Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líčení dovede opravdová kouzla, ale žádné záhady v tom nejsou. Základní, přirozené líčení nevyžaduje příliš mnoho dovedností ani speciálního náčiní. Spoustu toho zvládnete jen bříšky prstů a pokud nechcete některé kosmetické přípravky používat, klidně je vynechejte. Nemějte tedy žádný strach – užijte si líčení, bavte se a těšte se na svěží, zářivou tvář!

Část 1
Část 1 ze 3:

Základy a příprava

Stáhnout PDF
 1. 1
  Začněte s čistou pokožkou. Omyjte ji šetrným čistícím mlékem nebo použijte tonikum a zbavte pokožku nečistot.
 2. 2
  Naneste hydratační krém. Díky tomu se vaše pokožka nebude během dne mastit a navíc zůstane hydratovaná, takže se na ní nebudou objevovat suchá místa.
  • Pět minut počkejte, než nanesete podkladový make up (viz další krok), aby se hydratační krém mohl vstřebat.[1]
 3. 3
  Vklepejte do pokožky tónovaný hydratační krém nebo lehký make up. Prsty přípravek naneste na několik míst na čele, tvářích, nose a na bradě a pak ho rozetřete opět buď prsty, nebo použijte štětec, kterým emulzi rozetřete ven všemi směry.
  • Pokud chcete silnější krytí, můžete make up nanášet houbičkou. Technika zůstane stejná, jak bylo popsáno výše.
 4. 4
  Pod oči naneste trochu korektoru. Malým, špičatým štětečkem udělejte pár teček korektorem pod oči, v místech, kde máte nejtmavší kruhy, což obvykle bývá ve vnitřním a vnějším koutku oka. Poklepejte také další nedokonalosti pleti, které nepřekryl make up, například pupínky. Pak zapracujte do pokožky.
  • Stále panují neshody ohledně toho, zda má mít korektor stejnou barvu jako vaše pleť, nebo zda má být o odstín světlejší. Nikdy by nicméně neměl být od vaší pokožky světlejší o víc, než o odstín. Hledejte přípravek, který je barvě vaší pleti velmi podobný a chcete-li, klidně sáhněte po nějakém o trošku bledším.[2] [3]
 5. 5
  zafixujte korektor a hydratační krém transparentním pudrem. Naneste ho na tvář nejlépe sametovou labutěnkou (narozdíl od širokého, hustého štětce na pudr nezanechává tolik uvolněných pudrových částeček), kterou budete jemně přitlačovat na kůži. Štětcem pak oprašte přebytečné nánosy pudru. Pokud používáte pouze štětec, oklepejte z něj přebytečný pudr dřív, než ho kruhovým pohybem nanesete na obličej. [4]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Líčení očí

Stáhnout PDF
 1. 1
  Na víčko aplikujte oční stíny podle vašeho výběru. Pokud s líčením začínáte, zkuste nejprve jednobarevné stín neutrální barvy, jako je například hnědá nebo vínová. Použijte kulatý aplikátor nebo bříško prstu a dělejte krátké, rychlé tahy přes víčko. Postupně se propracujte až k oblouku obočí.[5]
  • Stín by měl sahat od linie řas těsně nad ohyb horního očního víčka. Odtamtud by pak měl pomalu mizet do ztracena směrem k obočí.
  • Zafixujte tenkou vrstvou transparentního pudru.[6]
  • Pokud používáte štěteček, lehce ho oklepejte o stranu krabičky, abyste přebytečné oční stíny odstranili.[7]
 2. 2
  Naneste oční linku. Použijte buď černou nebo hnědou konturovací tužku a udělejte krátkými tahy linku podél horních řas.
  • Jednou rukou nadzdvihněte horní oční víčko a pak se zadívejte směrem dolů do zrcátka, až budete druhou rukou aplikovat linku.[8]
  • Oční linka je místo, kde můžete popustit uzdu tvořivosti a experimentovat, jakmile získáte s líčením trochu zkušeností. Barva, struktura a způsob nanášení, to všechno má vliv na to, jak budou vaše oči vypadat. Nebojte se a hrajte si!
 3. 3
  Natočte si řasy. Ke kořínkům řas přiložte čelisti kleštiček (těsně vedle okraje víčka) a na pět vteřin stiskněte.
 4. 4
  Líčení očí zakončete řasenkou. K horním i spodním řasám přiložte špičku kartáčku řasenky, který jinak směřuje ke vnějšímu koutku oka. Pro přirozené líčení by měla postačit jedna vrstva.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Líčení tváří a rtů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Na jablíčka tváří naneste tvářenku. Usmějte se, abyste viděli, kde takzvaná jablíčka jsou. Poklepejte na ně tvářenkou a pak ji rozetřete do ztracena směrem ke spánkům.
  • Vyzkoušejte krémovou tvářenku – snadno se roztírá a vytváří přirozený vzhled.[9]
  • Pokud si zvolíte kompaktní nebo pudrovou tvářenku, použijte štětec, který je nadýchaný, ale přesto hustý. Nakonec tvářenku zafixujte transparentním pudrem a okraje rozetřete do ztracena.[10]
 2. 2
  Použijte rtěnku. Našpulte rty, jako když se chystáte někoho políbit a lehce rtěnku vklepejte doprostřed spodního i horního rtu. Tuto první aplikaci můžete provést přímo z tyčinky nebo tuby – pak barvu prsty rozetřete směrem k vnějším koutkům a podle potřeby přidejte na další množství.
  • Máte-li rozpraskané a suché rty, před natřením rtěnky je ošetřete. Lehce je vydrhněte hadříkem, namočeným v teplé vodě a naneste na ně vrstvu balzámu na rty. Nechte chvíli balzám působit a vstřebat, než budete pokračovat vrstvou rtěnky či lesku.[11]
  • Pokud s líčením začínáte, rty jsou skvělé místo, kde můžete líčení oživit, aniž byste se museli učit novým a složitým technikám a podobně. Můžete použít cokoliv, nenápadný, přirozený lesk nebo klidně výraznou, ohnivě rudou rtěnku.
 3. 3
  Prohlédněte si svou tvář v jasném světle – nejlépe denním – a zkontrolujte, zda je všechno dobře rozetřené, správně nanesené, a že vám to sluší. Hotovo!
  RADA ODBORNÍKA
  Kelly Chu

  Kelly Chu

  Profesionální maskérka
  Kelly je vedoucí maskérka a pedagog týmu Soyi Makeup and Hair, který sídlí v San Francisco Bay Area. Soyi Makeup and Hair se specializuje na na make-up a úpravu vlasů na svatby a speciální příležitosti. Za posledních 5 let pracoval tým s více než 800 nevěstami v Americe, Asii a Evropě.
  Kelly Chu
  Kelly Chu
  Profesionální maskérka

  Pokud si nejste jisti, kde začít, požádejte o pomoc odborníka! Když právě začínáte nosit make-up, může vám pomoci sledovat spoustu návodů na líčení online a procvičovat si je. Jak budete mít více zkušeností, začnete chápat svůj tvar obličeje a to, jaké barvy a styly líčení jsou pro vás nejvhodnější. Můžete také investovat do kurzu osobního líčení s profesionálním vizážistou.

  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete použít víc než jen jednu barvu očních stínů, ale nejste si jistí, které barvy se k sobě hodí, kupte si paletku. Palety několika očních stínů se dají koupit v každé drogerii nebo parfumerii a jejich výhoda je, že oční stíny jsou v nich poskládané tak, aby se k sobě hodily. Občas v paletkách dokonce najdete i přesný návod na kterou část víčka který stín patří.
 • Správný odstín make upu je velmi důležitý. Vyzkoušejte ho tak, že trochu nanesete na oblouk čelisti – pokud s pletí splyne, je to ten pravý. Jestliže je vidět, zkuste přípravek o odstín světlejší nebo tmavší.
 • Zeptejte se rodičů, jak se můžete líčit. Nebude jim vadit výrazná tvářenka a ostře červená rtěnka? Nebo musíte začít jen s lehkou řasenkou a nenápadným leskem na rty?
Reklama

Varování

 • některé kosmetické přípravky mohou citlivé pokožce způsobovat alergické reakce. Pokud víte, že máte citlivou pleť, nebo si jednoduše chcete dávat pozor, vybírejte si takové produkty, které jsou viditelně označeny jako "hypoalergenní."
 • S líčením to nepřehánějte. Začněte tím, že se naučíte jednoduché, přirozené denní líčení a postupně se propracovávejte ke složitějším kreacím, chcete-li.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Čistící pleťové mléko nebo tonikum
 • Lehká hydratační emulze
 • Korektor v barvě pleti
 • Tónovací krém nebo lehký make-up (v barvě vaší pleti)
 • Transparentní pudr
 • Neutrální oční stíny
 • Černá nebo hnědá tužka na oči
 • Rtěnka nebo lesk na rty
 • Řasenka (hnědá nebo černá)
 • Štětec na pudr
 • Štěteček na korektor (nepovinné)
 • Štěteček na oční stíny (nepovinné)
 • Štětec na tvářenku (nepovinné)

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 243 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 14 243 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama