Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už se vám někdy stalo, že jste si zabouchli klíče v domě? Je příliš brzy na to, abyste volali svému domácímu, ještě jste neměli kávu a stojíte před domem nepřipravení? Ať je to jakkoli, jste jednoduše zabouchnutí. Nemějte strach – můžete se dostat dovnitř, aniž byste cokoli rozbili, nebo vzbudili podezření.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Okno u dveří

 1. 1
  Jděte si k sousedovi půjčit šroubovák. Nestyďte se – většina lidí šroubovák má a o nic přece nejde. Pokud vás soused nepozná, neříkejte mu, že se jdete vloupat do vedlejšího domu!
  • Nejlepší je plochý šroubovák, ale pokud dostanete obyčejný křížový šroubovák, můžete ho také použít.
 2. 2
  Vložte šroubovák pod spodní okraj okenní tabule. Jemně s ním zakruťte a zkuste tabuli zvednout. Vytáhněte ji a snažte se příliš nepoškodit rám. Okno by se mělo otevřít snadněji, než zámek a když ho rozbijete, je mnohem levnější ho vyměnit.
  • Pokud se okno ani nehne, zkuste s ním pohnout ze strany na stranu a dolů. Je možné, že z jiné strany půjde uvolnit snadněji.
 3. 3
  Vytáhněte okenní tabuli. Protáhněte ruku dírou ve dveřích a snažte se dosáhnout na kliku nebo na klíče, abyste si dveře otevřeli. Pokud jste rozbili sklo, dejte si velký pozor – rozhodně nestojí za to se pořezat a muset jet do nemocnice.
 4. 4
  Když se vám to podaří, s vrácením skla si budete moci dělat starosti později – až na to budete mít vhodnější nářadí.
  • Jděte zpět k sousedovi, představte se mu a poděkujte mu za půjčení šroubováku.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Plastová karta

 1. 1
  Zkontrolujte si zámek. Karta vám bude fungovat s petlicemi, které jsou součástí kliky (a pohybují se s ní dopředu a dozadu) – s běžnými zámky vám karta nepomůže.
  • Uzavřený zámek je většinou nad klikou dveří. Pokud se klika hýbe, ale dveře se neotvírají, váš zámek je zamčený a budete muset zkusit jinou metodu.
 2. 2
  Nachystejte si nějakou levnou plastovou kartou. Nejlepší je použít kartu, na které nemáte žádné peníze a můžete ji snadno vyměnit – jinými slovy pokud máte karty, které pro vás nemají příliš velkou hodnotu, použijte je jako první. Je možné, že kartu poškodíte a přesto se nedostanete dovnitř.
  • Laminátové karty fungují nejlépe, protože jsou ohebnější.
 3. 3
  Vložte kartu mezi dveře a rým. Pokud je rám vymodelovaný, budete to mít těžší. Můžete se snažit dveře vypáčit, ale výměna dveří je ještě dražší, než přivolání zámečníka.
  • Přidržte kartu rovně k rámu dveří. Měli byste ji vložit do té nejmenší části zámku – petlice má tvar trojúhelníku, který míří směrem k rámu dveří.
 4. 4
  Pokud zkosená strana zámku nemíří k vám, budete potřebovat háček, nebo dlouhý kus plastu.
  • Zatlačte kartu dovnitř a ohněte ji směrem pryč od kliky. Když ucítíte lehké zapadnutí, vezměte za kliku a otevřete dveře. Nyní si jděte nechat vyměnit zámky (a místo petlic si nechejte vsadit uzavřené zámky), protože sami vidíte, jak snadno se vám může do domu kdokoli dostat!
  • Možná budete muset trochu manévrovat. Pokud se vám to nepodaří napoprvé, zkuste to znovu. Pokud vám to nepůjde vůbec, zavolejte si zámečníka (nebo zkuste jinou metodu).
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Jak otevřít zámek s řetízkem

 1. 1
  Otevřete dveře. Pokud se dostanete skrz díru ke dveřím a řetízek bude alespoň napůl uvolněný, může se vám podařit dveře otevřít.
 2. 2
  Protáhněte jeden konec gumičky řetízkem a potom okem gumičky, abyste ji připevnili k řetízku a druhý konec vám volně visel.
  • Protáhněte gumičku ke konci řetízku. Měli byste se dostat co nejblíže ke klice – na straně, která je nejblíže vnější straně řetízku.
 3. 3
  Protáhněte volný konec gumičky okolo kliky. Bude stačit, když gumičku zaháknete za konec kliky – klika se musí otočit a když bude gumička příliš daleko, k otočení nedojde.
 4. 4
  Zavřete dveře. Tímto pohybem byste měli uvolnit kliku, která díky gumičce zatáhne za řetízek a uvolní ho. Až uslyšíte řetízek spadnout, otevřete dveře znovu – tentokrát úplně.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Jak se dostat do domu přes garáž

 1. 1
  Sežeňte si ramínko na šaty. Pokud nemáte v autě ramínko na šaty, jděte k sousedům a poproste někoho, aby vám ramínko půjčil. Bude vám stačit jakýkoli ohebný, ale pevný kus drátu.
 2. 2
  Ohněte drát tak, aby z něho byla dlouhá tyč s háčkem na konci. Drát by měl být co nejdelší. Pokud dokážete odmotat zakroucený konec ramínka a udělat ho dvakrát delší, pokuste se o to.
 3. 3
  Zasuňte tyč nad horní konec garáže. U některých garáží to nebude proveditelné, u jiných to zase půjde samo. Brzy zjistíte, jakou garáž máte – zkuste ramínko zasunout co nejdál.
  • Udělejte to uprostřed garážových dveří, kde se nachází mechanika otvírání. Musíte se snažit dostat k hornímu konci kovové kolejnice.
 4. 4
  Zahákněte tyč za konec kolejnice a zatáhněte směrem k sobě. Tato manuální západka se nachází na horním konci mechanismu, kterým se běžně automaticky otvírají dveře – možná ani nevíte, že tam je. Jakmile západku otevřete, garážové dveře se magicky otevřou.
  • Pokud do garáže nevidíte, snažte se najít tyčí kovovou podpěru a postupujte podél mechanismu až nahoru. Až ucítíte výstupek na kolejnici, budete vědět, že jste našli správné místo.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Další metody

 1. 1
  Najděte si otevřené okno, kterým se dostanete do domu. Pokud je otevřené okno v druhém patře, buďte kreativní a najděte si požární žebřík, nebo strom, po kterém budete moci vylézt.
  • Tento článek vás ovšem nenabádá k tomu, abyste riskovali svůj život. Pokud byste měli riskovat zlomený vaz, nedělejte to!
 2. 2
  Pokud máte nakloněnou střechu a žebřík, možná se vám podaří vylézt na střechu. Sundejte dlaždice a podívejte se, co je pod nimi. S trochou práce se vám možná podaří prolézt do domu střechou. Můžete se po střeše dostat také k otevřenému oknu a vlézt jím do domu.
  • Pokud se po střeše nikam nedostanete, nevyvíjejte žádnou hrubou sílu, jinak vám do domu začne zatékat.
 3. 3
  Udeřte do dveří kladivem. Tuto možnost byste měli využít pouze v případě nezbytné nutnosti – jinak je mnohem lepší zavolat zámečníka a počkat, až vám dveře otevře. Po několika úderech kladivem by se měla klika rozpadnout a měla by se vytvořit díra, skrz kterou otevřete zámek.
  Reklama

Tipy

 • Nechejte si na nějakém bezpečném místě náhradní klíč, nebo se domluvte se sousedem, kterému důvěřujete a schovejte si klíč u něho.
 • Pokud bydlíte v bytovém komplexu, zavolejte svému domácímu. Pokud jsou tři hodiny ráno, najděte si nějaké místo k přespání a řešte celou situaci až druhý den.
 • Pokud máte malé dítě a psí dvířka, můžete dítě nechat prolézt psími dvířky dovnitř, aby vám otevřelo dveře zevnitř.
Reklama

Varování

 • Policie vám nebude věřit, že jste se vloupali do svého vlastního domu. Připravte se na to, že jim budete muset dokázat, že jste skutečně ve svém domě.
 • Pokud něco při vloupání zničíte, budete to později muset opravit. Pokud si nevíte rady, zavolejte raději zámečníka.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

Okno u dveří

 • Šroubovák

Plastová karta

 • Plastová karta

Dveře s řetízkem

 • Gumička

Garáž

 • Ramínko na šaty

Další metody

 • Kladivo
 • Žebřík

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 571 krát
Kategorie: Údržba domu
Stránka byla zobrazena 9 571 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama