X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 60 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Tento článek byl zobrazen 11 609 krát
Být miliardářem znamená více než jen mít velké peníze na účtu. Svět investic a kapitálů je zrádný a pro většinu „obyčejných“ lidí naprosto nepochopitelný. To pro vás ale není žádný problém! Vypracovat se z nuly na miliardáře je klasický americký příběh. Musíte se naučit hledat příležitosti, moudře investovat a hlídat si svůj majetek. Tento článek vám ukáže jak na to.
Postup
Část 1
Část 1 ze 3:
Jak vytvářet příležitosti
-
1Studujte. Lidé se nestávají miliardáři náhodou. Snažte se určit si co nejvíce proměnných, například daně, dividendy atd. Zapište se na kurz ekonomiky, čtěte knihy o investování a naučte se všechna pravidla.
- Studujte finance a podnikání, abyste se naučili orientovat se na trhu a znali potřeby klientů, na základě kterých potom vytvoříte plán. Naučte se také dobře pracovat s počítači a technologiemi, jinak pro vás bude těžké orientovat se v nových médiích a způsobech, jak si vydělat.
- Čtěte si příběhy úspěšných miliardářů, například Warrena Bufetta nebo Jona Huntsmana a dalších. Když budete s penězi nakládat moudře, budete jich mít mnohem více.
-
2Začněte šetřit. Pokud chcete mít peníze, budete potřebovat peníze. Každý měsíc si z výplaty schovávejte nějaký obnos peněz na budoucí investice.
- Rozhodněte se, kolik procent ze svých výdělků si budete šetřit. Nevadí, když začnete jen s několika stokorunami – za několik let to budou značné peníze. Když se rozhodnete peníze riskantně investovat, investujte jen ty peníze, o které si můžete dovolit přijít.
-
3Založte si důchodové připojištění. V zásadě jde o vládně regulovaný účet, na který si začnete spořit peníze na budoucnost. Pokud chcete skončit u miliardy, budete muset začít co nejdříve. Na účte se vám peníze budou úročit a po nějaké době si ho můžete otevřít a peníze investovat. [1]
- Na účet si budete muset vložit první minimální vklad. Zjistěte si o důchodových účtech co nejvíce a vyberte si nejlepší variantu.
-
4Splaťte své kreditní karty. Je těžké začít spořit, když musíte splácet spoustu věcí. Studentské půjčky, úvěry a kreditní karty musíte zaplatit co nejdříve. Průměrné úroky se pohybují od 10 do 20% ročně, takže dokud budete splácet, budou vaše půjčky narůstat. [2]
-
5Udělejte si pětiletý plán. Spočítejte si odhad toho, kolik peněz byste za pět let mohli ušetřit. Podle výsledku se rozhodněte, jak nejlépe tyto peníze využít – zda je investovat, založit společnost nebo je nechat stále na účte.
- Mějte připravený plán. Ujistěte se, že máte plán pro každou situaci. Všechno si napište a pravidelně své záznamy kontrolujte. Pokud nedokážete dlouho vydržet u jednoho projektu, připomínejte si, že se svému plánu musíte pravidelně věnovat.
Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:
Investujte
-
1Kupte nemovitost. Běžným způsobem investování peněz je nákup nemovitosti. Její hodnota s časem poroste a investice se vám tedy s největší pravděpodobností vrátí. Můžete nemovitosti přeprodávat, pronajímat nebo rekonstruovat.
- Dávejte si pozor na investice do trhů, které podléhají inflaci. Musíte mít jistotu, že budete moci splácet hypotéku. Přečtěte si něco o hypoteční krizi v roce 2008 a snažte se vyhnout se stejným chybám, které tehdy položily spoustu lidí.
-
2Investujte do obchodu. Založte si vlastní společnost, nebo nějakou kupte. Je to skvělý způsob, jak získat dlouhodobé peníze. Když založíte společnost, která bude nabízet produkt nebo službu, které si na sebe vydělají samy a věnujete jí dostatek času a peněz, budete jistě vydělávat. Seznamte se s obchodním prostředím a naučte se rozpoznat příležitosti od rizik.
- Investice do „zelených“ technologií a počítačových technologií mají dobré prognózy. Tato odvětví by měla by následujících letech růst, takže je moudré vložit své peníze do nich.
-
3Nakupujte a prodávejte akcie. Burza je na vydělávání peněz jako dělaná. Pozorně sledujte trhy a naučte se všechna důležitá pravidla nakupování na burze a až potom zkuste něco koupit. Musíte v tom nejprve umět chodit, jinak budete jen prodělávat. Také si uvědomte, že akcie začnou vydělávat většinou až po nějakém čase. Čas od času riskujte a nebojte se menších ztrát.
- Dividendy a přímé nákupy akcií obcházejí makléře (a jejich poplatky) tím, že se nakupují přímo od společností. Tyto dividendy nabízí více než 1000 velkých společností a když místo akcií budete nakupovat u nich, můžete každý měsíc ušetřit několik stovek korun.
-
4Investujte do vládních dluhopisů. Dluhopisy jsou certifikáty o úrocích vydané vládními agenturami, které nemají žádné riziko. Protože jejich vydání řídí vláda, jsou to vcelku bezpečné investice.
- Pokud se dobře znáte s nějakým makléřem, promluvte si s ním a sestavte si plán na několik let dopředu a umístěte své peníze na několik různých míst.
Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:
Jak si udržet bohatství
-
1Nechávejte si poradit od makléřů. Každá rada je stejně drahá, jako vaše peníze. Pokud chcete vydělat hodně peněz, nebudete si moci dovolit strávit veškerý svůj čas u monitoru a sledovat pohyby na burze. Budete si také chtít svůj život užít. Obklopte se dobrými finančními poradci a makléři, kterým důvěřujete a kteří se o vaše účty budou starat jako o své vlastní.
-
2Diverzifikujte své portfolio a investice. Neměli byste mít všechny své peníze na jednom místě. Když budete investovat do akcií, nemovitostí, spojených účtů, dluhopisů a na jiných místech, které vám makléři doporučí, budete mít peníze bezpečně rozdělené na více místech a budete se účastnit různých trhů. Když se vám nepovede nějaká riskantní investice, nepřijdete o moc peněz, protože vám ostatní bezpečnější investice vyjdou. [3]
-
3Rozhodujte se moudře. Internet je plný schémat pro nákup akcí a rychlých tipů, pomocí nichž lidé okrádají hlupáky a nutí je špatně se rozhodovat. Vždy si zjistěte co nejvíce informací a zasvěťte svůj život vydělávání peněz. Miliardářem se nikdo nestane přes noc.
- Když si nebudete vědět rady, raději investujte bezpečně. Když budete mít peníze dobře rozdělené a úroky vám porostou, bude to z dlouhodobého hlediska jistě výhodnější. Více je někdy méně.
-
4Poznejte, kdy je třeba odejít. V určitou chvíli budete muset poznat, kdy je třeba se rychle vypařit a opustit potápějící se loď. Poslouchejte rady svých makléřů, ale důvěřujte i svému vlastnímu úsudku.
- Když uvidíte příležitost, využijte jí. Zisk je zisk. I když se vám peníze zhodnotí za dlouhou dobu, je dobré využít každé příležitosti. Chytře investovat se dá všelijak.
-
5Chovejte se jako miliardář. Pokud chcete být miliardář, budete se tak muset i chovat. Obklopte se bohatými a vzdělanými lidmi a snažte se od nich pochytit jejich životní styl a zkušenosti.
- Zabývejte se uměním, gastronomií a cestováním. Kupte si jachtu nebo se přihlaste do nějakého golfového klubu.
- Existuje rozdíl mezi „novými penězi“ a „starými penězi“. Nové peníze jsou většinou hovorový termín pro lidi, kteří si vydělali své jmění rychle, žijí okázale a utrácejí peníze bezhlavě. Pokud si své bohatství chcete udržet, učte se od lidí ze staré školy.
Reklama
Tipy
- Naučte se riskovat. Vaše peníze se budou množit i v bance, ale když je chytře investujete, porostou raketovou rychlostí.
- Buďte kreativní. Pokud chcete založit společnost nebo investovat, snažte se jít na to úplně jinak, než ostatní lidé.
- Schopnost organizovat si čas a pracovat podle plánu vám to usnadní. Když budete peníze šetřit, časem se jejich hodnota zvýší.
Reklama
Varování
- Vyhněte se podvodům. Spousta podvodníků slibuje lidem rychlé peníze, zbohatnutí na burze a podobné věci, ale nakonec je okradou.
Reklama
Reference
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Be a Billionaire
Italiano:Diventare Miliardario
Español:ser un multimillonario
Français:être milliardaire
Português:Ser um Bilionário
Русский:быть миллиардером
中文:成为亿万富豪
Bahasa Indonesia:Menjadi Miliarder
Nederlands:Miljardair worden
हिन्दी:एक अरबपति बनें
العربية:التحول لتصبح بليونيرًا
한국어:억만장자 되는 방법
Tiếng Việt:Trở thành tỷ phú
日本語:億万長者になる
Türkçe:Nasıl Milyarder Olunur
Stránka byla zobrazena 11 609 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama