Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kdo má světlé vlasy, určitě se už někdy po opakovaném plavání v bazénu potýkat s nazelenalými vlasy. Některým lidem začnou zelenat po 2-3 dnech strávených v bazénu, ovšem každému vlasy reagují jinak. Zde je návod, jak se zbavit nazelenalých vlasů, díky němuž se znovu budete moct vrátit do bazénu!

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Odstranění nazelenalé barvy pomocí octu a jedlé sody

 1. 1
  Umyjte si vlasy. Pomůže to vymýt zelenou barvu z vlasů, nebo ji alespoň trochu vyblednout. Na následující kroky byste měli mít čisté vlasy.
 2. 2
  Připravte si octovou směs. V míse, ve které pohodlně namočíte všechny nazelenalé vlasy - obvykle se jedná jen o konečky - smíchejte 1/2 šálku vody s 1/4 šálku octa.
 3. 3
  Namočte vlasy. Ponořte vlasy do mísy s octovým roztokem a nechte je zhruba dvě minuty máčet.
 4. 4
  Přidejte jedlou sodu. S vlasy stále v míse přisypte do vody 2-3 polévkové lžíce (30–45 ml) jedlé sody. Nechte ji napěnit a vlasy nechte namočené ještě další 2-3 minuty.
  • Můžete také vytvořit pastu z jedlé sody a šamponu a umýt si jí vlasy ve sprše.
 5. 5
  Usušte vlasy. Vlasy vytáhněte z vody a položte je na suchý ručník. Poklepáváním ručníkem z nich odstraňte přebytečnou vodu.
 6. 6
  Opláchněte vlasy. Teplou vodou z vlasů vypláchněte všechen ocet.
  • Abyste se ujistili, že ve vlasech už nemáte žádný ocet, vložte do úst pramínek vlasů a vysajte z něj vodu. Pokud bude chutnat po octu, propláchněte je důkladněji vodou.
 7. 7
  Přidejte peroxid vodíku. Pokud jsou vaše vlasy stále ještě nazelenalé (v tuto chvíli by měly být ještě vlhké), nalijte si do dlaně 4-5 lžiček peroxidu vodíku a vlasy prsty pročesejte. Nechte peroxid ve vlasech přes noc.
  • Zkuste si vlasy s peroxidem na noc zaplést a spát se zapletenými vlasy.
 8. 8
  Zkontrolujte výsledek. Pokud jsou vaše vlasy ráno stále ještě nazelenalé, nezbývá než se je pokusit nechat vyblednout.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Odstranění nazelenalé barvy pomocí rajčatového džusu

 1. 1
  Umyjte si vlasy šamponem. Pomůže to z vlasů trochu nazelenalou barvu vymýt, zároveň je ale důležité, abyste měli na následující kroky čisté vlasy.
 2. 2
  Umyjte si vlasy rajčatovým džusem. Vezměte šálek rajčatového džusu (nebo rajské polévky) a vylijte si jeho obsah na hlavu. Promněte si vlasy rukama, abyste měli džus ve vlasech rovnoměrně. Nechte ho působit 2-3 minuty.
  • Namísto rajčatového džusu či rajské polévky můžete použít také kečup. Kečup je hutnější a méně teče, díky čemuž naděláte méně nepořádku.[1]
 3. 3
  Vypláchněte si vlasy. Rajčatový džus z nich úplně vymyjte.
  • Pokud chcete být důkladnější, můžete celý postup mytí rajčatovým džusem a jeho vymývání ještě jednou zopakovat.
 4. 4
  Nechte vlasy uschnout. Nechte vlasy úplně vyschnout. Můžete se jít vyspat s mokrou hlavou, nebo počkat pár hodin, než vyschnou.
  • Pozor: nesušte vlasy fénem. Nechte je uschnout přirozeně na vzduchu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Odstranění nazelenalé barvy pomocí profesionálních šamponů

 1. 1
  Pořiďte si profesionální šampon. Existuje celá řada šamponů určených plavcům, které vám pomohou zbavit se nazelenalých vlasů i ve chvíli, kdy domácí prostředky nezabírají.
  • Vyzkoušejte šampon Silver Shampoo od L´oréalu , který spolehlivě nazelenalý tón odstraní.
  • Při výběru vhodného šamponu se dívejte, zda jeho složení obsahuje aloi, vitamín E a EDTA ( kyselinu ethylendiamintetraoctovou).[2] Tyto přísady pomáhají pečovat o vaše vlasy, posilují je a zabraňují zelenání.
 2. 2
  Umyjte si vlasy vybraným profesionálním šamponem. Řiďte se instrukcemi uvedenými na lahvičce.[3]
  • Jako prevenci můžete použít i přípravky určené k ošetření vlasů před plaváním.
 3. 3
  Vypláchněte vlasy. Vodou z vlasů svůj speciální šampon úplně vymyjte.
 4. 4
  Nechte vlasy vyschnout. Nepoužívejte fén, ale nechte je uschnout přirozeně na vzduchu.
  • Můžete také využít kadeřnické ošetření, které zabrání přimykání mědi obsažené ve vodě k vašim vlasům. Nejefektivnější je na krátké vlasy.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Jak předcházet zelené barvě

 1. 1
  Namočte si vlasy. Suché vlasy absorbují vlhkost a vše, co tuto vlhkost doprovází. Mokré vlasy vám poskytnou ochranu, protože vaše vlasy již budou nasycené vodou, takže nebudou absorbovat vše, co je v bazénu. Než se půjdete koupat, chvíli si namočte vlasy vodou ze sprchy nebo umyvadla.[4]
 2. 2
  Naneste si na vlasy kondicionér, než půjdete plavat. Kondicionér poskytuje bariéru mezi vašimi vlasy a chlórem v bazénu, takže může pomoci zabránit tomu, aby se vaše vlasy zbarvily zeleně. Než skočíte do bazénu, naneste na ně vrstvu kondicionéru.[5]
 3. 3
  Noste plaveckou čepici. Plavecká čepice zcela zakryje vaše vlasy a zabrání kontaktu s chlórem ve vodě. Zkuste si nasadit plaveckou čepici, abyste zabránili zeleným vlasům z bazénové vody.
  RADA ODBORNÍKA

  "Po plavání si nezapomeňte vlasy lehce umýt šamponem!"

  Laura Martin

  Laura Martin

  Licencovaná kosmetička
  Laura Martin je licencovaná kosmetička v Georgii. Od roku 2007 působí jako kadeřnice a od roku 2013 učitelka kosmetologie.
  Laura Martin
  Laura Martin
  Licencovaná kosmetička
  Reklama

Tipy

 • Nazelenalou barvu pomůže odstranit také citronová šťáva.
 • V době, kdy se snažíte zbavit nazelenalých vlasů, se bazénu vyhýbejte.
 • Nezapomeňte si po každém použití bazénu vlasy pořádně umýt.
 • Snažte se nenechat vodu z bazénu ve vlasech zaschnout; z bazénu zamiřte přímo do sprch a vlasy si umyjte.
 • Dětem zpravidla zelenají vlasy víc než dospělým, protože tráví v bazénu víc času. Zmiňované přírodní metody můžete použít i na dětské vlasy, ale před použitím speciálních šamponů na dětskou hlavu si pozorně přečtěte instrukce na lahvičce.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama