Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je snadné se do někoho zamilovat, ale není vždy snadné získat si náklonnost tohoto člověka. V tomto článku se dozvíte, jak to udělat, abyste se líbili tomu, kdo se líbí vám.

Část 1 ze 3:
Chovejte se sympaticky

 1. 1
  Buďte sami sebou. Nezáleží na tom, jak vypadáte. Vždy musíte být sami sebou, to je ten nejlepší začátek. Budete mít něco, na co budete moci být pyšní a ukážete ostatním, že máte sami sebe rádi.
  • Dělejte dobrovolnickou práci, sportujte, najděte si brigádu, nebo se věnujte svým koníčkům.
 2. 2
  Buďte pozitivní. Nikdo nechce trávit čas s lidmi, kteří si stále na něco stěžují nebo někoho pomlouvají. Nemyslete jen na to špatné a snažte se na všem najít něco dobrého. Všechno špatné je nakonec pro něco dobré. Když budete pozitivní, uděláte dojem na toho, kdo se vám líbí.
 3. 3
  Buďte milí. Nikdo nechce chodit s člověkem, který se k ostatním lidem chová zle. Dávejte najevo, že máte rádi sebe i ostatní lidi. Pomáhejte všem okolo sebe, lichoťte lidem a snažte se chovat se jednoduše mile.
 4. 4
  Buďte čistí. Pečujte o své tělo. Ukážete tím, že si sami sebe vážíte a že o sebe rádi pečujete. Noste čisté oblečení, pravidelně se sprchujte a myjte si vlasy, pečujte o svoji pleť a co nejčastěji cvičte.
 5. 5
  Buďte sami sebou. Jistě se svému idolu chcete líbit takoví, jací skutečně jste, takže buďte vždy sami sebou. Neměňte se a na nic si nehrajte. Když se o to budete pokoušet, budete z toho nešťastní. Dělejte to, co máte rádi a když se to někomu nebude líbit, nemusíte s ním trávit čas.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Získejte si pozornost svého idolu

 1. 1
  Chovejte se sebejistě. Každý má rád sebevědomé lidi. Tato vlastnost je velmi přitažlivá. Není nutné být skutečně sebevědomý – spousta lidí to jen předstírá. Chovejte se sami k sobě hezky, neomlouvejte se za to, co jste neudělali špatně a choďte mezi lidi.
 2. 2
  Noste hezké oblečení. Když se budete hezky oblékat, přitáhnete pozornost ostatních lidí. Noste oblečení, které vám sedne a lichotí vaší postavě. Nemusíte nosit nejdražší a nejnovější kousky. Nakupujte ve slevách nebo v secondhandech.
 3. 3
  Chovejte se uvolněně. Snažte se na nikom neviset a nevypadat zoufale. Když budete vypadat zoufale, neuděláte na nikoho dojem. Měli byste působit jednoduše klidně a uvolněně. Můžete předstírat, že vám na vašem idolu nezáleží, zapomenout ho pozvat na večírek a dát mu najevo, že máte svůj vlastní život a že nemyslíte stále jen na něho.
 4. 4
  Buďte stále v dobré náladě a chovejte se přátelsky. Dejte si pozor, abyste svého idola nezastrašili. Je možné, že se mu líbíte, ale bojí se vás oslovit, protože působíte nedostupně. Chovejte se přátelsky, s ničím si nedělejte starosti a nikdy nebuďte zlí na někoho, kdo vás pozve na rande.
 5. 5
  Travte čas s ostatními lidmi. Ukažte svému idolu, že rádi trávíte čas s lidmi opačného pohlaví. Měli byste mu dát najevo, že máte na výběr a dobře to víte. Díky tomu pro něho budete přitažlivější.
  • Promluvte si! Nejlepším způsobem, jak si získat pozornost někoho, kdo se vám líbí, je dát se s ním do řeči. Když to neuděláte, budete riskovat, že nebude vědět, že vůbec existujete. Zeptejte se ho, co plánuje o víkendu, nebo jak se zrovna má. Bavte se o škole, nebo o práci a chovejte se uvolněně.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Zaujměte ho

 1. 1
  Zkuste se trochu lépe poznat. Jistě chápete, že není možné se zamilovat do někoho, o kom nic nevíte. Nejprve byste se tedy měli lépe seznámit a zjistit, zda se k sobě hodíte. Zkuste spolu co nejvíce komunikovat.
 2. 2
  Najděte si společné zájmy. Zjistěte, co máte společného. Díky tomu si budete mít o čem povídat. Za chvíli z vás budou přátelé a budete moci váš vztah rozvíjet. Můžete se bavit o tom, co vás zajímá, zjišťovat, které věci máte společné a poslouchat, co zajímá jeho. Kdo ví, možná nakonec zjistíte, že máte stejný vkus!
 3. 3
  Buďte dobrými přáteli. Vlastnosti dobrých přátel jsou stejné, jako vlastnosti dobrých partnerů, takže začněte tím, že budete kamarádi a potom teprve zkuste váš vztah posunout dál. Říká se, že partner y měl být vaším nejlepším přítelem, takže byste měli nasadit laťku dostatečně vysoko.
  • Můžete svého idola podporovat, když se bude cítit špatně, pomáhat mu, bavit se s ním a rozesmávat ho (třeba když bude mít špatný den) a obecně byste se měli snažit být mu dobrým přítelem.
 4. 4
  Důvěřujte si. Je nutné, abyste si navzájem důvěřovali, jinak váš vztah nikdy nebude milostný (a nikdy nevydrží). Nevyzraďte žádné jeho tajemství, nepovídejte si o něm s jinými lidmi a buďte pro něho někým, komu může svěřit všechny své problémy aniž by se musel obávat, že se mu budete smát, nebo ho budete odsuzovat.
 5. 5
  Dopřejte mu prostor. Svému idolu byste měli dopřát dostatek času a prostoru, aby se mohl věnovat tomu, co ho baví. Lidé se často bojí vztahů proto, že mají pocit, že tím přijdou o všechen svůj volný čas a nebudou moci trávit žádný čas s přáteli a dělat to, co je baví. Dopřejte svému idolu tedy dost času, aby viděl, že vám záleží na tom, aby byl šťastný.
 6. 6
  Flirtujte spolu! Musíte mu dát najevo, že se vám líbí. Flirtujte a ukažte svému idolu, že máte vážný zájem. Bude vědět, že vám může také projevit své pocity a nebude se bát odmítnutí.
 7. 7
  Co dělat potom? Když vám to nevyjde, nenechejte se odradit. Můžete zůstat přátelé. Později si možná ten druhý uvědomí, že se k sobě hodíte a dáte se dohromady. Pokud spolu začnete chodit a nebude to takové, jak jste si mysleli, promluvte si o tom. Když to bude nutné, dejte si pauzu. Pokud máte pocit, že se něco děje, ale nebudete o tom mluvit, váš vztah brzy skončí. Rozchody jsou velmi nepříjemné, takže se snažte zajistit, abyste se nemuseli rozcházet.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy se kvůli svému idolu nechovejte jako někdo jiný.
 • Dívky – noste oblečení, které vám sluší a ve kterém se cítíte dobře. Ukažte své křivky a noste slušivé dívčí oblečení. Neoblékejte se příliš vyzývavě. Když budete ukazovat příliš mnoho kůže, nikoho tím neohromíte. Až se se svým idolem spřátelíte, bude vědět, jaká jste. Na nic si nehrajte a pokud vám dívčí styl nesedí, nenuťte se k němu. Někteří muži mají raději silné osobnosti, než vyumělkované slečny. Nic byste neměly přehánět. Pokud je váš idol skutečný muž, budete se mu líbit taková, jaká jste. Pokud se vám líbí, obejměte ho, ale nebuďte smutná, když se mu nebudete líbit. Jistě potkáte spoustu jiných a lepších mužů, kterým se budete líbit.
 • Když vám váš idol bude chtít s něčím pomoci, dovolte mu to, ale nedělejte z toho žádnou vědu.
 • Zajistěte, aby si vás váš idol všiml. Nemusíte s ním mluvit, ale snažte se být mu nablízku, aby věděl, kdo jste.
 • Když uděláte před svým idolem něco trapného, nebuďte z toho smutní. Takové věci se stávají.
 • Buďte sami sebou. Když se do vás váš idol zamiluje proto, že si budete na něco hrát, bude zklamaný a zmatený, když potom zjistí, že jste úplně jiní.
 • Když vám idol podá něco, co vám upadlo a dotkne se vás, může to znamenat, že se mu líbíte. Když si všimnete, že se na vás stále dívá, máte vyhráno! Získali jste si jeho pozornost a nyní ho můžete okouzlit.
 • Buďte sami sebou. Neměňte se jen proto, že se vašemu idolu líbí něco jiného. Skončili byste jako falešný pozér. Uvědomte si, že za to stojíte přesně takoví, jací jste a nejdůležitější je zůstat sám sebou.
 • Co se týče doteků, myslete na následující pravidla:
  • Když se vás dotkne mezi rameny a loktem, jde o kamarádství.
  • Když se vás dotkne mezi loktem a zápěstím, může jít o něco více.
  • Když se vás dotkne na dlani nebo na prstech, líbíte se mu.
 • Oblečte se hezky a namalujte se. Použijte svůj oblíbený parfém, ale nepřežeňte to s ním.
 • Uvědomte si, že jde jen o vás. Nebuďte smutní, když nezískáte srdce svého idola. V moři je spousta ryb!
 • Muži – buďte čistí! Dívky milují muže s hezkými vlasy, takže se snažte o sebe pečovat. Používejte deodorant a kolínskou. Žádná žena nemá ráda muže, kteří zapáchají. Noste oblečení, které vám sluší (nechejte si poradit od nějaké kamarádky). Vezměte si třeba modrou košili, která se vám hodí k očím a nějaké hezké kalhoty.
 • Pokud se s vámi váš idol už nechce kamarádit, nic si z toho nedělejte.


Reklama

Varování

 • Snažte se nic nepřehnat, abyste neudělali zbytečně špatný dojem.

Když budete svému idolu příliš často psát nebo volat, bude mít pocit, že na něm visíte. Zkuste trochu zvolnit, zejména pokud je jeden z vás kvůli něčemu naštvaný. *Snažte se to udělat tak, abyste působili vždy uvolněně.

  • Nepřekračujte úroveň kontaktu, kterou určil váš idol. Je v pořádku začínat rozhovory, nebo tomu druhému někdy napsat (někteří lidé jsou stydliví a bojí se začínat rozhovory s ostatními lidmi), ale neměli byste to přehánět a neměli byste mluvit stále jen vy. Pokud se váš idol vůbec nesnaží, znamená to, že byste se měli stáhnout a dát mu trochu prostoru. Snažte se budit dojem, že si s vámi může kdykoli promluvit, ale nezačínejte žádné rozhovory, dokud o to sám nebude mít zájem.

Reklama

Související články

Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak poznat, zda máte pubertu (pro dívky)Jak poznat, zda máte pubertu (pro dívky)
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 513 krát
Stránka byla zobrazena 4 513 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama