Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Úsměv očima je ten nejupřímnější úsměv, který existuje. Místo toho, abyste se usmívali pouze ústy, zapojíte i oči a díky tomu ostatní lidi naprosto okouzlíte. Je téměř nemožné takový úsměv jen hrát, takže se vám podaří pouze když máte z něčeho opravdu radost. Když budete při úsměvu myslet na něco veselého, budete se usmívat přirozeněji. Čím častěji to budete trénovat, tím lépe vám to půjde a za chvíli se naučíte usmívat se pouze očima. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Trénujte si úsměv

 1. 1
  Zjistěte si, jak to vypadá, když se upřímně usmíváte. Vědci zaznamenali více než 50 typů úsměvů a přišli na to, že nejupřímnější úsměv je ten, který se projeví i v očích.[1] Je to proto, že svaly, které jsou zapojeny do úsměvu, jsou ovládány mimovolně a zapojí se tedy pouze v případě upřímného úsměvu. [2] Kdykoli se usmějete proto, že máte z něčeho radost, nebo vám něco připadá vtipné a vyjadřujete tím své pocity, váš úsměv se projeví i v očích. Kolem očí se vám udělají malé vrásky a celý váš obličej se rozzáří.
  • Prohlédněte si fotky, na kterých se smějete, nebo se snažte rozesmát se a potom se vyfoťte sami. Musíte zajistit, abyste se u toho cítili opravdu šťastně.
  • Nyní srovnejte svůj úsměv s fotkou, na které jste se smáli nuceně, například s nějakou školní fotkou. Jistě si všimnete rozdílu ve vašich očích.
 2. 2
  Všimněte si rozdílu v obličeji. Když uvidíte, jak tyto dva různé úsměvy vypadají, zamyslete se nad tím, jaký z nich máte pocit. Upřímný úsměv je většinou snadný, přirozený a máte z něho dobrý pocit. Naproti tomu neupřímný a vynucený úsměv kvůli fotce je nepřirozený a může vás z něho i bolet obličej.
  • Až zjistíte, jaký pocit to je usmívat se očima, snažte se zapamatovat si ho. Trénujte si úsměv celým obličejem a brzy to pro vás bude jednodušší.
  • Na druhou stranu si vzpomeňte, jaké to je, když se nesmějete očima. Když se naučíte tyto rozdíly vnímat, budete moci své úsměvy upravit tak, aby vypadaly přirozeněji.
 3. 3
  Snažte se napodobit úsměv očima. I když to není snadné, můžete tento styl úsměvu napodobit tím, že si vytvoříte pod očima malé polštářky. Podívejte se do zrcadla a zkuste si to. Když se vám vedle očí udělají malé vrásky, děláte to správně. Až se tuto techniku naučíte, budete díky ní schopni udělat z každého úsměvu přirozenější úsměv.
  • Kdykoli se budete smát, bez ohledu na to, jaký důvod k tomu budete mít, se snažte zapojit celý obličej. Nepřehánějte to, abyste neměli zdeformovanou tvář, ale trochu se usmát se trochu více, abyste do úsměvu zapojili i oči.
  • Když se u toho budete dívat na člověka, se kterým zrovna mluvíte, bude váš úsměv působit přirozeněji.
 4. 4
  Usmívejte se pouze očima. Až budete mít pocit, že už se umíte usmívat i očima, zkuste to pouze očima. Lidé, kteří jsou v tom dobří, dokážou svoji radost vyjádřit pomocí očí, aniž by pohnuli ústy. Nechceme tím říct, že byste se ústy měli mračit, ale skutečně je možné se usmívat pouze očima.
  • Tento typ úsměvu se hodí pro vyjádření tajemné hravosti. Když nebudete chtít projevit silné emoce, ale budete chtít dát najevo mírnou radost nebo spokojenost se situací, je tento úsměv nejlepší.
  • Očima se můžete usmívat také když chcete mít na tváři delší dobu spokojený výraz. Řekněme, že sedíte na dlouhé nudné schůzi a chcete vypadat, že si to užíváte, aniž byste působili falešně. Zkuste se usmívat očima a budete vypadat pozitivněji.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dostaňte se do správné nálady

 1. 1
  Myslete na pozitivní věci. Upřímný úsměv pochází z upřímného štěstí. Studie zkoumající to, co dělá lidi šťastnými odhalily, že to nemá nic společného s materiálními statky, ani s úspěchem – jde v podstatě jen o přístup k životu. Snažte se myslet optimisticky a uvidíte, že se budete častěji usmívat.
  • Zamyslete se nad tím, kdo se usmívá nejupřímněji – děti! Nemají tolik starostí, jako dospělí lidé, protože jejich život je jednoduchý. Snažte se myslet jako děti, uvolněte se a buďte hraví.
  • Nenuťte se usmívat se, pokud se na to necítíte. Nemusíte mít pocit, že musíte všechny lidi stále těšit. Když se budete neustále usmívat jen proto, abyste na lidi udělali dobrý dojem, nebudete se usmívat přirozeně. Skutečný úsměv pramení z osobní radosti, ne z radosti ostatních lidí.
 2. 2
  Najděte si své šťastné místečko. Když budete řešit situaci, ve které se nebudete cítit dobře, ale budete chtít působit uvolněně, musíte se v hlavě uchýlit na nějaké své šťastné místo. Myslete na něco, díky čemu se cítíte skvěle a co vám umožní se upřímně usmívat.
  • Díky tomuto cvičení zjistíte, co vás dělá skutečně šťastnými. Podívejte se do zrcadla a zakryjte si rukou obličej od nosu dolů. Potom začněte myslet na své nejšťastnější vzpomínky a přitom se usmívejte. Jistě si všimnete, že u některých věcí se vám oči rozzáří a začnete se usmívat i jimi. Pokud se tedy chcete naučit usmívat očima, myslete na věci, které vám dělají radost. O zbytek se už postará váš obličej.
 3. 3
  Důvěřujte svému úsměvu. Když budete myslet na to, že máte zažloutlé nebo křivé zuby, že máte velké dásně, nebo se budete bát, že vám jde cítit z úst, budete podvědomě ztuhlí a nebudete schopni se usmívat přirozeně. Pečujte o své zuby a o svá ústa, abyste tyto věci nemuseli řešit a uvidíte, že pro vás nebude problém se upřímně usmívat. [3]
  • Nechejte si vybělit zuby a řešte svůj zapáchající dech, abyste kvůli tomu neměli komplexy.
  • Pokud se chcete naučit usmívat se očima, pečujte i o ně. Upravujte si obočí a používejte make-up, aby vaše oči vynikly.
 4. 4
  Při rozhovoru s lidmi se chovejte sebejistě. Když budete s někým mluvit, snažte se nemyslet sami na sebe. Dívejte se tomu člověku do očí a snažte se soustředit se na něho. Když budete mít upřímnou radost z toho, že ho vidíte a budete se bavit o příjemných věcech, budete se usmívat naprosto přirozeně. Místo abyste stále mysleli na to, zda děláte dobrý dojem, se uvolněte usmívejte se celým obličejem.
  • Při rozhovoru se dívejte na to, jak se usmívá ten druhý. Usmívá se váš partner očima? Pokud si všimnete, že se ten, s kým mluvíte, usmívá očima, budete vědět, že je jeho úsměv upřímný, budete klidnější a rozhovor si více užijete.
  • Pokud se ten druhý usmívá falešně, nebude pro vás snadné se na něho usmát přirozeně. Pokud chcete působit upřímně, budete se muset na chvíli zamyslet nad něčím, co vám dělá radost.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zkuste si jiné druhy úsměvů

 1. 1
  Zkuste se jemně usmát očima. Takového úsměvu dosáhnete tak, že mírně přivřete oči a lehce se usmějete. Neměli byste se smát příliš široce, tento úsměv je velmi jemný. Přesto byste jím měli vyjádřit přátelskost a zájem. Někteří lidé říkají, že je tento úsměv fotogenický, protože naznačuje sebevědomí a sexappeal. [4]
 2. 2
  Zkuste si úsměv s lehce otevřenými ústy. U tohoto úsměvu zapojíte také ústa, ale na oči nesmíte zapomenout. Mírně otevřete ústa, ukažte zuby a opřete si o ně jazyk. Zároveň se usmějte také očima. Když to uděláte správně, budete působit hravě a mile. Pokud se chcete takto usmát na fotku, vyfoťte se trochu ze strany, ne přímo zepředu.
 3. 3
  Uvolněte se a usmějte se doširoka. Hlasitý úsměv se vám bude hodit, když vás něco skutečně rozesměje. Zkuste se zastavit ve chvíli, kdy bude váš úsměv největší a vyfoťte se. Budete vypadat šťastně, zábavně a přitažlivě a nebudete působit falešně.
  Reklama

Tipy

 • Kdykoli se budete usmívat, dělejte to upřímně. Nikomu nedovolte, aby vám říkal, jak se máte usmívat. Dělejte to podle sebe a budete mít vždy krásný úsměv.
 • Úsměv očima způsobuje vrásky okolo očí, které jsou ovšem pozitivní a přitažlivé. Nemělo by vám vadit, že je máte.
 • Pokud máte problém se usmát, protože vás bolí hlava, nebo máte napjatý obličej, zkuste nějaké relaxační cvičení.
Reklama

Varování

 • Když se vám to nepovede, možná budete vypadat divně!
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 54 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 106 krát
Stránka byla zobrazena 5 106 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama