Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hipsteři jsou lidé, kteří mají rádi módu, hudbu, jídlo a aktivity, které se vymykají střednímu proudu. Pokud si chcete osvojit styl nezávislých hudebních labelů, retro oblečení a mistrně připravené kávy, přečtěte si tento návod.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Hipsterská móda

 1. 1
  Móda je stejně důležitá, jako váš hudební vkus. Nakupování v retro obchodech a secondhandech je sice pro mnoho hipsterů běžné, není to ale dané a vintage oblečení nemusí být ani součástí hipsterovy skříně.
  • Orientujte se ve značkách. Na hipsterské scéně se pohybuje několik značek, ty nejznámější jsou American Apparel, H&M, ASOS, CobraSnake a Urban Outfitters.
  • Vyhýbejte se nakupování v obchodech samotných značek (je to příliš konzumní). Místo toho hledejte nezávislé prodejce, protože podporovat malé živnostníky je „hrozně cool.“ Nakupujte tedy například v místním obchodě s módou.
 2. 2
  Noste úzké džíny. Klasické úzké džíny jsou základem hipsterského vzhledu jak pro muže, tak pro ženy. Muži nosí zpravidla stejně úzké kalhoty, jako ženy.
  • Většina hipsterů pravděpodobně nosí spíše úzké džíny (dívky preferují legíny).
  • Pro ženy jsou také alternativou kalhoty s vysokým pasem („máminy džíny“).
 3. 3
  Noste brýle. Hipsteři milují ironické brýle, jako jsou například samouzavírací skla, příliš velké plastové obruby, brýle ve stylu Buddyho Hollyho, brýle, jaké nosí geekové a pro ty, kteří si je mohou dovolit samozřejmě pravé Ray Ban Wayfarers ve všech barvách duhy.
  • Někteří hipsteři nosí brýle i když mají perfektní zrak. Pokud je to váš případ, nechejte si do brýlí vložit pouze průhledná skla bez čoček.
 4. 4
  Noste ironická trička. Nejlepší jsou následující možnosti: ironická trička, kostkované košile, kovbojské košile a cokoli bavlněného, kostkovaného nebo s retro vzory.
  • Mnoho hipsterů nosí trička s obrázky zvířat, lesa, postavami z dětských TV pořadů a ironickými hláškami, nebo dokonce s obrázky přebalů knih.
  • Skvělé jsou také padnoucí mikiny s kapucí.
 5. 5
  Oblékejte se retro. Pro ženy jsou vhodné šaty, nejlépe s krajkou, nebo retro květinovým vzorem. Babiččina skříň je rozhodně skvělým zdrojem, všechno oblečení byste si ale měli přešít tak, aby vám dobře padlo.
 6. 6
  Najděte si vhodnou obuv. Hipsteři nosí například kovbojské boty, botasky Converse a různé tenisky.
  • Converse již nejsou univerzální. Vypadají skvěle a můžete si je vzít téměř kamkoli, ale protože je již nosí všichni, lepší bude zvolit třeba Dr. Martens, nebo jiné vintage boty.
  • Pokud hledáte nějaké tenisky, pořiďte si klasické od Reebok.
  • U žen nejsou podpatky zrovna populární, ale klidně je noste. Hezké sandály, kecky, vysoké boty i babiččiny papuče jsou ale nejen praktičtější, ale také s nimi ukážete, že jste si dala se svým vzhledem práci (i když trvalo věky najít ten správný pár bot).
 7. 7
  Noste své tunely, piercingy a dávejte na odiv jizvy, ke kterým jste přišli při práci se dřevem ☺
  • Ironické doplňky jsou pro hipstery povinné, třeba věci, které nosí děti do školy – obrázek zvířátka na krabičce s obědem atd.
  • Důležité je mít tašku přes rameno (ne batoh), nejlépe od značky Freitag, do které se vám vejde MacBook, iPhone a vinylové desky (NIKDY CD) své momentálně nejoblíbenější kapely.
 8. 8
  Noste zdánlivě neladící věci a spoustu vrstev. Vrstvení věcí, nebo nošení věcí, které se k sobě nehodí, je velmi hipsterské. Tento nedbalý vzhled ovšem vyžaduje určitý cvik, než se do toho dostanete.
  • Nezapomeňte, že hipsterský oděv nikdy nemá chybu, pokud se náhle rozhodnete jít na pláž – všechny své nezbytnosti na pláž si noste s sebou a nechejte je ironicky trčet z tašky.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Hipsterské zdraví

 1. 1
  Ignorujte komentáře o nesprávné hygieně! Někteří lidé si spojují hipstery s hippies a předpokládají, že se pravidelně nesprchují a příliš se o sebe nestarají. Není to ale pravda. Přestože se někteří hipsteři účastní hnutí proti šamponům (které je přesto stále ještě čisté), většina se normálně myje (ale pečlivě vybranými veganskými mýdly!).
  • Hipsteři se sice pravidelně sprchují a čistí si zuby, ale již nemají zájem utrácet peníze za kadeřníky, lázně, pedikúru/manikúru a hodně líčidel, protože toto všechno jsou znaky konformity s běžnými ideály krásy.
  • Hipsteři také nemají zájem „vytěžit z toho co mají nejvíce“, protože vidí sami sebe jako aktivum. Z pohledu sebedůvěry jde vlastně o vcelku zdravé sebepojetí.
 2. 2
  Mějte rozevláté vlasy. Nejlepší jsou neupravené účesy. Vlasy, které vypadají jako nečesané nebo nezkrotné vlny jsou přijatelnými účesy.
  • Stírání rozdílů mezi pohlavími pomocí vlasů a módy je součástí hipsterské kultury.
  • Někteří členové hipsterské kultury uznávají i mastné vlasy. Neznamená to, že s nimi musíte souhlasit! Pro vás možná bude lepší mít vlasy čisté, ale příliš si je nečesat.
  • Někteří hipsteři si rádi barví své vlasy zářivými barvami.
 3. 3
  Přistupujte k jídlu zodpovědně. Zkuste si pěstovat své vlastní jídlo a stát se vegetariánem. Pokud je to možné, používejte kompost. Jíst maso není mezi hipstery většinou populární, mnoho z nich jsou vegani nebo vegetariáni. Pokud maso jíte, musíte si tuto volbu ospravedlnit jako cynickou odpověď na marné snahy vegetariánů zachránit svět.
  • Ovoce, káva, asijská jídla atd. jsou hip jídla.
  • Pokud nemáte šanci vypěstovat si své vlastní potraviny (ani na balkoně nebo za oknem), nakupujte na farmářských trzích.
  • Hipsteři jsou také často milovníky jídla, kteří rádi vaří různé speciality. Pokud neumíte vařit, pořiďte si několik dobrých kuchařských knih.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Životní styl hipsterů

 1. 1
  Staňte se mistrem recyklace. Chce to trochu spořivosti, úctu k minulosti a touhu ukázat, že nové věci nejsou nic pro vás. Přirozeně budete muset bojovat s nekonzistentností faktu, že milovat nové zářivé věci od Applu a nové oblečení od zavedených značek je také znakem správného hipstera. Protože si ale všichni v hloubi duše protiřečíme, čím dříve tyto protiklady v sobě přijmeme, tím dříve budeme tím, kým skutečně jsme.
  • Běžné staré věci spojované s hipstery jsou cigarety Parliament (a kašlání na zákony o kouření), pivo Pabst, oblečení po prarodičích (nebo ze secondhandu), stará kola s opravenými součástkami (často na nich jezdí na diskotéky), analogové fotoaparáty a recyklace téměř všeho (zde se zapojuje i důmysl, zdravý rozum a zábava).
 2. 2
  Odmítejte konzumní styl života. Hipsteři mají rádi tzv. niche konzumerismus. Pokud váš nákup pomůže místním obchodníkům, životnímu prostředí, rodinnému podniku nebo řemeslníkům ve vedlejší ulici, jste pravým hipsterem.
 3. 3
  Pozor na to, že většina hipsterů zapadá do určité věkové skupiny. Hipsteři často vypadají jako náctiletí ještě po třicítce. Jde o součást dnešního věku „prodlouženého dospívání“, který zahrnuje existenciální úzkost, hledání vlastního účelu, vnitřní hodnoty a smyslu všeho.
  • To samozřejmě neznamená, že ve starším věku nemůžete být hipsterem, ale samotný fakt, že jste starší většinou znamená, že se nerozčílíte tak snadno kvůli tomu, jak funguje svět a také to znamená, že a) již nechcete být nijak škatulkováni, b) nepotřebujete patřit k žádné subkultuře a/nebo c) již nejste tak naštvaní. Je také možné, že se sami snažíte právě projít pubertou i s jejími nesnázemi a chcete se lišit.
 4. 4
  Choďte na místa, kde se zdržují hipsteři. Bývá to většinou v městských oblastech, globálně jsou spojeni pomocí internetu. V USA hipstery najdete ve většině hlavních měst, kde „se něco děje“. Choďte tedy do nezávislých galerií, nezávislých kin a na koncerty nezávislých kapel.
  • Navštivte například New York City, Chicago, San Francisco, Portland, Seattle, Minneapolis a hlavně Brooklyn v New Yorku, předměstí Williamsburg (což je neoficiální hipsterské hlavní město).
  • Choďte na místa, jako Glasslands nebo Pianos, jsou to ta správná hipster místa.
  • Los Angeles je také přijatelné, ale dávejte si pozor, abyste nezapadli do kalifornské kultury!
  • Pokud žijete v jiných oblastech USA, najděte si větší univerzitní město. V některých státech jsou univerzitní města jedinými liberálními oblastmi státu, jako například v Austinu v Texasu nebo v Lawrence v Kansasu.
  • Pokud žijete ve Spojeném království, Londýn je to správné místo pro vás. [1] , V Kanadě je to Montreal a v Austrálii zkuste Melbourne. [2]
  • Nesnažte se přinutit přestěhovat se do nějaké cizí země jen proto, že chcete být hipster. Kromě toho, že vás to bude stát hodně peněz (obzvláště pokud se chystáte na opačnou stranu zeměkoule), nemá to smysl, protože hipsterem se můžete stát i tam, kde právě žijete. Jednou z výhod vašeho města je to, že čím méně lidí tam ví něco o hipsterech, tím méně lidí vás bude moci kritizovat. Nezapomeňte, že internet bude vždy vaším nejlepším přítelem.
 5. 5
  Buďte vzdělaní. Dostaňte se na univerzitu, protože hipsteři jsou většinou dobře vzdělaní v umění, grafice, matematice nebo vědě.
  • Hodně čtěte, i když to pro vás znamená sedět v místní knihovně a nekupovat si knihy domů. Pokud již chodíte na univerzitu, snažte se vzdělávat i jinými cestami.
  • Hipsteři jsou subkulturou, která používá pravou hemisféru mozku více, než ostatní lidé, proto si většinou vybírají zaměstnání v hudebním průmyslu, v umění nebo v módním odvětví. Tyto oblasti nejsou sice nezbytné, ale pravděpodobně jsou přirozeným místem výskytu hipsterské kreativity.
  • Vzdělání pomáhá hipsterům nevzrušovat se kvůli křiku a rozčilování ostatních lidí – vědí, že se pouze opakuje historie, nebo že jde o mnoho povyku pro nic.
 6. 6
  Buďte trendy včas. Hipsteři si většinou všimnou trendů ještě dříve, než se stanou populární. Mnoho kapel se téměř přes noc stalo populárními, po tom co se hipsteři začali objevovat na jejich vystoupeních. Také značky oblečení byly podporovány hipstery, dříve než se jich zmocnil střední proud. Mnoho technických hraček také nejprve používali hipsteři, později se z nich ale staly běžné konzumní přístroje.
  • Ironie tohoto sledování trendů je samozřejmě v tom, že jakmile se nějaký trend dostane do středního proudu, je potřeba najít si něco nového, obskurního a dosud neznámého. To jsou nevýhody toho, že jste nezávislí – udáváte sice směr, ale musíte se neustále pohybovat dopředu.
  • Pokud vám něco opravdu jde, jako například matematika, fyzika, medicína, psychologie, politologie, ochrana životního prostředí atd., je možné, že si uvědomíte, že jste ve svém myšlení daleko před ostatními. Hluboko uvnitř víte, že jste přišli na něco skutečně důležitého, co dává smysl, ale ostatní o tom nejsou přesvědčení, protože jde o „velkou neznámou“. Uklidněte se a buďte rozhodní v tom, že jednoho dne i ostatní uznají váš objev.
 7. 7
  Nesnažte se nijak zaškatulkovat. Jedním z klíčových elementů hipsterovství je vyhýbání se veškerým značkám. Neříkejte tedy všem, že jste hipster, jinak budete působit dojmem, že rádi všechno a všechny škatulkujete.
  • Jakmile se označíte například za hipstera, podstupujete nebezpečí, že se chytnete do statutu quo. Mnoho hipsterů neustále popírá to, že jsou hipstery.
  • Aby se vyhnuli posměškům ostatních, někteří hipsteři zacházejí v ironii tak daleko, že si dělají legraci i sami ze sebe (například nosí trička s nápisem „Nesnáším hipstery“). Zesměšní tedy sami sebe dříve, než někdo zesměšní je.
 8. 8
  Mějte přehled o hipsterské komunitě. Hipsterská kultura obsahuje silný aspekt komunity. Pokud chcete zjistit něco o nových kapelách, nebo skvělé místní kavárně, buďte v kontaktu s komunitou hipsterů a buďte o krok napřed před všemi trendy.
  • Pokud se na serveru Pitchfork objeví nějaká nová nezávislá kapela, měli byste o tom vědět ještě předtím!
  • Zajděte si do Brooklyn Vegan (i když v Brooklynu nebydlíte), Stereogum, Gorilla vs. Bear nebo do Hype Machine, ale nebuďte tam každý den celý den, abyste nepůsobili příliš ostentativně.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Indie zábava

 1. 1
  Čtěte klasické knihy pro hipstery. Zdroje četby jsou důležité, protože se díky nim spojíte s ostatními hipstery, informujete se o kulturních záležitostech a budete mít přehled. Ke čtení je toho opravdu hodně, proberte se tedy seznamem a najděte si to, na čem záleží nejvíce. Můžete si přečíst například:
  • Hipsterské časopisy, jako je Vice, Another Magazine nebo Wallpaper. [3] Cizí časopisy jsou také skvělou volbou.
  • Skvělé knihy a poezie od lidí jako byl Jack Kerouac, Alan Ginsberg nebo Norman Mailer. I všechny ostatní knihy, které se vám líní, jsou skvělé. Prostě jakékoli knihy – čtení knih hipstery odlišuje od mnoha jiných lidí. Navštivte politické, antropologické nebo sociologické sekce místního knihkupectví a často choďte i do knihovny.
  • Blogy ostatních hipsterů. Brzy se možná budete cítit tak inspirovaní, že si sami začnete psát blog.
 2. 2
  Sledujte hipsterské filmy. Sledujte nezávislé a cizojazyčné filmy, choďte na nezávislé divadelní produkce, například hry Ann Liv Youngové. Sledujte filmy Wese Andersona, Hala Hartleyho a Jima Jarmusche.
 3. 3
  Poslouchejte novou, nezávislou hudbu. Nezávislá hudba je velkou součástí života hipsterů. Poslouchejte tedy neustále se měnící seznam nezávislých umělců, hlavně ze stylů nu-rave, minimal techno, indie rap, nerdcore, Elephant 6, garage rock, klasický rock (většinou Beatles) a punk rock.
  • Umělci z hipsterské scény jsou například Animal Collective, Grizzly Bear, Belle & Sebastian, Electric President, Stray Kites, Jens Lekman, Neutral Milk Hotel, M83, Neon Indian, Neon Neon, Margot & The Nuclear So and Sos, a King Khan and the Shrines.
  • Hudební blogy jako je Gorilla vs. Bear, Indiehere, /mu/ nebo Stereogum vám pomohou vybrat si vhodné kapely. Také se setkáte s lidmi, kteří tyto kapely již znají a mohou vám pomoci.
  • Asi nejpopulárnější hipsterskou webovou stránkou o muzice je Pitchfork Media. Pokud nějaké album u nich dostane dobré hodnocení, je jasné, že bude dostatečně vhodné pro hipstery.
  • Pokud chcete zjistit, zda je nějaký umělec dostatečně hipster, zeptejte se svých ne-hipsterkých kamarádů, jestli o něm někdy slyšeli. Pokud ne, máte vyhráno.
  • Nebojte se poslouchat hudbu také jiných zemí, protože většina populárních písní posledního desetiletí pocházela z Ameriky, Británie nebo Jižní Koreje.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Socializace

 1. 1
  Používejte sociální média. Ženy hipsterky milují Blogspot, Tumblr nebo Wordpress, také rády fotí svými fotoaparáty Holga a vytváření upravené „snové“ obrázky. Sociální média mohou být skvělým způsobem, jak si najít věci, které vás budou bavit, ještě dříve, než se stanou středním proudem.
 2. 2
  Choďte s ostatními hipstery. Důvodem k tomu, abyste se bavili s ostatními hipstery je fakt, že vás to více propojí a otevřou se vám dveře k dalším věcem. Americký svalovec nebo opálený blonďák z pláže stejně nejsou vaše typy. Vyjděte si raději na rande s nějakým hipsterem.
 3. 3
  Začněte tančit. Pokud chcete potkat hipstera, na příštím tanečním vystoupení se ohlédněte, uvidíte je postávat vzadu s plechovkou Stelly nebo Pabst Blue Ribbonu. Někdy pokud je hudba a osvětlení dobré, zahlédnete hipstery také tančit.
  • Hipsterský tanec nevyžaduje moc pohybů boky, ale spíše pohyby rukou a horní částí těla. Hodně mávejte rukou nad hlavou, ale pouze pokud nechcete, aby se vám lidé smáli (ale jako hipsterovi by vám to mělo být stejně jedno).
  • Přestože hipsteři na veřejných akcích většinou netančí, užívají si své speciální taneční večírky, kde si mohou zatančit na svoji oblíbenou hipsterskou hudbu.
 4. 4
  Buďte správným hipsterem a mějte ten správný přístup. Existuje sice mnoho variací, ale to nejdůležitější na hipsterské kultuře je to, že se věci neustále mění. Zde je několik věcí, které byste si měli zapamatovat:
  • Nezapomeňte používat nejznámější hipsterskou hlášku: „Měl jsem je rád, ještě než byli populární.“ Dobrá ironická hláška je také například: „Daroval jsem peníze na Haiti... ještě než tam bylo zemětřesení.“
  • Často jmenujte umělce. Mluvte o obskurních kapelách, které nikdo nezná. Když se vás přátelé zeptají na nějakou kapelu, kterou neznáte zase vy, odpovězte, že jste o nich již slyšeli, ale ještě jste nebyli na koncertě. Jakmile budete mít příležitost, něco si o nich zjistěte, budete pak působit věrohodněji.
  • Urážejte různé kapely. Pokud se vám bude líbit vše, co uvidíte, budete působit jako fanatik. Dělejte tedy takový dojem, že jste pro spoustu kapel příliš cool.
  • Pokud chcete působit vzdělaněji a světáčtěji, řekněte: „Líbilo se mi jejich první EP, ale od té doby už to šlo z kopce.“
  • Často používejte vymyšlená slova, nebo skutečná slova, která nikdo nezná, dokud si je nevyhledá (např. komportáž, obstrukce, ostrakizace atd.).
 5. 5
  Mějte vybroušený humor. Hipsteři jsou známí svým smyslem pro humor a sarkasmem. Když se vás někdo na něco zeptá, neodpovídejte hned – zamyslete se, odpovězte otázkou, nebo prostě buďte sarkastičtí.
  • Ujistěte se ale, že je jasné, že nejste vážní, protože by si někdo mohl myslet, že svůj sarkasmus myslíte vážně.
  • Například, pokud jste v kině a sledujete film a člověk vedle vás se otočí a řekne: „To bylo super, viděl/a jsi to?“, řekněte: „Ne. Zaplatil/a jsem dvě stovky, abych koukal/a do stropu.“
  • Britské komedie jsou skvělým zdrojem sarkastického humoru, který si můžete osvojit.
  • Dívejte se na svět z humorné perspektivy a neberte se příliš vážně. Lidé hipstery často parodují, naučte se tedy zasmát se jejich posměškům.
 6. 6
  Buďte připraveni na kritiku. Uvědomte si, že lidé hipstery často parodují nebo se jim vysmívají, protože je nemají rádi. Budete si muset na takové věci zvyknout a najít si nejvhodnější způsoby, jak na ně reagovat.
  • Často se setkáte s tím, že vaše subkultura je „méněcennější“, než to, čemu vaši kritici věří.
  • Protože se hipsteři zajímají o progresivní politiku, pravděpodobně se setkáte s konzervativními názory, je tedy dobré vymyslet si univerzální odpověď na všechny nepříjemné poznámky.
  • Když se někdo bude posmívat vašemu módnímu stylu, připomeňte této moderní mase lidí, že jejich džíny vyrobily děti ve fabrikách, které pracují jako otroci, a pokud to chtějí podporovat, ať si to klidně dělají.
  • Najděte jádro problému. Uvědomte si, že lidé, kteří vás napadají jsou sami v hloubi duše nejistí sami sebou a svým postavením ve společnosti a mají velmi smíšené názory na to, co je to kultura a nejsou schopni se srovnat s různými životními styly a názory ostatních lidí. Zkuste tedy být trochu soucitní.
  • Někteří je odsuzují, ale jiní uznávají, že se jejich subkultury místy prolínají. [4]
  Reklama

Tipy

 • Nenoste crocsy.
 • Buďte trpěliví s novými zvyky, které se snažíte osvojit si, i s těmi starými, kterých se snažíte zbavit. Naštěstí trvá asi měsíc, než se dostanete do hipsterského životního stylu.
 • Choďte na představení – hudba, divadlo, opery, poezie, komedie, gladiátoři... Čím více chodíte ven, tím lépe.
 • Pro hipstery je běžné hrát na nějaký hudební nástroj. Je skvělé vyjádřit svoji lásku k nezávislé hudbě tím, že si založíte vlastní kapelu. Nemusíte v tom být dobří, stačí, když to budete dělat s nadšením.
 • Mnoho hipsterů se zajímá o „intoušské“ věci jako filozofii, nebo filmovou kritiku. Pokud jsou pro vás tyto věci přitažlivé, při rozhovoru s hipstery se vám to bude hodit.
 • Nechoďte na kávu do Starbucks, ale raději si zajděte do místní rodinné kavárny, budete mnohem více hipster. Noste si s sebou domácí kávu v termohrnku, nejlépe v termohrnku se samolepkou proti genetickému inženýrství.
 • Existuje mýtus, že hipsteři žijí z peněz svých rodičů. Někteří možná ano, stejně jako lidé z jiných subkultur, ale mnoho hipsterů si na své vlastní živobytí vydělává samo.
 • Pro každou oblíbenou věc si najděte alternativu, pro případ, že by se z ní stala moderní věc středního proudu.
 • Sami si stříhejte vlasy. Můžete to dělat staromódně podle kastrolu, pokud je pro vás problém ustřihnout vlasy rovně. Prostě si kastrol narazte na hlavu a ostrými nůžkami ustřihněte ofinu, nebo konce vlasů.
 • Nejezděte v drahém autě. Vlastně byste neměli mít vůbec auto. Je to ztráta peněz a otupí to váš mozek. Jezděte na kole – kupte si třeba staré kolo. Mělo by mít tenký rám, kožené sedlo a žádné přední brzdy. I pokud kolo nemáte (např. jezdíte autem), vyhrňte si pravou nohavici, aby to vypadalo, že jste právě projeli město na kole. Vyhrnutá nohavice ovšem není kompletní bez karabiny s tak mnoha klíči, jak jen to je možné. Čím více budete vypadat jako poslíček nebo školník, tím více hipster budete.
 • Nesledujte pořád MTV. Neměli byste se o nové hudbě dozvídat z takového zdroje. Když ale budete například sledovat nějakou pokleslou reality show, může to působit ironicky.
 • Jednoduše a levně seženete brýle tak, že vyndáte sklíčka z 3D brýlí, které dostanete v kině na promítání. Nechejte si do nich vsadit prázdná skla a máte skvělé hipsterské brýle!
 • Kupte si počítač Mac, Apple TV a iPad. iPod a iPhone jsou dnes už příliš moderní, proto si vyberte nějaký telefon s Windows Phone, nejlépe od hip značky Huawei. Pouze čínští výrobci!
 • Neposlouchejte písničky, které neznějí depresivně a nemají text s hlubokým významem.
Reklama

Varování

 • Cílem je vypadat tak, že jste se vůbec nesnažili, ale pokud jste hipster, určitě se snažíte působit tak, jak působíte.
 • Někdy se může stát, že budete frustrovaní tím, že lidé okolo vás nechápou, co je tak skvělého na vaší hudbě, vaší módě a ostatních věcech. Vzdejte to – nikdy se vám nebudou líbit stejné věci jako jim, protože jsme každý úplně jiný.
 • Snažte se nebrat se příliš vážně.
 • Neberte tento článek příliš vážně, místo toho se snažte ho vidět jako návod, se kterým můžete pracovat. Hipsteři si zakládají na tom, ze jsou nezávislí a jdou proti proudu.
 • Hipsterskou kulturou může prostupovat negativita, možná jako odpověď na všudypřítomnou pozitivitu, motivační proslovy a šťastné přístupy, které se objevují všude ve světě byznysu a obchodu konzumní kultury. Negativita ale není odpovědí, jde pouze o reakci. Vždy se snažte v životě najít rovnováhu a štěstí, místo abyste ve všem hledali jen to špatné a byli depresivní. Ano, společnosti má mnoho problémů, ale když budete ke všemu přistupovat negativně, nic to nevyřeší. Naopak realistický a pragmatický přístup k věcem, které mohou něco změnit, je tou správnou cestou. Pamatujte, že každá generace je prokleta myšlenkami, že by všechno mohlo být lepší. Musíme si ale uvědomit, že nejsme nesmrtelní a musíme přijmout svá omezení a snažit se vytěžit co nejvíce z toho, co máme a víme. Neustálé shazování a kritizování společnosti může také vést k životnímu stylu „paralýza analýzou“, kdy si člověk v jednom kuse stěžuje, ale není schopný se svým statutem quo něco dělat.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hipsterské oblečení (viz výše)
 • Kostkované košile
 • Šátky (pro celoroční nošení)
 • Retro boty
 • Tetování
 • Mixážní pult
 • Starý fotoaparát (nejlépe polaroid)
 • Staré kolo
 • Svoji vlastní zahrádku
 • Hodinky s vodotryskem
 • Všechny Apple výrobky, které existují
 • Instagram (nezapomeňte na hashtagy!)


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 156 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 632 krát
Stránka byla zobrazena 12 632 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama