Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Manželství není jen spojení dvou lidí – jde o spojení celých rodin. Odhaduje se, že jedna ze čtyř manželek nemá ráda svoji chytni. Než začnete pálit mosty, vyzkoušejte náš tříkrokový postup, který vám může pomoci zlepšit vaše vztahy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Změňte svůj názor

 1. 1
  Respektujte vztah, který má váš partner se svými rodiči. Mnoho rodičů má pocit, že jim musí nový partner jejich dítěte dokázat, že si ho zaslouží. Většinou to pramení z čisté lásky, nebo z nejistoty.
 2. 2
  Dejte tomu čas. Může trvat i několik let, než vás rodiče partnera přijmou do rodiny. Trpělivost se vám jistě vyplatí.
 3. 3
  Zkuste buddhistický přístup. Akceptujte to, co nemůžete změnit (například způsob myšlení jiných lidí). Nesnažte se ovládat ostatní lidi a jejich emoce.
 4. 4
  Berte rodiče svého partnera jako svoji rodinu. Jak říká staré přísloví, rodinu si vybrat nemůžete. Není možné změnit ani rodiče vašeho partnera a vyhýbat se jakémukoli kontaktu s nimi většinou také není možné.
 5. 5
  Uvědomte si, že rodiče vašeho partnera byli vychováni jinak. Politické, náboženské a sociální konflikty jsou běžné. V mnoha případech je jednoduše lepší o těchto věcech nemluvit.
 6. 6
  Najděte si něco, co máte společné. Mluvte s rodiči svého partnera o věcech, které spolu sdílíte. Když se budete snažit, postupně těchto věcí budete nacházet více.
 7. 7
  Mluvte o svých problémech s lidmi, kteří nepatří do vaší rodiny. Nestěžujte si partnerovi, své matce ani své sestře, pokud nechcete, aby se vám to vymstilo. Tito lidé často přechází do defenzivy a mohou vyvolat ještě větší problémy.
 8. 8
  Naučte se uctivě odpovídat na otázky ohledně dětí. Říkejte například: „Jakmile budeme chtít založit rodinu, dáme vám hned vědět.“[1]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Mluvte o svých pocitech

 1. 1
  Mluvte s partnerem o tom, co vám vadí. Snažte se mluvit v první osobě a nikoho neobviňovat. Děti své rodiče většinou brání, zejména v případě, že spolu mají blízký vztah.
  • Dobré komunikační dovednosti ve vztahu s partnerem vám umožní vyhnout se mnoha problémům.
 2. 2
  Stanovte si s partnerem rodinné hranice. Promluvte si o věcech, které s rodiči nebudete sdílet, jako jsou například finance, sex a plánováno rodiny. Snažte se tato pravidla prosazovat oba stejně. [2]
 3. 3
  Promluvte si s rodiči partnera oba, ne pouze vy. Větší problémy a plány byste měli řešit vždy všichni společně.
 4. 4
  Řekněte například: „Respektuji váš názor, ale v tomto případě s vámi nemohu souhlasit.“ Můžete zkusit také: „Budeme se muset shodnout na tom, že se neshodneme.“ Zní to sice jako klišé, ale někdy se tomu nevyhnete. [3]
 5. 5
  Mluvte s rodiči svého partnera přímo. Využijte stejnou strategii, jako při rozhovorech s partnerem a začněte o svých pocitech mluvit. Řekněte například: „Uvědomuji si, že se nám snažíte pomoci, ale když mě kritizujete, ubližujete mi.“[4]
  • Brutální upřímnost může rodiče partnera odzbrojit, ale musíte být připraveni na to, že vám to budou chtít vrátit.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Omezte komunikaci

 1. 1
  Zamyslete se nad tím, zda vám rodiče partnera škodí. Pokud vás rodiče partnera urážejí, nebo vám zasahují do vztahu a do soukromí, je nutné to řešit, nebo si vytvořit odstup.
 2. 2
  Rozdělte si svátky. Pokud rodiče vašeho partnera nevycházejí s vaší rodinou, uvědomte si, že nemusíte svátky trávit všichni společně. Můžete se s partnerem dohodnout na časovém plánu a všechny hlavní svátky si rozdělit.
 3. 3
  Přestaňte komunikovat. Je naprosto v pořádku, když si váš partner zajde se svojí matkou sám na oběd. Snažte se nelhat, ale naučte se uctivě odmítat pozvání.
 4. 4
  Umožněte rodičům partnera, aby své problémy řešili otevřeně. Pokud jste zkusili všechno a stále jste nedosáhli jejich úcty, budete se jich muset zeptat narovinu, zda vám chtějí něco říct. Možná se díky tomu budou cítit lépe, ale je i možné, že se propast mezi vámi prohloubí. Proto byste měli počkat a nejprve zkusit jiné metody. [5]
 5. 5
  Pokud máte pocit, že se k vám rodiče partnera chovají neuctivě, nebo vámi manipulují, promluvte si o tom s partnerem znovu. Je lepší říct, jak se cítíte ještě dříve, než se s rodiči partnera přestanete vídat. S trochou štěstí se vám to podaří vyřešit jinými způsoby.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 317 krát
Kategorie: Rodičovství
Stránka byla zobrazena 2 317 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama