Jak se zbavit krys

V tomto článku:Zbavení se krys profesionální cestouOdstranění krys na vlastní pěstPrevence zamoření krysami

Krysy jsou malí, horkokrevní hlodavci, které můžete najít téměř kdekoliv na světě. Jejich velké přední zuby jim umožňují prokousat se skrz téměř cokoliv, a když se usadí ve vašem domově, mohou být nebezpečné, protože přenášejí nemoci a parazity. Většina krys si vytvoří hospodářství na půdách, ve sklepech, na verandách, pod betonem a za stěnami a rychle se rozmnožují. Zbavte se krys tím, že zavoláte deratizátora nebo to udělejte sami pomocí pastí a metod prevence.

1
Zbavení se krys profesionální cestou

 1. 1
  Pozvěte si na odhad místního deratizátora. Seriózní společnost můžete najít online, ve vašem telefonním seznamu nebo poptáním se na reference po přátelích a sousedech.
 2. 2
  Popište profesionálnímu deratizátorovi váš problém s krysami. Navrhne metodu odstranění krys, která může zahrnovat jejich otrávení nebo nastražení pastí.
 3. 3
  Pečlivě promyslete jakékoliv jedy nebo chemické látky, které může váš deratizátor chtít použít. Některé z nich mohou být škodlivé pro zvířata a lidi žijící ve vašem domě, obzvlášť malé děti.
  • Zeptejte se deratizátora, jestli odstraní všechny krysy, které se ve vašem domě otráví. Pokud zůstanou za zdmi nebo na půdě, mohou ve vašem domě způsobovat strašný zápach.
 4. 4
  Porovnejte metody a sazby 2 nebo 3 deratizačních společností a využijte služeb té, která vám vyhovuje.
 5. 5
  Zeptejte se na garance a záruky. Nechcete muset volat deratizátora za měsíc nebo dva znovu, kdyby se krysy vrátily, nebo by se ukázalo, že z vaší nemovitosti nebyly odstraněny všechny krysy.

2
Odstranění krys na vlastní pěst

 1. 1
  Rozhodněte se, jestli chcete krysy zabít, nebo je odstranit humánně. K jejich zahubení můžete použít jedy nebo pasti, které jim zlomí vaz. K odstranění krys bez jejich zahubení, můžete použít velké klece k chycení a propuštění krys.
 2. 2
  Identifikujte místa, kde se krysy krmí a kde hnízdí. Poznáte, kde byly, podle krysího trusu, kterého si všimnete, nebo podle prokousaných děr ve zdech, krabicích od potravin, izolaci a na jiných místech ve vašem domově.
 3. 3
  Pokud se rozhodnete, že chcete krysy zahubit, nastražte jed na krysy nebo krysí pasti, které si můžete koupit v domácích potřebách a u jiných obchodníků.
 4. 4
  Pro zbavení se krys vyzkoušejte také lepicí desku. To jsou ploché lepkavé kusy dřeva, které krysy zachytí, dokud je neodstraníte.
  • Nastražte lepicí desky pouze v případě, že zamýšlíte krysy zahubit. Některé krysy si ukoušou nohy, aby se jim podařilo utéct z pasti. Když v lepidle uvízne hlava, často se udusí.
 5. 5
  Pokud se chcete vyhnout zabití krys, použijte drátěnou klec k jejich chycení a propuštění. Experti to považují za nejhumánnější způsob, jak se zbavit krys.

3
Prevence zamoření krysami

 1. 1
  Mějte všechen odpad uzavřený a vynášejte ho ven, kdykoliv vyhodíte jídlo.
 2. 2
  Uzavřete všechny potraviny ve vašem domě a mějte vše v uzavřených nádobách.
 3. 3
  Odstraňte možnost vstupu krys do vašeho domova tím, že utěsníte všechny díry ve zdi, dveřích a sítích na oknech.
 4. 4
  Neobtěžujte se s používáním produktů, prodávaných jako "odpuzovače krys." Ty často nejsou užitečné a obchodní inspekce vydala varování proti podvodným zvukovým přístrojům, které tvrdí, že odpudí krysy a hlodavce.
 5. 5
  Pořiďte si kočku. Jsou skvělí lovci a přirození predátoři pro krysy. Jen pamatujte, že kočka nebude schopná chytit krysu, která je na půdě nebo za zdí.

Věci, které budete potřebovat

 • Pasti

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Dům a Zahrada

V jiných jazycích:

English: Get Rid of Rats, Español: deshacerte de las ratas, Italiano: Liberarsi dei Ratti, Русский: избавиться от крыс, 中文: 除去老鼠, Deutsch: Ratten loswerden, Français: se débarrasser des rats, Nederlands: Ratten bestrijden, Bahasa Indonesia: Menyingkirkan Tikus, ไทย: กำจัดหนู, العربية: التخلص من الفئران, हिन्दी: चूहों से छुटकारा पाएँ, Tiếng Việt: Diệt chuột, 한국어: 쥐 퇴치하는 법, 日本語: ネズミを駆除する

Stránka byla zobrazena 4 627 krát.
Byl tento článek přesný?