Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Obtížný hmyz je běžný v každé části světa. Množství much, komárů a mravenců se nachází u každého vlastníka nemovitostí. Ale málokterý hmyz je tolik otravný jako tvor známý jako muška. Mušky jsou malé a extrémně otravné, a přestože jsou úplně neškodné, je nepříjemné vidět je poflakovat se po vašem domě. Naštěstí je poměrně snadné se jich zbavit a existuje spousta věcí, které můžete udělat, abyste jim zabránili vrátit se znovu zpět. Může to být tak jednoduché, jako nastavení pasti na mušky, nebo nalití trošky čpavku do dřezu.

Metoda 1 ze 2:
Zbavování se mušek

 1. 1
  Vyrobte si domácí past na mušky. Snadný způsob jak se zbavit zamoření muškami jednoduchou pastí na mušky vlastní výroby. Najděte použitou plechovku nebo sklenici (zavařovací sklenice fungují obzvlášť dobře) a naplňte jí jablečným octem. Mušky jsou extrémně přitahovány pachem octa. Potom co naplní plechovku nebo sklenici zavřete víko a navrtejte velmi malé dírky hřebíkem nebo šroubem. Nechte sklenici na místě, které mušky obvykle obývají, nejčastěji v kuchyni nebo v jídelně. Pokud je to třeba, můžete si těchto sklenic vyrobit několik a nechat je na různých místech.
  • Mušky vlétnou do sklenice, ale nebudou schopné vyletět. Jakmile se sklenice naplní muškami a už nezaznamenáváte žádné létat okolo, vyhoďte sklenici a řekněte mušímu problému nashledanou.
  • Pokud nemáte po ruce jablečný ocet, jakýkoliv typ octa stačí. Běžný bílý ocet funguje dobře, ačkoli budete možná chtít přidat do sklenice pár kapek saponátu (nejlépe s vůní citronu) aby byl pro mušky přitažlivější. Další alternativou je nakrájet malý banán nebo nechat ve sklenici banánovou slupku.
  • Pokud nemáte žádné sklenice s víčkem, můžete si vyrobit další druh pasti uříznutím horní třetiny PET lahve a umístěním jí vzhůru nohama do zbytku láhve, abyste vytvořili trychtýř. Zajistěte ho přilepením.
 2. 2
  Použijte profesionální postřik na hmyz. V supermarketech a hobby marketech je dostupná spousta postřiků vytvořených k hubení všech druhů létajícího hmyzu. Jednoduše nastříkejte insekticid přímo na mušky, nebo na obvyklá místa, která obývají. To okamžitě zahubí všechny mušky a jiný hmyz.
  • Ujistěte se, že si prohlédnete etiketu, abyste zjistili, jestli je postřik škodlivý pro domácí mazlíčky. V závislosti na síle postřiku může být třeba, abyste vy, vaše rodina a vaši mazlíčci zůstali několik hodin, dokud se chemická látka nerozptýlí, mimo postříkaný prostor.
 3. 3
  Nalijte do kuchyňského dřezu rostlinný nebo olivový olej. To zachytí všechny mušky, které poletují kolem výpusti nebo odpadu. Mušky vletí do oleje, ale budou buď neschopné se z něj osvobodit, nebo prostě neschopné se potom pářit, jak budou obalené v oleji. Možná bude třeba tento proces několikrát opakovat, než dostane všechny mušky, ale je to velmi účinné.
 4. 4
  Použijte k vyhubení mušek ve výpustech čpavek. Abyste vyhubili všechny mušky (spolu s jejich vajíčky a larvami) žijící uvnitř vašeho odpadu, jednoduše nalijte malou dávku čpavku do dřezu. To účinně odstraní všechny stopy mušek. Jen se ujistěte, že necháte čpavek několik hodin ředit, než znovu použijete dřez, protože čpavek je toxický také pro lidi.
  • Jako alternativu k odporně páchnoucímu čpavku můžete dát do odpadu několik lžic jedlé sody a zalít ji hrnkem bílého octa. Směs bude mírně šumět a potom byste ji měli nechat několik hodin působit, než pustíte vodu.
 5. 5
  Poraďte si s muškami zamořenými květinami. Některé druhy mušek jsou přitahovány vlhkou půdou pokojových květin a dokonce do ní kladou vajíčka. Je několik věcí, které můžete udělat, abyste se zbavili mušek a zachránili vaší květinu. Nejprve byste měli přestat květinu zalévat, dokud horních 5 centimetrů hlíny úplně nevyschne. To způsobí, že muší vajíčka a larvy vyschnou a zahynou. Bohužel rostlina může začít vypadat trochu povadle, ale měla by se rychle vypnout, jakmile jí začnete znovu zalévat.
  • Dále byste si měli vyrobit domácí postřik na mušky smícháním několika kapek saponátu s citronovou vůní s vodou v rozprašovači. Nastříkejte na celou květinu - na listy, na stonek a na půdu.
  • Nechte sprej na květině hodinu nebo dvě působit, to by mělo zabít všechny mušky. Možná pak budete chtít postříkat rostlinu čistou vodou, abyste opláchli saponát a vyvarovali se poškození květiny.
  • Pokud jste podnikli všechny tyto kroky, ale stále zaznamenáváte mušky poletující kolem květiny, může být třeba květinu přesadit do čerstvé zeminy.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Prevence výskytu mušek

 1. 1
  Zbavte se zásobárny potravin pro mušky. Jako mnoho jiných druhů hmyzu se mušky krmí primárně zbytky potravin, které necháte venku. Nejlepším řešením, jak zabránit výskytu mušek, je na prvním místě nekrmit je. Pravidelným úklidem vaší kuchyně a jídelny a rychlým zlikvidováním zbytků jídla a zbytků po vaření, můžete zabránit muškám vtrhnout do vašeho domova ještě předtím, než se stanou problémem.
  • Při uchovávání jídla se ujistěte, že je ve vzduchotěsném nebo zabaleném boxu v zavřené skříňce nebo chladničce. Jídlo uchovávejte v lednici, abyste zamezili jeho přezrání a tomu, že bude přitahovat mušky.
  • Nikdy nenechávejte špinavé nádobí ve dřezu, protože zbytky jídla nalepené na něm mohou přitahovat mušky. Myjte nádobí okamžitě po použití a překryjte odkapávač čistou, suchou utěrkou.
 2. 2
  Přiklápějte popelnice. Invazi mušek můžete zabránit přikrýváním odpadu a popelnic v okolí vašeho domu a pozemku. Pokud jsou popelnice u vašeho domu otevřené, mušky tam mohou hodovat a následovat své nosy do vašeho domu. Přikrytím vašeho odpadu nenecháte muškám šanci žít z vašich vyhozených potravin.
  • Vyvaruje se přechovávání pytlů s odpadem přes noc v domě. Vyneste všechen odpad ven každý večer a ujistěte se, že venkovní popelnice jsou přikryté.
  • Pravidelně čistěte vaše venkovní popelnice a otřete víko a povrchy bělidlem. Bělidlo mušky okamžitě po kontaktu zabije.
 3. 3
  Nepřelívejte pokojové květiny. Určité druhy mušek milují poflakování se kolem přelitých pokojových květin a kladením vajíček do půdy. Můžete zabránit tomu, aby se to dělo, tím, že budete sledovat hlínu a ujistíte se, že je vlhká a ne mokrá. Také se ujistěte, že má květina adekvátní odvodňování.
 4. 4
  Zkontrolujte dveře a okna. Pokud se stane, že zaznamenáte mimo svůj domov mušky, zkontrolujte všechna dveře a okna, abyste se ujistili, že jsou řádně utěsněna a bez skulin, kudy my mohli mušky vstupovat. Pokud potřebujete nechat okna a dveře otevřená, použijte síťku proti hmyzu s malými oky a ujistěte se, že není děravá.
 5. 5
  Dávejte pozor na vlhkost. Mušky milují na množení vlhká místa, takže dávejte pozor na vlhké rohy v kuchyni a další místa v domě. Otírejte pravidelně tato vlhká místa bělidlem nebo jiným druhem dezinfekce, abyste zabránili muškám v napadení domova. Nikdy nenechávejte povalovat kolem vlhké utěrky nebo hadry a nechávejte koberečky a rohože na slunečných místech, abyste zabránili vzniku vlhkosti.
  Reklama

Tipy

 • Existuje široká škála druhů mušek, které je těžké identifikovat a málokdy to stojí za starosti. Jakmile vyřešíte, odkud mušky přichází, měli byste být schopni použít jednu z metod nastíněných výše, abyste se jich zbavili bez ohledu na to, který druh mušek to je.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 989 krát
Kategorie: Údržba domu
Stránka byla zobrazena 10 989 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama