Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete, aby po vás nějaký muž šílel stejně, jako vy šílíte po něm? Ač nikoho k určitým pocitům nemůžete donutit, rozhodně se můžete ukázat v tom nejlepším světle a dovolit pocitům, aby se samovolně rozvinuly. Následuje několik dobrých tipů, jak muže okouzlit a přitom zůstat sama sebou.

Část 1
Část 1 ze 3:

Zaměřte se na sebe

Stáhnout PDF
 1. 1
  Mějte se ráda a věřte si. Musíte dané osobě ukázat, jak jste skvělá, ale nejdřív to musíte vědět sama. Získejte sebevědomí, pokud vám chybí. To neznamená, že musíte být hlasitá, vychloubačná, arogantní, upovídaná nebo troufalá. Znamená to jenom věřit si dostatečně, abyste byla sama se sebou spokojená.
  • Najednou můžete být sebevědomá, milá i skromná. Ale musíte být připravena překročit svůj stín. Mužům se líbí sebevědomé, zajímavé ženy, které drží otěže svého života.
  • Nejisté ženy se líbí jen nejistým mužům, kteří chtějí nad někým mít nadvládu. A kdo by chtěl být s mužem, který chce, aby jeho žena nebyla sama se sebou spokojená, a který jí chce neustále říkat, jak se má chovat? Není to zdravé a vy si zasloužíte něco mnohem lepšího.
 2. 2
  Vypadejte, jak nejlépe můžete. Snažte se ve společnosti muže, který se vám líbí, vypadat co nejlépe, bez toho, abyste něco předstírala. Muži jsou stvoření, která vnímají zrakem, proto když budete vypadat, jak nejlépe to jde, otočíte štěstí ve svůj prospěch. Ale co je důležitější, když budete vypadat dobře, budete se tak i cítit- což vám dodá sebevědomí, které potřebujete, aby zazářila vaše osobnost.
  • Méně make-upu hodně zmůže. Nemusíte si pomalovat celý obličej, ale řasenka zvýrazní vaše oči, lesk na rty zdůrazní úsměv, korektor zakryje nedokonalosti a pomocí pinzety se můžete zbavit děsivého obočí. Naličte se tak, abyste se cítila dobře.
  • Oblečte se tak, aby vám to bylo příjemné. Nesoukejte se do upnuté sukně, pokud něco takového normálně nenosíte. Dobře padnoucí džíny a tričko, které zvýrazní barvu vašich očí, tvoří jednoduchý, ale působivý oděv.
  • Hodně se usmívejte - podle výzkumů se lidé stávají pro ostatní atraktivnějšími, když se smějí, takže své zoubky ukazujte, jak často jen můžete, abyste vypadala krásnější a také přátelštější a přístupnější.
 3. 3
  Získejte si jeho pozornost. Nemůžete se líbit muži, který neví o vaší existenci. Pokud si vás ještě nevšiml, tak získejte jeho pozornost. Projevte trochu zájmu a dejte mu jemně najevo, že se vám líbí.
  • Většina mužů vás nikam nepozve z toho důvodu, že se bojí odmítnutí. Nemělo by se na to jít příliš rychle, že? "Pozdravte ho". "Rozlučte se s ním". Nenápadně zamávejte. Až vám to bude oplácet, získala jste si jeho pozornost.
  • Nějakým způsobem se představte a začněte se s ním bavit. Je takřka nemožné, aby vás měl někdo rád bez toho, aby vás poznal, nejedná-li se však o případ, že vás "má rád" ze špatných důvodů.
 4. 4
  Mějte dobrý smysl pro humor. Dobrý smysl pro humor všechno usnadní. To neznamená, že byste se měla hloupě chichotat, nebo se smát všemu, co vám přeběhne před nosem, ale neměla byste být příliš seriózní a měla byste být vždy připravena se smát, obzvlášť je-li v blízkosti váš vysněný muž.
  • Pokud jste neustále příliš seriózní nebo máte ve tváři kamenný výraz, možná ho budete znepokojovat, nebo mu budete připadat nedostupná, což není to, co chcete.
  • Projevte svůj smysl pro humor svým vlastním způsobem. Někteří lidé dělají chytré vtipy a jsou sarkastičtí, jiní vyprávějí příběhy k popukání, a jiní prostě dělají svérázné věci a tropí žertíky.
  • Ať už vám vtipné připadá cokoliv, je mnohem snazší mít rád někoho, s kým se občas můžete pořádně zasmát. Pokud nenajdete nic, čemu byste se mohli společně zasmát, tak možná zjistíte, že ho přece jen nemáte ráda!
 5. 5
  Dejte najevo, že jste k mání. Muž se o vás nebude pokoušet, když si bude myslet, že jste zadaná, takže je na vás, abyste mu dala najevo, že jste single a připravená to změnit.
  • Pokud máte Facebook a ještě ho nemáte v přátelích, tak si ho přidejte; jen se ujistěte, že v kolonce vztahy máte vyplněno, že jste nezadaná!
  • Také byste svůj zájem měla dát najevo dalšími decentními způsoby, jako třeba tím, že půjdete s kamarádkami někam, kde víte, že bude, nebo nenápadně naznačíte, že nevíte, s kým jít na nějakou akci atd.
  • Zapojit kamarády je pravděpodobně dobrý nápad - mohou pomoci s vymýšlením plánu jak vás dát dohromady a taky zabránit trapným situacím. Kamarádky taky budou vědět, jak na tom, co se týče vztahů, jste a nebudou o stejného muže usilovat samy.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Seznámení

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nebojte se s ním kamarádit. Zaprvé díky tomu získáte dvě skvělé výhody: on pozná vás a vy jeho a přitom se nebudete muset bát závazného soužití. Chovejte se k němu stejně, jako k jakémukoliv jinému kamarádovi - chovejte se normálně a buďte uvolněná.
  • Muži se obvykle více baví s jinými muži než se ženami, ale to neznamená, že se nemůžete sblížit - a po sblížení to většinou všechno začíná.
  • Buďte ale opatrná – pokud se váš vztah stane příliš platonickým, mohl by ztratit romantické kouzlo a občas je opravdu těžké, aby to mezi vámi zase začalo jiskřit, když vás začne vidět především jako kamarádku.
  • Pokud se tohle stane, může se všechno hodně zkomplikovat a vy se možná budete chtít vzdát. Trocha flirtování během celého vztahu zajistí, že vše půjde jako po másle.
 2. 2
  Bavte se s ním. To se může zdát jako naprosto jasná věc, ale to, že se s mužem, který se vám líbí, budete bavit (místo toho, abyste ho pozorovala z dálky) je naprosto nezbytné, když chcete, abyste se mu začala líbit.
  • Dávejte mu podnětné, zajímavé otázky; ptejte se ho na jeho život, rodinu, přátele; vyprávějte mu vtipné příhody. Cokoliv, co mezi vámi rozpoutá dialog.
  • Pokud se vám povede ho dostat do situace, aby vyprávěl o nějaké své vášni - ať už se jedná o jeho oblíbený sportovní tým, kapelu nebo autora - jste na nejlepší cestě. Když bude mluvit o něčem, co miluje, začne si spojovat své pozitivní emoce s vámi!
 3. 3
  Složte mu poklonu. I když se to může zdát překvapivé, muži mají rádi komplimenty stejně jako ženy, takže se nebojte jednou za čas říct něco milého. Samozřejmě není rozumné zahrnovat ho neupřímnými komplimenty - pak byste mu jen připadala pokrytecká.
  • Pochvalte něco na jeho vzhledu, jako jeho roztomilé ďolíčky nebo suprový nový účes. Jen to nepřežeňte - muži můžou být, co se takových věcí týče, citliví. Stačí, když jednoduše řekněte "miluju barvu tvých očí".
  • Nemusíte však chválit jenom jeho vzhled. Mluví-li o něčem, co miluje, můžete mu říct, že obdivujete jeho zapálení pro věc. Také můžete pochválit jeho sportovní výkony nebo mu říct, že skvěle zpracoval projekt do školy.
 4. 4
  Dělejte věci spolu. Když najdete něco, co můžete dělat společně, vážně vás to může sblížit a váš vysněný bude mít možnost uvědomit si, jak moc zábavná a zajímavá jste. Jakmile uvidí, že s vámi může sdílet své vášně a zájmy, začne vás třeba brát jako potenciální partnerku.
  • Pokud se vidí jako budoucí hráč premiere league, objevte se na každém tréninku, na který vás pozve, a fanděte mu. Pokud miluje lezení po skalách, poproste ho, ať vám ukáže, jak se to dělá, a pokuste se pochopit, proč se mu to tak líbí. Buďte přístupná novým názorům a zážitkům.
  • Také ho můžete pozvat, aby zakusil nějaký váš zájem. Například ho můžete vzít na hodinu tance nebo ho pozvat, aby vyzkoušel nějaké nezvyklé jídlo. Když zjistí, že mu můžete ukázat nové a zajímavé věci, může to pro něj být opravdu přitažlivé.
 5. 5
  Najděte nějaké společné zájmy. Zjistěte, co máte společného a plně toho využijte! Společné zájmy jsou základem mnoha funkčních vztahů, takže se nejedná o něco, co byste měli jen tak přejít.
  • Nejde o to, o jaký společný zájem se jedná; může to být něco tak obyčejného jako schopnost citovat epizody seriálu Griffinovi nebo něco tak intenzivního jako fascinace astrofyzikou - za předpokladu, že pro něj díky tomu budete spřízněnou duší.
  • Například milujete-li oba stejný druh hudby, zeptejte se ho, jestli už někdy slyšel něco od určitého umělce a nabídněte, že mu pustíte CD daného umělce. Nebo pokud bude mít koncert kapela, kterou máte oba rádi, nabídněte mu, aby šel s vámi.
 6. 6
  Seznamte se s jeho přáteli. Muži mají své přátele opravdu rádi, a proto je nezbytné, aby s nimi jejich případná přítelkyně dobře vycházela. Proto vám opravdu stojí za to, abyste poznala jeho přátele a prezentovala se jako "fajn holka". Díky tomu váš vyvolený uvidí, že byste se snadno mohla začlenit do jeho života - bez komplikací a bez scén.
  • Pokud si dokážete naklonit jeho přátele, bude to pro vás velká výhoda. Ujmou se vás a přivedou slovo na vás i za vaší nepřítomnosti. Díky tomu na vás bude pořád myslet.
  • Dávejte si ale pozor. Neměla byste s jeho přáteli flirtovat. To by jen vyslalo špatné signály a vy byste mohla působit jako koketa.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Další krok

Stáhnout PDF
 1. 1
  Flirtujte. Až se budete znát a budete spolu pravidelně trávit čas, můžete trochu zrychlit. Dejte mu najevo, že chcete být víc, než jen kamarádka tím, že s ním začnete flirtovat - možná potřebuje jen znamení, aby vás pozval na rande.
  • Usmívejte se. Dbejte na to, abyste se usmívala pokaždé, když svého vyvoleného uvidíte – tím mu dáte najevo, že ho ráda vidíte. Věnujte mu ten největší úsměv, i když bude ve společnosti ostatních.
  • Udržujte oční kontakt. Oční kontakt je pro flirtování nezbytný. Skvělé je třeba dívat se na něj přes celou místnost, a jakmile se na vás podívá, jeho pohled opětovat, pak se usmát a podívat se jinam. Tím si ho získáte.
  • Vytvořte fyzický kontakt. Dalším skvělým způsobem flirtování je dotýkat se ho jinak, než kamarádsky. Jemně se při hovoru dotkněte jeho ruky, na pozdrav ho obejměte, nebo mu při vtipkování rozcuchávejte vlasy. Takhle mu brzy dojde, že "máte zájem".
 2. 2
  Napište mu SMSku. Jestli máte jeho číslo (jestli ne, měla byste o něj požádat), můžete mu během dne několikrát napsat, abyste mu dala najevo, že na něj myslíte. Můžete posílat vtipné nebo flirtující SMSky a jestli bude odpovídat stejně, víte, že jste na dobré cestě.
  • Například, má-li před sebou sportovní zápas nebo zkoušku, můžete mu SMSkou popřát hodně štěstí. Snad mu to bude připadat roztomilé a bude mít radost, že jste si na to vzpomněla.
  • Rozhodně byste to ale neměla přehánět…zapamatujte si pravidlo: když pošlete dvě SMSky za sebou a nedostane odpověď, už nic neposílejte. SMSkování musí být vzájemné.
 3. 3
  Pozvěte ho ven. Pokud jste spolu dosud trávili čas jen ve společnosti jiných lidí nebo ve formálnějším prostředí (jako škola nebo práce), je možná na čase ho pozvat někam, kde budete sami. Nemusí se jednat o tříchodovou večeři v luxusní restauraci, může to být něco tak obyčejného jako společná káva nebo poflakování v obchoďáku.
  • Jestli odpoví ano, znamená to, že o vás má také zájem, nebo alespoň, že je s vámi rád. Berte to jako pozitivní znamení a užijte si to. Jenom si dejte pozor, aby nedošlo k trapné situaci - jste jenom přátelé, kteří se spolu baví.
  • Pokud odpoví ne, nevyšilujte. Možná má už v plánu něco jiného, nebo se prostě necítí na to, aby s vámi byl sám. Dejte tomu čas a pak to zkuste znovu. Jestli i podruhé odpoví ne, budete se možná muset smířit s tím, že nemá zájem.
 4. 4
  Řekněte mu, že máte zájem. Nemůžete jen čekat a doufat do nekonečna. Občas je nejlepší napřímo muži říct, že máte zájem a zeptat se ho, jak je na tom on. Ať už zareaguje jakkoliv, alespoň budete vědět, jak na tom jste a buď začnete pracovat na vztahu, nebo se přes to budete muset přenést.
  • Nevěřte představě, že na rande musí zvát kluci. Ve skutečnosti muži milují silné, sebevědomé ženy, které vědí, co chtějí. Už jen to, že jste měla kuráž zeptat se, může zanechat takový dojem, že odpoví ano.
  • Nikdy by kluka na rande neměl zvát někdo za vás. Je to dětinské a mohlo by to zvýšit pravděpodobnost, že řekne ne. Jestli jste příliš stydlivá, než abyste se ho zeptala z očí do očí, tak bude mnohem lepší poslat SMSku nebo zanechat rukou psaný vzkaz, než "někoho poslat".
 5. 5
  Mějte trpělivost. Tohle všechno nějakou dobu trvá. Nemůžete někoho přinutit, abyste se mu líbila, a snaha věci uspěchat může vše zničit. Dejte mu prostor a vyhněte se posedlosti. Dovolte, ať se věci vyvíjí přirozenou rychlostí, nebo ať z normálních důvodů vymizí.
  • Nakonec vám nějakým způsobem dá vědět, jestli opětuje vaši náklonnost. A jestli ji neopětuje, tak se okolo něj nemotejte jako ztracené štěně. Občas se k sobě lidé nehodí z důvodů, které nevidíte, a občas muži nejsou připraveni na dlouhodobý vztah.
  • Pokud se jedná o tento případ, neztrácejte čas a pokračujte dál! Neberte odmítnutí příliš osobně. Někdy se to stalo každému.
  • Na světě je spousta jiných mužů, a když si budete věřit, tak budete vědět, že na tom jste dobře, a že na vás někde ten pravý čeká.
 6. 6
  Berte v úvahu jeho city. Je důležité, abyste si uvědomila, že nemůžete mít nadvládu nad tím, co si ostatní myslí a dělají. To, že o někoho máte zájem, nevytváří povinnost, že se stanete součástí jeho intimního prostoru.
  • Situaci otočte. Kdyby o vás měl zájem nějaký náhodný kluk, existuje něco, čím by vás přinutil mít ho ráda? Nejspíš ne.
  • Ve skutečnosti to je tak, že ho buď budete mít ráda takového jaký je, nebo ne. Buď pro vás bude přitažlivý, nebo ne. Bude vtipný, nebo ne. Vše co může udělat, je se snažit být tím nejlepším mužem, jakým být může a doufat, že se vám tak bude líbit.
  • Opak je také pravdou. Buďte nejlepší ženou, jakou můžete být a nechte věcem volný průběh.
  Reklama

Tipy

 • Vždy se říká "buďte sama sebou", jste-li ale nepříjemná drzá a nemáte-li mnoho přátel, zkuste něco jiného. Snažte se být milejší k ostatním, zajímat se o ně a jejich pocity. Ale nebuďte příliš milá, lidé by si mysleli, že na ně něco hrajete. Takhle dojdete daleko.
 • Neprojevuje-li vám, že o vás má zájem, nemusí to hned znamenat, že zájem nemá. Možná je jen stydlivý, nebo se trochu bojí, především, jestli dlouho nebo ještě nikdy s nikým nebyl. Mějte trpělivost a nehoňte ho; dejte mu jen najevo, že u vás má stále šanci, pro případ, že sebere odvahu.
 • Největší chyba, kterou jakákoliv žena může udělat, je dát muži příliš přímočaře najevo, že se jí líbí. Přesně toho jsou někteří "fajnoví" muži schopni využít.
 • Některým lidem vyhovuje být nejdřív přáteli. Jiní se oblasti "jenom kamarádi" vyhýbají. Nejlepší by bylo, kdybyste nabídla trochu od každého -- kamarádka a objekt romantického zájmu.
 • Nebavte se s mužem, o kterého máte zájem, o jiných mužích, se kterými byste mohla být. Vy si možná myslíte, že mu tím ukazujete, jak jste "žádaná", ale mohla byste působit jako povrchní a snadno popletená, o což nemá nikdo, kdo chce dlouhodobý vztah, zájem. Upřímně, vůbec to není vhodné a akorát byste ho odradila.
 • Měla byste vědět, že někteří muži dospívají pomaleji, než ostatní (tzv. syndrom "Petra Pana"). V tomto případě je lepší nečekat, ale porozhlédnout se po muži, který už se rozhodl dospět. Nechcete se přeci pro svého muže stát náhradní matkou.
 • Pokud má rád jinou ženu a vy to víte, nesnažte se mu ji znechutit. Kdyby přišel na to, co děláte, už by vám nikdy nemohl věřit. Místo toho ho podpořte, aby s tou osobou randil. Pokud s ní bude randit dlouho, tak ji zjevně miluje a chce s ní zůstat. Ale čím dřív se rozejdou, tím dřív ho už nebude zajímat a bude volný pro vás!
 • Muži milují ženy s osobností, takže buďte sama sebou! Nesnažte se se pro muže změnit. Měl by vás mít rád proto, kdo jste a ne proto, že vás změnil v někoho jiného.
 • Buďte sama sebou, ale nebuďte zlá. Chovejte se k tomuto muži mile, ale nepřežeňte to tím, že mu budete přehnaně projevovat lásku nebo tím, že budete vyžadovat příliš mnoho.
 • Dívejte se mu do očí. Pokud se budete dívat na zem nebo na strop, mohla byste působit nervózně.
Reklama

Varování

 • Pokud se vaši přátelé nechovají dospěle, je nejlepší jim o svém vysněném muži nic neříkat. V jeho přítomnosti by na něj totiž začali zírat a chechtat se. Možná by se s ním i dali do řeči. Ať už jim řeknete cokoliv, podívají se na něj. Nejhorší možný případ je, když se za ním kamarádi vydají a začnou se ho vyptávat na věci jako 'Co si myslíš o Jessice?'. To by ho odradilo.
 • Nevychrlte na něj, že ho máte ráda, protože by to nevzal vážně. Dejte tomu čas a nejdříve ho dobře poznejte.
 • Když se budete příliš snažit, "přimět" někoho, aby vás měl rád, budete se možná chovat manipulativně, což se nikomu nelíbí a s čímž nikdo nechce mít nic společného. Buďte otevřená jiným možnostem. Třeba je Panem Božským místo toho, o koho se snažíte, ten roztomilý třeťák, který se na vás v hodinách vždy směje. Jak k tomu řekla Maya Angelou "...doufejte v to nejlepší, připravte se na nejhorší a berte vše, co je mezitím". Najdete ho, ale neočekávejte, že přijede na bílém konii a v nablýskané zbroji – spíš to bude nějaký kluk od vedle s pick-upem. Nikdy nebude dokonalý, ale bude dobrý. Slibuji.
 • Snažte se nebýt příliš přímočará tím, že byste v rozhovoru mluvila jen o sobě. Nebojte se ho na něco zeptat. Dávejte si pozor na to, co mu říkáte, abyste neřekla něco, co vás přivede do trapné situace.
 • Nepleťte si slušné chování s projevy náklonosti. Občas je těžké poznat rozdíl, ale když budete dávat pozor, tak to zvládnete. Pokud jste se právě s někým rozešla, převezmou někteří muži, především jsou-li o hodně starší než vy, občas roli 'velkého bratra'. Pro ně se jedná o naprosto platonický vztah, takže žádný romantický vztah s nimi už nikdy nebude mít cenu.
 • Pokud jste o něm řekla svým kamarádům a ti se ho neustále na něco vyptávají, řekněte jim, aby přestali a pokud nepřestanou, tak je ignorujte, když se o něm začnou bavit. Co se týče jeho, zahrajte to do outu tím, že řeknete, že jsou vaši kamarádi na rozdíl od vás nedospělí. Bude se mu líbit, když se nebudete spolu s kamarády chovat jako uchechraná osmiletá holčička.
 • Nehrajte s ním myšlenkové hry a nevysílejte smíšené signály. To muže mate a může vést k trapasu. Není to znak chytrosti––ale nejistoty a zbabělosti.
 • Pokud tento postup bude fungovat příliš dobře a váš vyvolený se bude snažit jít rychle na věc, řekněte mu, ať zpomalí a nedělejte nic, co vám je nepříjemné.
Reklama

O tomto wikiHow

Alessandra Conti
Spoluautorem článku je :
Celebrita a seznamovací kouč
Tento článek spoluautorem článku je Alessandra Conti. Alessandra Conti je Celebrita a seznamovací kouč a spoluzakladatelka Matchmakers In The City, společnosti pro seznamování se sídlem v Los Angeles, Kalifornii. Alessandra je stojí za pořadem pro MTV, „Are You The One“, a také Celebrity Matchmaker pro NBC Access Hollywood a CBS Face The Truth. Její poradenství v randění a seznamování se objevily ve Forbes, Elite Daily, The New Yorker, LA Times a Fox News. Alessandra již téměř 10 let spolupracuje s klienty od celebrit po mladé profesionály a vede tým dohazovačů odpovědných za stovky manželství prostřednictvím znalostí mezilidských vztahů, řeči těla a detekce lži. Je držitelkou titulu BA v oboru komunikace na Americké univerzitě a je certifikována Matchmaking Institute Certified Matchmaker (CMM). Tento článek byl zobrazen 27 200 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 27 200 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama