Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí si přeje stát se milionářem, ale ne všichni jsou připraveni tomu věnovat dostatek úsilí a změnit své myšlení. Ve světě, kde je být milionářem nyní novým cílem, existují možnosti i pro obyčejné lidi a většinou jde o dobrý management, zdravý rozum a občasné zdravé riskování.

Milionářem se nestanete když budete sedět a modlit se za to, abyste měli víc peněz nebo vyhráli v loterii. Také se to nestane jen díky tomu, že si o tom budete číst – když se naučíte, jaké nástroje používat a jak přemýšlet, zbytek už je opravdu na vás a budete na svém cíli muset pracovat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

Myšlení

 1. 1
  Důvěřujte svému cíli. To znamená, že byste na svůj cíl neměli pohlížet jako na nějakou „možnost“ nebo „šanci“. Musíte věřit, že si zasloužíte stát se milionářem a že se vám to povede. Mnoho lidí nevěří, že si zaslouží více peněz, než nyní mají. Mnoho lidí si vlastně myslí, že bohatství je něco špatného, zlého a neměli by se o to pokoušet. Ignorují ale fakt, že peníze vytvářejí příležitosti pro vás i pro ostatní. Když budete mít víc peněz, budete schopni pomáhat ostatním díky charitě, mentorství, vytváření projektů pro lidi a nakonec také poskytováním pracovních míst. Nic z toho není špatným důvodem proč se chtít stát milionářem.
  • Když budete mít pocit, že si nezasloužíte bohatství, vlastně tím podrýváte vlastní sebevědomí. Přestaňte takhle přemýšlet. Zasloužíte si odměnu za svoji tvrdou práci a přísné myšlení.
  • Rozhodněte se, co chcete s nově nabytým bohatstvím udělat. Pokud nemáte ani páru, co byste si s novou svobodou a příležitostmi počali, bude pro vás těžší mít peníze, než je nemít. Peníze se nerovnají štěstí. Kdybyste už teď měli milion korun, za co byste je utratili? Odpovězte si na tuto otázku a zjistíte, jak byste měli postupovat. Jednoduše se věnujte tomu, co vás naplňuje.
  • Říkáte všem okolo, že nechcete být bohatí a jste na to pyšní? Zamyslete se nad tím, co byste si pomysleli, kdyby nějaký váš bohatý příbuzný zemřel a odkázal vám několik milionů korun. Řekli byste, že ty peníze nechcete a dáte je někomu jinému? Buďte k sobě upřímní.
 2. 2
  Rozhodněte se, jaké jsou vaše motivy, abyste se stali milionáři. Pokud bojujete s nečistými myšlenkami na získání peněz, zbavte se jich ihned. Pokud jim nechcete čelit, budou vás pronásledovat a zabrání vám dosáhnout vašeho cíle. Mohou zlomit vaši víru v to, že si zasloužíte mít více a že musíte stále pracovat na tom, abyste toho dosáhli. Položte si následující otázky:
  • Proč si myslím, že mít hodně peněz je nemorální? Je to proto, že se bojím jít do světa a říct všem, že si chci vydělat více peněz? Nebo jde o to, že se neustále přesvědčuji, že nikdy nedokážu vydělat víc, než už vydělávám?
  • Líbí se mi představa pohodlného životního stylu? Stačí to k tomu, abych bojoval a snažil se získat více peněz? Měl bych se spokojit s tím, co mám a nesnažit se o víc?
  • Dokážu pracovat skutečně tvrdě, abych získal svoji odměnu? Je jedno, jestli jde o manuální nebo intelektuální práci – pouze zřídka se stává, že se milionářem stane někdo, kdo nemusel hnout ani prstem. A ti, kteří své miliony zdědili, často nevědí, jak s bohatstvím zacházet a hodnotu svého majetku sníží, protože na něm nebudou pracovat. Buďte připraveni na to, že svému snu budete muset věnovat hodně úsilí.
  • Jak moc si přeji stát se milionářem? Musíte být skutečně zapálení a odhodlaní, jinak se nevydržíte soustředit na svůj cíl.
  • Máte jiné priority, než stát se bohatým? Tato otázka je velmi důležitá. Není špatné říct si „ano, raději bych ležel u moře a celý den maloval obrázky“. Jde o vaši volbu a pokud vás něco dělá šťastným, jděte do toho. Nemůžete ale tyto své sny sladit s touhou stát se milionářem, takže se nesnažte o obojí. Vyberte si jeden cíl a zaměřte se na něho.
 3. 3
  Nepleťte si finanční nezávislost se zbytečným utrácením. To druhé je vlastně pravým opakem skutečného milionáře. Většina milionářů jsou skromní lidé, kteří peníze raději investují, pečlivě střeží to, co mají a hledají způsoby, jak své bohatství navyšovat. Často jsou to právě ti méně bohatí, kteří se nesoustředí na investice a snaží se budit dojem bohatství („ambiciózní“ – lidé, kteří chtějí být bohatí, chovají se, jako kdyby byli bohatí, ale nejsou bohatí). Když budete takto pokračovat, peníze se vám brzy rozkutálejí. Když nezvažujete investice, nesnažíte se udržet si stálý příjem peněz, brzy o svůj milion přijdete. Pokud chcete být okázalí a ukazovat své bohatství, dělejte to pouze pokud máte dobře propočítaná rizika a chráníte se před ztrátami a nezapomínáte se soustředit na to, abyste si své bohatství udrželi.
  • Milionář nemusí mít velké sídlo, sportovní auto, skříň větší než celý dům, diamanty a drahé šperky atd. To jsou všechno známky okázalosti, ne nutně materiálního naplnění. Pokud nepracujete na skutečném bohatství, tyto tretky jsou pouze rozptýlením, které vám zabrání věnovat se tomu, na čem v životě záleží. Stát se milionářem není odpovědí na všechny problémy, se kterými se potýkáte.
 4. 4
  Vyřaďte ze svého slovníku slovo „kdyby“. Stejně vás jen drželo zpět. Kdybyste měli kouzelný prsten, nemuseli byste si tento článek vůbec číst, takže se snažte být realisté.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Zdraví a výdrž

 1. 1
  Než začnete pracovat na tom, abyste se stali milionáři, nejprve se ujistěte, že jste zdraví. Vydělávat peníze a činit důležitá rozhodnutí ohledně peněz vyžaduje pevné zdraví. Udržujte se v kondici, jezte zdravě a pečujte o své tělo. Vaše zdraví vám dodá energii k tomu, abyste mohli tvrdě pracovat na svém cíli a stali se milionáři. Pokud své zdraví zanedbáváte a jste zahlceni stresem, únavou, pochybami a negativitou, nebudete mít šanci uspět.
 2. 2
  Buďte vytrvalí. Úspěch vyžaduje schopnost vstát ze země i po tom nejtvrdším pádu. Než dosáhnete svého cíle, budete se muset potýkat s mnoha neúspěchy. Nejde o to, abyste měli jistoty a průměrný plat a abyste každý den splnili to, co po vás šéf chce. Abyste se stali milionářem, budete muset být připraveni na rozhodnutí, která nebudou vždy správná. Když ale nebudete riskovat, nebudete mít žádnou šanci na úspěch.
  • Nevadí vám být ponižován? Pouze málo lidí by řeklo, že jim to nevadí. Musíte být ale připraveni i na to, že věci půjdou tak špatně, že se vám lidé budou smát a říkat vám „já jsem ti to říkal“. Uvědomte si, že se díky tomu lidé budou cítit dobře, ale vám to také poskytne šanci poučit se ze svých chyb. Zapomeňte na ponížení, analyzujte situaci a začněte znovu, tak dlouho, dokud se vám to nepovede. Musíte si zvyknout na to, že pro některé lidi budete stále bláznem.
 3. 3
  Pěstujte si sebevědomí. Pokud ho máte příliš nízké, je na čase na něm zapracovat. Vysoké sebevědomí a sebejistota jsou nezbytné pro váš úspěch. Nedovolte ale, aby vás tyto vlastnosti zpomalovaly. Můžete to předstírat tak dlouho, dokud se sebevědomí nestane vaší součástí.
  • Pokud máte problém s tím, jak na vás pohlížejí ostatní lidé, nebude pro vás snadné stát se milionářem. Riskujete, že se budete držet zpět jen proto, abyste splnili jejich očekávání a nebudete se soustředit na vlastní cestu, která by vás zavedla k bohatství. Lidé si vždy budou myslet, co chtějí, alespoň jim dejte důvod, aby si to mysleli!
  • Snažte se celkově působit skromně. Sebevědomí neznamená egoisticky se vychloubat vlastním bohatstvím.
 4. 4
  Uvědomte si, že lidé vám budou stát v cestě. Budete obdivováni, ale zároveň také nenáviděni. Vždy se najdou lidé, kteří budou kritizovat každý váš krok a každé rozhodnutí, které uděláte. I když si peníze šetříte tajně a své bohatství nedáváte na odiv, lidé vycítí, že se máte dobře a nemáte tolik starostí, jako oni. Některé lidi už jen tento fakt naprosto pobuřuje. Buďte na to připraveni, ale neberte si to osobně. Mějte hroší kůži a soucitné srdce. Když budete dobře znát své motivy, budete vědět, že děláte něco skvělého pro sebe a že to stojí za to.
  • Lidé se vás budou snažit zastavit ze dvou důvodů. Pokud jim na vás záleží, budou mít strach, že neuspějete a budete zklamaní nebo vás to odradí. Pokud jim na vás nezáleží, pravděpodobně se bojí, že jim ukážete, že jste schopni využít příležitosti a změnit svůj život, zatímco oni to nedokážou. Nejlépe se s tím vyrovnáte tak, že to nebudete řešit. Zbavte se negativity a poslouchejte jen sami sebe. Vy víte nejlépe, proč děláte to, co děláte.
 5. 5
  Probuďte svůj smysl pro humor. Budete ho potřebovat. Vydělávání peněz vyžaduje flexibilitu a smysl pro humor. Nedovolte si nechat se zklamat vážností ostatních lidí a také neberte celou hru o peníze příliš vážně. Buďte vážní ohledně pravidel, ale nenechejte se tím tak strhnout, abyste brali sami sebe příliš vážně a přestali si život užívat.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

Činy

 1. 1
  Zamyslete se nad tím, jaké by to bylo stát se milionářem. Nyní se zastavte. Přestaňte přemýšlet a raději něco udělejte. Měli byste si ale přečíst několik knih napsaných jinými milionáři, které vám mohou pomoci. Některé z těchto knih jsou:
  • Thomas J Stanley, The Millionaire Next Door (2004) a Stop Acting Rich... and Start Living Like a Real Millionaire (2009)
  • Alexander Green, The Gone Fishin' Portfolio.
 2. 2
  Neutrácejte a raději šetřete. To je klíčovým prvkem toho, stát se milionářem. Buď peníze šetříte, nebo je utrácíte za různé věci. Pokud se snažíte stát se milionářem, nemůžete mít obojí. Většina milionářů (1-10 milionů korun) žijí skromný a šetřivý život a neutrácejí. To zahrnuje:
  • Bydlete v domě, který stojí méně, než 4 miliony korun.
  • Nekupujte si další dům, raději si pronajměte letní sídlo.
  • Nekupujte si loď, když ji budete potřebovat, pronajměte si ji.
  • Kupujte si kvalitní oblečení, ale neutrácejte za něj příliš. Oblek za 5000,- by vám měl bohatě stačit.
  • Noste levné hodinky, doplňky i oblečení.
  • Nesbírejte věci.
  • Kupte si obyčejné, ale spolehlivé auto běžné značky.
  • Vyhýbejte se luxusním značkám. Jde o pozlátka pro lidi, kteří chtějí působit bohatě a nebo pro ty, kteří mají milionů nepoměrně více, než vy budete kdy mít. Když budete utrácet rozumně, nějaké ovšem mít můžete.
  • Utrácení se nerovná štěstí. Takové myšlení je celé špatně.
  • Nesrovnávejte se s ostatními a nesnažte se je dohnat v utrácení.
 3. 3
  Užívejte si dobré věci v životě, které jsou často zdarma nebo levně. Pokud se vám líbí projížďky městem ve Ferrari a pití šampaňského, zapomeňte na to, že se stanete milionářem. Stát se milionářem znamená užívat si malé radosti v životě, například:
  • Choďte do muzeí, galerií, zoo, přírodních parků a na sportovní akce
  • Bavte své přátele a travte s nimi čas
  • Dělejte dobrovolnickou práci ve své komunitě
  • Choďte do knihovny a na další podobná místa
  • Zahradničte, něco vyrábějte, malujte, starejte se o zvířata atd.
  • Vybírejte peníze na charitu, pořádejte benefice
  • Přemýšlejte o víře a obraťte se na
  • Travte čas se svou rodinou
  • Cvičte – běhejte, plavejte, choďte na procházky nebo sportujte
  • Studujte, choďte na přednášky, pište knihy atd.
 4. 4
  Žijte naplno. Nezáleží na tom, do jakého byznysu se budete chtít pustit, ale je důležité žít naplno a nehromadit zbytečné věci. Soustřeďte se na to, co je pro vás důležité. Jaké cíle byste chtěli splnit a co chcete v životě dosáhnout, kromě konzumního stylu života?
 5. 5
  Zamyslete se nad tím, co děláte nyní. Pokud jste obyčejný zaměstnanec, pravděpodobně se z vás nestane milionář, i když vše opustíte a budete si celý svůj plat šetřit. Můžete se sice stát milionářem, ale nebudete schopni si své bohatství užít. Podívejte se na to jinak – pracujete pro svého zaměstnavatele, ne pro sebe. Je to příjemné? Musíte vystoupit ze své ulity a dělat něco sami pro sebe. Jste na to připraveni?
  • Pokud svoji hodnotu řídíte podle nějaké profese nebo obchodu, budete mít problém se všeho vzdát a postavit se na vlastní nohy. Vaše schopnosti mohou být v širším kontextu důležité, ale mohou vám zabránit stát se milionářem. Milionář se zedníkem nemá moc společného, i když byste si to jistě přáli.
 6. 6
  Buďte připraveni vstoupit do byznysu. Placené práce jsou pomalejším a možná také nemožným způsobem, jak se stát milionářem. Placené práce mohou sice udělat milionáře z ředitelů, ale zodpovědnost a potenciál velkých rizik většinu lidí odradí a také je složité postupovat pomalu po kariérním žebříčku tak, abyste dosáhli na místo, které se platí zlatem. Jste připraveni na to, že budete sedět a čekat na něco, co ani nemusí přijít, nebo byste raději sami měli kontrolu nad svým cílem?
 7. 7
  Hledejte to, co potřebují lidé, neberte ohled na své vlastní touhy. Když děláte obchodní rozhodnutí, možná vás přitáhnou různé lákavé příležitosti. Například dělání filmů, iPody a krásné šaty. Problémem je to, že tyto trhy jsou již dobyté. Vždy ale existují věci, které lidi potřebují a které musejí být udělány správně. Například svoz odpadu, energie, poskytování zdravotních produktů atd. Tato odvětví nejsou tak lákavá jako například filmový průmysl, ale jsou nezbytná pro všechny lidi. Lidé bez iPodu nezemřou, ale zemřou, když nebudou mít přístup k čisté pitné vodě. Vyberte si takovou kariéru, která může lidem nabídnout to, co skutečně potřebují a buďte připraveni na to, že budete muset na svých službách či produktech tvrdě pracovat, aby byly nejlepší, nebo nejvýhodnější.
 8. 8
  Začněte skromně. Všichni mluví o tom, že byste měli vypadat jako milionář. Nemá ale smysl vypadat skvěle, když vás to stálo majlant a nemáte klienty, kteří by to zaplatili. Pořiďte si skvělý oblek, který budete nosit každý den a ve kterém se budete cítit dobře a budete připraveni jednat s lidmi, ale s ostatními věcmi buďte opatrní. Zde je několik tipů:
  • Zkuste si pronajmout sdílené kanceláře, které vybavují a uklízejí jiné společnosti. Travte v nich pouze tolik času, kolik je nutné a snažte se snižovat náklady.
  • Pokud nemáte vlastní kanceláře, najměte si nábytek, nebo si kupte nějaký levný v bazaru nebo v aukci. Vybavte si kancelář květinami a plakáty a neutrácejte na těchto věcech. Později si budete moci dovolit více, ale nyní byste měli šetřit.
  • Všechny věci, jako jsou počítače, si kupujte na leasing a často obměňujte.
  • Výdaje zaměstnanců držte pod kontrolou od samého začátku.
  • Létejte turistickou třídou. Můžete také ušetřit za lety a pokusit se řešit obchody přes Skype nebo online.
  • Zbavujte se nepoužívaných věcí, ale buďte šetrní k životnímu prostředí. Mělo by pro vás být důležité zachránit planetu.
  • Snažte se tímto způsobem přemýšlet neustále.
 9. 9
  Monitorujte cashflow a ze začátku buďte opatrní. V této době se vám bude hodit, když budete svým cílem posedlí. Záleží na každé koruně a to, co neinvestujete nebo neušetříte, musíte vždy dát do cizí kapsy.
  • Nezanedbávejte životaschopnost vašeho obchodu. Vždy dávejte pozor na to, co se vyplatí a snažte se využít všech příležitostí.
  • Nezanedbávejte obyčejné, ale nezbytné součásti byznysu, jako jsou tabulky, daně, hotovost, faktury atd. Všechny je dělejte včas a pravidelně, nebo si na to najměte někoho schopného.
  • Neustále zhodnocujte své náklady. Když se vám vymknou z rukou, snižte je. Pamatujete na ten bod o ponížení? Je lepší být ponížený a zachránit svoji společnost, než být pyšný a přijít o ni.
  • S dluhy se vypořádejte tak rychle, jak je to možné. Nikdy samy od sebe nezmizí, takže byste je měli vyřešit.
 10. 10
  Najděte si mentora, který si prošel tou samou cestou a nechejte si od něho poradit. Obklopte se lidmi, kteří již jsou milionáři. Mohou vám být užiteční, například vás mohou vzít do soukromého klubu, kde můžete najít osobního mentora, který vás naučí vydělávat peníze.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

Aktivní rozhodnutí pro pasivní příjmy

 1. 1
  Obeznamte se se spořením. Pokud jste vždy vyčerpali svoji kreditní kartu a neumíte šetřit, bude pro vás problém stát se někdy v životě milionářem. Začněte tím, že si otevřete spořící účet a budete si na něj pravidelně vkládat nějaké peníze. Mělo by to být něco jiného, než vaše každodenní šetření. Také si vyberte takový účet, který má příznivé úročení.
  • Spořící účet je jednou z mnoha možností, jak můžete šetřit peníze. Původní vklad poroste, když budete vkládat další peníze. Zjistěte si vše o různých typech účtů a vyberte si ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.
  • Spoření vyžaduje disciplínu. Snažte se zbavit svých zlozvyků, které by vám bránily ve spoření. Zaměřte se na to, co můžete šetřením dokázat a nehromaďte zbytečnosti, ani nedávejte své bohatství na odiv.
 2. 2
  Investujte do akcií. Pokud víte, jak funguje trh s akciemi, nakupujte akcie společností, jejichž produkty nebo služby sami využíváte. Je dobré investovat do akcií pomocí investičního klubu, můžete si nějaký založit s přáteli. Než ale budete nějaké akcie nakupovat, nejprve si nechejte od někoho poradit. Najděte si finančního poradce a každý krok pečlivě zvažujte.
  • Modré žetony mohou být pomalejší a méně zábavné, ale z dlouhodobějšího hlediska jsou výhodnější.
 3. 3
  Kupujte společné fondy. Společné fondy jsou investice do dalších investic. Když vlastníte společný fond, vlastníte cenné papíry (akcie atd.) celého fondu. Díky těmto fondům můžete spojit svá aktiva s ostatními investory a rozšířit své investice.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 6:

Příležitosti

 1. 1
  Buďte připraveni využít každou šanci. Štěstí není něco, co si můžete plánovat. Když se ale štěstí sejde s připraveností, buďte pohotoví a využijte toho. Mnoho lidí se bojí důvěřovat šťastným příležitostem, ale když budete připraveni, můžete snížit rizika a navýšit své bohatství.
 2. 2
  Spojte své bohatství s nějakým novým průmyslem. Tato možnost má velké riziko, ale když budete připraveni, může se vám to vyplatit. Nezapomeňte si ale udělat dobrou rezervu pro případ, že vám investice nevyjde.
 3. 3
  Zkuste nějaké televizní show. Tyto pořady vydělávají peníze díky divákům, ne díky soutěžícím. Zkuste vyhrát Chcete být milionářem? Když nebudete znát odpověď, tipněte si – máte vždy 25% šanci, že se trefíte.
 4. 4
  Gamblerství. Sázejte si na závody, v kasinu i na sportovní zápasy. Kupujte si losy do loterie. Potom si sedněte a čekejte a čekejte. Naděje je skvělá věc, když vám dodává motivaci, ale když jediné, co děláte, je to, že sedíte a čekáte na něco, co se nestane, naděje je vám k ničemu. Smiřte se s tím, že se vám to nepovede a všechny historky o lidech, kteří vyhráli miliony, jsou nic proti všem těm lidem, kteří gamblerstvím přišli o všechno, co měli.
  • Gamblerství vám zabere hodně času a také je velmi vyčerpávající. Nechtěli byste raději toto úsilí věnovat něčemu jinému, co vám zajistí jistý výnos?
 5. 5
  Vezměte si milionáře. Tady také nemáte moc šanci. Navíc se může stát, že si vezmete milionáře, který nebude ochotný se o své peníze s vámi dělit. Může chtít předmanželskou smlouvu, může proti vám poštvat vaše přátele a rodinu a také zničit celý váš život. Je tohle skutečně to nejlepší, co vás napadá?
 6. 6
  Zděďte miliony. Jaké máte šance, že vám někdo odkáže takové bohatství? Nejprve budete muset mít ve vlastní rodině nějakého milionáře. Potom budete muset zajistit, aby si vás zamiloval tak, aby byl ochotný vše odkázat jen vám. A nikdy nebudete mít jistotu, že vás do závěti napíše, nebo že vám nedokáže pouze něco bezcenného. Existuje spousta příběhů o lidech, kteří se v posledních dnech svého života pomátli a odkázali veškerý svůj majetek kočičímu útulku a rodině nechali pouze oblíbené ponožky. Navíc sedět a čekat na to, až zdědíte peníze, je velmi smutný a neproduktivní život. Zděděné peníze také většinou budí dojem lhostejnosti. Pokud se chcete stát milionářem, abyste změnili svět, pravděpodobně to tedy nebude ta správná cesta.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Co dál?

 1. 1
  Přestaňte číst tento článek a všechny další knihy o tom, jak se stát milionářem. Zvedněte se a jděte na tom pracovat.
  • Teď je správný čas i správné místo. Vy jste ta správná osoba a vše ostatní jsou jen výmluvy.
 2. 2
  Jaký výsledek chcete? Začněte od začátku. Pokud je vaším cílem získat milion korun, napište si to a vyvěste si to tak, abyste to každý den měli na očích. Nemůžete dosáhnout cíle, na kterém nepracujete!
 3. 3
  Buďte odhodlaní. Zapojte se do své práce také emocionálně, jinak vás vydělávání peněz nebude bavit. Představujte si svůj život jaký bude, až svého cíle dosáhnete. Myslete na to, co s penězi uděláte. Potom se zamyslete nad tím, jak špatně se budete cítit, když se vám to nepovede. Co by vás na tom mrzelo nejvíce?
 4. 4
  Vytvořte si akční plán. Neexistuje žádný přesný plán na to, jak si vydělat milion. Napište si alespoň 30 způsobů, jak byste toho mohli dosáhnout.
 5. 5
  Najděte si volné místo ve svém podnikání. To znamená tři věci – najděte si své silné stránky, které vás dělají jedinečnými. Potom si najděte trh, skupinu lidí, kteří chtějí to, co jim nabízíte. Nakonec se ujistěte, že tito lidé budou schopni zaplatit za to, co jim nabízíte.
 6. 6
  Definujte svoji značku. Značka není nic víc, než důvěra, kterou mají lidé vůči vašemu obchodu a vám. Lidé budou chtít obchodovat s někým, komu důvěřují a mohou se na něho spolehnout. Musíte zajistit, aby vás lidé vnímali jako řešení svých problémů.
 7. 7
  Vytvořte si obchodní plán. Váš obchodní model musí být důvěryhodný, nebo pohodlný. Pokud jde o důvěru, budete mít méně klientů, kteří budou platit hodně peněz. Pokud se rozhodnete pro pohodlí, budete mít více klientů, kteří budou platit menší obnosy peněz. Potřebujete 100.000 klientů, kteří všichni zaplatí 10Kč, abyste dosáhli výdělku milionu korun.
 8. 8
  Rozhodněte si únikovou strategii. Nejjednodušší způsob, jak vydělat milion, je vytvořit si obchod, tedy něco, co můžete prodávat. Lidé často utratí za obchody 2x tolik, co ročně vydělají. To znamená, že půlmilionový byznys můžete prodat za milion. To znamená, že byste měli obchod, který vydělává asi 200.000 za měsíc.
 9. 9
  Vydělávejte více díky stálým zákazníkům. Nejrychlejší způsob, jak navýšit své příjmy je prodávat další služby a produkty již existujícím zákazníkům. Najděte způsoby, jak přidat další hodnoty a nabízejte své produkty a služby svým stálým zákazníkům.
 10. 10
  Budujte struktury a postupujte směrem nahoru. To je celé tajemství hromadění příjmů. Když vytvoříte produkte, který stojí 2000,- a víte, že díky 1000,- za reklamy získáte jeden prodej, budete mít skvělý model, pokud si tedy vyberte dostatečně velký trh.
 11. 11
  Najměte si skvělé lidi. Když se nad tím zamyslím, jedním z důvodů, proč jsem byl schopný si místo 120.000 ročně vydělat miliony bylo to, že jsem zaměstnával skvělé lidi. Proto se všechny velké společnosti zaměřují na teambuilding a vůdcovské typy – jediným způsobem, jak mít skvělý tým je být skvělým vůdcem.
  Reklama

Tipy

 • Buďte moudří, myslete na velké věci, buďte praktičtí a nezapomínejte na to, co budete svému cíli muset obětovat.
 • Spřátelte se s lidmi, kteří se od vás něčím liší. Mohou pro vás být skvělým zdrojem inspirace a vedení, pokud budete ochotni přijmout jejich pohled na svět.
 • Kontrolujte své výdaje. Bohatí budete pouze tehdy, když vyděláte více, než utratíte.
 • Nikdy neinvestujte více, než kolik jste ochotni ztratit. To je důležité hlavně na začátku. Čím starší a zkušenější budete, tím méně budete riskovat a také budete lépe vědět, co se vyplatí a co ne.
 • Hodně přemýšlejte o tom, proč chcete zbohatnout, co přesně byste si koupili a jaký životní styl bystě chtěli mít. Buďte konkrétní a stanovte si přesná data, kdy chcete svých cílů dosáhnout.
 • Čtěte. Čím více toho budete vědět, tím více věcí dokážete.
 • Plánujte. Stanovte si, co chcete a jděte si za tím. Průběžně zhodnocujte své snahy a sledujte, jak si vedete.
 • Je v pořádku šetřit, ale nikdy nešetřete na věcech, které jsou pro vás důležité.
 • Berte to jako hru. Hledejte příležitosti k vydělávání peněz, měla by to ale být legrace. Neberte to příliš vážně.
 • Spřátelte se s lidmi, kteří mají stejné hodnoty a cíle jako vy. Budete tak mít s kým mluvit a na koho se obrátit, když vám bude zle.
 • Nepoužívejte kreditní kartu, všechny útraty se vám na konci měsíce vrátí a mohli byste skončit i s dluhy. Pořiďte si debetní kartu, je mnohem jednodušší s ní pracovat. Kreditní kartu používejte pouze v případě potřeby a vždy si nastavte výhodný úvěr.
 • Pokud je to možné, snažte se vytěžit co nejvíce ze svého penzijního fondu, který vám poskytuje vláda nebo zaměstnavatel. Potom se snažte co nejvíce peněz uložit na výhodné spořící účty.
 • Pokud je to možné, snažte se vytěžit co nejvíce ze svého penzijního fondu, který vám poskytuje vláda nebo zaměstnavatel. Potom se snažte co nejvíce peněz uložit na výhodné spořící účty.
 • Pomáhejte ostatním. Naučte se být užiteční a snažte se zlepšit svět pro sebe i pro ostatní lidi. Budete tak pozitivnější a budete také přitahovat pozitivní věci. Když darujete věci charitě, budete si je potom moci odečíst z daní.
 • Peníze vám nemohou koupit skutečné štěstí. Neztrácejte kvůli penězům rodinu nebo přátele.
 • Peníze představují hodnotu. Možná přijdete na to, že můžete vydělávat peníze tím, že prodáte něco, čeho si ostatní cení více, než za to platí. Utržené peníze investujte do něčeho hodnotnějšího.
 • Najděte si ověřený „systém“, díky kterému se lidé stávají milionáři. Pět hlavních odvětví, které dnes chrlí milionáře, jsou: technologie – internetový marketing, direct marketing, domácí práce, distribuce produktů a investice (akcie, cenné papíry, reality /vývoj). Nejstabilnějším zdrojem příjmu je internetový marketing a práce prováděné z domu, technologie a reality. Práce z domu nevyžaduje moc peněz do začátku. Investice jako jsou reality a akcie jsou většinou riskantní a zaberou vám hodně času.
 • Snažte se myslet na něco jiného, než jen peníze. Měla by to být zábava. Děláte něco pro to, abyste byli finančně za vodou, ale málokomu stačí pouze tohle.
Reklama

Varování

 • Internet je plný podvodů. Neinvestujte peníze do ničeho, pokud si nejste jisti, že nejde o podvod.
 • Buďte připraveni činit rozhodnutí, která se budou lišit od těch, která musejí dělat ostatní lidé.
 • Nikdy nekraďte peníze. Zapomeňte na to, že byste vyloupili banku.
 • Udržujte si správnou perspektivu a nezabíjejte slepici, která vám snáší zlatá vejce. Jinými slovy se nevyhýbejte dobrým zdrojům peněz.
 • Pokud nejste nejbohatším člověkem na světě, vždy bude někdo, kdo má více než vy a vždy se najde také někdo, kdo má méně peněz než vy.
 • Mějte čisté svědomí a nezapomínejte na to, že byste neměli zanedbávat další věci jako jsou vztahy a společenské interakce. Bez nich jsou peníze k ničemu.
 • Nechlubte se svým bohatstvím, riskujete, že se na vás zaměří zloději.
 • Peníze vám vždy nezajistí štěstí (ale mohou vám zajistit téměř všechno ostatní).
 • Kromě šetření neexistuje žádná záruka, že vyděláte díky akciím. Nevěřte nikomu, kdo vám tvrdí opak.


Reklama

Reference

 1. Alexander Green, Beyond Wealth, (2011), ISBN 978-1-118-02761-5 – research source

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 114 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 19 611 krát
Kategorie: Finance a Obchod
Stránka byla zobrazena 19 611 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama