Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kuří oko je nahromaděná mrtvá kůže s tvrdým středem, která se často tvoří na prstech u nohou nebo mezi nimi. Jde o obrannou reakci těla, která se objevuje, když se o sebe prsty třou, nebo když se poraníte například o boty. Kuří oka na prstech nebo na vnějších stranách palců nebo malíčku u nohách tvoří tvrdý povrch. Kuří oka mezi prsty jsou vlhká a měkká a říká se jim měkká kuří oka.

Postup

 1. 1
  Zajděte si k podiatrovi, aby vám kuří oko vyšetřil. Můžete si koupit volně prodejné léky na kuří oka, ale vždy je dobré zajít si k lékaři, který vám může nabídnout veškeré dostupné léky.
  • Kuří oko je příznakem nemoci, ne samotnou nemocí. Podiatr dokáže určit příčinu kuřího oka, abyste mohli řešit svůj problém přímo. Kuří oka se často tvoří kvůli nepadnoucí obuvi, častému nošení vysokých podpatků, deformitám nohou nebo nesprávnému držení těla, kvůli kterému je na chodidlo vytvářen vyšší tlak.
  • Podiatr vám kuří oko pravděpodobně odstraní a navrhne vám vhodnou léčbu, díky které zabráníte tvorbě nových kuřích ok.
  • Dodržujte všechny rady lékaře. Může jít o změnu obuvi, nošení speciálních náplastí pro ochranu před třením, nošení speciálních vložek do bot, které upraví distribuci tlaku, nebo chirurgický zákrok.
 2. 2
  Jak se zbavit kuřích ok doma. Nejlepším způsobem, jak se zbavit kuřího oka, je:
  • Na 10-15 minut si namočit nohy do vody s mořskou solí, aby se kůže zjemnila.
  • Jemně obrousit kuří oko pemzou nebo jemným pilníkem na nohy.
  • Budete možná muset celý postup zopakovat několikrát.
 3. 3
  Pořiďte si silikonové náplasti na kuří oka na prstech. Speciální silikonové náplasti vám pomohou omezit tlak a tření mezi prsty. [1]
 4. 4
  Kupte si volně prodejné léky a náplasti na kuří oka. Vždy dodržujte pokyny uvedené na obalu. Většina těchto produktů obsahuje kyselinu salicylovou, která by mohla pokožku nohy podráždit.
  • Většina náplastí na kuří oka obsahuje 40% kyseliny salicylové, takže jde o vcelku silná léčiva. [2] Přesto vám lékař možná doporučí obrousit si kůži na kuřím oku a až potom nalepit náplast.
 5. 5
  Poraďte se s lékařem ohledně užívání antibiotik. Antibiotické masti se často užívají jako prevence proti infekcím, které jsou bohužel při domácím léčení kuřích ok časté. [2]
 6. 6
  Zabraňte novým kuřím okům. Trocha prevence je mnohem lepší, než léčba.
  • Noste padnoucí, kožené boty, které jsou dostatečně široké.
  • Pokud se vám udělají kuří oka, nechejte si boty roztáhnout od švece.
  • Noste ponožky, které absorbují tlak. Měli byste je mít trochu volné a rozhodně by vás neměly tlačit. Ponožky by také neměly mít švy, které se otírají o kuří oka, nebo o místa, kde by kuří oka mohla vzniknout.
 7. 7
  Existují také další věci, kterými můžete předcházet kuřím okům:
  • Každý den si myjte nohy vodou a mýdlem a používejte peelingový kartáček. Až budete mít nohy suché, natřete si je krémem na chodidla.
  • Choďte nakupovat boty až k večeru. Nohy se během dne přirozeně zvětšují a otékají. To znamená, že když si koupíte boty ráno, večer už vám nebudou tak dobře sedět.
  • Každý den si měňte ponožky a pravidelně si bruste nohy pemzou. S pemzou si dávejte pozor na to, abyste zbytečně nebrousili mrtvou pokožku moc silně.
  Reklama

Tipy

 • Používejte speciální vložky do bot, které omezí tlak. Koupíte je v drogerii jako vložky na kuří oka.
 • Náplasti z ovčí vlny nebo bavlny vám pomohou zjemnit kuří oka mezi prsty.
Reklama

Varování

 • I malé poranění na noze se může zanítit a vést k vážnějším problémům, které někdy vyústí až v nutnost amputace. Při odstraňování kuřích ok doma si dávejte velký pozor. Nikdy je neodřezávejte žiletkou ani jinými ostrými předměty.
 • Určité podmínky mohou zvýšit riziko infekce, lidé s cukrovkou nebo problémy s krevním oběhem by si měli nechávat kuří oka léčit u lékaře. Nikdy by se neměli pokoušet zbavit se jich doma.
 • Diabetici by nikdy neměli používat produkty s kyselinou salicylovou. Ulcerace kůže vede k vážným problémům.
Reklama

Související články

Jak zmírnit otok a zarudnutí pupínků
Jak léčit folikulární keratózuJak léčit folikulární keratózu
Jak se zbavit zarudlé pleti v okolí aknéJak se zbavit zarudlé pleti v okolí akné
Jak se zbavit pihJak se zbavit pih
Jak se zbavit odumřelé kůžeJak se zbavit odumřelé kůže
Jak se zbavit mozolůJak se zbavit mozolů
Jak se rychle zbavit jizev po aknéJak se rychle zbavit jizev po akné
Jak se zbavit akné na zádechJak se zbavit akné na zádech
Jak vytáhnout prázdný pupínek na povrch kůžeJak vytáhnout prázdný pupínek na povrch kůže
Jak se zbavit akné na těleJak se zbavit akné na těle
Jak ošetřit štípance od roztočůJak ošetřit štípance od roztočů
Jak se zbavit akné přírodní cestouJak se zbavit akné přírodní cestou
Jak se zbavit jizev po akné pomocí domácích tipůJak se zbavit jizev po akné pomocí domácích tipů
Jak se zbavit akné s domácími prostředkyJak se zbavit akné s domácími prostředky
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 171 krát
Stránka byla zobrazena 4 171 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama