Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Instagram se může pochlubit už více než 100 milióny uživatelů. Počet těch, kteří se na této sociální síti pro sdílení fotografií registrují, aby mohli sledovat a lajkovat fotky jiných uživatelů, kteří jsou už komunitou Instagramu uznávaní, však roste dál. Úspěšní uživatelé Instagramu se mohou dostat mezi ty nejoblíbenější a objevit se třeba ve vybraných příspěvcích na hlavní webové stránce Instagramu. Hvězdou Instagramu se můžete stát i vy. Stačí se naučit vyprávět příběh pomocí fotek.

Část 1
Část 1 ze 4:

Váš účet na Instagramu

 1. 1
  Zvolte si uživatelské jméno, které bude chytlavé a snadno rozpoznatelné. Zvažte i téma či motiv pro svou stránku a vymyslete si jméno, které bude s tématem korespondovat, aby lidé věděli, co od vašich fotek mohou očekávat.
  • Pokud máte potíže vymyslet nějaké jméno, vyzkoušejte generátor jmen na spinxo.com/instagram-names.
  • Můžete použít i podtržítka či speciální symboly. Díky nim bude vaše Instagramové jméno čitelnější. Symboly ale použijte maximálně jeden nebo dva, aby vás lidé mohli podle jména dohledat a neztratili se v záplavě podivných znaků.
 2. 2
  Nahrajte nějakou důmyslnou profilovou fotku. Pokud možno, vytvořte nějakou uměleckou či rafinovanou profilovou fotku, aby si mohli lidé vaši tvář spojit s vaším jménem. Pokud chcete být slavní, nezapomeňte na Instagramu uvést i několik osobních informací.
 3. 3
  Zvolte si téma. Vyberte si koníčky, které vás baví. Tématu se nemusíte držet úplně přesně. Můžete samozřejmě fotit i něco jiného. Nicméně, pokud budete mít stránku zaměřenou na sport, která přitáhne další sportovní fanoušky, kteří vás začnou sledovat, postovat fotky s jídlem či domácími mazlíčky asi nebude to pravé ořechové. Prostě všeho s mírou.
  • Máte rádi jídlo? Zaměřte se na focení jídla.
  • Baví vás móda? Postujte fotky o barvách, stylech a trendech.
  • Máte rádi nějakou hru nebo komiks? Pořizujte fotky z nich a zveřejňujte je na Instagramu!
  • Líbí se vám nějaká celebrita? Zřiďte si profil na Instagramu a zveřejňujte fotky z jejího života! Můžete tímto způsobem najít i další fanoušky této celebrity, díky čemuž si vytvoříte vlastní komunitu.
  • Máte rádi nějakou filmovou postavu? Instagram je úžasné místo přímo pro vás. Foťte se v převleku oblíbené filmové postavy a připojte se k dalším komunitám tohoto typu! Máte rádi například Batmana? Foťte se jako Batman (nebo jiná postava z Batmana) v různých situacích!
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Pořizujte fotky

 1. 1
  Naučte se ovládat aplikaci Instagram co nejlépe. Pořizujte co nejvíce fotek a používejte filtry, aby se z vás stal doslova profík. Slavný Instagramer je někdo, kdo ví, jak upravovat fotky tím nejlepším způsobem.
 2. 2
  Vyzkoušejte aplikaci na úpravu fotek. Uživatelé iPhonu mohou využít Snapseed nebo Colorsplash, zatímco Androidáři mohou vyzkoušet PicSay Pro nebo PicsPlay Pro. Fotku upravte vždy před použitím filtrů.
  • Vždy uvádějte fakt, že je fotka upravená (pokud je). Pokud budete k fanouškům upřímní, předejdete tomu, aby se na vás kvůli nějaké fotce, která nebude označena jako upravená, naštvali. Nikdo nemá rád fake fotky, o kterých autor tvrdí, že jsou pravé a neupravené.
 3. 3
  Pořizujte stovky fotek. Všechny byste je zveřejňovat asi neměli, ale pokud nebudete postovat alespoň několik fotek týdně, nikdy z vás Instagramová hvězda nebude.
  • Stejně jako u klasické fotografie platí i v případě Instagramu pořekadlo "cvičením k dokonalosti". Častým používáním aplikace a zkoušením nových věcí se budete stále jen zlepšovat.
 4. 4
  Přidávejte popisky. Mohou být vtipné i upřímné. Buďte hraví, originální, ale nikdy není na škodu ostatní poučit či obohatit.
 5. 5
  Buďte tvořiví. Experimentujte s fotkami. Vyzkoušejte na fotkách nový úhel, kombinaci barev či další věci.
 6. 6
  Buďte osobní. Pokud máte blog nebo nějaký jiný web, postujte na Instagramu něco jiného. Lidé chtějí poznat i jinou vaši stránku. Vaše profily na různých sociálních sítích mohou být provázané, ale všude zveřejňujte trochu něco jiného.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Rozvíjejte komunitu

 1. 1
  Propojte účet na Instagramu s Facebookem. Pravděpodobně máte spoustu přátel, kteří by vás na Instagramu rádi sledovali. To vám může v začátcích pomoci.
  • Také byste měli používat označování lokality a propojení s Foursquare.
 2. 2
  Sledujte jiné uživatele Instagramu. Nezapomínejte komentovat a lajkovat fotky jiných. Na Instagramu se stanete slavným jen tehdy, pokud vás budou lidé lajkovat. V první řadě je ale důležité, abyste vy lajkovali ty jejich fotky, takže tu funguje takový výměnný obchod.
  • Odpovídejte na komentáře pod svými fotkami. Napište jméno konkrétního uživatele a za něj napište svůj komentář, aby věděl, že váš komentář patří jemu. Začněte se klidně bavit i s cizími, získáte tím více fanoušků.
  • Blahopřejte jiným lidem k úspěchům. Berte uživatele Instagramu jako komunitu, ne jako konkurenci.
 3. 3
  Účastněte se soutěží. Soutěže jsou skvělý způsob jak udržovat kontakt s komunitou a zároveň propagovat své fotografie.
 4. 4
  Používejte hashtagy. Zjistěte si, které hashtagy jsou oblíbené či nejpoužívanější, a přidávejte je ke svým fotkám. Hashtagy by měly mít souvislost s obsahem fotek. Pokud se s nějakou fotkou trefíte do oblíbené kategorie (určené hashtagem), může ji vidět mnohem více lidí.
  • Používejte hashtagy #instagood, #picoftheday, #likeitup a další. Získáte tím více fanoušků či followerů. Můžete samozřejmě používat i hashtagy v českém jazyce, ale angličtina je přece jen celosvětová.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Pokročilé metody na Instagramu

 1. 1
  Vyprávějte příběh. Vytvořte pomocí svého Instagram účtu příběh, který bude kreativní, originální a upřímný. Díky tomu se k vám budou fanoušci stále vracet.
 2. 2
  Zveřejňujte to, co "frčí". Pokud zjistíte, že lidé lajkují určitý druh fotek, pořizujte také fotky tohoto typu. Pokud svůj účet přizpůsobíte tímto způsobem, stanete se slavným mnohem rychleji.
 3. 3
  Zlepšete svou interakci a počet fanoušků. Pokud nejste přímo celebrita, budete muset vydat spoustu času a energie, než se z vás stane Instagramová senzace.
 4. 4
  Jakmile se začnete jako fotograf zlepšovat, dávejte přednost kvalitě před kvantitou. Místo toho, abyste postovali deset fotek denně, si radši udělejte na úpravu fotek více času, aby byly výjimečné.
 5. 5
  Uspořádejte vlastní soutěž. Pokud máte super nápady a trochu více fanoušků, začněte vylepšovat svůj profil třeba vymýšlením soutěží. Zanedlouho z vás bude lídr Instagramu.
 6. 6
  Sledujte svou slávu na Instagramu pomocí aplikace Statigram a dalších Instagram nástrojů. Můžete díky tomu zjistit, jak se váš profil v průběhu času zlepšuje.
  Reklama

Tipy

 • Pokud vám někdo napíše komentář, ve kterém bude žádat o "shoutout for shoutout", klidně řekněte ano. Znamená to, že vy se o něm zmíníte na vašem profilu, a on se na oplátku o vás zmíní na tom svém. Tímto způsobem se dá také velmi snadno zvýšit počet followerů. Pokud však tomuto druhu výměnného obchodu nefandíte, zdvořile odmítněte.
 • Metoda "shoutout for shoutout" není moc oblíbená a některým vašim fanouškům by se to nemuselo líbit - je to totiž otravné a zbytečné. Přátelé a followeři se dají získat i jinak.
 • Od samého začátku buďte sami sebou. Pokud jste v tom, co děláte a co se vám líbí, upřímní, lidé si vás oblíbí a získáte díky tomu více followerů.
 • Humor je vždycky pozitivní. Pokud budete postovat zábavné fotky či videa, lidé se budou na váš profil vracet. Všichni se rádi baví.
 • Nezapomínejte neustále přidávat nový obsah. Profil, na kterém se objeví jen pár fotek do týdne, je nudný. Pokud lidé, kteří by vás jinak normálně sledovali, uvidí, že váš profil není příliš aktivní, vás přestanou sledovat úplně.
 • Komunikujte se svými followery i s ostatními uživateli Instagramu.
 • Nezapomínejte ale na to, že followeři nejsou všechno.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Smartphone nebo iPod touch
 • Aplikace Instagram
 • Aplikace na úpravu fotek
 • Profilovou fotku
 • Chytlavé Instagram jméno
 • Konkrétní téma
 • Hashtagy
 • Účet na Statigramu
 • Vymýšlení soutěží
 • Interakce s uživateli Instagramu
 • Popisky
 • Účty na sociálních sítích


Související články

O tomto wikiHow

Kasey Dunn
Spoluautorem článku je :
Expert na sociální média
Tento článek spoluautorem článku je Kasey Dunn. Kasey Dunn je expert na sociální média a hlavní manažer sociálních médií pro Golden Arrow PR v metropolitní oblasti Los Angeles. S více než pětiletými zkušenostmi se specializuje na rozvoj obchodu, marketing a design značek. Bakalářský titul v oboru Business Administration and Management získala na Mount St. Joseph University. Je také držitelkou certifikace SEMRUSH pro digitální agentury, certifikace SEO pro sociální média a marketingové strategie sociálních médií: certifikace TikTok a Instagram Reels. Tento článek byl zobrazen 20 633 krát
Kategorie: Sítě
Stránka byla zobrazena 20 633 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama