Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nudismus má mnoho výhod. Nudismus zahrnuje radost ze slunečních paprsků po celém těle, žádné opálené plavky a zdravé sebevědomí. Spousta lidí by si ráda nudismus vyzkoušela, ale neví jak a kde. Následující článek vám pomůže se k nudismu odhodlat, odhodit ostych a najít způsob a místo, kde trávit čas v nahotě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Základy nudismu

 1. 1
  Uvědomte si, že nahota je přirozená. Narodili jsme se nazí a nahota je náš přirozený stav. Oblečení nám dává teplo a je na veřejnosti nezbytné. To však neznamená, že jej člověk musí neustále nosit. Existují momenty, kdy můžete nechat projevit své přirozené . Představte si tu svobodu, kterou přináší pocit vánku a slunečních paprsků po celém vašem těle – a ne jen na místech, která jsou jim normálně vystavená.
 2. 2
  Pochopte podstatu nudismu. Nudismus, nebo také naturismus, znamená více, než být nahý. Představuje to snahu člověka o návrat k přírodě. V našem přirozeném stavu totiž nejsou žádné hranice mezi námi a přírodou. Není to uvolňující a úžasné se spojit s přírodou v jedno? Ležet pod stromem nebo cítit písek na pláži po celém svém těle? Lidé se často rozhodnou pro naturismus proto, aby dosáhli v životě většího štěstí.
 3. 3
  Nahota není vždy sexuální. Ano, lidé mají sex nazí. Nahota však není o sexu. Odhalující oblečení je často více vzrušující, než celková nahota, jelikož to nechává prostor pro představivost. Pokud máte strach, že jako nudista se vystavíte nechtěným sexuálním návrhům, tak vězte, že pro většinu naturistů je nudismus o svobodě a přírodě, ne o sexu.
  • Nudismus není o sexu na veřejnosti nebo odhalování se mezi ostatními. Spousta naturistů jsou skromní lidé, kteří se rozhodli pro nudismus z výše uvedených důvodů – a ne proto, aby měli více sexu.
  • Nahota však může být vašim smyslům i eroticky příjemná. Pocit vánku či vody po celém těle probouzí smysly a může být vzrušující. To je však přirozené a zdravé. Neměli byste se cítit zahanbeni za takovéto pocity. Potlačování pocitů je všeobecně nezdravé a v kontextu nudismu neguje veškeré výhody nudismu jako takového.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Procvičujte doma

 1. 1
  Spěte nazí. Ne pouze bez horního dílu nebo ve spodním prádle. Spěte kompletně nazí, lépe se uvolníte a zlepší se kvalita vašeho spánku. Během teplých nocích spěte nejen nazí, ale i bez peřiny. Uvidíte, jak se cítíte, když jste plně vystavení vzduchu okolo vás.
  • Pokud máte problémy se spaním bez pyžama, začněte po krůčcích. Začněte vynecháním jednoho kousku vašeho pyžama, například vrchního dílu. Po zvyknutí si na spaní bez vršku, přestaňte nosit i spodek. Postupně vynechávejte jednotlivé kousky vašeho pyžama, dokud nespíte kompletně nazí.
  • Otevřete okno blízko vaší postele (mějte však zatáhnuté žaluzie či záclony) a nechte proudit vzduch do vašeho pokoje. Nezapomeňte, že nudismus je o bližším spojení s přírodou.
 2. 2
  Choďte doma nazí co nejvíce je to možné. Zůstaňte po sprše nazí. Usušte se a neoblékejte se. Nazí se i najezte, uklízejte, relaxujte před TV nebo s knihou v ruce na zahradě.
  • Pokud doma cvičíte, cvičte nazí. Oblečte se pouze pokud je pro vás nepříjemné cvičit bez sportovní podprsenky.
  • Snažte se respektovat ostatní. Když jste doma nazí, mějte zatáhnutá okna. Neopalujte se nazí na dvorku, pouze pokud máte vysoký plot.
 3. 3
  Promluvte si o nudismu se svým partnerem. Nahota může ne-sexuálním způsobem dodat intimitě mezi vámi a vaším partnerem nový rozměr a vy budete moct být nazí i v případě, že je s vámi váš partner doma. Promluvte si, jestli je to něco, co můžete zkusit dohromady. Pokud se to vašemu partnerovi moc nezamlouvá, zeptejte se jej, jestli mu nebude vadit, když v tom budete pokračovat alespoň vy sami.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Nudistické komunity

 1. 1
  Najděte si nějakou nudistickou komunitu. Pomocí internetu si najděte nudistický klub nebo pláž, která je ve vaší oblasti. Jakmile vám nedělá problém být nahý doma, udělejte další krok a navštivte nudistickou komunitu. Předtím si však zjistěte všechny její pravidla a očekávání.
  • Nedopusťte, aby vás brzdily pocity nedostatečnosti. Jakmile navštívíte nudistickou komunitu, tak si uvědomíte, že každý člověk je jiný a nikdo to nedělá správně či špatně. Nudisti se nezabývají svými těly (nebo vaším). Jednoduše mají radost z naturismu v přátelském prostředí.
  • Některé nudistické komunity však nabádají k sexu. Buďte si toho předem vědomi.
  • Účastněte se online diskuzí. Online fóra jsou skvělými zdroji informací pro lidi, kteří se chtějí pobavit o naturismu a zjistit si informace o dobrých nudistických destinacích.
 2. 2
  Udělejte si nudistickou dovolenou. Francie je skvělou nudistickou destinací – je známá pro své nudapláže. Pokud se vám však zdá Francie příliš daleko, tak určitě byste měli být schopni najít nějaké nudapláže v sousedních zemích či přímo v Česku.
 3. 3
  Pokračujte v nahotě, kdykoliv můžete. Zjistěte si, jaké jsou místní směrnice o nahotě na veřejnosti (parky, bazény, pláže). Můžete se také zúčastnit zábavných „nahatých“ jízd na kole, které jsou populární po celém světě. Buďte nazí na místech, kde to je vhodné (v horách či jinde v přírodě). Buďte spokojení sami se sebou. Většinou lidem nahota na veřejnosti projde tak dlouho, dokud jí neznepokojují ostatní okolo.

Tipy

 • Noste dostatečné množství opalovacího krému, když se pohybujete venku na slunci.
 • Nudismus je často snadnější a zábavnější s kamarádem či partnerem.

Varování

 • Není doporučováno vařit nahý, jelikož hrozí riziko popálení. Navíc může být velmi obtížné léčit popáleniny v oblasti genitálií a rozkroku.
 • Na spoustě míst je veřejná nahota legální (nahota v ne-specificky vymezených oblastech). Například, v Británii je veřejná nahota legální. Není tomu však všude. V USA se zákony ohledně veřejné nahoty liší podle dané oblasti, ale ve spoustě regionech se začínají zákony uvolňovat a nahota se začíná legalizovat (nahota bez úmyslu vzbudit poplach či vzrušení). Kontaktuje lokální nudistickou organizaci pro zjištění více informací o nudismu a nahotě ve vaší oblasti.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 731 krát
Kategorie: Sexualita
Stránka byla zobrazena 6 731 krát.

Pomohl vám tento článek?