Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Krysy jsou malí, horkokrevní hlodavci, které můžete najít téměř kdekoliv na světě. Jejich velké přední zuby jim umožňují prokousat se skrz téměř cokoliv, a když se usadí ve vašem domově, mohou být nebezpečné, protože přenášejí nemoci a parazity. Většina krys si vytvoří hospodářství na půdách, ve sklepech, na verandách, pod betonem a za stěnami a rychle se rozmnožují. Zbavte se krys tím, že zavoláte deratizátora nebo to udělejte sami pomocí pastí a metod prevence.

Metoda 1 ze 3:
Zbavení se krys profesionální cestou

 1. 1
  Pozvěte si na odhad místního deratizátora. Seriózní společnost můžete najít online, ve vašem telefonním seznamu nebo poptáním se na reference po přátelích a sousedech.
 2. 2
  Popište profesionálnímu deratizátorovi váš problém s krysami. Navrhne metodu odstranění krys, která může zahrnovat jejich otrávení nebo nastražení pastí.
 3. 3
  Pečlivě promyslete jakékoliv jedy nebo chemické látky, které může váš deratizátor chtít použít. Některé z nich mohou být škodlivé pro zvířata a lidi žijící ve vašem domě, obzvlášť malé děti.
  • Zeptejte se deratizátora, jestli odstraní všechny krysy, které se ve vašem domě otráví. Pokud zůstanou za zdmi nebo na půdě, mohou ve vašem domě způsobovat strašný zápach.
 4. 4
  Porovnejte metody a sazby 2 nebo 3 deratizačních společností a využijte služeb té, která vám vyhovuje.
 5. 5
  Zeptejte se na garance a záruky. Nechcete muset volat deratizátora za měsíc nebo dva znovu, kdyby se krysy vrátily, nebo by se ukázalo, že z vaší nemovitosti nebyly odstraněny všechny krysy.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Odstranění krys na vlastní pěst

 1. 1
  Rozhodněte se, jestli chcete krysy zabít, nebo je odstranit humánně. K jejich zahubení můžete použít jedy nebo pasti, které jim zlomí vaz. K odstranění krys bez jejich zahubení, můžete použít velké klece k chycení a propuštění krys.
 2. 2
  Identifikujte místa, kde se krysy krmí a kde hnízdí. Poznáte, kde byly, podle krysího trusu, kterého si všimnete, nebo podle prokousaných děr ve zdech, krabicích od potravin, izolaci a na jiných místech ve vašem domově.
 3. 3
 4. 4
  Pro zbavení se krys vyzkoušejte také lepicí desku. To jsou ploché lepkavé kusy dřeva, které krysy zachytí, dokud je neodstraníte.
  • Nastražte lepicí desky pouze v případě, že zamýšlíte krysy zahubit. Některé krysy si ukoušou nohy, aby se jim podařilo utéct z pasti. Když v lepidle uvízne hlava, často se udusí.
 5. 5
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Prevence zamoření krysami

 1. 1
  Mějte všechen odpad uzavřený a vynášejte ho ven, kdykoliv vyhodíte jídlo.
 2. 2
  Uzavřete všechny potraviny ve vašem domě a mějte vše v uzavřených nádobách.
 3. 3
  Odstraňte možnost vstupu krys do vašeho domova tím, že utěsníte všechny díry ve zdi, dveřích a sítích na oknech.
 4. 4
  Neobtěžujte se s používáním produktů, prodávaných jako "odpuzovače krys." Ty často nejsou užitečné a obchodní inspekce vydala varování proti podvodným zvukovým přístrojům, které tvrdí, že odpudí krysy a hlodavce.
 5. 5
  Pořiďte si kočku. Jsou skvělí lovci a přirození predátoři pro krysy. Jen pamatujte, že kočka nebude schopná chytit krysu, která je na půdě nebo za zdí.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pasti

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 616 krát
Kategorie: Dům a Zahrada
Stránka byla zobrazena 5 616 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama