší postavy a ponoření se do ní po celou dobu produkce. Mezi herečky, které tuto metodu používají, patří například Kate Winslet, Natalie Portman a Tippi Hedron.
 3. 3
  Studujte ženské role. Jakmile zjistíte, jaké jsou vaše silné stránky a o jakou kariéru byste se měla snažit, studujte ty nejlepší v této oblasti. Pokud chcete hrát ve filmu, sledujte filmy s Meryl Steepovou, Ann Hathaway nebo Judy Dench. Pokud chcete být herečkou v komediích, sledujte různé pořady jako například Saturday Night Live. A pokud chcete uspět v divadelním herectví, choďte často do divadla ve svém městě.
 4. 4
  Sledujte lidi. Vaše každodenní interakce s lidmi mohou být skvělým tréninkem. Studujte emocionální reakce lidí na různé situace, abyste si vyvinula emocionální rozsah a nastudovala obličejové výrazy, hlasové projevy a řeč těla.
 5. 5
  Rozviňte si své unikátní dovednosti a talent. Nikdy nevíte, kdy narazíte na konkurz pro herečky, které mluví francouzsky, hrají na piano nebo umějí žonglovat. Je dobré umět hodně různých věcí, podle nichž vás lidé později poznají. Možná zjistíte, že pomocí nich můžete své postavě dodat hloubku.
 6. 6
  Čtěte si knihy o herectví. Existuje mnoho skvělých knih, které nabízejí užitečné rady pro aspirující herce. Můžete zkusit například:
  • The Intent to Live, od Larry Mosse
  • Audition, od Michaela Shurtleffa
  • An Actor Prepares, od Konstantina Stanislavského
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Příprava na konkurz

 1. 1
  Naučte se několik monologů. Vždy mějte připraveno 2-5 monologů, které můžete zahrát. Nikdy nevíte, kdy vás někdo pozve na konkurz a vždy je lepší být připravena, než se vše učit na poslední chvíli.
  • Vyberte si jedinečné monology. Pokud je jeden dramatický, druhý by měl být komediální. Je také dobré připravit si jeden moderní monolog a jeden monolog z klasické literatury, například Shakesepeara.
  • Lépe vyniknete, když si zvolíte unikátní monology. Projděte si knihy a filmy a najděte si monology, které vám umožní ukázat svůj talent. Pravděpodobně to nebudou ty, které režisér slyšel již stokrát.
 2. 2
  Nechejte se vyfotit. Fotografie budete muset poskytnout svému agentovi a také je s sebou nosit na castingy.
  • Spolupracujte s profesionálním fotografem, který má zkušenosti s focením herců a umělců a vždy dbejte na to, abyste si zajistila stylistu a vizážistu.
  • Zjistěte, jaký jste typ. Role se píšou pro určité typy a vzhledy lidí a vy byste si měla najít jeden z nich a nechat si udělat fotografie, které splňují kritéria castingů. Pokud jste typ „středoškolské roztleskávačky“, zahrňte tento styling i do svých fotografií. Pokud například můžete být skvělou upírkou, matkou v domácnosti nebo ženou mafiána, nechejte si udělat fotografie, které zachycují tyt aspekty vašeho vzhledu.
  • Fotky si nechejte poslat i v elektronické podobě. Některé agentury vyžadují, abyste jim své fotografie poslala emailem.
  • Vytištěné fotografie by měly být asi stejně velké, jako váš životopis. Pokud si chcete vytisknout životopis na standardní papír velikosti A4, měli byste mít ve stejné velikosti také fotografie. Budete působit profesionálně.
 3. 3
  Pořiďte si demo video. Demo video je záznam, na kterém ukazujete své herecké dovednosti. Natočte si své hry a domluvte se s režiséry, že jejich práci použijete ve svém demo videu. Na stránce www.productionapprentice.com/tutorials/general/create-a-winning-demo-reel-that-people-will-actually-watch/ najdete spoustu tipů ohledně toho, jak přizpůsobit své demo video pro každý casting.
 4. 4
  Najděte si agenta. Je důležité najít si licencovaného schopného agenta. Mnoho lidí bude tvrdit, že jsou lovci talentů, ale ve skutečnosti jimi nejsou. Skuteční agenti mají licenci a většinou dostávají 10% z vašeho výdělku. [1]
  • Agenty můžete potkávat například na castingových workshopech. Jsou to akce, kde se herci mohou potkávat s mnoha agenty a režiséry. Budete muset zaplatit, abyste se mohla takové události zúčastnit, ale je to skvělý způsob, jak se dostat mezi důležité lidi. Najděte si na webu castingové workshopy ve vašem okolí a nějaký si vyberte.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Získejte role

 1. 1
  Najděte si castingy. Pokud máte agenta, jistě vám najde konkurzy sám. Pokud ale agenta nemáte, můžete si najít aktuální konkurzy na webu.
  • Choďte na konkurzy tak často, jak můžete. I když roli nedostanete, můžete se toho na nich spoustu naučit.
 2. 2
  Vybírejte si, co budete číst. Připravte se na to, že budete číst monolog, který se hodí k roli, o kterou usilujete. Nezapomeňte, že byste měla mít připraveno více monologů pro případ, že vás požádají ještě o něco navíc.
  • Oblékněte se v souladu s rolí. Pokud chcete získat roli podnikatelky, oblékněte si například kostým a taneční boty.
 3. 3
  Připravte se na hraní z listu. Je možné, že dostanete materiál, který si nebudete mít možnost vyzkoušet. Můžete se na takové situace připravit tak, že si budete číst mnoho různých dramat a monologů. Procvičujte si to s kamarádkou a zkuste si napodobit hraní před obecenstvem.
 4. 4
  Měla byste mít hroší kůži. Konkurzy jsou o tom, že vás ostatní budou soudit a velmi často vás budou také odmítat. Někdy se vám to povede, ale nebudete prostě zrovna ta, kterou hledají. Jindy si třeba spletete svůj monolog. Naučte se jít dál a nebrat si neúspěchy osobně. Pamatujte, že i když vás pro roli nevyberou, většina režisérů dobře chápe, pod jakým tlakem na castingu jste.
 5. 5
  Nevzdávejte to. Konkurzy budou součástí vaší herecké kariéry od začátku až do konce. Berte je jako součást vaší práce. Když začnete dostávat role, při následujícím konkurzu využijte to, co se při nich naučíte. Může trvat roky, než budete schopna se uživit jako herečka, ale výdrž se vám vyplatí. Když budete pracovat na svých schopnostech a naučíte se toho o svém řemeslu více, otevřou se vám nové možnosti.
  Reklama

Tipy

 • Protože herecká práce je nepravidelná, je dobré mít obyčejné zaměstnání, na které se můžete spolehnout. Vždy se ale snažte najít si flexibilní práci, abyste stíhala chodit na castingy, které jsou většinou uprostřed pracovního týdne. Pro herečky se hodí například práce servírky nebo prodavačky. Pokud chcete jistější, ale stále flexibilní kariéru, můžete se stát osobní trenérkou nebo například kadeřnicí.
 • Naučte se využívat svých výstředností. I když nevypadáte jako filmová hvězda, neznamená to, že se váš obličej nehodí pro velkou spoustu různých rolí a postav!
 • Bavte se s ostatními herečkami. Ano, jsou to sice vaše konkurentky, ale mohou vám také pomoci. Vaši přátelé vám mohou pomoci najít castingy a pokud budete dobrá, rády vás také někomu doporučí.

Reklama

Varování

 • Kariéra v herectví vám nezaručí slávu, pokud se tedy chcete herectví věnovat, musíte mít skutečné nadšení a odhodlání.
 • Mnoho lidí včetně fotografů a různých pochybných agentů nemá problém využívat vašich nadějí a snů pro vlastní zisk. Dávejte pozor, abyste pracovala pouze s profesionály, kteří mají dobrá doporučení. Nikdy neplaťte předem a nikdy nesouhlaste s odhalenými fotografiemi.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Fotografie
 • Životopis obsahující vaše zkušenosti a vzdělání.
 • Demo video


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 799 krát
Kategorie: Umění a Zábava
Stránka byla zobrazena 9 799 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama