Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud byste chtěli, aby se Florida stala vaším novým domovem, budete muset udělat několik právních kroků, kterými můžete potvrdit váš závazek k žití v tomto státu. Pokud máte dvě rezidence, budete muset doložit, že je Florida vaším primárním bydlištěm. Níže naleznete jednotlivé kroky, které vám pomohou k tomu, abyste mohli na Floridě volit, dostali nový řidičský průkaz a mohli získat slevu na výuku ve státních školách a mnohé další výhody.

Část 1
Část 1 ze 3:
Jak naplnit požadavky pro získání rezidence

 1. 1
  Požádejte si o floridský řidičský průkaz. Čím dřív jej budete mít (nebo ID průkaz pro neřidiče), tím lépe. Pokud již máte řidičský průkaz z jiného státu, nemusíte dělat žádné písemné nebo řidičské testy pro získání floridského řidičského průkazu. Potom, co vyplníte tzv. Declaration of Domicile, neboli žádost o prohlášení bydliště, měli byste průkaz dostat do 30 dnů od data vyplnění žádosti (floridský řidičský průkaz můžete získat buď s touto žádostí Declaration of Domicile nebo i bez ní, s čímž se budeme zabývat v druhé sekci). Pro získání řidičského průkazu, budete potřebovat:
  • Vezměte si s sebou váš řidičský průkaz, který máte z jiného státu a předložte jej v místním floridském oddělení úřadu Department of Highway Safety and Motor Vehicles. Vezměte si s sebou také průkaz totožnosti, jakými může například být originální nebo ověřená kopie vašeho rodného listu. Můžete si také s sebou vzít americký pas nebo certifikát naturalizace.
  • Předložte evidenci vašeho čísla sociálního zabezpečení, tzv. Social Security number. Jako evidence může posloužit vaše kartička sociálního zabezpečení, tzv. Social Security card, W-2 nebo platební páska.
  • Dále budete muset předložit evidenci vaší adrese na Floridě. Může se jednat o smlouvu vaší hypotéky, registrace auta na Floridě nebo poslední účty inkasa, tyto dokumenty jsou nejčastěji předloženy, ale v podstatě cokoliv, co dokazuje vaši novou adresu, by mělo stačit.
  • Pokud neuvažujete o tom, že byste chtěli řídit, budete potřebovat ID kartu pro neřidiče. Pro tu je potřeba úplně stejný proces jako u řidičského průkazu (samozřejmě bez testů).
 2. 2
  Zaregistrujte vaše auto, které je momentálně registrováno v jiném státě. Přepište jej a zaregistrujte vaše auto ‘’na Floridě’’. Potom, co dostáváte status rezidenta na Floridě, máte 10 dnů na to, abyste tuto náležitost provedli.[1]
  • Zajistěte si pojištění na Floridě. Předložte důkaz o vašem pojištění výběrčímu daní ve vašem regionu.
  • Ukažte vaše registrační doklady auta vašemu výběrčímu daní vašeho regionu.
  • Vezměte s sebou vaše auto, které chcete zaregistrovat do kanceláře výběrčího daní vašeho regionu, aby mohli zkontrolovat tzv. VIN.
  • Zaplaťte poplatek. Přepis a registrace auta stojí cca $400 u první registrace auta na Floridě. Budete muset zaplatit také běžné poplatky, které se odvíjí podle věku, typu, a váhy vašeho vozidla.
 3. 3
  Zaregistrujte se k volbám. Můžete to udělat zároveň, když budete žádat o floridský řidičský průkaz. – v úřadu tzv. DMV se často stává, že vám rovnou přiřadí voličský registrační formulář a formuláře s vaší novou adresou. Nicméně, můžete se také zaregistrovat u tzv. oddělení Supervisor of Election. Musíte vyčkat, než se otevřou volební registrační knihy, protože zavírají 30 dní před volbami a znovu otevírají po volbách.
  • Jedná se o jednoduchý formulář, který vám zabere na vyplnění jen asi 5 minut. Potom co jej odevzdáte, jste hotovi. To je všechno!
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Stanovení se floridským občanem

 1. 1
  Pokud žijete ve dvou různých státech, požádejte o trvalé bydliště, tzv. Declaration of Domicile. Pokud máte dům na Floridě, to prakticky nestačí. Protože například mnoho dovolenkářů jdou na zimu na Floridu, tak potvrzení o trvalém bydlišti potvrzuje tzv. Declaration of Domicile, kde je vaše primární rezidence. Jakmile je Váš podpis na tomto dokumentu schválen, potvrzuje, že žijete na Floridě a že tento stát je vaše trvalé bydliště. Tohle se uděluje úředníkem soudu místního obvodu.
  • Pro schválení této deklarace, budete potřebovat dvě věci: fyzická přítomnost na Floridě a úmysl. Dříve to bylo docela samozřejmé, dnes se “úmyslem” může myslet zaměstnání, doktor na Floridě, být registrován k volbám, být aktivní v komunitě – a mnoho dalších, více si řekneme níže.
  • Jakmile toto máte, znamená to pro vás, že budete platit všechny daně státu Florida a ne v žádném jiném státu (počátkem dalšího kalendářního roku, samozřejmě). Protože Florida nemá daň z příjmu, smrti nebo z nemovitosti, může to být dobrý krok. [2]
  • Pokud máte pouze jednu rezidenci, prohlášení o trvalém pobytu není nutné, ale je to výhodné (kvůli daním).
 2. 2
  Zažádejte o „domovské právo“. Floridské „domovské právo“ pro usedlosti, tzv. Homestead Law, má za úkol chránit rezidenty Floridy před ztrátou domu do rukou kreditorů nebo jiných zástavních věřitelů, s výjimkou hypoték. Pokud byste museli vyhlásit bankrot, možnost mít výjimku z „domovského“ práva vám zajistí alespoň nějakou jistotu. Můžete o to požádat, jakmile máte prohlášení o trvalém bydlišti, tzv. Declaration of Domicile.
  • Také to má dost velký vliv na vaše daně (v podstatě k lepšímu). Floridský “Save Our Home” Act říká, že jakmile jste se kvalifikovali pro výjimku z „domovského práva“ odhadovaná hodnota majetku, pro účely daní, má výjimku pro prvních $50,000 zdanitelné hodnoty pro všechny zdanitelné subjekty kromě školního distriktu (kde lze udělat výjimku pouze pro $25,000). A co navíc, jakmile se kvalifikujete, odhadovaná hodnota pro zdanitelné účely se nemůže zvýšit více než o 3% ročně. Což zaručuje spravedlnost toho, za co platíte.[2]
 3. 3
  Najděte si zaměstnání. Nejtěžší způsob, jak by vám někdo mohl legálně vytknout, že žijete v jiném státě, je v případě zaměstnání. Se mzdou, která přichází z Floridy a s rezidencí na Floridě, vám nikdo nemůže upřít, že žijete na Floridě!
  • Pokud bystě chtěli doložit úmysl mezi dvěma státy, toto je dobrý způsob jak úmysl dokázat. Pokud jste zaměstnaní na Floridě, hodně vám to pomůže, kdyby došlo k nějakému problému při prohlášení trvalého bydliště.
 4. 4
  Pokud je to relevantní, přihlaste také vaše dítě do školy na Floridě. Další způsob, jak doložit úmysl k opravdovému pobytu na Floridě, je přihlásit vaše dítě do školy na Floridě, veřejné nebo soukromé.[1]
  • Dítětem se samozřejmě myslí dítě do 18 let. Pokud máte dítě ve školním systému na Floridě, dodá to váhu vaší žádosti o prohlášení o trvalém bydlišti.
 5. 5
  Pošlete federální daně, potom co se stanete rezidentem Floridy. Potom, co se přestěhujete na Floridu, pošlete Vaše daňové přiznání do města Atlanta, Georgia do oddělení Internal Revenue Service Center. Potom, co pošlete poslední daňové přiznání ve vašem předchozím státě, napište na ně "konečné" a použijte vaši současnou adresu, takže bude jasné, že jste se přestěhovali.
  • Pokud žijete ve dvou státech v jeden rok, podívejte se na možnosti vyplnění dnového přiznání pro část roku. Státy se kombinují různě (což znamená, že každý stát má jiné regulace), proto se podívejte na vaši specifickou situaci konkrétně.[3]
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Provádění doporučených kroků

 1. 1
  Převeďte všechny účty na instituce na Floridě. Pokud jste členem nějakých bank, klubů, církve ve vašem předchozích státě, najděte si místní instituce na Floridě, do kterých byste mohli vstoupit. Tím také ukážete, že máte zájem být rezidentem na Floridě více, než v nějakém jiném státě. Zde je pár tipů:
  • Banka
  • Kostel
  • Posilovna
  • Komunitní skupiny, organizace nebo sdružení
  • Pojišťovnou schválená zdravotnická instituce
 2. 2
  Ohlaste všude, kde je potřeba, že jste si změnili adresu. Ať již se jedná o předplatné časopisu, vzdálené příbuzné nebo místní kroužek, ohlaste všem, že máte novou adresu na Floridě. Vyplňte změnu adresy poštovní službou a pak kontaktujte organizace individuálně.
  • Tohle také poslouží prokázání účelu ve vaší žádosti o prohlášení o trvalém bydlišti. Pokud by mělo dojít k nějakému problému s daněmi, tohle vám určitě pomůže.
 3. 3
  Prodlužte si případná povolení, pokud nějaká máte ve státu Florida. Pokud máte nějaké průkaz nebo certifikace, které se dají přepsat mezi státy, ujistěte se, že jsou přezkoumány na Floridě, aby byla vaše povolení platná, a můžete je použít. Pokud jste zdravotní sestra, právník nebo pracovník s nemovitostmi, je to nutné nejen pro vaši pracovní činnost, ale také to ukazuje, že míníte zůstat na Floridě.
  • Pokud máte nějaké pochyby, je vždy nejlepší si vaši situaci ověřit. A co více, mohou se objevit nová pravidla a regulace, které jste neznali, když jste si zjišťovali informace.
 4. 4
  Zapojte se do komunity. Abyste mohli dále dokázat, že jste rezidentem na Floridě, začněte se zapojovat. Volte, přihlaste se do posilovny, buďte součástí sousední asociace, najděte si doktora a zubaře a zapusťte kořeny. Čím lépe se usadíte, tím lépe se stanete rezidentem Floridy.
  • A vůbec by nebylo na škodu, kdybyste si vybavili roční členství do Disney Worldu!
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Formulář pro žádost o trvalém bydliště, neboli Declaration of Domicile
 • Řidičský průkaz z jiného státu
 • Originální nebo ověřenou kopii vašeho rodného listu
 • Kartu sociálního zabezpečení, neboli Social Security card, W-2 a výplatní pásky
 • 2 dokumenty, které zobrazují vaši floridskou adresu
 • Floridské pojištění na auto
 • Originální osvědčení o registraci vozidla


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 007 krát
Stránka byla zobrazena 3 007 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama