Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mužská prsa jsou výsledkem přebytečného tuku, nebo žláz v oblasti prsou. Lékařský termín pro zvětšené mléčné žlázy je gynekomastie a mužům, kteří touto poruchou trpí, způsobuje velký stres a společenské potíže. Pokud trpíte gynekomastií, v tomto článku se dozvíte, jak se jí zbavit a jak omezit její viditelnost.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak omezit viditelnost mužských prsou

 1. 1
  Kupte si tričko do posilovny a chovejte se drsně.Zajímavá trička s vyrýsovanou šablonou svalů seženete online.
 2. 2
  Zkontrolujte si, jakou máte velikost trička. Možná nemáte peníze na to, abyste podstoupili plastickou operaci a zbavili se gynekomastie navždy. V tomto případě je nejlepší zkusit svá prsa zakrýt větším tričkem, aby nebyla příliš vidět. Pokud máte velká prsa, moc vám to nepomůže, ale ve většině případů je to dobré krátkodobé řešení. Zjistěte, jakou velikost trička máte.
  • Pravděpodobně to již víte, ale stejně si to napište.
  • Změřte si obvod krku. Napište si toto číslo, abyste si mohli v obchodě vybrat správné tričko. Zde je převodník velikostí:
   • 35-37 cm: S
   • 37-39 cm: M
   • 39-41 cm: L
   • 41-43 cm: XL
   • 43-45 cm: XXL
   • Více než 45 cm: XXXL – tyto velikosti v běžném obchodě nenajdete
  • Změřte si obvod okolo břicha a také výšku trupu. Pokud jsou tato čísla velká, budete si muset koupit trička se speciálním střihem. Většinou je seženete ve specializovaných obchodech, ale je možné, že je seženete i v běžném obchodě.
 3. 3
  Kupte si košili s límečkem a vyberte si nějakou, která vám bude dobře sedět. Měla by mít volné rukávy a měla by být dost široká, i když si ji nebudete zapínat.
  • Nekupujte si „pracovní košile“, které jsou vyrobeny tak, aby se zapínaly a většinou mají také delší zadní díl, který se zastrkuje do kalhot.
  • Nekupujte si žádnou košili s výrazným vzorem ani barvami. Vypadali byste nevkusně. Takové oblečení byste neměli nosit (pokud ho tedy již nenosíte).
  • Zkoušejte si různé barvy a vzory a najděte si styl, který vám bude nejvíce vyhovovat. Hedvábí a další jemné látky vaše prsa neskryjí tak jako pevnější látky. Můžete nosit například kostkované nebo pruhované košile – cokoli, co se bude hodit ke zbytku vašeho oblečení.
 4. 4
  Noste košili rozepnutou přes tričko a nezastrkávejte si ji do kalhot (tričko můžete zastrčit, ale nemusíte). Košile vám umožní ve většině případů skrýt vaše prsa.
  • Pokud košile nestačí, zkuste si prsa ovázat. Není to sice pohodlné, ale je to účinné. Když si prsa ovážete silným obvazem nebo jinou látkou, opticky je zmenšíte. Pokud si k tomu vezmete ještě rozepnutou košili, vaše velká prsa pravděpodobně nebudou vůbec vidět.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Zbavte se prsou pomocí cvičení

 1. 1
  Zhubněte. Pokud máte nadváhu a máte mužská prsa, jedním z nejlepších řešení bude zhubnout tuk. Až budete štíhlejší, budete mít méně tuku i na hrudníku. Není jisté, že vás to zbaví vaší gynekomastie (zejména pokud máte problém s mléčnými žlázami a ne tukem), ale je to levnější, než následující metoda a budete se díky tomu cítit lépe.
 2. 2
  Připravte si plán. Hubnutí i přibírání lze korigovat pomocí příjmu kalorií. Pokud spálíte každý den více kalorií, než kolik přijmete, budete hubnout (a naopak). To znamená, že pokud chcete zhubnout, budete muset jíst zdravě a hodně cvičit.
  • Aerobní cvičení, jako je běh, plavání, nebo bojová umění, vám umožní spálit více kalorií za hodinu, než například posilování. Na druhou stranu když budete posilovat, vaše tělo bude spalovat více kalorií obecně a také při aerobním cvičení. Nejlepší je zapojit do svého plánu jak aerobní cvičení, tak posilování.
  • Zapomeňte na to, že se vám podaří zhubnout pouze na jednom místě. Kliky, bench press a další podobné cviky jsou velmi důležité, ale nemyslete si, že díky nim zhubnete pouze tuk na hrudníku. Při cvičení se tuk spaluje z celého těla. Soustřeďte se na to, abyste spálili více kalorií, než kolik sníte. O zbytek se postará vaše tělo.
  • Stravujte se zdravě. Během hubnutí se lidem snadno stává, že se začnou stravovat pouze několika potravinami a nejí zdravě a vyváženě. Faktem je, že čím méně energie do těla dostanete z jídla, tím více se budete muset snažit, aby vám vaše jídlo dodalo potřebné živiny. Můžete si na internetu najít doporučená pravidla stravování a řídit se jimi. Také si můžete najít dietologa a nechat si připravit jídelníček.
 3. 3
  Dodržujte svůj plán. Neporušujte svůj plán hubnutí. Zlozvyky se tvoří velmi rychle, ale zvyknout si na zdravý životní styl trvá i měsíce. Buďte k sobě přísní a zvládněte první fázi hubnutí, dokud si nezvyknete na nový životní styl. Až budete štíhlejší, zbavíte se přebytečného tuku z prsou a budete mít lepší sebevědomí.
  • Mějte trpělivost. Hubnutí trvá dlouhou dobu a není možné to vzít zkratkou. Drastické diety způsobují rychlé přibírání na váze po jejich ukončení, takže se jim vyhýbejte, jinak byste mohli nakonec vážit ještě více, než na začátku.
  • Pracujte sami se sebou. Je důležité být přísný a dodržovat plán. Když se vám to nepovede, nebuďte z toho smutní. Začněte se plánem znovu řídit a nenechejte se odradit jedním neúspěchem.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Podstupte operaci

 1. 1
  Našetřete si peníze. Jediná skutečně efektivní možnost, jak se gynekomastie zbavit, je podstoupit plastickou operaci a nechat si odstranit mléčné žlázy. Tato operace se nazývá mamoplastika. Plastický chirurg vám prsa prohlédne a odstraní přebytečnou tkáň. Protože ovšem gynekomastie není život ohrožující, pojišťovna vám tuto operaci neproplatí. Budete si ji muset zaplatit sami.
 2. 2
  Uvědomte si rizika. Pro mnoho mužů s gynekomastií je operace jediným způsobem, jak se jí zbavit. Bez ohledu na to je ale důležité si uvědomit, že tato operace má svá rizika. Promluvte si se svým chirurgem a zeptejte se ho na všechny potenciální komplikace. Řiďte se jeho radami a snažte se minimalizovat svá rizika.
 3. 3
  Podstupte operaci. Nejprve dostanete anestezii. Potom bude operace pokračovat následovně:
  • Liposukce: Pokud je zdrojem gynekomastie způsobena přebytečným tukem, tuk se odsaje pomocí liposukce a prsa se zmenší.
  • Vyříznutí: V případech, kdy je gynekomastie způsobena mléčnými žlázami, se přebytečná tkáň vyřízne.
 4. 4
  Zotavte se z operace a užívejte si život. Po operaci se budete nějakou dobu zotavovat, protože se budou muset zahojit všechny jizvy a budou se muset odsát všechny tekutiny. Protože ovšem nejde o žádný extrémně náročný zákrok, nebudete muset ležet dlouho v nemocnici. Chirurg vám poskytne přesné pokyny, kterými se musíte držet. Uvědomte si, že po zákroku vám zůstanou permanentní jizvy.
  Reklama

Tipy

 • Omezte konzumaci alkoholu. Alkohol snižuje hladinu testosteronu a zvyšuje hladinu estrogenu. Když omezíte své pití, pomůže vám to zmírnit projevy gynekomastie.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 51 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 20 040 krát
Stránka byla zobrazena 20 040 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama