Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Blechy a klíšťata obvykle začínají být aktivní, když se počasí na jaře oteplí, a může být náročné udržet je mimo váš domov. Nejlepším způsobem, jak zbavit váš domov blech a klíšťat, je použít mnohostranný přístup: udělejte hloubkovou očistu, ošetřete vaše zvířata repelentem proti blechám a klíšťatům a ošetřete váš domov aplikací chemikálií. Pro nejlepší výsledky věnujte celý den tomu, udělat vše najednou.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Ošetřete svá zvířata repelentem proti blechám a klíšťatům

 1. 1
  Naneste sprej nebo kapky proti blechám a klíšťatům. Váš veterinář by měl být schopen dodat vám bezpečný, účinný přípravek pro vaše zvířátko. [1] Nezapomeňte nanést přípravek ve stejný den, kdy budete svůj domov čistit a aplikovat chemické roztoky, aby vaše zvíře nezaneslo blechy zpět do domu.
 2. 2
  Dejte vaše zvířata do karantény. Zatímco budete uklízet dům od podlahy po střechu, udržte je na místě s hladkými povrchy, které se snadno čistí, jako je vydlážděná koupelna nebo kuchyně. Pokud mají příjemné místo na hraní venku, je to ještě lepší.
  • Pokud se obáváte toho, že budou vaše zvířata trávit čas poblíž repelentních chemických látek proti blechám a klíšťatům, zvažte nechat je u veterináře nebo známého, zatímco čistíte a ošetřujete váš domov od blech a klíšťat.
  • Předtím, než je pustíte zpět dovnitř, se ujistěte, že blechy a klíšťata jsou úplně pryč jak z vašich zvířat, tak z vašeho domova.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vyčistěte svůj domov

 1. 1
  Vysajte váš domov. Použijte silný vysavač k vyčištění koberců, rohožek a nábytku. Odsuňte nábytek z cesty, abyste mohli vyčistit prostory pod ním a za ním. Vysávání odstraní blechy a klíšťata stejně jako jejich vajíčka, takže je důležité tento krok nevynechat.
  • Vysajte polštáře a podušky na vašem gauči. Pokud je to třeba použijte nástavec na vysavač k vyčištění spodní strany vašeho gauče a jiného čalouněného nábytku.
  • Soustřeďte se na oblasti, kde se často vyskytují vaše zvířata, jako jsou místnosti, kde si hrají a spí.
  • Nezapomeňte vysát také vaše šatny, obzvlášť pokud v nich je koberec.
  • Pokud si myslíte, že by mohlo být zamořeno také vaše auto, rovněž ho pečlivě vysajte, abyste nedopadli tak, že si donesete blechy a klíšťata zpět domů.
 2. 2
  Vyperte své povlečení a oblečení. Použijte k vyprání povlaků na polštáře z vašeho gauče, deky, ložní prádlo a oblečení cyklus s vysokou teplotou. Nastavte sušičku na nejvyšší teplotu, abyste je pečlivě vysušili a ujistili se, že odstraníte všechen hmyz i jeho vajíčka.
  • Pokud máte předmět, který by se mohl praním v horké vodě poškodit, jako je vlněný plášť, dejte ho do igelitového sáčku a uzavřete ho. Naplánujte odnést ho do čistírny, abyste se ujistili, že se v něm neschovávají žádné blechy ani klíšťata.
  • Vyperte stany na kempování, plachty a jiné textilie, které by mohly tvořit domov pro blechy a klíšťata.
 3. 3
  Vydezinfikujte rohy a štěrbiny. Použijte čisticí přípravek ve spreji a hadřík k vyčištění parapetů, podlažních lišt a jiných míst, kde by se mohlo dařit blechám a klíšťatům. Zaměřte se na místnosti, kde vaše zvířata tráví většinu svého času.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Ošetřete svůj domov chemickými přípravky

 1. 1
  Nastříkejte svůj domov pesticidem. [2] Přírodní přípravky nejsou dostatečně silné, aby vyhubily blechy a klíšťata, takže pro ukončete zamoření vašeho domova, budete muset použít pesticid. Při ošetřování domácnosti postupujte podle instrukcí výrobce pesticidu a zaměřte se na koberce, čalouněný nábytek a oblasti, kde se vaše zvíře často vyskytuje.
  • Použijte pesticid s chemickými látkami, které hubí dospělé blechy a klíšťata, stejně jako jejich vajíčka.
  • Ujistěte se, že si přečtete bezpečnostní pokyny předtím, než ošetříte domácnost. Vaše děti a zvířata by neměli být při postřiku v domě.
  • Pokud máte vážné zamoření, možná budete chtít najmout fumigátora, aby za vás vaši domácnost ošetřil. V tomto případě by celé vaší rodině nemělo být umožněno vstoupit do domu po několik dní, protože použité silné chemikálie jsou toxické.
 2. 2
  Vysávejte každý den. Jak pesticid účinkuje ve vaší domácnosti, zahubí dospělé blechy a klíšťat a bude v tom pokračovat, jak se budou objevovat další. Může trvat několik týdnů, než blechy a klíšťata úplně zmizí.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Zabraňte blechám a klíšťatům vrátit se zpět

 1. 1
  Nechte vaše zvířata nosit obojky proti blechám. Zvířata jsou obvykle důvodem toho, že se blechy a klíšťata dostanou do domácnosti, takže nejlepším způsob, jak je udržet mimo je požádat vašeho veterináře o nejbezpečnější obojek pro vaše zvíře proti blechám a klíšťatům. Dalším dobrým preventivním opatřením, které můžete podnikat, je mýt vašeho psa šamponem proti blechám.
 2. 2
  Často vysávejte. V případě, že se další blecha nebo klíště dostane do vašeho domova, zajistí vysání celého domu to, že se nezdrží dlouho a nerozmnoží se. Vysávejte každý den místa, kde se zdržují vaše zvířata, a celý dům vyluxujte jednou nebo dvakrát týdně.
 3. 3
  Udržujte pelechy a prádlo vašich zvířat čisté. Látkové psí a kočičí pelechy by se měly často prát v horké vodě. Pokud používáte k sušení vašeho psa po koupeli ručník, vyperte ho v horké vodě místo toho, abyste ho hodili do koše na prádlo.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 105 krát
Kategorie: Údržba domu
Stránka byla zobrazena 2 105 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama