Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý má rád trochu romantiky. Romantika je skvělá pro váš vztah, umožní vám více se sblížit a poskytne vám příležitosti lépe se poznat. Chovat se romanticky není těžké – zkuste naše tipy a uvidíte, že budete mít úspěch.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Základy

 1. 1
  Mazlete se s partnerem, abyste prohloubili váš vztah. Mazlení je velmi romantické a nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti, nebo přípravu. Jde také o skvělý způsob, jak plynule přejít k milostné předehře a milování. Nemusíte ovšem spěchat. Mazlete se vždy alespoň 20 minut, než se pustíte do dalších věcí. Raději si spolu povídejte a hlaďte se.
  • Při mazlení můžete také mluvit o vašem vztahu a o vaší společné budoucnosti. Pokud jste s partnerem již delší dobu, mazlení je skvělá příležitost k těmto rozhovorům.
  • Můžete si povídat o čem chcete, ale uvědomte si, že mluvit o tom, co musíte zítra nakoupit, moc romantické není.
  • Neplánujte si romantiku v posteli, ani neříkejte partnerovi rovnou, že chcete sex. Pokud chcete být romantičtí, musíte postupovat pomalu a opatrně, takže musíte buď počkat, dokud s partnerem nebudete v posteli, nebo si budete muset najít způsob, jak partnera do postele dostat a vytvořit správnou atmosféru. Zkuste ze začátku jen flirtovat, potom partnera vezměte za ruku a odveďte ho do postele.
 2. 2
  Líbejte se, nebo se mazlete. Pokud máte pocit, že už máte líbání naučené a nemůžete ho nijak vylepšit, znovu se nad tím zamyslete. Každý se může zlepšit! Nezavrhujte líbání a mazlení – obě tyto činnosti jsou velmi romantické. Nebojte se s partnerem vyzkoušet něco nového a vzrušujícího!
  • Buďte při líbání kreativní. Líbejte partnera po celém těle, nebo mu nakreslete na kůži srdce rtěnkou. Existuje spousta způsobů, jak se líbat romanticky a nezapomenutelně.
 3. 3
  Dopřejte partnerovi masáž. Masáže jsou romantickou klasikou. Masáž bude pro vašeho partnera velmi uvolňující a můžete po ní plynule přejít k jiným činnostem. Na masáž nepotřebujete velkou sílu. I jemný dotek na správném místě partnera dokáže nažhavit.
  • Vložte si lahvičku s masážním olejem (nebo dětským olejíčkem, pokud je lépe k sehnání) do misky s teplou vodou a zahřejte si ruce. Když budete mít teplé ruce, masáž bude pro partnera mnohem příjemnější.
 4. 4
  Překvapte partnera spodním prádlem. To, co nosíme pod běžným oblečením, je většinou určeno pouze pro naše a partnerovi potěšení. Když partnerovi připravíte překvapení v podobě hezkého spodního prádla, jistě tím na něj uděláte dojem, obzvláště pokud tyto věci většinou neděláte.
  • Můžete si vzít sexy spodní prádlo, napsat si na tělo nějaký vzkaz fixem, nebo si nápaditě oholit pubické ochlupení (například do tvaru srdce, nebo šipky).
  • Měli byste se celí obléct co nejlépe. Neberte si na sebe nic roztrhaného ani ušpiněného a zvolte něco, co vám pomůže vyjádřit vaši romantickou náladu.
 5. 5
  Vymyslete nějakou zajímavou předehru. Pokud se milostné předehře většinou nevěnujete, je nejvyšší čas s tím začít. Pokud jste zvyklí, že se při předehře většinou partner věnuje vám, je na čase to změnit. Když se zaměříte na to, abyste svému partnerovi dopřáli potěšení, jistě si získáte jeho pozornost a vděk.
  • Pokud potřebujete pomoci se ženami, zkuste tento článek. Dobrou předehrou pro ženy je orální sex, protože jde o nejlepší formu stimulace z hlediska jejich anatomie.
  • Pokud potřebujete pomoci s muži, zkuste tento článek. Vhodnou předehrou pro muže je sexy spodní prádlo. Nechejte partnera, aby vám ho pomalu svlékl, jako kdyby rozbaloval vánoční dárek.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Co říkat

 1. 1
  Buďte otevření ohledně svých pocitů. Nejlepší je partnerovi říct, co cítíte. Nemusíte mít strach, že byste mohli znít příliš poeticky nebo otřepaně. Když budete mluvit upřímně a od srdce, partner bude jistě poctěn. Řekněte mu, co pro vás znamená a jak je pro vás důležitý. Když mu to dáte najevo, bude se cítit skvěle a jistě si spolu užijete spoustu romantiky.
  • Můžete partnerovi říct například: „Když jsem s tebou, mám pocit, že jsem úplný. Jsi jako můj kompas, po tvém boku už nikdy nebudu ztracený.“
 2. 2
  Vypůjčte si slova jiných lidí. Můžete na to jít tradičně a najít si nějakou romantickou píseň, báseň, nebo citát. Nejlepší je najít si citát nějaké osobnosti, kterou má váš partner rád. Když partnerovi zarecitujete jeho oblíbenou báseň nebo monolog z filmu, který má rád, uděláte na něho dojem a vytvoříte romantickou atmosféru. Jen si dejte pozor, abyste to nepřehnali a nepůsobili otřepaně a neoriginálně.
  • Mezi klasické básně o lásce patří například Shakespearův sonet č. 116, nebo báseň E.E. Cummingse „Somewhere I have never traveled, gladly beyond.“
 3. 3
  Mluvte spolu o vaší budoucnosti a o tom, co chcete. Když budete partnerovi vyprávět o tom, co byste pro něj chtěli udělat, vyjádříte mu tím svoji lásku a dáte mu najevo, že vám na něm záleží. Je to velmi romantické a jistě ho tím zahřejete u srdce.
  • Můžete mluvit o tom, jak si přejete, aby partner dosáhl svých cílů a splnil si své sny, že chcete, aby se netrápil problémy a že mu budete vždy ve všem oporou.
  • Řekněte například: „Moc si přeju, abys mohl procestovat celý svět a vidět všechna ta místa, na která by ses chtěl podívat...udělám vše pro to, abych ti pomohla toho dosáhnout.“
 4. 4
  Řekněte partnerovi, že je sexy. Říct partnerovi, že vám připadá velmi sexy, je romantické. Je dobré to dělat často, zejména pokud si váš partner sám o sobě nemyslí, že je sexy. Dávejte partnerovi najevo, že se vám líbí, aby ze sebe měl sám lepší pocit. Když mu ukážete, že je pro vás sexy, bude se cítit příjemněji a vy si lépe užijete společné milování.
  • Řekněte například: „Jsi tak sexy, že se mi z tebe podlamují kolena.“
 5. 5
  Mluvte s partnerem nemravně. Většina lidí si nemyslí, že jsou sexy rozhovory romantické, ale opak je pravdou. Když spolu budete mluvit otevřeně o sexu, sblížíte se a budete partnerovi moci sdělit, co máte rádi a co se vám líbí. Tento jediný krok může být klíčem ke zlepšení vašeho vztahu.
  • Řekněte například: „Miluju, když mi jazykem...“
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Buďte kreativní

 1. 1
  Udělejte si ze své ložnice svatyni. Když partnerovi v ložnici připravíte překvapení, uděláte na něj jistě dojem. Jde o skvělou příležitost například pro oslavu narozenin nebo výročí, ale můžete to udělat i jen tak. Posypejte si postel růžovými okvětními lístky, zapalte vonné svíčky a pusťte nějakou příjemnou hudbu.
  • Můžete si koupit vonné tyčinky, měkké polštáře, nebo ložnici vymalovat nějakou příjemnou barvou a potom s partnerem zkoušet různé polohy z Kámasútry. Můžete si také připravit nějakou příjemnou hudbu.
  • Kupte si nějaké hezké závěsy a pověste je v ložnici přes okno, nebo si kupte postel s nebesy.
 2. 2
  Pořiďte si čokoládovou barvu na tělo. Čokoládová barva na tělo je skvělým způsobem, jak oživit váš milostný život. Tuto barvu koupíte v sexshopech a na internetu. Můžete s ní partnerovi na kůži napsat nějaký vzkaz, nebo nakreslit nějaký obrázek.
  • Čokoládovou barvu na tělo si můžete vyrobit i sami doma.
 3. 3
  Nakrmte partnera. Připravte si v ložnici sexy piknik plný lahodných pochoutek, kterými budete partnera krmit. Můžete mu dávat hrozny, jahody namočené v čokoládě, nebo třeba zmrzlinu. Poslouchejte nějakou sexy hudbu a navzájem se krmte. Uvidíte, že vás jídlo brzy přestane zajímat.
 4. 4
  Připravte si malé domácí kino. Chodit do kina je sice romantické, ale mnohem romantičtější je udělat si kino doma. Ne každý si může dovolit pronajmout si celý kinosál, takže si připravte DVD s vašimi oblíbenými filmy a dívejte se doma. Nachystejte si popcorn a sladkosti a dopřejte svému partnerovi příjemný odpočinek.
  • Je dobré vybrat si nějaký film, který pro vás oba něco znamená. Vzpomeňte si například, který film byl první, který jste spolu viděli.
 5. 5
  Vyfoťte se! Pokud chcete být originální, zkuste si v ložnici udělat nějaké erotické fotky. Partner vás může vyfotit ve vaší vlastní ložnici v romantickém prostředí. Můžete se fotit oblečení, ale i nazí – je to jen na vás. Výsledné fotografie si později budete jistě rádi prohlížet.
  • Můžete si najít i profesionálního fotografa, který se na tyto druhy fotek specializuje. Není snadné vyfotit se v páru bez fotografa, ale pokud vám přítomnost cizí osoby vadí, můžete se s partnerem vyfotit navzájem.

Tipy

 • Po sexu se s partnerem mazlete.
 • Líbejte se s partnerem i když si budete povídat.
 • Ukliďte v ložnici a ztlumte světla. Také nezapomeňte ustlat.
 • Pusťte si nějakou příjemnou hudbu a před milováním se mazlete.
 • Vezměte si do postele něco dobrého – ovoce, zmrzlinu, nebo čokoládu.

O tomto wikiHow

Jacqueline Hellyer
Spoluautorem článku je :
Licencovaná terapeutka psychosexuologie
Tento článek spoluautorem článku je Jacqueline Hellyer. Jacqueline Hellyer je licencovaná psychosexuální terapeutka a zakladatelka blogu The Love Life Blog a kliniky LoveLife Clinic. S více než 20 lety zkušeností se Jacqueline specializuje na sexuální poradenství, sexuální tipy a vztahové poradenství. Kromě toho, že je akreditovanou psychosexuální terapeutkou ve Společnosti australských sexuologů (SAS), je Jacqueline také profesionální certifikovanou koučkou v Mezinárodní koučovací federaci (ICF). Jacqueline je držitelkou titulu BSc v oboru biochemie a humanitních věd na Australian National University, postgraduálního diplomu v oboru aplikované vědy na University of Canberra, titulu BA v jazycích a literatuře na University of New England (AU), titulu MSc v oboru sexuálního zdraví na The University of Sydney, and MSc in Consciousness, Spirituality & Transpersonal Psychology from The Alef Trust. Její práce a odborné znalosti byly představeny v časopisech Australian Men’s Health, Cosmopolitan, Australian Women’s Health, Marie Claire a 60 Minutes. Tento článek byl zobrazen 7 330 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 7 330 krát.

Pomohl vám tento článek?