Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ničí vás bolest ve vašem krku? Tady je několik doporučení, která bolest pomůžou zmírnit, zatímco se vaše tělo bude uzdravovat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

Činnosti

 1. 1
  Kašlete pokud cítíte, že to potřebujete. Zadržováním kašle se ho hůře zbavuje. Pokud nebudete kašlat, příští zakašlání bude bolestivější.
 2. 2
  Dejte si horkou sprchu. Pára pomáhá čistit vaše dutiny, které jsou často příčinou bolesti v krku.
 3. 3
  Snažte se moc nemluvit a nechte vaše hrdlo odpočívat. Nekřičte ani nezpívejte. Nežvýkejte.
 4. 4
  Buďte dobře odpočatí! Spánek pomáhá vašemu tělu získat zpět sílu a bojovat s nachlazením. Spěte víc.
 5. 5
  Když už se necítíte tak zle jako předtím, zkuste, pokud nespíte, zůstat ve vzpřímené poloze. Zjistíte, že to snižuje zahlenění.
 6. 6
  Nepovinné: Použijte zvlhčovač vzduchu. Pomůže zvýšit vlhkost ve vašem pokoji.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Tekutiny

 1. 1
  Pijte hodně vody. Voda pomůže vašemu tělu s uzdravováním a udržením vlhkosti v podrážděném krku.
 2. 2
  Vyhněte se studeným nápojům. Pitím sodovky nebo jiného studeného nápoje při užívání pastilek proti kašli, je rozpouštíte a to bolí!
 3. 3
  Pijte teplé nápoje a polévky. Uleví to od bolesti a dodá vám tekutiny a živiny. Skvělou volbou je kuřecí polévka.
  • Citronová šťáva (kyselá) pomůže s odstraňováním hlenu. Vypijte hrnek citronového čaje (nebo zeleného nebo bylinkového čaje) s medem.
  • Vymačkejte šťávu z citronu a rozmíchejte s 1 lžící medu. Smíchejte a vypijte. Zklidní to váš krk.
  • Smíchejte zázvor s citronovou šťávou. Nechte směs bez polykání stékat do krku. Zázvor přilne ke stěnám krku a poskytne dočasnou úlevu.
 4. 4
  Pijte teplou vodu. Protáhnou se svaly ve vašem krku a když budete kašlat, nebude to tolik bolet (i když to zní strašně, funguje to).
 5. 5
  Kloktejte si nejméně 3-4 krát denně vlažnou slanou vodou s několika kapkami citronu. Sůl by měla být rozpuštěná ve vodě. Nepřehánějte to se solí, může způsobit ještě větší podráždění. Přidejte jí právě tolik, aby pomohla vyčistit přebytečný hlen na zadní straně vašeho krku.
 6. 6
  Udělejte si pořádný hrnek teplého čaje (ideálně 1,25 hrnku vody). Dejte pastilku na kašel s medovou/citronovou příchutí do čaje a míchejte dokud se nerozpustí. Chcete mít čaj teplý, ale ne tak horký abyste si spálili pusu. Před pitím vykašlete všechno ze zadní stěny vašeho krku. Vypijte čaj. Může chutnat moc silně, ale stojí to za to!
 7. 7
  Ohřejte jablečný nebo pomerančový džus v mikrovlnné troubě (ne příliš) a pijte ho, jako byste pili teplý čaj. Pro ještě lepší účinek přidejte med.
 8. 8
  Udělejte si zázvorovo medový čaj. Naplňte konvici vodou, ohřívejte 1 minutu 40 vteřin. Použijte sítko a vložte do něj čajové lístky. Nepřidávejte mléko ani cukr. Dokud je čaj horký přidejte rozdrcený zázvor a lžíci medu.
 9. 9
  Nejezte ani nepijte mléčné výrobky, dokud vás trápí bolest v krku. Mléčné výrobky, obzvláště mléko, mohou způsobit zvětšení množství hlenu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

Potraviny

 1. 1
  Vybírejte si potraviny, které jsou zklidňující a lehké pro váš krk. Vyhněte se kořeněným a kyselým potravinám, nahraďte je věcmi jako je jablečný kompot, jogurt a vajíčka na měkko. Můžete také najít úlevu ve studeném jídlo jako je sorbet, mražené ovoce a mražený jogurt.
 2. 2
  Spolkněte několik lžic medu.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

Pálivé léky

 1. 1
  Vykloktejte si velmi malým množstvím mletého kajenského pepře smíchaného s vodou. Půl čajové lžičky stačí.
 2. 2
  Smíchejte lžíci mleté kurkumy s ½ až 1 hrnkem teplé vody a vypijte tak rychle, jak je to možné. Bude to chutnat velmi špatně, ale pomáhá to mnohem uzdravit se mnohem rychleji.Pokud vás to nutí říhat, smíchejte to s pomerančovým džusem nebo přidejte 1-2 lžíce cukru, ½ čajové lžičky soli a ohřívejte 30 sekund v mikrovlnce. Zkuste pro zklidnění krku přidat trochu medu.
 3. 3
  Snažte se nejíst příliš mnoho pastilek proti kašli (například víc než jednu za hodinu). Můžete mít díky nim v krku pocit tíhy a únavy.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Pára

 1. 1
  Do hrnce vařící vody přidejte Vicks nebo jiný mentolový horký nápoj na kašel. Nakloňte se přes nádobu, překryjte hlavu i nádobu ručníkem a inhalujte výpary. Může to být kvůli Vicjsu trochu těžké, ale váš nos a krk se rychleji vyčistí.

Tipy

 • Pokud vás v krku bolí více než 5 dní, měli byste navštívit lékaře. Můžete mít zanícený krk, oteklé mandle, streptokoka nebo jinou infekci v krku.
 • Pijte jenom teplou vodu, vyhněte se horké a studené.
 • Pokud máte současně ucpaný nos, smrkejte (jemným vyfukováním vždy z jedné nosní dírky) a nepopotahujte. Popotahování udržuje hlen uvnitř vašeho těla.
 • Dobře funguje horká čokoláda. Vypijte víc než jeden hrnek. Redukuje otoky a tolik to nebolí, když polykáte.
 • Používejte minimální množství každé specifikované přísady, protože přílišné množství by mohlo podráždit krk.
 • Udělejte si opravdu horký bylinný čaj a před vypitím nechte páru stoupat do vaší tváře, dokud čaj nevystydne tak, aby se dal pít.
 • Vykloktejte si kokosovým olejem s teplou vodou (přidejte med, zázvor nebo citron).
Reklama

Varování

 • Pokud máte zároveň s bolestmi v krku i ztuhlý krk a bolesti svalů, nečekejte. Navštivte lékaře, protože můžete mít chřipku.
 • Většinou je bolení v krku, i když nepříjemné, celkem běžné. Nicméně dlouhotrvající nebo opakované bolesti v krku mohou být znakem vážného problému. Pokud máte bolavý krk, a během pár dní se to nezlepšuje, navštivte lékaře. Odeberou kulturu z krku, což znamená, že rychle otřou zadní část vašeho krku, aby ověřili příznaky streptokoků.
Reklama

Související články

Jak rozpoznat příznaky leukémieJak rozpoznat příznaky leukémie
Jak pomoci alkoholikovi přestat pítJak pomoci alkoholikovi přestat pít
Jak se zbavit mravenčení v nozeJak se zbavit mravenčení v noze
Jak poznat, zda máte oparJak poznat, zda máte opar
Jak poznat příznaky chlamydií u ženJak poznat příznaky chlamydií u žen
Jak zvýšit hladinu sodíku v krviJak zvýšit hladinu sodíku v krvi
Jak přirozeně zvýšit hladinu krevních destičekJak zvýšit hladinu krevních destiček: Mohou pomoci přírodní prostředky?
Jak zvýšit chuť k jídluJak zvýšit chuť k jídlu
Jak poznat alergii na alkoholJak poznat alergii na alkohol
Jak poznat, zda vám zapáchá z ústJak poznat, zda vám zapáchá z úst
Jak zavést kanylu IVJak zavést kanylu IV
Jak se zbavit křečí stehenních svalůJak se zbavit křečí stehenních svalů
Jak se zbavit genitálních bradavicJak se zbavit genitálních bradavic
Jak se zbavit strupuJak se zbavit strupu
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 414 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 138 krát
Stránka byla zobrazena 5 138 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama