Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud trpíte celulitidou, které se chcete zbavit, nejste v tom sama. Mnoho žen bez ohledu na věk má celulitidu na nohou, na hýždích, nebo na břiše. Celulitida je projevem tukových buněk, které se protlačují vnější vrstvou kůže a vytvářejí dojem pomerančové kůže. V tomto článku se dozvíte, jak zmírnit projevy celulitidy pomocí změn životního stylu, péče o pokožku a speciálních procedur.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Změna stravování

 1. 1
  Pijte hodně vody. Když budete pít dostatek vody, buňky vašeho těla budou svěží a budou se regenerovat, takže se vaše celulitida zmírní. Vypijte každý den alespoň 8 sklenic vody, aby vaše tělo nebylo dehydrované.
  • Dejte si sklenici vody hned ráno po probuzení, ještě dříve, než si dáte kávu nebo čaj.
  • Noste si s sebou všude lahev s vodou a nezapomeňte si ji pravidelně doplňovat.
 2. 2
  Jezte ovoce a zeleninu. Strava bohatá na ovoce a zeleninu vám pomůže zhubnout a zmírnit projevy celulitidy. Ovoce a zelenina obsahují spoustu vody, takže vašemu tělu dodají také potřebné tekutiny.
  • Dejte si k snídani špenátové smoothie. Rozmixujte si šálek mandlového mléka se šálkem špenátu, polovinou banánu a kiwi, nebo hrstí jahod. Tato snídaně vám dodá spoustu energie a snadno s ní do těla dostanete trochu zeleniny hned po ránu.
  • Jezte co nejvíce syrové zeleniny. Saláty, brokolice, mrkve a další druhy zeleniny obsahují spoustu živin, antioxidantů a vody. Když je budete jíst každý den, velmi brzy zaznamenáte zlepšení celulitidy.
 3. 3
  Jezte zdravé tuky. Celulitidu způsobuje tuk pod kůží, ale když nebudete mít zdravou pleť, celulitida bude vidět mnohem více. Jezte olivy, ořechy, avokádo, ryby a olivový olej. Tyto potraviny obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdravou pleť.
  • Jezte omega-3 mastné kyseliny. Protože jíme tučná jídla téměř neustále, zapomínáme na zdravé tuky, které jsou pro zdraví velmi důležité. Farmářské maso, mléčné produkty s omega-3, divoká rýže, řepkový olej, nebo ořechy obsahují spoustu těchto zdravých tuků. Pokud se chcete zbavit celulitidy, měli byste jich jíst co nejvíce.
 4. 4
  Vyhýbejte se jídlům, která způsobují celulitidu. Jídla, která v těle zadržují vodu a způsobují přibírání, zhoršují také celulitidu. Vyhněte se všem následujícím jídlům:
  • Smažená jídla – smažené kuře, hranolky, cibulové kroužky.
  • Balená jídla – brambůrky, krekry, preclíky a sýrové křupky.
  • Slaná jídla – polévky, omáčky a balená jídla.
  • Sladká jídla – sladkosti, dorty, pečivo atd.
  • Alkohol – zejména pokud ho pijete s limonádami a sladkými džusy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Cvičení

 1. 1
  Začněte posilovat. Při posilování se na rozdíl od aerobního cvičení posilují svaly pod kůží a kůže se napíná. Tím můžete výrazně zlepšit projevy celulitidy.
  • Kupte si činky a dělejte cviky zaměřené na stehna, hýždě a břišní svaly. Pokud máte celulitidu i na pažích, dělejte také cviky zaměřené na svaly rukou.
  • Začněte chodit do posilovny a pracujte s osobním trenérem, abyste postupně mohla zvyšovat zátěž a intenzitu cvičení. Když budete zvedat těžší činky po menším počtu cviků, budete mít větší svaly, než když budete dělat velké množství cviků s lehčími činkami.
 2. 2
  Věnujte se intenzivnímu cvičení. Když kromě posilování budete dělat i intenzivní intervalové cvičení, budete mít více svalů a po nějaké době získáte také hladší kůži na stehnech a hýždích. [1] Zahřejte se a zkuste si následující cvičení:
  • Venkovní sprinty. Odměřte si 0.4 km v parku nebo na ulici a tuto vzdálenost běhejte sprintem. Potom si dejte 20 vteřin pauzu a opět sprintujte zpět. Takto udělejte 4 intervaly a postupně přidávejte další.
  • Sprintujte na běžícím pásu. Pokud cvičíte v posilovně, nastavte si na pásu na 3 minuty sprint. Postupně zvyšujte rychlost.
  • Sprintujte na kole. Můžete jezdit na skutečném kole, nebo na rotopedu. Snažte se jet co nejrychleji do konce a vydržte alespoň několik minut.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Péče o pokožku

 1. 1
  Začněte si kartáčovat pokožku. Suché kartáčování zlepší krevní oběh a zbaví vás toxinů, takže zmírní projevy celulitidy. Kupte si přírodní kartáč na tělo a každé ráno si důkladně vykartáčujte pokožku.
  • Než začnete, musíte mít suchou pleť i kartáč.
  • Začněte u chodidel a kartáčujte si pokožku směrem k srdci. Zaměřte se na oblasti, na kterých máte nejsilnější celulitidu. Vykartáčujte si paže od dlaní až po ramena, potom si krouživými pohyby vykartáčujte břicho. Všechny pohyby by měly směřovat k srdci, abyste posílili krevní a lymfatický oběh.
  • Po kartáčování si dejte sprchu, abyste se zbavili mrtvých kožních buněk a toxinů, které vaše pleť vyplavila.
 2. 2
  Zlepšete svůj tón pleti. Když změníte barvu své pleti, nezbavíte se sice celulitidy, ale podaří se vám omezit její projevy. Zkuste následující metody:
  • Koupejte se ve vlažné nebo chladné vodě – ne v horké. Studená voda stahuje póry a vypíná pleť.
  • Používejte hydratační tělová mléka s obsahem kofeinu. Kupte si tělové mléko s 5% obsahem kofeinu. Budete mít pevnější pleť a zmírníte projevy celulitidy.
  • Používejte masti a krémy určené pro zmírnění celulitidy. V drogerii najdete spoustu krémů a tělových mlék, které slibují odstranění celulitidy.
 3. 3
  Použijte samoopalovací sprej. Když sjednotíte tón své pleti a budete mít tmavší pleť, zmírníte projevy celulitidy. Vyberte si o jeden nebo dva tóny tmavší samoopalovací sprej a naneste ho na celé tělo, ne pouze na místa, kde máte celulitidu.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Profesionální metody léčby

 1. 1
  Zkuste injekci s vitamíny a minerály, která vám vypne a ozdraví pleť. Vitamíny a minerály v injekci rozpouští tuk pod povrchem kůže.
 2. 2
  Zkuste tvarovací proceduru. Tyto procedury využívají lasery, masážní válečky a radiofrekvenční energii a rozbíjejí tukové zásoby pod kůží. Také stimulují produkci kolagenu, takže budete mít pevnější pleť.
 3. 3
  Nechoďte na liposukci nebo odstranění tuku. Tyto procedury vám sice pomohou zbavit se tuku, ale celulitidu vám ještě zhorší, protože tkáň pod kůží nebude dostatečně pevná.
  Reklama

Tipy

 • Když budete sedět s nohou přes nohu, omezíte krevní oběh a zhoršíte si celulitidu.
 • Dvakrát týdně si dělejte kávový peeling – zlepšíte tím krevní oběh a zbavíte se celulitidy. Kromě toho jezte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a vlákniny, abyste se zbavili toxinů.
 • Pravidelná péče o pleť vás celulitidy nezbaví, ale pomůže vám zmírnit její projevy.
Reklama

Varování

 • Mnoho společností tvrdí, že mají zázračný lék na celulitidu. Ve skutečnosti nic takového neexistuje – s největší pravděpodobností se celulitidy nikdy nezbavíte úplně, takže se nenechejte nachytat na drahé produkty, které nefungují.
Reklama

O tomto wikiHow

Alicia Ramos
Spoluautorem článku je :
Lékařský estetik
Tento článek spoluautorem článku je Alicia Ramos. Alicia Ramos je licencovaný estetik a majitelka Smoothe Denver v Denveru, Coloradu. Svoji licenci získala na School of Botanical & Medical Aesthetics, kde získala znalosti v aplikaci řas, dermaplaningu, voskování, mikrodermabrazi a chemickém peelingu a nyní poskytuje služby v péči o pokožku stovkám klientů. Tento článek byl zobrazen 4 878 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 4 878 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama