Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V dnešní době má Facebookový profil úplně každý a každý také chce mít spoustu přátel a co nejvíce lajků. V tomto článku se dozvíte, jak na Facebooku dosáhnout úspěchu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Mějte zajímavou stránku

 1. 1
  Sdílejte hezké fotky. Obrázky na vašem profilu, jako je profilová fotka a úvodní fotka, jsou způsobem, jak udělat na lidi dobrý první dojem. Snažte se vybrat si zajímavý profilový obrázek a úvodní fotku, které k sobě barevně ladí.
  • Můžete si jako profilovou fotku dát vlastní černobílou fotku a jako úvodní fotku také černobílou fotku, která vás zachytí při nějaké vaší oblíbené činnosti.
  • Když vyberete fotky, které k sobě ladí, vaše stránka bude vypadat profesionálněji.
 2. 2
  Vytvořte si webovou identitu. Měli byste působit zajímavým dojmem, aby si lidé mysleli, že máte úžasný život a jedinečné názory. Lidé by vás měli vnímat jako člověka, který sdílí zajímavé články, rád diskutuje a má mnoho zájmů. Lidé by měli mít pocit, že vás znají, takže se snažte sdílet obsah, který o vás něco vypoví.
  • Buďte vždy pozitivní a dobře naladění. Měli byste mít stále dobrou náladu. Když si budete na Facebooku neustále na něco stěžovat, lidi váš profil nebude zajímat. Každý má dost svých problémů a na internetu lidé chtějí číst zábavné a pozitivní věci.
 3. 3
  Sdílejte zajímavý obsah. Měli byste sdílet co nejzajímavější věci. Nepište o tom, že čekáte na autobus, nebo že se nudíte. Vyhýbejte se pasivně agresivním pokusům o získání pozornosti. Raději sdílejte vtipy, zábavné historky, zajímavé obrázky a fakta. Na Facebook dávejte věci, které mohou ostatním lidem vykouzlit úsměv na rtech.
  • Pokud máte talent, využijte ho! Pokud zpíváte, kreslíte, píšete, nebo máte nadání na něco jiného, ukažte to! Nahrávejte videa, nebo sdílejte fotky svých obrazů. Když se budete věnovat něčemu zajímavému, lidem se bude váš profil více líbit.
  • Můžete sdílet i obsah z jiných stránek. Nemusíte každý den vytvářet vlastní věci.
 4. 4
  Nesdílejte spam. Nesdílejte něco každých pět minut, nesdílejte hry, které hrajete na sociálních sítích, ani neberte Facebook jako reklamní platformu. Když vás nějaká společnost požádá, abyste jí na Facebooku dělali reklamu, odmítněte to. Když budete sdílet spam, lidé si vás začnou odstraňovat z přátel.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Získejte sledující

 1. 1
  Udělejte si veřejný profil. Pokud chcete mít co nejvíce přátel a co nejvíce lidí, kteří si budou zobrazovat váš profil, měli byste ho mít veřejný, aby lidé viděli co nejvíce věcí, které sdílíte. Jen nezapomeňte na to, že nesmíte sdílet nic, čeho byste mohli později litovat.
 2. 2
  Získejte co nejvíce přátel. Spřátelte se se všemi, které znáte v reálném životě. Najděte si kamarády ze školy a zkuste se spřátelit i s kamarády svých kamarádů. Když vaše příspěvky začne komentovat někdo, koho neznáte, také se s ním spřátelte. Když uvidíte někoho, komu by se váš profil mohl líbit, pošlete mu žádost o přátelství. Čím více přátel budete mít, tím více lidí vaše příspěvky uvidí.
  • Spřátelte se i s lidmi, které neznáte moc dobře, nebo které jste potkali jen několikrát v životě. Nikdo nemá 500 a více skutečných přátel, takže se nemusíte stydět.
  • Nezapomeňte ani na lidi, které jste dlouho neviděli. Možná se vám podaří obnovit stará přátelství.
 3. 3
  Přidávejte se ke skupinám. Najděte si na Facebooku skupiny, které vás zajímají a přidejte se k nim. Fanouškovské stránky a skupiny jsou skvělé, protože díky nim zjistíte, o co mají lidé zájem. Také se v nich můžete seznámit s mnoha dalšími lidmi a najít si přátele z celého světa.
  • Oslovit jednu skupinu lidí je snazší, než se snažit oslovit všechny. Najděte si takovou skupinu a pokuste se ji oslovit.
 4. 4
  Podporujte komunikaci. Měli byste psát příspěvky, na které lidi budou chtít reagovat. Sdílejte otázky, názory na kontroverzní témata, nebo inspirativní citáty a příběhy. Čím více lajků, sdílení a komentářů budete mít, tím více lidí na Facebooku uvidí vaše příspěvky.
  • Zde uvádíme příklad statusu: „Nejsem sice zběhlý v politice, ale myslím, že USA situaci v Sýrii vůbec nezvládá. Co si o tom myslíte?“ nebo „Příští měsíc bude koncert Macklemore... moc bych si přála tam jít. Chystá se tam někdo z vás?“ nebo „Jsem sobecká, netrpělivá a trochu nejistá. Dělám chyby a někdy není lehké mě zvládnout. Když to se mnou ale nevydržíš v době, kdy je mi nejhůře, nezasloužíš si mě v době, kdy je mi nejlépe.“ – Marilyn Monroe“.
 5. 5
  Komunikujte s ostatními lidmi. Měli byste se snažit reagovat na všechny komentáře lidí. Lidé budou mít pocit, že vás znají a vy budete mít šanci získat nové přátele. Komentujte statusy a fotky ostatních lidí, přejte lidem k narozeninám a snažte se komunikovat se všemi lidmi, které máte na Facebooku v přátelích.
 6. 6
  Důležité nebo zajímavé příspěvky sdílejte ve vhodnou dobu. Když sdílíte něco, co chcete, aby lidé viděli, vyberte si k tomu vhodnou dobu. Ideální je sobota dopoledne a večery ve všední dny.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zlepšete dosah svých příspěvků

 1. 1
  Používejte také Twitter a Instagram. Sdílejte tweety a fotky na Instagramu a spojte si tyto účty s Facebookem, aby vás lidé našli i na ostatních sociálních sítích. Snažte se nepřekrývat obsah – lidé vás nebudou sledovat na všech sítích, když budete mít na všech stejné příspěvky.
 2. 2
  Spárujte si Facebook s blogem. Pokud se chcete spojit s více lidmi, začněte si psát blog. Můžete si ho psát i formou statusů na Facebooku, ale když ho budete mít na jiné stránce, pomůže vám získat více čtenářů. Pište zábavně a zajímavě, aby lidi bavilo vaše příspěvky číst. Sdílejte odkaz na svůj blog na Facebooku.
 3. 3
  Dělejte si reklamu na jiných webových stránkách. Pokud máte blog, reklama vám může pomoci získat více čtenářů. Najděte si komunity lidí, které zajímají věci, o kterých píšete a sdílejte s nimi odkaz na svůj blog.
  Reklama

Tipy

 • Přidejte si lidi, kteří již jsou slavní.
 • Cílem je zajistit, abyste na lidi působili zajímavě a aby se s vámi chtěli přátelit. Potom musíte zajistit, aby lidé měli pocit, že vás dobře znají (i když to nebude pravda). Lidé se s vámi musejí chtít přátelit, aby se cítili zajímavěji a zábavněji.
 • Nezapomeňte svým přátelům přát k narozeninám.
 • Na nic si nehrajte. Čtěte příspěvky na Facebooku a než dáte lajk, ověřte si jejich obsah.
 • Pokud to bude možné, přihlašujte se na Facebook každý den.
 • Ptejte se lidí na zajímavé otázky, které se týkají velkého množství lidí.
Reklama

Varování

 • Sláva někdy chutná i hořce. Připravte se na to, že to nebude stále jen zábava.
 • Nikoho na Facebooku nepomlouvejte a nepište žádné nenávistné komentáře.
 • Nesdílejte nic, čeho byste někdy v budoucnu mohli litovat. Mnoho lidí již kvůli Facebooku přišlo o pracovní místo, stipendium a další výhody.
 • Nenazývejte se slavnými a nechovejte se narcisisticky.
 • Buďte slušní a dejte si pozor, abyste někoho neurazili.
 • Nesdílejte rasistické, náboženské ani politické příspěvky.
 • Nevyžadujte pozornost lidí, jinak nebudete nikomu připadat zajímaví.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si vytvořit účet na FacebookuJak si vytvořit účet na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Jak se odznačit na FacebookuJak se odznačit na Facebooku
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama