Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bílé vlasy jsou většinou známkou stárnutí, takže je pochopitelné, že se jich chcete zbavit. Naštěstí existuje několik věcí, které vám pomohou bílé vlasy skrýt, předcházet jejich růstu a dokonce jejich výskyt zvrátit. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak předcházet šedinám

 1. 1
  Jezte zdravě. Když budete jíst zdravě a vyváženě, budete mít také zdravé vlasy. Zajistěte, aby vaše tělo mělo dostatek vitamínů a minerálů, které potřebuje.
  • Jezte dostatek bílkovin (vlasy jsou tvořeny bílkovinami), ovoce, zeleniny a celozrnných produktů.
  • Nezapomínejte zejména na vitamín B 12 a zinek. Pokud těchto živin nedostáváte dost z potravy, berte je ve formě tablet.
  • Měli byste jíst také dostatek vitamínů A, C a E a také mědi, železa a kyseliny listové.
  • Biotin (kterému se někdy říká vitamín H) je dalším důležitým vitamínem. Najdete ho v okurkách, ovesných vločkách a mandlích. [1]
 2. 2
  Vyhněte se nekvalitním vlasovým produktům. Nekvalitní šampony a kondicionéry plné sulfátů, fosfátů, chloru a čpavku vlasy vysušují a oslabují. Měli byste používat pouze přírodní vlasové produkty.
 3. 3
  Pravidelně si masírujte pokožku hlavy. Masáž vám rozproudí krev a podpoří zdravý růst vlasů. Měli byste si pokožku hlavy masírovat kokosovým nebo mandlovým olejem, který vám vyživí kořínky vlasů.
 4. 4
  Přestaňte kouřit. Podle jedné studie mají kuřáci čtyřikrát vyšší riziko šedivění, než nekuřáci. Kuřáci také mívají suché a lámavé vlasy se sklony k vypadávání.
 5. 5
  Užívejte Melancor. Melancor je doplněk stravy, který vlasům dodává jejich přirozenou barvu tím, že stimuluje produkci melaninu. Může vám dokonce navrátit vaši původní barvu vlasů a předejít růstu bílých vlasů. Bere se jednou denně a nemá žádné vedlejší účinky. Seženete ho na internetu. [2]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Barvení šedých vlasů

 1. 1
  Obarvěte si všechny vlasy. Když si obarvíte celé vlasy, skryjete šediny. Tato možnost se hodí zejména v případě, že máte více než 40% vlasů šedivých.
  • Můžete použít polopermanentní barvu, která vydrží jen několik umytí, nebo permanentní barvu, která vydrží tak dlouho, dokud vám vlasy neodrostou.
  • Pokud se chcete co nejvíce přiblížit své přirozené barvě vlasů, měli byste zajít do salonu a nechat si vlasy nabarvit profesionálně. S barvami z drogerii nebudete mít nikdy jistotu požadovaného výsledku. Někteří lidé ovšem rádi experimentují s různými barvami a barví se sami doma.
  • Pokud se rozhodnete nabarvit si vlasy doma, nekupujte si barvu s obsahem amoniaku, abyste si vlasy zbytečně nepoškodili.
  • Uvědomte si, že budete muset vlasy často dobarvovat a že vás to bude stát spoustu času a práce.
 2. 2
  Nechejte si udělat melír. Melír je skvělým způsobem, jak skrýt šedivé vlasy. Nemusíte si barvit celou hlavu, ale pouze jednotlivé pramínky. Melír vašim vlasům dodá texturu a život.
  • Melír může být velmi jemný a dodat vlasům pouze lesk, nebo může být výrazný a kontrastní.
  • Na melír byste měli jít do profesionálního salonu. Připravte se na to, že to nebude levné, ale vlasy vám vydrží krásné déle, než v případě barvení všech vlasů.
 3. 3
  Vyzkoušejte hennu. Henna je přírodní barvivo, které neobsahuje žádné chemikálie a během barvení vlasy zároveň vyživuje a ozdravuje.
  • Henna se prodává v mnoha různých barvách. Přírodní henna je rezavá. Čím světlejší vlasy máte, tím zářivě rezavé je budete mít.
  • Při barvení s hennou pravděpodobně uděláte nepořádek – henna se prodává ve formě prášku, který je potřeba smíchat s vodou. Po namíchání má bahnitou konzistenci a je nutné ji nechat na vlasech alespoň několik hodin.
  • Měli byste vědět, že není možné aplikovat chemické barvy na vlasy barvené hennou, takže pokud se rozhodnete hennu používat, budete u ní muset nějakou dobu vydržet.
 4. 4
  Experimentujte s dočasnými řešeními. Pokud nejste připraveni si nabarvit vlasy permanentní barvou, existují i další možnosti, jak skrýt bílé vlasy.
  • Použijte řasenku na vlasy. Tento produkt je skvělý pro skrytí jednotlivých šedých pramenů a vlasů okolo linie čela. Řasenka vám na vlasech vydrží do umytí.
  • Použijte korektor na konečky. Tento produkt funguje jako suchý šampon – prodává se ve formě aerosolu, kterým postříkáte šedé vlasy u kořínků, kde se přizpůsobí přirozené barvě vašich vlasů. Vydrží vám na vlasech také až do příštího umytí.
  • Používejte šampony a kondicionéry pro zachování barvy. Existují speciální šampony a kondicionéry, které vám pomohou skrýt bílé vlasy tím, že vyrovnají vaši přirozenou barvu vlasů. Po jednom umytí tímto šamponem by vám barva měla vydržet po další tři umytí. [3]
 5. 5
  Oplachujte si vlasy přírodními roztoky. Existuje spousta domácích metod, jak se zbavit bílých vlasů. Není jisté, zda některá z nich skutečně funguje, ale stojí za to je vyzkoušet.
  • Rozmarýn a šalvěj: Uvařte si šálek rozmarýnového čaje a půl šálku šalvějového čaje a louhujte je asi 30 minut. Potom bylinky přeceďte a nechejte čaj vychladnout. Studeným čajem si potom polévejte vlasy a pokožku hlavy. Počkejte, až vám roztok na hlavě uschne a potom si vlasy umyjte přírodním šamponem. Tento postup opakujte jednou týdně. [4]
  • Angrešt: Uvařte si odvar z angreštu a kokosového oleje. Nechejte směs vychladnout a naneste si ji na vlasy a pokožku hlavy. Nechejte ji 30 minut působit a potom si vlasy opláchněte.
  • Ořešák černý: Rozlouskněte si několik černých ořechů a dejte je vařit do hrnce s vodou. Po 15 minutách vypněte sporák a nechejte odvar vychladnout. Vytáhněte ořechy z vody a opláchněte si touto vodou vlasy. Počkejte, až vám uschnou a potom si je umyjte šamponem. Tento postup opakujte dvakrát týdně. [5]
 6. 6
  Noste své šediny hrdě! Místo abyste se pokoušeli šedé vlasy skrýt, je noste s hrdostí. Když o ně budete dobře pečovat, mohou vypadat skvěle. Ušetříte si tím spoustu času a peněz.
  • Noste moderní střih. Mnoho žen (i mužů) si šedé vlasy spojuje se starým vzhledem, ale to je jen proto, že lidé, kteří mají šedé vlasy, nosí často staromódní účesy. Nechejte se ostříhat u profesionálního kadeřníka a vyberte si nějaký moderní účes, díky kterému budete vypadat stále mladistvě. [6]
  • Pečujte o své vlasy. Šedé vlasy jsou často vysušené a krepaté, což přispívá k jejich starému vzhledu. Pečujte o své vlasy a používejte hydratační šampony a kondicionéry s argonovým a kokosovým olejem a v případě potřeby si vlasy žehlete do rovna.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Proč lidem rostou šedé vlasy

 1. 1
  Bílé vlasy se objevují zejména kvůli genetice. Většina lidí si bílé vlasy spojuje se stárnutím, ale neexistuje žádný konkrétní věk, kdy by lidem měly začít šedivět vlasy.
  • Někteří lidé mají první bílé vlasy již v pubertě, jiní začnou šedivět až ve středním věku. Protože jde hlavně o genetiku, můžete očekávat, že zešedivíte zhruba ve stejném věku, jako vaši rodiče.
  • Také rasa hraje důležitou roli. Většina bílých lidí začíná šedivět okolo 35 let, Asiaté šediví okolo 40 let a černoši začínají šedivět ještě o pět let později.
 2. 2
  Uvědomte si, že bílé vlasy nezpůsobuje stres. Mnoho lidí si myslí, že bílé vlasy rostou kvůli stresu, ale neexistují žádné důkazy, které by tuto teorii potvrzovaly.
  • Vlasy zbělají, když se v nich přestane tvořit pigment, jako je například melanin (který jim dává jejich barvu).
  • Také se spekuluje o tom, že nahromaděný peroxid vodíku v okolí vlasových váčků způsobuje vybělení vlasů.
  • Stres má ovšem negativní vliv na zdraví (včetně padání vlasů), takže byste se ho v každém případě měli zbavit.
 3. 3
  Zjistěte, zda netrpíte nějakou nemocí. Někdy lidem vlasy zbělají předčasně v důsledku nějakého onemocnění.
  • Mezi nemoci, které způsobují zbělání vlasů patří vitiligo (nemoc štítné žlázy) a anémie. Někdy jsou na vině také potíže se šišinkou.
  • Pokud vám vlasy zbělaly předčasně a trpíte i jinými příznaky spojenými s těmito chorobami, měli byste navštívit lékaře.
  Reklama

Tipy

 • Každý týden si do vlasů vmasírujte přírodní oleje a nechejte je alespoň hodinu působit. Budete díky tomu mít jemné a lesklé vlasy.
 • Henna je lepší a zdravější, než chemické barvy na vlasy, protože se vyrábí z rostlin a během barvení vlasy vyživuje a ozdravuje.
 • Buďte se sebou spokojení! Vlasy nejsou to nejdůležitější na světě, uvědomte si, že máte rodinu, přátel a další věci, na kterých skutečně záleží.
 • Pokud si vlasy neumíte nabarvit sami, objednejte se ke zkušenému kadeřníkovi.
 • Po každém mytí šamponem použijte kondicionér, abyste měli lesklé a zdravé vlasy a vyhnuli se přílišnému poškození.
 • Pokud si chcete vlasy barvit, vyberte si odstín, který se co nejvíce blíží vaší přirozené barvě vlasů.
Reklama

Varování

 • Nevytrhávejte si šedivé vlasy! Když je budete trhat, porostou vám ještě rychleji.
 • Nemusíte být smutní, každý problém má řešení!
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 270 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 7 270 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama