Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pravidlo číslo jedna, když se usmíváte na fotku: neříkejte „sýr“. Tvorba zvuku písmene „ý“ formuje vaše rty do nepřirozeně vypadajícího úsměvu, takže je lepší, když řeknete něco končící na „a“, jako je „panda“. Přečtěte si následující článek, pokud chcete znát více rad na to, jak mít na fotkách krásný úsměv.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak pózovat

 1. 1
  Usmívejte se očima. Když jde o usmívání se na fotkách, tak nejhorší je, když se smějí vaše rty, ale ne vaše oči. Chcete-li, aby váš úsměv působil na fotkách autenticky, tak do toho musíte zapojit i své oči a udělat tzv. Duchenne úsměv. Pravý Duchenne úsměv působí naprosto přirozeně, nicméně je těžké jen tak zapojit do úsměvu všechny obličejové svaly. Proto je dobré myslet na něco, co vás opravdu rozesměje.
  • Všimněte si rozdílu v zrcadle. Vidíte, jak šťastnější vypadáte, když do úsměvu zapojujete i své oči?
  • Když se usmíváte na fotku, tak předstírejte, že se usmíváte na někoho koho milujete. Vaše oči budou působit přesvědčivě a váš úsměv bude přirozeně krásný.
 2. 2
  Ukažte zuby. Není nutné se usmívat na celé kolo, ale menší poodhalení zubů výrazně rozjasní váš obličej. Zkuste ukázat alespoň své horní zuby, nemusíte odhalovat všechny své zuby. Je však v pořádku, pokud upřednostňujete úsměv se zavřenými ústy – jen si buďte vědomi toho, že budete působit vážněji, než všichni ostatní na fotce.
 3. 3
  Najděte si svůj nejlepší úhel. Stání přímo čelem ke kameře není zrovna tou nejlichotivější pózou. Zploští to vaše rysy a vy budete na fotce vypadat zkresleně. Raději ukažte své krásné rysy pootočením své hlavy mírně na stranu. Pokud máte tzv. „dobrou“ stranu (stranu, na které vaše rysy vypadají nejlépe) – stoupněte si tou stranou směrem ke kameře.
  • Nepřežeňte to však. Pokud se příliš snažíte natočit svoji tvář tou správnou stranou ke kameře, tak to může vypadat přehnaně. Snažte se mít hlavu v přirozeném úhlu.
  • Pokud je to možné, stoupněte si mírně pod fotoaparát, takže na vás fotoaparát míří mírně shora, ne zespodu.
 4. 4
  Udržujte svůj obličej na úrovni fotoaparátu. Pokud příliš zastrkáváte bradu dozadu, váš obličej bude vypadat zkresleně. Pokud však nakloníte svoji hlavu a vystrčíte bradu, tak to bude vypadat, že máte dvojitou bradu. Nejpřirozenější pozice je udržet svoji hlavu na úrovni fotoaparátu, jako kdybyste s ním měli diskuzi.
 5. 5
  Řekněte slůvko končící na „a“. Fotografové milují, když jejich modelové říkají „sýr“. Ve výsledku však fotky působí nelichotivě z dvou důvodů. Zaprvé, zvuk „ý“ prodlužuje ústa do nepřirozeného, falešného úsměvu, takže váš úsměv bude vypadat neautenticky (tedy pokud zrovna nejste opravdu šťastní a nadšení). Zadruhé, říkání „sýr“ většině lidí starších 8 let přijde otravné. Řešení? Popřemýšlejte nad něčím, co milujete a končí na „a“. Vyslovení „a“ formuje vaše ústa do přirozenějšího úsměvu. Navíc, myšlenky na něco, co milujete, vám na tváři vykouzlí podstatně autentičtější úsměv. Takže zkombinujete-li tyto dvě věci, tak budete mít na tváři naprosto nádherný výraz![1]
  • Například, milujete-li osobu se jménem „Jana“, vzpomeňte si na ni a řekněte její jméno v moment, kdy se máte usmívat do kamery. Nebo si vzpomeňte na kohokoliv nebo cokoliv jiného, co vás dokáže upřímně rozesmát.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak rozjasnit úsměv

 1. 1
  Udržujte si dobrou dentální hygienu. Nejlepší úsměv částečně vychází ze sebevědomí. Pokud však nemáte čisté zuby, tak pravděpodobně je nebude chtít ukazovat celému světu. Pravidelně si čistěte zuby a navštěvujte zubaře, abyste je měli vždy krásné a čisté. [2]
 2. 2
  Rozjasněte své zuby pomocí bělících prostředků. Pokud jsou vaše zuby zažloutlé nebo nějak zabarvené, tak vám zvýší sebevědomí, když si je necháte vybělit. Není však důvod utrácet za drahé bělící procedury. Stačí, když použijete nějakou přirozenou bělící metodu. Například:
  • Opláchněte si své zuby s peroxidem vodíku. Je to bezpečná, přirozeně bělící látka, která vám zesvětlí vaše zuby o pár odstínů.
  • Čistěte si své zuby jedlou sodou. Přidejte trochu jedlé sody na zubní pastu nebo si vyrobte jednoduchou pastu z jedlé sody a vody a pak si tím vyčistěte zuby. Nedělejte to však příliš často nebo si tak můžete poškodit svoji sklovinu.
 3. 3
  Noste rtěnku, která opticky zesvětlí zuby. Některé rtěnky dokáží opticky zesvětlit zažloutlé zuby. Vaše zuby pak budou vypadat podstatně bělejší a jasnější. Svůj úsměv můžete vylepšit jedním z těchto odstínů:
  • Výrazná červená (např. jahodová) – výrazně kontrastuje s vašimi zuby, které tak více vyniknou.
  • Barvy s modrým nádechem – odvedou pozornost od zažloutlého nádechu zubů.
  • Vyhýbejte se oranžovým a nažloutlým rtěnkám. Akorát zvýrazní zažloutlé zuby a udělají váš úsměv škaredší.[3]
 4. 4
  Udržujte si své rty hydratované. Vyschlé rty se šupinkami mohou ve vás vyvolat pocity rozpačitosti a nesmělosti a mohou vést k nelichotivé fotce. Abyste měli rty krásné, tak si pravidelně dělejte jemný peeling rtů a hydratujte je balzámem nebo leskem na rty. Až pak nastane chvíle na úsměv, tak se už nebudete muset strachovat, že na fotce budete vypadat špatně.
 5. 5
  Využijte líčení na podtrhnutí úsměvu. Použití make-upu, tvářenky a bronzeru vytvoří kontrast mezi líčením a ústy a váš úsměv o to víc vynikne. Vyberte si odstíny, které sedí vaší pleti. Vaše zuby budou působit bělejší, pokud použijete tmavší make-up, který vytvoří dojem opálení.
 6. 6
  Věřte si. Usmívání se není jen o perfektním vzhledu – je to o tom, že vypadáte šťastní a sebevědomí. Váš úsměv bude krásnější, pokud váš obličej bude vyjadřovat sebevědomí a pohodu. Pokud se příliš strachujete o to, jak vypadáte, tak to půjde na vašem obličeji vidět. Na fotce ve výsledku budete vypadat napnutě nebo rozladěně. Nezapomeňte se uvolnit a myslet na hezké věci. Uvidíte, že pak na výsledné fotce budete vypadat skvěle.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak se vypořádat s obtížnými situacemi

 1. 1
  Procvičujte úsměv před zrcadlem. Pokud vás čeká nějaká událost, na které se budete fotit a jste nervózní, že budete na fotkách vypadat ztuhle, tak si udělejte nějaký čas na procvičování úsměvu předem. Podívejte se do zrcadla a najděte svůj nejlichotivější úhel a ten nejlepší tvar rtů (a počet odhalených zubů). Nezapomeňte se usmívat i očima. Jakmile najdete ten nejlepší úhel, všimněte si, jak jej cítíte na obličeji, abyste jej mohli při focení napodobit.
 2. 2
  Snažte se mít autentický úsměv. Pokud máte strach, že váš výraz vypadá falešně, povšimněte si příště, jak váš úsměv pociťujete, když vás něco opravdu rozesměje (např. oblíbená komedie, zábavný kamarád). Položte si několik otázek, které vám pomohou "zapamatovat" si váš autentický úsměv:
  • Jaké pocity zaplavují vaši mysl, když se začněte upřímně smát? Dokážete je napodobit před foťákem?
  • Jakou pozici váš obličej přirozeně zaujímá? Pokud je to možné, zkontrolujte to v zrcadle a zapamatujte si, jak vypadá váš upřímný úsměv. Jakmile bude čas focení, snažte se jej napodobit.
 3. 3
  Mrkněte před usmíváním se. Pokud máte na fotkách obvykle zavřené oči, zkuste tento menší trik, pomocí kterého budete mít vždy na fotkách otevřené oči: těsně předtím, než fotograf stiskne spoušť, mrkněte a pak se usmějte. Je tak menší pravděpodobnost, že mrknete, když se spustí blesk.
 4. 4
  Navlhčete si zuby předtím, než se usmějete. Pokud jsou vaše zuby nehezké, tak existuje rychlé řešení, které nevyžaduje žádnou přípravu: těsně předtím, než se usmějete, si přejeďte zuby jazykem tak, abyste je navlhčili. Zuby, které mají trochu lesku, budou totiž vypadat zářivější, než zuby bez lesku. Navíc, díky tomuto lesku budou vaše zuby vypadat lépe. Některé kosmetičky dokonce doporučují přetřít zuby vazelínou, takže budou na fotce vypadat hladce a zářivě.
 5. 5
  Nepřemýšlejte příliš nad tím, jak vypadáte. Pokud máte obavy z toho, jak vypadáte, tak je vysoká pravděpodobnost, že se vaše negativní myšlenky projeví i na vašem úsměvu. Budete vypadat napnutě a ztuhle a ne přirozeně a šťastně. Příště, až budete pózovat před foťákem, nepřemýšlejte nad tím, jak divně vypadáte, ale myslete na něco, co vás dělá šťastným a co vás dokáže rozesmát. Vaše pozitivní myšlenky se projeví na fotce ve formě zářivého úsměvu.
  Reklama

Tipy

 • Uvolněte se. Fotograf nezachytí váš krásný úsměv, pokud budete celí ztuhlí.
 • Myslete na něco zábavného, co vám vykouzlí úsměv na tváři.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vy
 • Fotograf

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 681 krát
Stránka byla zobrazena 6 681 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama