Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Svobodní zednáři jsou největší a nejstarší sekulární bratrský řád na světě, který spojuje muže z různých náboženství, zemí, sekt a názorových skupin do jedné mírumilovné a harmonické skupiny. Mezi členy tohoto řádu patřilo mnoho církevních představitelů, králů a prezidentů. Pokud se chcete stát svobodným zednářem, musíte ukázat, že sdílíte hodnoty tohoto stovky let starého řádu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Splňte základní požadavky

 1. 1
  Musíte být muž starý alespoň 21 let. To je nejzákladnější požadavek většiny velkých lóží („centrál“ skupin svobodných zednářů). Některé lóže přijímají i muže starší 18 let a v jiných případech jsou výjimkou zase například synové stávajících členů, nebo univerzitní studenti. [1]

  Poznámka: Některé jurisdikce přijímají muže, kterým je 18 a více let, a v jiných případech platí výjimky pro syny členů nebo pro studenty vysokých škol.

 2. 2
  Musíte věřit v nadřazené bytosti. Několik lóží nepožaduje víru v božstvo, ale pro většinu zednářů je to klasický požadavek. Musíte věřit v jednoho boha, který je nadřazen všem ostatním. Vítáni jsou stoupenci všech legitimních náboženství. [2]
 3. 3
  Musíte mít dobrou morálku. Tato vlastnost je pro potenciálního zednáře nejdůležitější. Motto bratrstva zní „Lepší lidé tvoří lepší svět“ a úcta, osobní integrita a zodpovědnost jsou důležitými vlastnostmi každého svobodného zednáře. Musíte následujícími způsoby prokázat, že jste muž s dobrým charakterem:
  • Musíte mít dobrou reputaci, aby vaši známí byli ochotni dosvědčit váš pevný charakter.
  • Musíte být dobrým členem rodiny a být schopni svoji rodinu podporovat. [3]
 4. 4
  Naučte se o svobodném zednářství všechno. Mnoho lidí se snaží dostat se do bratrstva proto, že o něm slyšeli v médiích nebo ho viděli ve filmech. Svobodní zednáři jsou často vyobrazeni jako tajná společnost, která se snaží převzít nadvládu nad světem a má své tajné lidi pečlivě rozmístěné v Paříži a ve Washingtonu. Pravdou je, že zednáři jsou většinou obyčejní muži, kteří chtějí podporovat jeden druhého a záleží jim na přátelství a na spořádaném občanském životě. Když se stanete členem, získáte možnost:
  • Budete moci navštěvovat měsíční setkání v lóžích, kde budete moci diskutovat s ostatními zednáři.
  • Budete moci navštěvovat přednášky o historii svobodného zednářství.
  • Budete se moci účastnit prastarých rituálů, jako je například speciální podání ruky nebo přijímací rituály a budete moci používat zednářské symboly.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zažádejte si o členství

 1. 1
  Pokud se chcete stát zednářem, požádejte nějakého člena bratrstva. Tradičním způsobem, jak se k bratrstvu přidat, je požádat někoho, kdo je již jeho členem. [4] Pokud znáte někoho, kdo je členem zednářů, řekněte mu, že byste měli zájem se k bratrstvu přidat a požádejte ho o žádost o členství. Měl by vás odkázat na konkrétní místo, na kterém budete moci žádost vyplnit. Budete muset odpovědět na několik dotazů ohledně toho, proč se chcete stát zednářem. Pokud neznáte nikoho, kdo je členem bratrstva, můžete zkusit následující věci:
  • Hledejte znak "2B1Ask1". Najdete ho na samolepkách na nárazníky, na tričkách, čepicích i na spoustě jiných míst a věcí. Tyto znaky nosí lidé, kteří patří mezi zednáře a rádi do bratrstva uvítají nové členy.
  • Hledejte zednářské symboly. Tyto symboly už se nehledají tak snadno, ale přesto můžete čas od času potkat někoho, kdo má na sobě tričko se symbolem bratrstva.
  • Najděte si na webu nebo v telefonním seznamu kontakt na nejbližší lóži. Zavolejte jim a řekněte, že byste chtěli požádat o členství v bratrstvu.

  Tip: Najděte si svou místní svobodnou zednářskou lóži. Zavolejte do lóže a zeptejte se jich, jak pokračovat v členství v této jurisdikci.

 2. 2
  Domluvte si pohovor. Až vyplníte žádost o členství v lóži, představitelé si ji pročtou a rozhodnou se, zda vás pozvou na osobní pohovor ke komisi. Pokud vás pozvou, pošlou vám datum a čas. Na pohovoru můžete očekávat následující:
  • Budou se vás ptát na to, proč se chcete stát zednářem a budou chtít, abyste jim popsali svůj životní příběh a promluvili o svém charakteru.
  • Dostanete také příležitost zeptat se jich, jak to v místní lóži chodí.
 3. 3
  Počkejte si na rozhodnutí. Po pohovoru si zednáři zjistí informace o vašem životě, zavolají lidem, kteří mohou potvrdit nebo vyvrátit vaše povahové vlastnosti a také si zjistí, zda jste někdy neměli problémy se zákonem, nebrali drogy nebo nepili alkohol.
 4. 4
  Přijměte pozvánku do lóže. Až se komise rozhodne, zavolají vám s oficiální pozvánkou do bratrstva. Později dostanete detailnější informace o připravovaných schůzkách.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Staňte se členem bratrstva

 1. 1
  Začněte jako Nový učeň. Je to první fáze přijetí do bratrstva, během které se budete učit základní principy svobodného zednářství, dokud nezískáte dost znalostí, nevěnujete bratrstvu dost času a nebudete moci postoupit na vyšší symbolické pozice.
  • Během této první fáze musíte stále dávat najevo svůj pevný charakter.
  • Než budete moci postoupit na další úroveň, budete muset prokázat profesionální porozumění na úrovni, kterou jste si prošli.

  Poznámka: Po celé učňovské období musíte i nadále prokazovat dobrý charakter.

 2. 2
  Postupte na vyšší pozici. Až se ponoříte do učení zednářů více a budete se orientovat hlavně ve vědě a umění, budete moci postoupit na další úroveň. Než se tak stane, budete muset složit zkoušky, které otestují vaše nové znalosti.
 3. 3
  Udělejte si zednářský diplom. Diplom je nejvyšší úrovní vzdělání, které můžete v bratrstvu dosáhnout. Většinou trvá několik měsíců se na jeho získání připravit. Musíte prokázat profesionální znalosti na všech úrovních. Získání diplomu je zakončeno slavnostním předáním.
  Reklama

Tipy

 • Záleží na tom, kde žijete – můžete se setkat se dvěma skupinami zednářů. U svobodných zednářů se totiž vyskytují dva typy filozofie. První jsou „běžné“ Velké lóže, druhé jsou „nestandardní“ Velké lóže. Vyhledejte si co nejvíce informací o zednářích ve vašem městě a rozhodněte se, která z těchto odnoží pro vás bude vhodnější.
 • Nemusíte být bohatí. Vstupní poplatky se liší, ale celoroční provozní poplatky jsou většinou od několika stovek do cca 3000Kč.
 • Svobodní zednáři jsou sice bratrstvem, ale existují řády, které umožňují vstup také ženám. Pokud máte zájem, vyhledejte si je.
Reklama

Varování

 • Svobodní zednáři jsou opředeni spoustou mýtů. Některé tyto mýty jsou i stovky let staré, ale přesto odrazují lidi i dnes. Vždy si zjistěte co nejvíce informací a naučte se oddělovat fakta od fikce.


Reklama

Související články

Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak se stát alfa samcemJak se stát alfa samcem
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 63 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 398 krát
Stránka byla zobrazena 12 398 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama