Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sníte o tom, že se stanete světoznámým zpěvákem či zpěvačkou? Ke slávě nevede žádná jistá cesta, zde ale naleznete několik rad, jak zvýšit svoje šance.

 1. 1
  Buďte odhodlaní a vytrvalí. Všude kolem vás je spousta konkurentů. Po slávě a štěstí úspěšné zpěvácké kariéry touží tisíce lidí. Nejúspěšnější zpěváci a zpěvačky strávili léta prací na svém hlase a vystupováním na špatně placených koncertech, než se jim podařilo prorazit. Mějte svůj cíl před očima a buďte trpěliví.
 2. 2
  Přemozte svůj strach. I když vám to tak možná nepřipadá, mnoho vystupujících zápasí na jevišti s krutým strachem. Jestli máte stejný problém anebo přikládáte velkou váhu mínění jiných, najděte způsob, jak čelit obavám a zvýšit svou sebedůvěru. Zpívejte často před ostatními, ať už je to v autě s přáteli anebo na jevišti, a pamatujte, že názory ostatních nejsou to, na čem záleží, důležité je, že se posouváte vstříc svému snu.
 3. 3
  Začněte s jednou dobrou písní, kterou umíte skvěle zazpívat. Jakmile to zvládnete, pracujte na vaší další oblíbené skladbě. Dřív než se nadějete, budete mít repertoár na celou noc; vystoupení s dobrým materiálem.
 4. 4
  Dýchejte, dýchejte zhluboka a přijímejte více vzduchu, než budete pro zazpívání písně možná potřebovat. Snažte se, aby vám nedošel dech anebo se nesnížila intenzita.
 5. 5
  Pokud nepíšete své vlastní písně, vybírejte si dobré předělávky. Spousta zpěváků nepíše vlastní skladby a není na tom nic zvláštního. Hlavní je, že když začínáte, chcete, aby si lidé všimli kvality vašeho hlasu spíše, než jak umíte psát písničky. Vytvořte si seznam deseti až patnácti „cover“ písní, které opravdu dovedete odpálit a zdokonalujte se v nich.
  • Vyberte si dobrou směs populárních i neznámých písní. Stejně jako byste se neměli zaměřovat pouze na největší hity žebříčku, nezpívejte pouze skladby, které nikdo nezná.
  • Přijďte s čerstvým přístupem ke klasice. Dobrý způsob, jak zaujmout svou předělávkou, je výrazně změnit tón, tempo a instrumentaci populární písně. Srovnejte několik odlišných verzí "Hallelujah" nebo si poslechněte cover verzi písně Michaela Jacksona "Billie Jean" v podání The Civil Wars.
 6. 6
  Zpívejte veřejně kdykoliv to jen jde. Naplánujte si tolik vystoupení, kolik zvládnete odzpívat – nikdy nevíte, kdo může sedět v publiku. Zpívejte na soukromých party, místních přehlídkách, při otevírání nových podniků nebo obchodů, na sportovních akcích, soutěžích talentů, karaoke a vůbec kdekoliv, kde vám to umožní a bez ohledu na to, zda vám zaplatí či nikoliv. I když si vás hledači talentů nevšimnou hned, alespoň trénujete svou přítomnost na jevišti a před publikem.
 7. 7
  Založte si kanál na YouTube. Někteří lidé se dokonce stali slavní tím, že posílali vlastní videa na YouTube (viz Charice Pempengco, Austin Mahone, Greyson Chance a hlavně Justin Bieber).
  • Mějte na paměti: internet není vždy laskavým místem. Pokud si nejste jistí, že máte skvělý hlas, bude moudré počkat, dokud neabsolvujete dobrou hlasovou průpravu. Možná online získáte pochvalu, ale můžete se také setkat s lidmi, kteří jen čekají na to, aby vás setřeli.
  • Kromě toho je dobré si uvědomit, že věci, které pošlete online, budou svým způsobem žít navždy. Nahrávejte pouze věci, na které můžete být pyšní přede všemi a na které můžete být pyšní i za deset let.
  • Na YouTube nenahrávejte svůj zpěv, pokud jste nezletilí. Pokud jste příliš mladí, poproste rodiče, aby vám pomohli obsah nahrát.
 8. 8
  Žeňte se za publicitou. Dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Nechybějte na žádné fotografii. Berte si slovo. Nevynechejte jedinou příležitost být ve světlech ramp. Postarejte se, aby se o vás vědělo.
 9. 9
  Kontakty. Buďte na místech, kde se setkávají úspěšní muzikanti a producenti (kluby, tančírny) a vystupujte, jako byste byli součástí byznysu, i když vás neznají. Vydejte se do města proslaveného hudbou (jako jsou ve Spojených státech Nashville, Memphis, New York, Los Angeles, New Orleans, Austin nebo Las Vegas) a střetávejte se s místními muzikanty.
  • Vytvářejte síť kontaktů s ostatními muzikanty. Nikdy nevíte, kdo s vámi bude chtít v budoucnu spolupracovat nebo vás představí profesionálnímu agentovi. Najděte si čas být přátelský a zajímejte se o kariéru jiných.
 10. 10
  Vždy ze sebe dostaňte to nejlepší. Ať už jste na pódiu nebo vytváříte kontakty s jinými profesionály, zapojte šarm. Usmívejte se, odpovídejte na otázky a zpívejte s nadšením, i když se cítíte pod psa. Součást práce v zábavním průmyslu je schopnost vytvořit atmosféru zábavy a energie, jako když stisknete spínač.
  • Nemějte hvězdné manýry vůči svým fanouškům. Mějte na paměti, že fanouškové vás pohánějí od anonymity ke slávě. Podepisujte autogramy, odpovídejte na dotazy a nechte se po vystoupení fotografovat.
 11. 11
  Naučte se přijímat kritiku. To se stává všem bez ohledu na to, jak dobří jsou. Některým lidem zkrátka nemusí sednout váš hlas. I světoznámí zpěváci narazí na lidi, kterým se jejich zpěv nelíbí. Naslouchejte pouze konstruktivní kritice, která vám může pomoci rozvinout váš talent; jinak ji ignorujte. Nepouštějte se do hádek anebo soubojů ohledně vašich snů, a nevšímejte si provokatérů, kteří jenom žárlí.
 12. 12
  Přijměte odmítnutí a posuňte se dál. Obecně se to neví, ale mnoho skvělých hudebních nápadů bylo zadupáno do země, než došlo k podpisu vydavatelské smlouvy, a to se týká i Beatles. Pokud s vámi někdo nechce spolupracovat, je to jeho ztráta. Uchopte další příležitost a hlavu vzhůru.
 13. 13
  Naučte se rozeznat podvodníky. Jakmile prohlásíte, že chcete dělat hudební kariéru, můžete se stát terčem podvodníků s pochybnými smlouvami. Pamatujte na následující:
  • Pokud s vámi chce agent nebo label podepsat smlouvu, nemělo by vás to stát žádné peníze: chtějí s vámi přece podepsat, protože jste schopni přinést peníze jim i sobě. Odmítejte všechny smlouvy, které po vás požadují peníze za nahrání demosnímku, hlasový trénink anebo cokoliv dalšího. Pamatujte: opravdový agent bere plat za to, že jste úspěšní a ne dřív, než něčeho dosáhnete.
  • Pokud vám nabídnou smlouvu, pečlivě si ji pročtěte. Možná i stojí za to zaplatit právníkovi, aby ji s vámi prošel. Bude vás to stát peníze navíc, ale v dlouhodobém horizontu ušetříte tisíce.
  • Nikdy nespoléhejte na ústní dohodu. Vždy požadujte písemnou smlouvu, kde jsou stanovena práva a odměna.
 14. 14
  Přemýšlejte o spojení s kapelou (alternativně). Pokud nehrajete na žádný nástroj, může být připojení se ke kapele, která vám poskytne instrumentaci, rozumné. Uvědomte si však, že jakmile jste členem kapely, jste povinni se dělit o určitou část slávy se zbytkem – proto nemůžete dělat kariéru na vlastní pěst jako byste byli sólový umělec. Než se rozhodnete, dobře zvažte všechna pro a proti.
 15. 15
  Zdokonalujte se. Ať už berete hodiny zpěvu nebo cvičíte sami, nikdy nepřestaňte usilovat o zdokonalení. Procvičujte svůj hlas, jak často jen můžete a přijímejte výzvy v podobě nového materiálu. Tím získáte pocit důvěry, který se vám bude hodit, až si vás někdo všimne a vy ze sebe dostanete to nejlepší.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, kdo jste uvnitř a nenechte se ošálit úspěchem. Jinak ztratíte důvěru svých přátel.
 • Nebojte se požádat o pomoc. Ať už se jedná o radu týkající se velkých zpěváckých hvězd anebo názor fanouška na vaši píseň. Nikdy nebudete dost slavní nebo bohatí, abyste se obešli bez něčí pomoci.
 • Nezapomínejte na svůj osobní život, kam patří vaše vyznání, víra, přesvědčení, vaše rodina a přátelé.
 • Věřte, že to dokážete bez ohledu na to, co říkají lidé. Nedovolte ničemu, aby vám stálo v cestě.
 • Jako zpěvák či zpěvačka nemusíte být nutně krásní, prostě buďte sví.
 • Pokud se chcete výstředně oblékat (jako Marilyn Manson a Lady Gaga), připravte se na přímé a nezdvořilé komentáře. Pokud se v takovém oblečení cítíte dobře, klidně jej noste. Pokud na to nejste připraveni, zkuste se oblékat trochu po vzoru toho, co právě letí, alespoň jako doplněk. Vždy ale zůstaňte opravdoví. Neoblékejte se tak, jak si představujete, že získáte více fanoušků. Musí to pro vás i něco znamenat.
 • Lidé, kteří jsou sprostí, vám pravděpodobně závidí anebo je baví přivádět vás do rozpaků.
 • Kariéra a odvaha amerického zpěváka a hráče na ukulele Tiny Tima dobře vystihuje téma tohoto článku. Pokud to byl schopen zvládnout i on s tím, čím byl obdařen, pak musíte říci: „Ne, nevzdám to. Když to dokázali i lidé jako on.“ Tiny Tim to dokázal, protože se nikdy nevzdával. Lidé se mu smáli, ale on dělal to, co zbožňoval, jen s polovičním talentem a zbytek receptu tvořily snaha a odhodlání jít si za svým. Stal se celonárodně známým, zvláštním talentem. Nakonec položil i při koncertě život.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 19 164 krát
Kategorie: Umění a Zábava
Stránka byla zobrazena 19 164 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama