Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte trochu moc tukových zásob na bocích? Tzv. madla lásky jsou jednou z nejhůře tvárných oblastí na těle, ale díky našim tipům své břicho a boky dostanete snadno do formy. V tomto článku se dozvíte, jaké změny musíte udělat, jak se stravovat a jak cvičit, abyste se tuku na bocích zbavili.

Metoda 1 ze 3:
Zdravé zvyky, které vás zbaví madel lásky

 1. 1
  Zbavte se stresu. Když jsou lidé vystresovaní, protože mají moc práce, nebo mají trable v rodině, jejich tělo reaguje tím, že vylučuje hormon kortizol. [1] Kromě toho, že tento hormon způsobuje spoustu zdravotních potíží, způsobuje také ukládání tuku v oblasti pasu a boků. Jistě dokážete vyjmenovat spoustu věcí, které vás zrovna teď stresují. Pokud se chcete zbavit tuku, musíte se zbavit stresu! Zjistěte, co vám způsobuje neklid a začněte své problémy řešit.
  • Zkuste si rozvrhnout svůj čas tak, abyste měli více volna. Když budete mít každý den naprosto zaplněný činnostmi, je jasné, že budete ve stresu.
  • Pokud trpíte stresem kvůli něčemu, co nemůžete ovládat, snažte se ho řešit pomocí meditace, jógy, běhu, psaní deníku, nebo jiné činnosti, která vám zklidní mysl.
 2. 2
  Snažte se lépe spát. Když budete ponocovat, vaše tělo bude produkovat příliš mnoho kortizolu a budete přibírat v oblasti břicha a boků. Dobrý spánek je nedoceněnou součástí zdravého hubnutí. Snažte se spát každý den 7-8 hodin.
  • Když budete každý den chodit spát ve stejnou dobu a vstávat ve stejnou dobu, vaše tělo si zvykne na tento pravidelný režim a vy budete méně ve stresu.
  • Pokud máte potíže s usínáním, spěte v temné a tiché místnosti. Nemějte u postele telefon ani jiná elektronická zařízení, abyste v noci zbytečně nekontrolovali emaily.
 3. 3
  Pijte více vody. Dehydratace také způsobuje stres. Mnoho lidí nepije dostatečně, aniž by si to uvědomovali. Začněte pít 2-3 litry vody denně. Když je venku velké teplo nebo když cvičíte, měli byste pít ještě více.
  • Hned po probuzení vypijte velkou sklenici čisté vody. Vodu byste měli pít dříve, než kávu nebo čaj.
  • Noste u sebe stále lahev s vodou a dávejte si pozor, abyste vypili co nejvíce.
 4. 4
  Jezte pravidelně. Pravidelné jídlo předchází změnám hladiny krevního cukru, které vedou k ukládání tuku v oblasti břicha. Pokud se chcete zbavit madel lásky, jezte pravidelně po malých porcích a ne později, než v 19.00. Když dáte svému tělu na noc pauzu od jídla a další den si dáte zdravou snídani, zdravý oběd a večeři, podaří se vám zbavit se tuku nejrychleji.
 5. 5
  Vyhýbejte se alkoholu. Alkohol způsobuje výkyvy hladiny krevního cukru, které oslabují tělo a způsobují ukládání tuku na břiše. [2] Sladké alkoholické nápoje nepijte vůbec. Když budete chtít pít alkohol, vyberte si například víno a nedávejte si více než dvě skleničky.
  • Jedna porce alkoholu se rovná 150 ml vína, 350 ml piva nebo 45 ml alkoholu. U mužů se doporučují dvě nebo méně porcí denně, u žen jedna nebo méně porcí denně.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Správné stravování

 1. 1
  Jezte více ovoce a zeleniny. Zdravá strava je to nejdůležitější, co vám pomůže zbavit se tuku na bocích. Když budete ke každému jídlu jíst čerstvé ovoce a zeleninu, podaří se vám zbavit se uloženého tuku. Ovoce a zelenina obsahují spoustu vitamínů a živin, které vaše tělo potřebuje. Mají také hodně vlákniny a vody a neobsahují moc kalorií.
  • Začněte svůj den zeleninovou omeletou s ovocnou šťávou. Každé vaše jídlo by mělo zahrnovat zdravou porci čerstvé zeleniny.
  • Jezte sezónní zeleninu, která je čerstvější a výživnější, než zelenina, která se k vám musí dovážet zdaleka. Vybírejte si plodiny, které se pěstují ve vaší oblasti.
 2. 2
  Nezapomínejte na zdravé bílkoviny a tuky. Strava bohatá na bílkoviny a omega-3mastné kyseliny vám pomůže zbavit se tuku na bocích. Každé vaše jídlo by mělo zahrnovat alespoň jednu porci bílkovin (kuřecí maso, ryby, nebo libové hovězí).
  • Uzeninám byste se měli vyhýbat. Tyto zpracované druhy masa obsahují spoustu nezdravých tuků, které způsobují tloustnutí.
  • Existují i bílkoviny pro vegetariány. Vejce, tofu, luštěniny a některé druhy listové zeleniny obsahují spoustu bílkovin.
 3. 3
  Jezte vlákninu a celozrnné produkty. Když budete jíst jídla s vysokým obsahem vlákniny, budete se cítit déle plní a nebudete se zbytečně přejídat. [3] Jezte například ovesné vločky, quinou, ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny, nebo fazole a ořechy.
 4. 4
  Přestaňte jíst zpracované potraviny. Většina fast foodů, balených jídel a dalších zpracovaných potravin, jako je bílý chléb, polévky v konzervě a hotová jídla, jsou plná přidaných cukrů, mouky, kukuřičného sirupu a soli. Pokud chcete zhubnout, měli byste se těmto jídlům vyhýbat.
  • Snažte se vařit si sami. Připravujte si jídla každý den, i kdyby mělo jít pouze o saláty nebo kuřecí maso s rýží.
  • Jezte zdravé svačinky, například ořechy, mrkve, nebo ovoce.
  • Ráno si dávejte neslazenou ovesnou kaši a míchaná vejce. Vyhýbejte se sladkým tyčinkám. I ty „zdravé“ obsahují spoustu kalorií.
  • Měli byste se vyhýbat i sladkým nápojům. Pijte raději neslazený bylinný čaj. Pokud milujete sladké, slaďte si vodu sirupem z agáve, nebo stévií.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Cvičení pro silnější břišní svaly

 1. 1
  Proveďte intervalový trénink s vysokou intenzitou. Intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT) přepíná mezi dávkami intenzivní aktivity a krátkými obdobími méně intenzivní aktivity. HIIT spaluje velké množství kalorií za krátkou dobu a po cvičení pokračuje v spalování kalorií.[4]
  • Dobrým dvacetiminutovým programem HIIT je vykonat čtyřicet pět sekund z každého z následujících cviků: kliky, dřepy, výkopy dozadu, sklapovačky a výpady. Po jednom kole odpočívejte 15 sekund a opakujte. Proveďte celkem tři kola.[5]
  • Dobrý program HIIT vám pomůže ztratit břišní tuk, což vám pomůže zredukovat vaše madla lásky.
 2. 2
  Zkuste napodobit jízdu na kole. Tento cvik vás dokáže zbavit tuku v oblasti břicha a boků a snadno ho začleníte do svého tréninkového plánu. U tohoto cviku musíte rychle přenášet váhu ze strany na stranu a zapojit tak svaly na bocích a boční břišní svaly.
  • Lehněte si na záda na rovný povrch a zvedněte nohy do vzduchu. Podepřete se rukama, abyste měli zvednuté nohy. Potom začněte nohama dělat pohyby jako při jízdě na kole.
  • U tohoto cviku je důležité pohybovat se pomalu a kontrolovaně a mít stále zpevněné břišní svaly.
 3. 3
  Cvičte s míčem. Tento cvik se provádí se cvičebním míčem a je velmi účinný, protože jste při něm ohnutí. Vaše svaly tak musejí pracovat mnohem tvrději, abyste udrželi rovnováhu.
  • Lehněte si na břicho na cvičební míč a jezděte na něm ze strany na stranu. Snažte se stále udržet rovnováhu, abyste nespadli.
  • Kdykoli přitisknete míč ke svému tělu, měli byste cítit, jak se vám zatínají boční břišní svaly.
 4. 4
  Cvičte s obručí. Toto zábavné cvičení vám pomůže zbavit se tuku v oblasti břicha a boků. Obruč koupíte za několik desítek korun v každém obchodě se sportovními potřebami. Pusťte si hudbu a začněte kroužit s obručí. Naučte se s ní pohybovat i nahoru a dolů. Po nějaké době by vás měly začít bolet břišní svaly.
 5. 5
  Zkuste sedy-lehy s úklonem. [6] Tento cvik je obtížnější, než běžné sedy-lehy, protože budete muset trup také natáčet. Zkuste si to – dělejte obyčejné sedy-lehy, ale vždy natočte tělo na jednu stranu a vraťte se zase do původní polohy.
  • Lehněte si na zem, pokrčte kolena a opřete si chodidla o zem.
  • Zvedněte trup ze země a snažte se ho uklonit do strany.
  • Pomalu se snižujte zpět k zemi a mějte zpevněné břišní svaly.
  Reklama

Tipy

 • Cviky provádějte 3-4x týdně, po 15-20 cvicích v sérii.
 • Nejlepším způsobem, jak se zbavit madel lásky, je zdravá strava a zdravý životní styl. Tyto cviky vám pomohou vypracovat svaly, ale nezbaví vás tukových polštářů.
 • Když budete dělat tyto cviky, nezbavíte se tuku, pouze vypracujete svaly. Když to se cvičením budete přehánět a nebudete jíst zdravě, zvětší se vám svaly a mohlo by to nakonec vypadat ještě hůře, i když žádný tuk nepřiberete.
 • Dělejte dřepy.
Reklama

O tomto wikiHow

Claudia Carberry, RD, MS
Spoluautor od:
Registrovaná dietoložka
Tento článek spoluautor od Claudia Carberry, RD, MS. Claudia Carberry je ambulantní dietoložka na University of Arkansas for Medical Sciences. V roce 2010 získala MS ve výživě z University of Tennessee Knoxville. Tento článek byl zobrazen 5 973 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 5 973 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama