Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Na střední škole se chlapci začínají více zajímat o dívky a jejich city se prohlubují. Může se stát, že se do nějaké dívky zamilujete – je to naprosto přirozené a velmi vzrušující. Pokud se sami sebe ptáte, zda je těžké se nějaké dívce ve škole zalíbit, v tomto článku najdete odpověď. S trochou snahy se vám může podařit udělat na dívku skvělý dojem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zapracujte na své image

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte sami sebou. Když se budete snažit být někým jiným, dívce se to nebude líbit. Pokud v ní chcete vzbudit zájem, měli byste být stále sami sebou. Nikoho nekopírujte a na nic si nehrajte. Mějte rádi sami sebe a buďte sebejistí. Dívkám se líbí chlapci, kteří jsou jedineční, ale zároveň sebejistí a stojí si za svým.
  • Nechovejte se zoufale. Dívky mají rády, když jim chlapci věnují pozornost, ale nemají rády otravné a zoufalé chlapce. Některé dívky se bojí pozvat chlapce na rande, tak to zkuste udělat sami a dejte dívce najevo, že se vám líbí. Neměli byste se soustředit pouze a jen na ni, ale měli byste se k ní chovat pozorně.
  • Nepředvádějte se. Někteří chlapci si myslí, že by se před dívkami měli předvádět, ale s tímto přístupem se daleko nedostanete. Dívka si bude myslet, že jste příliš sebestřední, nebo se chováte jako šašek. Je v pořádku dělat to, co vás baví a co vám jde, ale neměli byste se snažit získat si pozornost dívky za každou cenu.
  • Chovejte se uvolněně. Nestresujte se kvůli maličkostem. Buďte klidní a chovejte se k více mile. Dívky mají rády chlapce, kteří se chovají přirozeně a stále stejně. Pokud máte problém být v přítomnosti dívky sami sebou, berte ji jen jako kamarádku. Nechovejte se trapně a neztrapňujte ani dívku.
 2. 2
  Dávejte si záležet na svém vzhledu. Pokud máte pocit, že se dívce líbí určitý typ chlapců (například rockeři nebo sportovci), neměli byste se snažit se jimi stát. Měli byste o sebe pouze pečovat, snažit se vypadat dobře a dodržovat zásady hygieny. Vzhledem ji můžete přilákat, ale udržet si ji můžete pouze svojí osobností.
  • Sprchujte se, myjte si obličej a pravidelně si myjte vlasy. Sprchovat byste se měli každý den, mýt si obličej byste měli dvakrát denně a vlasy byste si měli mýt zhruba každé dva dny. Pokud máte pupínky, navštivte dermatologa. Věnujte pozornost svým vlasům a choďte vždy upravení.
  • Nepřehánějte to s kolínskou a parfémy. Reklamy jsou zavádějící – dívky chtějí, abyste nezapáchali, ne abyste voněli jako parfumerie. Když se budete pravidelně koupat, bude vám stačit pouze deodorant.
  • Pokud to potřebujete, začněte cvičit. Pokud víte, že byste měli několik kilo zhubnout, udělejte to. Najděte si nějaký sport, který vás bude bavit. Můžete plavat, jezdit na kole, nebo třeba běhat. Ze začátku bude stačit, když budete chodit více pěšky. Ani se sportem to ovšem nepřehánějte, dívkám se nelíbí chlapci, kteří mají příliš velké svaly a zajímá je jen posilovna.
  • Začněte jíst zdravě. Místo tučných hamburgerů a sladkostí začněte jíst více ovoce, zeleniny a zdravých bílkovin. Budete se cítit lépe a budete také lépe vypadat.
 3. 3
  Buďte milí. Dívky ve skutečnosti nemají rády drzé nevychované chlapce. Ti mívají úspěch pouze ve filmech. Když už se dívce nějaký takový kluk zalíbí, vrty si uvědomí, že s ním nikdy nebude moci mít normální vztah. Dívka, která stojí za vaši pozornost, by měla chtít chlapce, který k ní bude mít úctu. Chovejte se mile a buďte slušní a pozorní. Díky tomu s dívkami budete mít dobré vztahy a ony s vámi budou chtít trávit více času.
  • Buďte gentleman. Nechovejte se k dívce povýšeně a nevtipkujte o jejím vzhledu. Ukažte jí, že k ní máte úctu a umíte se k ní chovat. Otvírejte jí dveře, pomáhejte jí a nepomlouvejte před ní ostatní lidi.
  • Postavte se za dívku, která se vám líbí. Pokud se dívka s někým hádá, nebo se jí někdo posmívá, postavte se za ni a podpořte ji. Když ji bude někdo pomlouvat, braňte ji.
  • Buďte štědří. Nemyslete si, že jste středem vesmíru. Buďte dívce k dispozici a pomáhejte jí i ostatním lidem. Můžete například darovat krev, nebo pracovat pro charitu jako dobrovolník.
 4. 4
  Zapracujte na tom, co na sobě můžete vylepšit. Láska je skvělá v tom, že nás nutí stávat se lepšími lidmi. Dělejte to nejen pro svoji dívku, ale také sami pro sebe. Zamilovaní lidé mají motivaci pracovat na svých chybách a zlepšovat se.
  • Pokud jste příliš temperamentní, zklidněte se. Dívky nemají rády chlapce, kteří snadno vybuchnou a bez varování dělají scény. Vědomě se vyhýbejte věcem, které vás snadno rozzlobí a v přítomnosti dívky se snažte vždy zachovat klid.
  • Zapracujte na svých konverzačních dovednostech. Pokud chcete na dívku udělat dojem, budete si s ní muset často povídat. Naučte se mluvit s lidmi o různých zajímavých tématech a pracujte na tom, abyste při rozhovoru s dívkou nebyli zbytečně nervózní.
  • Naučte se něco, co nikdo jiný z vašeho okolí neumí a předveďte to dívce, která se vám líbí. Nedělejte z toho ale žádnou vědu – předstírejte, že to chcete ukázat svým přátelům. Můžete se naučit například několik kouzelnických triků, nebo hrát na nějaký hudební nástroj.
  • Věnujte se koníčkům a zájmům. Svět je fascinující a stále je co se učit. Měli byste být stále něčím zaneprázdnění. Najděte si nějaký koníček, který vás bude bavit, například poker, šachy, nebo četbu historických románů. Až se dívka dozví, kolik toho o svých koníčcích víte, uděláte tím na ni velký dojem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Sbližujte se

Stáhnout PDF
 1. 1
  Neptejte se dívky zničehonic, zda se jí líbíte. Pokud chcete dívku pozvat na rande, neměli byste to dělat zčistajasna. Musíte spolu nejprve strávit trochu času a ujistit se, že se jí líbíte. Všímejte si toho, zda s vámi dívka flirtuje, budujte váš vztah a po nějaké době ji teprve pozvěte na rande.
  • Buďte všímaví. Nesnažte se sbalit dívku, která je zadaná. Neptejte se kamarádek dívky, zda se jí líbíte – uvědomte si, že by jí to hned řekly. Dávejte si pozor, abyste nevyvolávali zbytečná dramata a prozatím s nikým nemluvte o tom, která dívka se vám líbí.
  • Všímejte si její řeči těla. Zjistěte, zda se na vás dívka ve škole dívá častěji, než je obvyklé. Pokud ano, pravděpodobně se jí také líbíte. Pokud si dívka například hraje s vlasy, také to znamená, že se jí líbíte. Zde jsou další známky toho, že jste na ni udělali dojem:
   • Dívka se často hihňá a směje se všem vašim vtipům – i těm, které nejsou moc vtipné.
   • Dívka se vám při rozhovoru stále dívá do očí.
   • Když s vámi dívka mluví, dotýká se vás.
   • Dívka vás často žádá o malé laskavosti, například abyste jí něco podržel.
 2. 2
  Staňte se přáteli. Berte dívku ze začátku pouze jako kamarádku, která se vám líbí – budete se s ní díky tomu cítit uvolněněji a budete mít lepší šanci ji lépe poznat. Dívka musí chlapci důvěřovat a když se s ní nejprve spřátelíte, získáte si její důvěru. Buďte jí k dispozici, když vás bude potřebovat a neočekávejte za to nic nazpět.
  • Travte s dívkou co nejvíce času. Pomáhejte jí a snažte se získat si její pozornost. Požádejte ji o pomoc a celou dobu se jí dívejte do očí. Můžete jí zalichotit, ale pouze pokud pomůže ona vám. Když vám například pomůže vypočítat složitý příklad do matematiky, řekněte jí: „Wow, jsi opravdu rychlá,“ nebo „V matematice jsi opravdu dobrá.“
  • Pomáhejte dívce vždy, když to bude potřebovat. Pokud vás o něco požádá, většinou to znamená, že o vás má zájem.
  • Dívejte se dívce do obličeje. Dívky nemají rády chlapce, kteří se jim dívají na tělo a nedívají se jim do očí. Když spolu budete mluvit, musíte se jí dívat přímo do očí. Nedívejte se na ni zlým pohledem a chovejte se k ní s úctou.
  • Podnikejte různé věci ve skupině lidí. Ze začátku spolu travte čas i mezi jinými lidmi, abyste se mohli lépe poznat. Pozvěte ji například s kamarády ven, nebo vezměte ji a její kamarádky na nějaký výlet.
 3. 3
  Seznamte se s jejími kamarádkami, ale dávejte si pozor. Nechovejte se k nim příliš mile, aby si dívka nemyslela, že se vám líbí více než ona. Také jim neříkejte, že víte, že se někomu líbíte – dívku by to mohlo naštvat. Snažte se s jejími kamarádkami dobře vycházet, ale nic nepřehánějte.
  • I zde jde o důvěru. Když se budete zamlouvat jejím kamarádkám, budete mít u dívky větší šanci. Když o vás její kamarádky nebudou nic vědět, nebudou jí moci poradit a vy budete mít mnohem menší šanci dívku získat.
  • Seznamujte se i s jinými dívkami. Pokud s kamarádkami dívky, která se vám líbí nevycházíte, nebo vás z nějakého důvodu nemají rády, seznamujte se s jinými dívkami. Neflirtujte s nimi a nesnažte se je balit, pouze se s nimi přátelte. Dáte tím dívce najevo, že umíte jednat se ženami.
 4. 4
  Začněte s dívkou opatrně flirtovat. Ze začátku byste to neměli přehánět. Netlačte na pilu, ale začněte dívce jemně dávat najevo svůj zájem. Neflirtujte s ní ovšem dříve, než budete přátelé. Flirtování není jednoduché, takže se nepouštějte do ničeho, co nezvládnete.
  • Snažte se dívku rozesmát. Většina dívek má ráda chlapce, kteří mají dobrý smysl pro humor. Když se vám podaří dívku rozesmát, získáte si její pozornost. Nebojte se smát se nahlas, nebo se smát sami sobě – smysl pro humor je velmi důležitý!
  • Pochvalte dívce vlasy, oblečení, nebo úsměv. Nedávejte jí příliš jasně najevo, že se vám líbí, ale lichoťte jí. Pokud spolu flirtujete, můžete jí například říct, že má krásné oči, nebo že jí to dnes sluší.
   • Lichotky by měly být stále na přátelské úrovni. Nechvalte dívce prsa nebo zadek. Držte se očí, vlasů, oblečení, nebo úsměvu. Nemyslete na prvním rande s dívkou hned na sex. Když se prozradíte, dívka s vámi nebude chtít nic mít.
  • Zjistěte, čím je dívka jedinečná. Pokud dívce velmi záleží na vzhledu, řekněte jí, že jí to sluší. Pokud ráda kreslí, pochvalte jí její kresby. Najděte si takovou lichotku, kterou dívka skutečně ocení. Když dívce pochválíte něco, co na sobě má ráda, bude vás mít mnohem raději.
 5. 5
  Pomalu prolomte dotekovou bariéru. Pokud si spolu povídáte, můžete se jí jemně dotknout například na zádech nebo na rameni. Můžete se jí dotknout i na ruce. Pokud se jí líbíte, poznáte to na ní.
  • Můžete se o ni „omylem“ otřít rameny, nebo rukou, když u sebe budete stát blízko. Udělejte to a podívejte se jí do očí. Pokud se jí líbíte, usměje se a rychle se podívá jinam.
 6. 6
  Snažte se dívku ničím neobtěžovat a nenudit ji. Pokud na ni chcete udělat dojem, musíte se s ní sblížit, ale zároveň respektovat její osobní prostor a soukromí. Nezahrnujte ji přehnanou pozorností. Možná si myslíte, že na ni děláte dojem, ale ona si o vás bude myslet, že jí nechcete dát pokoj.
  • Neptejte se jí opakovaně na stejné otázky. Když se jí budete ptát na některé věci víckrát, bude si myslet, že jí nevěnujete dostatečnou pozornost. Vyhýbejte se krátkým rozhovorům s krátkými odpověďmi. Pokládejte jí zajímavé otevřené otázky, na které bude moci odpovědět detailněji. Když bude dívka mluvit, nepřerušujte ji.
  • Buďte trochu tajemní. Dívkám se líbí tajemní chlapci – nejvíce je většinou zajímají dobře vypadající tiší muži. Pokud nemůžete vsadit na vzhled, budete muset být inteligentní a vtipní. V žádném případě ale nebuďte předvídatelní a nudní. Neříkejte jí o sobě všechno, nebuďte jí neustále k dispozici a vzbuzujte v ní zájem. Lidé jsou přitahování věcmi, kterým nerozumějí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Udělejte další krok

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si jejích signálů. Pokud dívka začne zničehonic nosit hezké oblečení a používat parfém, snaží se s vámi často mluvit a usmívá se na vás, znamená to, že se jí líbíte. Řekněte jí, že jí to sluší – dívky se snaží vypadat dobře vždy z nějakého důvodu. Měli byste její snahu ocenit alespoň lichotkou, zvýšenou pozorností, nebo třeba pozváním na rande.
 2. 2
  Pozvěte ji na rande. Dalším krokem ve vašem vztahu by mělo být pozvání na rande. Vyberte si vhodnou chvíli a místo (v soukromí, ne mezi přáteli) a snažte se vypadat dobře. Chovejte se sebejistě a nezapomeňte na to, že dívka očekává, že uděláte další krok.
  • Nemusíte tomu říkat „rande.“ Chovejte se uvolněně a pozvěte dívku jednoduše do kina, nebo na večeři. Zkuste to například takto:
   • „Mám dva lístky na ten film, který jsi chtěla vidět. Chceš se mnou v pátek jít?“
   • „Nechtěla bys se mnou jít na školní veletrh? Bude to asi nuda, ale třeba to společně zvládneme.“
   • „Napadlo mě, že bych se šel v sobotu podívat na fotbalový zápas. Nechtěla bys jít se mnou?“
 3. 3
  Dobře si rozmyslete, jakým způsobem dívku pozvete. Pozvat dívku na rande je umění, ne věda. Musíte si pamatovat několik věcí, které mohou značně zvýšit vaše šance udělat dobrý dojem.
  • Natrénujte si to v předstihu. Zkuste si to doma před zrcadlem. Když si naplánujete, co řeknete, budete sebejistější. Kromě toho se vyhnete tomu, že se zakoktáte. Snažte se položit dívce tuto otázku co nejklidněji.
  • Pozvěte ji osobně, nepište jí! Napsat dívce zprávu je sice jednodušší, ale není to zdaleka tak účinné. Pro dívku je snadnější vás odmítnout po telefonu, protože se vám nemusí dívat do očí. V každém případě dívku pozvěte na rande osobně – budete mít mnohem větší šanci, že uspějete.
  • Pokud nemáte odvahu dívku pozvat na rande, neposílejte za sebe kamaráda. Dívka by si mohla myslet, že si z ní děláte legraci. Raději počkejte, než seberete odvahu dívku pozvat na rande sám a osobně. Čím lépe se budete znát, tím snazší to pro vás bude.
 4. 4
  Očekávejte to nejlepší, ale připravte se na to nejhorší. Když dívka bude souhlasit, neměli byste začít skákat radostí. Pokud řekne, že s vámi nemůže nebo nechce jít, měli byste to nechat tak a dál se tím už nezabývat. Nebuďte zbytečně smutní, řekněte jí, že je vše v pořádku a odejděte se vzpřímenou hlavou.
  • V žádném případě dívku nepřemlouvejte, aby si to rozmyslela a šla s vámi na rande. Když ji budete prosit, vůbec vám to nepomůže – není možné chodit s někým, kdo žadoní o vaši přízeň. Dívka by si o vás myslela, že jste zoufalý a vy byste se připravili o veškeré šance na budoucí vztah s ní.
  • Pokud dívka odpoví „ano,“ požádejte ji o její telefonní číslo a dejte jí své číslo. Budete jí moci čas od času napsat nebo zavolat. Nepište jí ale příliš často – napište jí pouze abyste si domluvili osobní rande.
 5. 5
  Vezměte dívku na rande. Na osobní schůzce se lépe poznáte a budete se moci přesvědčit, že se jeden druhému líbíte. Vezměte dívku například do restaurace, do kina, nebo na bazén. Pokud jste si jistý tím, že si budete mít o čem povídat, můžete ji vzít také na procházku do parku, nebo na brunch do restaurace.
  • Zaplaťte za dívku. Ať už půjde o lístky do kina, vstupenky do ZOO, nebo jídlo v restauraci, měli byste dívce dát najevo, že jste gentleman a zaplatit za ni. Kromě toho jí tím dáte najevo, že jste na skutečném rande (pokud o tom do té doby nevěděla).
  • Nesnažte se na ni sahat. Nechejte dívce nějaký osobní prostor. Pokud jste spolu v kině, chvíli počkejte, než ji obejmete. Pokud někam jdete, neberte ji hned za ruku. Trpělivost se vám vyplatí – až se s vámi dívka bude cítit uvolněněji, ocení vaše snahy.
  • Usmívejte se, buďte uvolnění a věnujte dívce pozornost. Dávejte jí najevo, že se s ní cítíte dobře a usmívejte se na ni. Nebuďte příliš nervózní – uvědomte si, že dívka je pravděpodobně stejně nervózní jako vy. Pozorně ji poslouchejte a povídejte si o věcech, které ji zajímají. Pokud se vaše rande povede, budete mít jistotu, že se dívce líbíte.
  Reklama

Tipy

 • Nejprve se s dívkou spřátelte a lépe ji poznejte a teprve potom ji pozvěte na rande.
 • Její kamarádky se vás na ni pravděpodobně budou ptát. Připravte se na to a chovejte se k nim vždy mile a přátelsky.
 • Pokud se na vás dívka ve škole dívá a jakmile si toho všimnete, začervená se a podívá se jinam, pravděpodobně se jí líbíte.
 • Pokud s dívkou chodíte do třídy a cvičíte spolu v tělocviku, nebuďte na ni hrubí.
 • Ukažte jí, že jste ohleduplní k ostatním. Nepředvádějte se a nechovejte se hloupě.
 • Pokud se dívka nechce o něčem bavit, vyhněte se tomuto tématu. Pokud jsou například její rodiče rozvedení, pravděpodobně o tom nebude chtít mluvit.
 • Dívky milují hudbu. Najděte si její oblíbené písničky a kapely a povídejte si s ní o nich.
 • Lichoťte dívce a vysvětlujte jí, proč se vám na ní líbí to, co se vám na ní líbí. Uvidíte, že na ni uděláte dobrý dojem.
 • Nezvěte dívku na večírek, na kterém budou pouze vaši kamarádi – když bude jediná dívka mezi spoustou chlapců, bude se nudit.
 • Pokud dívka působí zamlkle nebo smutně, zeptejte se jí, co se děje. Nestyďte se. Když vám nebude chtít nic říct, neodcházejte. Sedněte si s ní a buďte potichu, nebo se jí ještě jednou zeptejte, co se jí stalo.
 • Neotravujte dívku – můžete s ní komunikovat každý den, ale neměli byste jí příliš často volat a psát.
Reklama

Varování

 • Nevymýšlejte si, že máte přítelkyni, abyste na dívku udělal dojem. Nevyplatilo by se vám to.
 • Nedělejte v přítomnosti dívky nic nechutného – nesahejte si do nosu a vyhněte se krkání a dalším tělesným zvukům.
 • Nesledujte dívku (v reálném životě ani na sociálních sítích). Když ji budete sledovat, bude si myslet, že jste otravní a nebude o vás mít zájem. Kromě toho vás na sociálních sítích může také zablokovat.
 • Nesahejte jí na zadek, na prsa, ani na nohy. Tím byste ji zaručeně odradili.
 • Nechovejte se k ní zle a hrubě – nepochopila by, že to děláte proto, že se vám líbí.
 • Nebuďte negativní, buďte vždy dobře naladění a myslete pozitivně.
 • Nepomlouvejte ji a nevtipkujte o ní. Jistě nechcete zranit její city.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 365 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 998 krát
Kategorie: Škola a univerzita
Stránka byla zobrazena 10 998 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama