Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete být respektování pouze díky svému jménu a reputaci? Chcete, aby se za vámi lidé na ulici otáčeli? Chcete rozdávat autogramy? Veřejný život slavných se nám obyčejným lidem zdá plný dobrodružství a skvělých věcí. Někteří mají prostě štěstí, ale zde najdete tipy na to, jak využít příležitostí a stát se slavnými díky tomu, co máte rádi.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Pracujte na svém talentu

 1. 1
  Rozhodněte se, za co chcete být slavní. Chcete vařit nejlépe na světě? Chcete nahrávat duety s Beyonce nebo psát romány, jako J.K. Rowlingová? Vybrat si správnou kariéru je prvním krokem ke slávě.
  • Umělecké kariéry, jako je hudba, herectví, psaní nebo malování vyžadují, abyste si dělali byznys sami na sebe. Budete se muset umět prodat a zajistit, aby lidé znali vaše jméno, což je do určité míry definice slávy. Pokud někdo cizí zná vaše jméno, jste v určitém ohledu slavní.
  • Kariéry jako je herectví nebo hudba si spojujeme se „slávou“, ale všechny veřejné osoby jsou vlastně slavné. Politikové, fotbaloví trenéři, místní byznysmeni a dokonce i hlasatelé počasí jsou slavní a lidé na ulici je poznávají.
  • Zkuste dělat nějakou veřejnou službu. Lékaři, právníci a hasiči se mohou díky svým činům stát slavnými. Nemusíte být zrovna rapová hvězda, abyste byli slavní.
 2. 2
  Buďte nejlepší. Zní to jednoduše, že? Abyste mohli být slavní v oboru, který si vyberete, se nejprve budete muset stát v tomto oboru špičkou. Oddejte se své kariéře. Pokud chcete tvořit rapovou hudbu nebo se stát fotbalistou, budete se do toho muset ponořit naplno.
  • V této chvíli na slávu zatím zapomeňte. Kendrick Lamar, jeden z nejlepších rapperů je slavný proto, že je naprosto oddán svému řemeslu a umění, které dělá a ne proto, že by chtěl být slavným.
  • YouTube je plná lidí, kteří zoufale touží po slávě a kteří tento krok přeskočili a vrhli se rovnou na prodej své hudby. Nikdo vás nebude poslouchat, když nebudete dělat dobrou hudbu. Počkejte si na to, až se vypracujete a budete lepší, než většina věcí, které zrovna hrají v rádiu. [1]
  • Hudba, která je „tak špatná, až je dobrá“ spadá do kategorie slávy, kterou si nepřejete. Sice oslovíte publikum, ale nebude to přímo ono. Formace jako Krispy Kreme, Die Antwoord nebo rapper Riff Raff vědí, jak napsat ironickou hudbu, ale přesto dobře znají pravidla hudebního průmyslu. Když si vzpomenete na písničku „Friday“ Rebeccy Black a uvědomíte si, jak málo díky ní byla slavná, pochopíte, že dobrá marketingová kampaň nestačí.
 3. 3
  Najděte si mentory. Najděte si někoho, kdo to umí lépe než vy a snažte se toho od něho co nejvíce naučit. Když budete ještě lepší, najděte si někoho dalšího a pokračujte tak dlouho, až budete lidi učit vy. Pokud se chcete stát hercem, najděte si ty nejlepší učitele, sledujte filmy a ptejte se lidí na rady. Pokud chcete psát básně, čtěte pouze samé básně. Studujte je, čtěte si je nahlas a klidně si jimi oblepte zdi pokoje.
 4. 4
  Buďte jedineční. Být jedinečný je pro slávu nezbytné. Pokud jste herec, čím se odlišujete od všech ostatních? Díky čemu si vás lidé zapamatují? Například Steve Buscemi má jeden z nejcharakterističtějších obličejů a projevů v Hollywoodu, ale není zrovna tradičně pohledný. Jeho šarm je to, čím je jedinečný.
 5. 5
  Naučte se toho co nejvíce o oboru, kterému se chcete věnovat. Pokud chcete psát populární romány, kterých se prodávají miliony kusů a dělají se z nich filmy, budete muset vědět, jaké romány lidé chtějí číst. Čtěte je, ale nekopírujte je. Každý chce něco nového a dostupného. Sledujte styl těchto knih a přemýšlejte o postavách, situacích a strukturách, které byste mohli použít.
  • Pokud se chcete stát slavným právníkem, nebudete toho schopni, pokud se od těch ostatních nebudete radikálně lišit – stále budete muset porotu přesvědčit o vině či nevině obžalovaného. Pokud ale budete mít jedinečný styl a odlišíte se, můžete se stát slavným. To samé platí i pro reklamy. Vymyslete si unikátní marketing, abyste si našli klientskou základnu bez ohledu na to, jakému oboru se věnujete.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vytváření příležitostí

 1. 1
  Vytvořte si značku. Pokud chcete být slavní, berte sami sebe jako prodejce, který musí prodat produkt. Lidé musejí chtít „koupit“ vaše nápady. Něco na vás jim musí dát najevo, že by vás měli znát. Tato vaše „věc“ se musí odrážet v každém vašem rozhodnutí. Vaše značka by měla určovat to, jak mluvíte s lidmi, jakou máte reklamu, jak se oblékáte a také vaši tvorbu.
  • Když byli Beatles nejpopulárnější kapelou v zemi, objevili se Rolling Stones jako alternativa – divocí a otevřeně sexuální, jednoduše pravý opak Beatles. Jejich hudba byla podobná a v soukromí to nebyli tak odlišní lidé, ale marketing těchto dvou kapel byl postaven na opačných principech.
 2. 2
  Dejte o sobě vědět. Napište do místních novin nebo do televize o tom, co děláte, spojte se s místním rádiem a snažte se o sobě mluvit. Dokažte, že jste skvělým hostem a že je radost s vámi dělat rozhovor.
 3. 3
  Z nevýhod si udělejte výhody. Jakákoli příležitost pro publicitu je dobrá. Pokud například děláte složité obrazce z prázdných plechovek od piva a noviny s vámi chtějí mluvit o alkoholismu, využijte to jako příležitost ukázat, že se od ostatních pijanů lišíte. Herci většinou umí dobře měnit špatnou publicitu na dobrou publicitu.
  • Skvělým příkladem jsou politici. Barack Obama si udělal výhodu z toho, že neměl zkušenosti s výkonnou mocí – měl čerstvý obličej a byl „proti obchodu“. Jeho jedinečný příběh (syn Keňana narozený na Havaji a vychovaný v Kansasu) se nyní vypráví po celé Americe.
 4. 4
  Riskujte neúspěchy. Mějte důvěru ve svoji značku a svůj produkt a nemyslete si, že si slávu nezasloužíte. Musíte se snažit, abyste si slávu zasloužili. Když si budete myslet, že si roli v divadelní hře nezasloužíte, nikdy ji nedostanete. Když to ale zkusíte a budete si věřit, budete mít velkou šanci uspět. Zkuste riskovat a poslat svoji knihu do vydavatelství, nebo si zkusit zahrát na nějakém hudebním festivalu. Když svému umění dáte to nejlepší ze sebe, nakonec uspějete.
  • Vyhněte se „networkingu“. Všichni jistě známe agresivní sběratele vizitek a „přátel“ na Facebooku. Problémem těchto lidí je, že ostatním říkají „co mi můžete dát“, místo aby se ptali sami sebe, co mohou dát oni jim.
  • Buďte realističtí a vyhněte se reklamním kampaním, které by vám jen uškodily. [2] Hip-hopové časopisy se vás pravděpodobně nebudou ptát na jazzovou kapelu a na festivalu vína nedostanete příležitost mluvit o pivu, které si sami vaříte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Jak si udržet slávu

 1. 1
  Překvapte lidi tím, co dokážete. Odlišit se od ostatních a stát se něčím víc než jen rychlokvaškou je nejlepší cesta k udržení slávy, která poroste a potrvá déle než 15 minut. Zapojte se do charitativních činností, aby vás lidé viděli i v jiném světle. Darujte svůj čas a úsilí něčemu, v co věříte.
 2. 2
  Dělejte i jiné věci. Hvězda reality show většinou slávu získá tím, že začne pracovat na svém talentu a schopnostem. Ethan Zohn vyhrál jedno kolo televizní soutěže Survivor, ale potom přešel do světa fotbalu a stal se televizním komentátorem. Po překonání rakoviny a trénování na maraton se v roce 2012 dostal na obálku časopisu „Livestrong“ – po více než 10 letech od vítězství v televizní show. [3]
  • Herec s hudebním talentem se může stát buď vtipem, nebo úctyhodnou osobou. Přistupujte ke svým dalším projektům s opatrností a myslete vždy na svoji značku.
 3. 3
  Obklopte se slavnými lidmi. Jakmile trochu vystoupíte a dostanete se do jiného světa, obklopte se dalšími celebritami a spolupracujte s ostatními slavnými lidmi, aby vás bylo stále vidět. Raper Nelly už má svoje nejlepší léta za sebou, ale když se rozhodl stát porotcem v televizních pěveckých soutěžích, udržel si svoji slávu.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jak se stát slavným bez talentu

 1. 1
  Přihlaste se do televizních reality show. V Americe se sice hvězdy reality show nedrží na výsluní dlouho, ale v Británii většinou plní přední stránky časopisů. Přihlaste se do podobných soutěží a snažte se budovat si slávu na tom, co umíte a v čem vynikáte. Dramaturgové těchto programů vždy hledají jedinečné lidi.
  • Sledujte reality show a snažte se přijít na to, co by mohlo u vás fungovat nejlépe. Pokud je vaším cílem dostat se jen na minutu do televize, přihlaste se do pěvecké soutěže a klidně předveďte tak špatné vystoupení, že se dostanete do hvězdné pěchoty.
 2. 2
  Pracujte na vztazích se slavnými lidmi. Když budete trávit čas s hvězdami nebo se do nějaké rovnou zamilujete, budete stále slavní. Partneři politiků a celebrit jsou vždy v povědomí veřejnosti.
 3. 3
  Snažte se na internetu odlišit. Když budete natáčet humorná nebo informativní videa na YouTube, můžete se stát slavnými. Snažte se získat co nejvíce následovníků na Twitteru a Facebooku a vytvořit si fanouškovskou základnu.
  • Úspěšní podnikatelé na YouTube často dostanou příležitost přidat do svých videí reklamy nebo natáčet konkrétní věci. Například najdete muže, který jen tak sedí v autě a jí fast food. Dostal se už i do televizní show Jimmyho Fallona a jeho videa sledují desetitisíce lidí jen proto, že má charisma a smysl pro humor.
 4. 4
  Pozor na rozdíl mezi slávou a nechtěnou slávou. Charles Manson je slavné jméno, ale nejde zrovna o slávu, kterou byste si přáli. Páchat zločiny abyste byli slavní opravdu není ta správná cesta.
  • Ponižovat se na internetu tím, že budete dělat něco hloupého nebo nebezpečného a budete to natáčet je sice způsob, jak získat pozornost, ale nestanete se slavnými.
  Reklama

Tipy

 • Účastněte se spousty událostí. Když budete hrát ve školním týmu nebo zpívat ve sboru, je to dobrý začátek. Většina slavných lidí začínala na lokální úrovni.
 • Snažte se kontaktovat slavné lidi a pokusit se zaujmout je tím, co děláte. Neotravujte je ale a nesnažte se je kontaktovat znovu, dokud vám neodpoví.
 • Kontaktujte místní noviny a nabídněte jim, že s vámi mohou udělat rozhovor.
 • Buďte realisté – pokud měříte 155cm, pravděpodobně se nestanete slavným basketbalistou, i když umíte skvěle driblovat.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 22 346 krát
Kategorie: Umění & zábava
Stránka byla zobrazena 22 346 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama