Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vám někdo někdy řekl, že máte elegantní a fotogenické ruce? Být modelem rukou je stejně intenzivní a vyčerpávající práce, jako být skutečným modelem, ale pokud máte vše, co to obnáší, můžete díky svým rukám rozjet skvělou kariéru. Pokud si myslíte, že máte krásné a opečovávané ruce a chcete se stát modelem rukou, přečtěte si tento článek.

Část 1
Část 1 ze 3:

Splňte požadavky

 1. 1
  Musíte mít dokonalé ruce. Máte dlouhé prsty a útlé ruce? Máte krásně opečovávané nehty? Malé klouby? To všechno jsou známky toho, že máte krásné ruce. Musíte mít také jemnou a hladkou pleť. Nemyslete si, že nedostatky skryjete make-upem. Znaménka, pihy, bradavice, jizvy, křivé prsty a nerovnoměrné nehty vám zabrání v úspěšné kariéře. Dávejte pozor hlavně na palec – ten hraje důležitou roli na většině fotek rukou, takže musí vypadat dobře. [1] Zamyslete se i nad následujícími věcmi: [2]
  • Prohlédněte si horní stranu ruky. Pokud jste žena, musí být úzká.[1]
  • Ženy jsou modelkami rukou častěji, než muži, ale to neznamená, že to není práce pro muže. Jen si dejte pozor na to, abyste neměli chlupy na kloubech.
  • Nedejte se odradit. Existuje několik různých typů rukou, které se hodí pro focení líčení, rodinných fotek, produktových fotek, ale také i pro focení starších rukou. [3]
 2. 2
  Ruce se vám nesmí třepat. Stejně důležité, jako mít hezky upravené ruce, je mít je klidné. Dokážete v ruce držet delší dobu nějaký předmět, aniž byste se museli opírat, nebo aniž by vám z ruky vypadl? Každý pohyb se projeví na fotkách, takže pokud neudržíte ruce v klidu, pravděpodobně nebudete nejvhodnějším modelem.
  • Natáčení televizních reklam může trvat i několik hodin. Třicetivteřinová reklama se někdy natáčí i 12 hodin a celou tu dobu budete muset být připraveni s klidnýma a upravenýma rukama.
 3. 3
  Mějte trpělivost. Pokud chcete být modelem rukou, budete si muset ruce nastavit do stejné polohy a vydržet s nimi celé hodiny nehnutě. Znamená to, že se brzy začnete nudit a že budete muset mít opravdu nehnuté ruce. Pokud jste závislí na čokoládě nebo na kofeinu, měli byste se toho zbavit, protože kvůli tomu budete mít ruce roztřesené. Můžete si doma trénovat dlouhé držení věcí, aby to pro vás nebylo takovým překvapením. [4]
  • Trpělivost a schopnost nastavit ruce vždy stejně, je to nejdůležitější. Až bude připravena kamera a světla, budete muset být schopni produkt dávat stále dokola na stejné místo.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Získejte práci

 1. 1
  Vytvořte si portfolio. Pokud máte peníze na to, abyste si udělali portfolio, najděte si nějakého fotografa a nafoťte si základní fotky. Když si najdete začínajícího fotografa, budete na fotkách schopni ušetřit spoustu peněz. Než začnete fotit, zajděte si na profesionální manikúru. Při tvorbě portfolia nezapomínejte na následující věci: [5]
  • Naučte se běžné pózy. Prostudujte si reklamy v časopisech a podívejte se, jak správně pózovat rukama. Potom si všechny tyto pózy a pohyby nafoťte do svého portfolia.
  • Zahrňte také minimálně jednu fotku, na které bude vidět i váš obličej pro případy, že by bylo nutné vyfotit fotku, na které bude i obličej (a také proto, aby vás klienti poznali, když se s vámi budou chtít setkat). [6]
  • Nechejte si vyfotit také zadní stranu ruky a dlaň.
 2. 2
  Pošlete své portfolio modelingovým agenturám. Napište jim, že máte zájem konkrétně o zakázky pro modely rukou a požádejte je o pohovor. Některé větší agentury mohou mít speciální oddělení pro modely rukou a můžete najít i agentury, které se zaměřují pouze na části těla. Řekněte jim, že máte portfolio, které simuluje profesionální reklamy. [1] Buďte slušní a vytrvalí, dokud si nedomluvíte pohovor.
 3. 3
  Podepište smlouvu s agentem. Když najdete agenta, kterému se budou líbit vaše ruce, máte vyhráno! Překonali jste těžkou překážku v cestě za placenými zakázkami. Jakmile dostanete od agenta nějakou nabídku, musíte se rozhodnout, zda je pro vás vhodná. Dobrý agent po vás nebude chtít peníze, dokud si sami nevyděláte nějaké peníze. Agenti většinou berou procenta z vašeho platu, aby měli motivaci vám najít práci. Než se rozhodnete pro nějakého agenta, setkejte se s ním a promluvte si.
  • Na schůzku s agentem přijďte upravení. I když chcete nabízet pouze své ruce, měli byste udělat dobrý dojem a vypadat hezky. Možná vás agent bude chtít poslat na další pohovory a bude chtít, abyste ho dobře reprezentovali. [1] Když se vše podaří, agent vás pošle na focení s fotografem, aby se ujistil, že máte vše, co je pro tuto práci nutné.
  • Až se setkáte s agentem a uděláte na něho dobrý dojem a ověříte si, že je má dobrou reputaci (nechejte si například ukázat vzorky prací s jinými klienty), prostudujte si smlouvu a podepište ji.
 4. 4
  Až s agentem podepíšete smlouvu, pravděpodobně vás pošle na různé akce, na kterých si budete shánět práci. Jde o podobné konkurzy, jako v případě klasického modelingu. Budete se muset jezdit ukazovat různým lidem, ukazovat jim své ruce a soutěžit s ostatními zájemci o zakázky. Agent vám pravděpodobně neřekne: „Našel jsem vám práci,“ může vás maximálně přivézt na konkurz a o zbytek se musíte postarat vy sami.
  • Až si najdete několik zakázek, budete si je moci přidat do svého portfolia. Čím více zkušeností budete mít, tím větší šanci budete mít u dalších konkurzů.
  • Buďte vytrvalí. Možná budete muset navštívit hodně konkurzů, než najdete práci. Když si ale váš agent bude myslet, že na to máte, jistě nějakou zakázku nakonec najdete.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak uspět v kariéře modelu rukou

 1. 1
  Pečujte o své ruce. Pokud máte pocit, že máte krásné ruce, berte je jako svá aktiva. Měli byste o ně pečovat a nedělat nic, čím byste si je mohli poškodit. Nekrájejte zeleninu ani nepracujte na zahradě. Pravidelně byste měli dělat následující věci:
  • Choďte na manikúru, aby vaše ruce vypadaly stále skvěle. Když si uděláte dobré jméno, budou vám dělat manikúru zdarma před každým focením a nebudete za ni muset utrácet sami.
  • Pijte dost vody a jezte zdravě, abyste měli hezkou pleť. Když nebudete mít dostatek nějakého vitamínu, na nehtech se vám udělají bílé flíčky.
  • Natírejte si ruce hydratačním krémem. Někteří modelové rukou dokonce spí s rukavicemi. [6] Můžete si ruce natřít krémem a navléct si latexové rukavice.
  • Nehty si udržujte upravené. Měli byste si je pouze pilovat, ne stříhat. [6]
  • Neškrábejte se a nedotýkejte se věcí, které by vám mohly udělat na kůži otisky.
 2. 2
  Ze začátku si nechejte svoji práci. Když budete mít velký úspěch, budete schopni si vydělat dost peněz, ale většina modelů si touto prací pouze přivydělává. Připravte se na to, že když vám to půjde, budete mít peníze navíc, ale neměli byste se vzdávat své práce. Stejně jako u ostatních druhů modelingu není jisté, že se vám to podaří.
 3. 3
  Přestěhujte se do nějakého velkého města. Nemusíte bydlet přímo v metropoli, ale pokud chcete mít více zakázek, měli byste bydlet ve městě, ve kterém je hodně reklamních a modelingových agentur. Nemusíte se stěhovat dříve, než budete mít zakázky domluvené, ale pokud se této práci chcete věnovat naplno, nebude dobré jezdit kvůli každému focení stovky kilometrů. [7]
 4. 4
  Vše, co budete v rukou držet, byste měli držet opatrně. I když budete držet knihu, nebo kus papíru, měli byste to držet jako jemnou a křehkou věc. Každou věc byste měli držet velmi opatrně a jemně. Díky tomu to bude na fotkách vypadat zajímavě a jedinečně. Když budete věci v rukou držet příliš pevně, ani vaše ruce nebudou vypadat jemně. [8]
 5. 5
  Mějte ohebné ruce. Nemyslete si, že tato práce zahrnuje pouze jednoduché držení věcí. Někdy budete muset držet knihu v rukou hodiny, nebo třeba ležet na zádech a držet nad sebou natažený fotoaparát. Měli byste být ohební a měli byste být schopni držet věci v ruce dlouhé hodiny. Může to být vyčerpávající a budete k tomu potřebovat fyzickou i duševní sílu. [9]
 6. 6
  Užívejte si výhody této práce. Když se vám podaří uspět, budete si moci užívat spoustu skvělých věcí. Možná budete moci točit scény do filmů a dělat dubléra celebritám, které nemají dost času na to, aby točily scény, ve kterých se objevují pouze jejich ruce. Díky tomu se setkáte se slavnými lidmi, režiséry a dalšími zajímavými osobnostmi. [10]
  • Kimbra Hickey, modelka rukou pro slavné filmy Stmívání, je slavná sama o sobě. Jezdí na fanouškovské srazy, nechává se fotit s fanoušky v pózách, které dělá ve filmu a podepisuje tisíce autogramů. Není sice snadné dosáhnout takové slávy, ale když budete mít štěstí a podaří se vám to, užívejte si to!
  Reklama

Tipy

 • Pečujte o své ruce a upravujte si nehty.
 • Pokud se ukáže, že nejste vhodným kandidátem pro model rukou, zkuste jiné druhy modelingu. Být správným modelem znamená zjistit, které odvětví vám nejvíce sedí.
 • Nepřehánějte to s krémem na ruce, abyste neměli ruce příliš mastné. Tím byste klienty odradili.
 • Fotografové stále hledají nové nápady pro fotky, takže když vymyslíte nový zajímavý koncept, nechejte si ho vyfotit.
 • Pokud chcete kvalitní fotky, kontaktujte studenty fotografie a nechejte si udělat fotky formou TFP, nebo si najděte profesionálního fotografa, který vám fotky nafotí za dobrou cenu.


Reklama

Varování

 • Nenechejte se odradit, když vás klienti budou odmítat.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 28 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 585 krát
Kategorie: Svět práce
Stránka byla zobrazena 6 585 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama