Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když jsou vlasy vysušené a křehké, začnou se lámat, což vede k roztřepeným konečkům a krepatým vlasům. Jde o běžný problém, kterému se můžete snadno vyhnout, když o své vlasy budete dobře pečovat a budete je udržovat správně hydratované. Když změníte produkty, které používáte a budete s vlasy zacházet opatrně, budete mít brzy zdravé, krásné a zářivé vlasy, které se nebudou lámat!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Změňte produkty, které používáte

 1. 1
  Začněte používat šampon určený pro typ vašich vlasů. Pokud máte přirozeně lámavé vlasy, je důležité používat jemný šampon, který z nich nesmyje všechny přírodní oleje. Suché a husté vlasy se lámou častěji, než přirozeně mastné vlasy. Kupte si šampon s obsahem olejů, jako je arganový olej, mandlový olej, nebo bambucké máslo. Tyto přísady ve vlasech uchovají vlhkost a dodají jim dostatečnou hydrataci a zdraví.
  • Kupte si šampon bez obsahu sulfátů. Sulfáty jsou agresivní chemikálie (které se dávají například do prostředků na mytí nádobí a dalších čistících prostředků), které z vlasů odstraňují přirozené oleje a způsobují vysušení a křehkost. Když budete používat šampony bez sulfátů, bude to pro vaše vlasy zdravější.
  • Platí to zejména v případě, že máte kudrnaté, vlnité, nebo velmi husté vlasy. U těchto vlasů se přirozené oleje nedostanou z pokožky hlavy až ke konečkům, takže jsou vlasy často vysušené. [1]
  • Pokud máte extrémně kudrnaté nebo husté vlasy, zkuste metodu bez používání šamponu, nebo s omezeným množstvím šamponu. Mnoho lidí zjistilo, že když se šamponu vzdají a myjí si vlasy medem, kondicionérem, nebo jen čistou vodou, mají je mnohem zdravější.
 2. 2
  Používejte hydratační kondicionér. Kondicionér vlasům dodá vlhkost, o kterou přišly při mytí šamponem. Bez ohledu na to, jaký šampon používáte, byste měli po každém mytí používat i kondicionér. Vyberte si kondicionér bez obsahu silikonů, které se ve vlasech usazují. Silikony se do kondicionéru přidávají proto, aby ve vlasech udržely vlhkost, ale smyjete je pouze agresivními sulfátovými šampony, takže byste se jim měli vyhýbat. Kupte si kondicionér, který obsahuje oleje, nebo aloe vera.
  • Jednou týdně vlasy hloubkově vyživujte pomocí hloubkových kondicionérů, jako je marocký vlasový olej a nechejte tyto produkty působit několik hodin. Ochráníte tím své vlasy na celý týden a dodáte jim potřebnou hydrataci.
  • Kokosový olej nebo olivový olej můžete použít jako přírodní hloubkové kondicionéry. Včešte si lžíci oleje do vlasů, nasaďte si na několik hodin koupací čepici a potom olej z vlasů smyjte.
 3. 3
  Vyhýbejte se stylingovým produktům s obsahem chemikálií. Většina běžně prodávaných stylingových přípravků obsahuje spoustu chemikálií, které pro vaše vlasy nejsou dobré. Kromě sulfátů a silikonů obsahují často alkohol, parfémy a další látky, které vašim vlasům způsobí pouze škodu, zejména pokud je máte husté, nebo kudrnaté. Vyhoďte tužidla, gely a laky, které mají dlouhý seznam ingrediencí, nebo obsahují látky, které nedokážete ani vyslovit.
  • Přejděte na přírodní laky na vlasy a tužidla. Můžete si je vyrobit sami, například tím, že namočíte přes noc lžíci lněných semen do vody. Ráno semena vyhoďte a tekutinu si schovejte. Lněná semena obsahují přírodní gelovitou látku, která skvěle funguje jako lak na vlasy.
  • Kokosový olej a agranový olej vám pomohou vlasy uhladit a dodají jim hladký vzhled a lesk.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Začněte o vlasy pečovat jinak

 1. 1
  Myjte, vysoušejte a češte si vlasy jemně. Mnoho lidí se svými vlasy zachází při mytí hrubě a drhnou si je. Potom si je znovu drhnout ručníkem a agresivně si je rozčesávají. Takové zacházení je pro vlasy špatné a způsobuje lámání a třepení za mokra. Nedrhněte si vlasy, ani je nedřete ručníkem. Když se k nim budete chovat jemně, vyhnete se lámání.
  • Nečešte si vlasy kartáčem, jinak se vám budou lámat, zejména pokud jsou mokré. Měli byste používat pouze řídký hřeben a jemně si je rozčesávat od konečků ke kořínkům.
  • Jemně si vlasy obalte ručníkem, abyste se zbavili přebytečné vody po mytí a nechejte si je uschnout přirozeně.
 2. 2
  Nepoužívejte fén na vlasy. Když budete na vlasy mířit proudem horkého vzduchu, poškodíte si je. Horko vlasy sice vyhlazuje, ale zároveň je poškozuje, zejména pokud si je fénujete každý den. Schovejte si fén na speciální příležitosti a nechávejte si vlasy uschnout přirozeně.
 3. 3
  Nepoužívejte ani jiné nástroje využívající teplo. Pokud jdete na ples, na svatbu, nebo na večírek, můžete si vlasy narovnat nebo natočit kulmou, ale jinak byste tyto nástroje měli mít schované. Když je budete používat každý den, budete mít vlasy vysušené a lámavé a budete mít roztřepené konečky.
  • Žehličky na vlasy a kulmy byste měli používat pouze výjimečně.
  • Když budete chtít tyto nástroje používat, nejprve si na vlasy naneste produkt pro ochranu před horkem.
 4. 4
  Používejte alternativní metody stylingu. To, že byste neměli používat nástroje na teplo neznamená, že musíte chodit s vlasy tak, jak vám narostly. Existují různé metody natáčení nebo narovnávání vlasů, které nezahrnují použití tepla. Nebudete sice mít vlasy extrémně rovné, nebo dokonale natočené, jako v případě žehličky či kulmy, ale rozhodně budou zdravější a budou vypadat lépe, když je od těchto nástrojů necháte odpočinout.
  • Můžete si vlasy natočit pomocí trička.
  • Pokud chcete mít vlasy rovné, můžete použít větrák. Vyžaduje to trpělivost, ale funguje to.
 5. 5
  Nepoužívejte gumičky a sponky, které vám vlasy vytahují. Kdykoli používáte gumičky a sponky, vytrhnete si několik vlasů. Snažte se nosit vlasy stále rozpuštěné a nestahujte si je do těsných účesů. Pokud máte rádi vlasy vyčesané nahoru, existují alternativy běžných gumiček z drogerie. Noste gumičky a čelenky z jemných materiálů, jako je satén, nebo hedvábí, které vám vlasy nepoškodí.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Vyhněte se zlozvykům, které způsobují lámání vlasů

 1. 1
  Nenechávejte si vlasy chemicky narovnávat. Ze začátku to možná vypadá skvěle, ale z dlouhodobého hlediska tím své vlasy značně poškodíte a potenciálně narušíte i své zdraví. Produkty pro chemické narovnávání vlasů obsahují formaldehyd, který bývá spojován s alergickými reakcemi pleti a dokonce i s rakovinou. [2] Pokud si chcete vlasy nechávat narovnávat, dělejte to pouze výjimečně.
 2. 2
  Nebarvěte si vlasy chemickými barvami. Je možné, že rádi zkoušíte různé barvy vlasů, ale uvědomte si, že si tím vlasy můžete značně poškodit. Platí to zejména v případě, že máte tmavé vlasy a snažíte se zesvětlit si je, protože z vlasů je nutné nejprve odstranit přirozený pigment. Existují ovšem způsoby, jak si barvu vlasů mírně změnit, aniž byste si je poškodili:
  • Henna je skvělým způsobem, jak zvýraznit přirozenou barvu vlasů a dodat vlasům lesk a výraznější odstín.
  • Barvení čajem je snadné a pomůže vám mírně zesvětlit blond vlasy.
  • Med a skořice efektivně zesvětlují vlasy a nepoškozují je.
 3. 3
  Nikdy si vlasy neodbarvujte. Bez ohledu na to, jak zdravé vlasy máte, vám je zesvětlování vždy značně poškodí. [3] I v případě, že si je necháte zesvětlit profesionálně u schopné kadeřnice, vám proces odstranění barvy vlasů vlasy poškodí. Pokud se i přesto rozhodnete vlasy odbarvit, dejte si pozor, abyste bělidlo neměli na vlasech příliš dlouho, jinak by se vám spálily.
 4. 4
  Nenechávejte si do vlasů naplétat prameny umělých vlasů. Většina těchto produktů, i těch profesionálních, vám vlasy zláme a může dokonce způsobit lysiny. Tyto prameny vlasů vytahují přirozené vlasy od kořínků. Vlasy se také mohou zlámat v místech, kde jsou příčesky k vlasům přišité, nebo přilepené. Místo umělých vlasů si pořiďte připínací prameny vlasů, které snadno sundáte. Pokud chcete vlasy nechat prodloužit, vyberte si renomovaný salon.
 5. 5
  Nezapomínejte chodit pravidelně stříhat konečky. Když se konečky vlasů začnou třepit, už to nijak nenapravíte. Měli byste chodit každých několik měsíců nechávat vlasy zastřihovat, abyste je měli stále zdravé a silné a netřepily se vám. Požádejte svoji kadeřnici, aby nepoužívala agresivní produkty a metody, zejména pokud máte suché, vlnité, nebo kudrnaté vlasy.
  • Nejhorší jsou pro kudrnaté vlasy seřezávače.
  • Kadeřníci často vlasy pročesávají velmi rychle i za mokra. Pokud máte strach, že se vám vlasy zlámou, požádejte svoji kadeřnici, aby použila řídký hřeben.
  • Pokud nechcete mít na vlasech produkty s obsahem silikonů a sulfátů, můžete si vlasy umýt před návštěvou salonu, aby vám je kadeřnice mohla pouze namočit vodou.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 094 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 4 094 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama