Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snažíte se načíst nějakou webovou stránku, ale pořád na vás vyskakuje otravný průzkum? Průzkumy jsou jedním z marketingových způsobů určených na sběr informací a spousta webů je používá z jediného důvodu. Přivydělat si. Pokud nechcete nikam zadávat své údaje, budete muset takový průzkum nějak obejít nebo se mu vyhnout. To, že průzkum nějak obejdete, ještě nezaručuje, že se na požadovanou stránku skutečně dostanete, protože se může objevit hned další průzkum. Rozhodně je to ale pořád lepší, než zadávat na cizí webovou stránku své osobní údaje.

Metoda 1 ze 5:
Použitím NoScript

 1. 1
  Nainstalujte si doplněk NoScript. Tento doplněk (nebo také rozšíření) blokuje skripty, které se na webech spouštějí. Nebude to asi fungovat úplně na všechny průzkumy, ale na některé určitě ano. Doplněk je zdarma dostupný pro prohlížeč Firefox, pro Chrome nikoliv.
  • Klikněte na tlačítko Menu (tři horizontální čárky nad sebou) a poté na Doplňky. Do vyhledávacího pole napište “NoScript” a poté do Firefoxu přidejte doplněk NoScript Security Suite.
 2. 2
  Pokuste se zakázat průzkumy pomocí skriptů. Úspěšnost NoScriptu obejít průzkum závisí na způsobu, jakým byl průzkum naprogramován. Když načtete webovou stránku, objeví se na její spodní straně lišta s nabídkou. Klikněte na tlačítko Options (Možnosti) a nastavte, co chcete zakázat či blokovat.[1]
  • Nezaručujeme, že tato metoda bude stoprocentně fungovat. Pokud soubor, ke kterému se snažíte získat přístup, požaduje dokončení průzkumu, pak se vám to zřejmě nepovede.
  • Pro Chrome také existují blokovací skripty. Nejsou ale tak účinné jako NoScript pro Firefox.
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Pomocí záložky Survey Removal

 1. 1
  Nainstalujte si záložku XJZ Survey Remover. Jedná se v podstatě o odkaz, který si můžete uložit jako záložku mezi ostatní záložky. Pokud navštívíte stránku s průzkumem, můžete kliknout na záložku a pokusit se tak průzkum odstranit.
  • Záložku XJZ najdete na webové stránce vývojáře. Je k dispozici zdarma. Záložku vytvoříte pouhým přetažením odkazu na lištu záložek.
 2. 2
  Navštivte nějakou stránku s průzkumem. Jakmile na vás průzkum vyskočí, klikněte na záložku XJZ Survey Remover. Webová stránka získá novou strukturu a v případě úspěchu zablokovaný obsah zobrazí.[2]
  • Tato metoda funguje pouze pro průzkumy se skrytým obsahem. Pokud se snažíte zobrazit obsah, který se běžně načítá až po vyplnění průzkumu, tato metoda fungovat nebude.
  • Je také možné nainstalovat si doplněk XJZ Survey Removal pro prohlížeče. Je ale za poplatek a není zaručeno, že bude funkčně lepší než obyčejná záložka, která je zdarma.
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Extrakcí odkazů ze stránky

 1. 1
  Stránku s průzkumem otevřete pomocí Google Chrome. Budete potřebovat verzi Chrome s prostředím pro vývojáře. Pomocí nástrojů pro vývojáře totiž můžete skenovat web, najít všechny odkazy, které obsahuje, včetně odkazu na průzkum, aniž byste však průzkum absolvovali.
  • Extrakce odkazů funguje pouze tehdy, pokud link ke stažení nebo link na konkrétní web jsou na stejné stránce jako průzkum.
 2. 2
  Pravý klik na webovou stránku. Zvolte Inspect element. Otevře se prostředí pro vývojáře.
 3. 3
  Klikněte na kartu "Console". Najdete ji úplně vpravo v horní části vývojářského prostředí.
 4. 4
  Vložte do konzole URL kód. Zkopírujte následující kód do konzole a zmáčkněte Enter:

  urls = $$('a'); for (url in urls) console.log ( urls[url].href );

 5. 5
  Najděte požadovaný odkaz. Po spuštění programu uvidíte seznam všech odkazů nalezených na webové stránce. Pokud je na stránce odkaz, který potřebujete, dostanete se na ni kliknutím na konkrétní odkaz.
  • Odkazy končící na .css nebo .js nejsou odkazy ke stažení, jsou to odkazy na jiné prvky na webu. Ty ale můžete ignorovat.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Pomocí Inspect Element

 1. 1
  Navštivte nějakou stránku s průzkumem. Funkci Inspect Element lze využít ve všech nejznámějších prohlížečích. Umožní vám totiž zablokovat konkrétní prvky na webové stránce, včetně samotného průzkumu.
 2. 2
  Pravý klik na stránku s průzkumem. Z rozbalovacího menu vyberte "Inspect Element". V dolní části prohlížeče se otevře vývojářské okno. Podle toho, nad kterou částí stránky budete pohybovat myší, se konkrétní objekty na stránce zvýrazní.
 3. 3
  Vyhledejte položku “survey” a “overlay”. Ve zvýrazněných částech stránky hledejte v kódu slova “survey” a “overlay”. To jsou právě ty prvky, které vám brání v prohlížení obsahu stránky.
 4. 4
  Pravý klik na položku, kterou chcete zakázat. Tentokrát budete muset kliknout na položku v kódu, nikoliv na nějaký objekt na samotné stránce. Vyberte “Disable element” nebo “Delete node”, čímž odstraníte objekt z webové stránky.
 5. 5
  Opakujte tento krok pro všechny prvky, týkající se průzkumu. Kromě samotného průzkumu budete také muset odstranit překrývací vrstvu, což je grafický prvek, který překrývá webovou stránku a brání zobrazení jejího obsahu. Odstraněním překryvné vrstvy webová stránka zesvětlá a vy už budete moci klikat na objekty, obsažené přímo na ní.[3]
  • Po odstranění překryvné vrstvy může zmizet i postranní posuvník. V takovém případě se vám bude hodit myš s kolečkem.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Pomocí falešných informací

 1. 1
  Najděte si generátor falešných informací. Pokud nepřijdete na způsob jak průzkum obejít, nebo je naprogramován tak dobře, že se prostě vyplnit musí, můžete k jeho vyplnění použít falešné informace.
  • Jedním z nejznámějších webů je FakeNameGenerator.com, který vám vygeneruje kompletní falešnou identitu, včetně jména, telefonního čísla, adresy, zaměstnání a dalších položek.
 2. 2
  Vygenerujte si identitu. Vyberte všechny informace, které budete k vyplnění průzkumu potřebovat.
 3. 3
  Vyplňte průzkum pomocí falešných informací. Pokud potřebujete zadat platnou emailovou adresu, vytvořte si nějaký emailový účet zdarma u libovolného poskytovatele, abyste měli přístup k emailu a mohli kliknout na potvrzovací odkaz, který vám možná bude po dokončení průzkumu odeslán.
  Reklama

Tipy

 • Pokud hledáte další možnosti, jak lze otravné průzkumy obejít, zkuste si najít nějaké doplňky či rozšíření pro Google Chrome, Firefox nebo Internet Explorer. Většina produktů totiž není stoprocentní a pomáhá jen někdy, a to z toho důvodu, že webové stránky, které průzkumy obsahují, jsou často naprogramovány tak, aby průzkum nebylo možné obejít.
Reklama

Varování

 • Pokud je průzkum naprogramovaný tak, že si potřebuje svůj obsah načíst ze serveru, místo toho, aby webovou stránku pouze překryl, pak ho nebude možné obejít.
 • Při stahování doplňků či rozšíření prohlížeče buďte opatrní, abyste nestáhli program, který by mohl poškodit váš počítač.
 • Pokud se na nějakých webech snažíte průzkum odstranit, může se objevit varovná hláška, že se snažíte průzkum obejít.
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 2 442 krát
Stránka byla zobrazena 2 442 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama