Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud vám na obličeji začalo růst ochlupení, jistě se ho budete chtít zbavit. Dnes ale existuje tolik mýtů o odstraňování chloupků, že je těžké si vybrat ti nejlepší metodu. V tomto článku najdete základní tipy na použití nejčastějších metod odstraňování chloupků z obličeje.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Rychlá řešení

 1. 1
  Použijte pinzetu. Vytrhávání chloupků pinzetou je levná a účinná metoda odstraňování chloupků z jakékoli oblasti obličeje. Hlavní nevýhodou je to, že vás to bude stát hodně času a bude to bolet, hlavně pokud máte citlivou pleť.
 2. 2
  Zkuste epilátor. Epilátor je zařízení, které stojí několik stovek až tisíců korun a dokáže vás zbavit více chloupků najednou. Je sice účinný, rychlý a není moc drahý, ale při prvních několika použitích je skutečně bolestivý. Stejně jako u vosku si ale na bolest časem zvyknete a nebude to tak hrozné.
 3. 3
  Nabarvěte si chloupky. Tato metoda se často nazývá „bělení“, protože se při ní chloupky zesvětlí na barvu pleti, aby nebyly tolik vidět. Zvolená barva bude vždy záviset na vašem tónu pleti. V drogerii koupíte speciální balení, která můžete použít i sama doma.
 4. 4
  Zkuste chemickou depilaci. Kupte si některý z desítek krémů, gelů a dalších přípravků, které chemicky „rozpustí“ chloupky. Jsou levné, snadno použitelné a většinou také bezbolestné. Pokud máte citlivou pleť, mohly by vám způsobiti podráždění a jejich účinky většinou trvají jen týden.
 5. 5
  Zkuste vosk. Vosk je také jedním z nejčastějších způsobů, jak se zbavit chloupků na obličeji. Cena procedury bude záviset na tom, na jaké části obličeje chloupky máte, ale většinou nejde o nic drahého. Výsledek vydrží několik týdnů, ale procedura je dost bolestivá a může způsobit i zarůstání chloupků. [1]
 6. 6
  Odstraňte si chloupky nitěmi. Nechcete podstupovat bolest s voskem a epilátorem? Můžete zkusit odstranění chloupků nitěmi. Není těžké se tuto metodu naučit, je relativně bezbolestná a nevyžaduje žádné nástroje. Bude vám k tomu stačit jen silnější nit! Vždy je ale nejprve lepší zajít si do salonu k profesionálovi.
 7. 7
  Zastřihněte si chloupky. Pokud máte starosti spíše s obočím, zkuste si ho raději jen zastřihnout. Když si trochu zkrátíte obočí, nebude vypadat tak hustě a tmavě. Navíc je tato metoda jednoduchá a levná.
 8. 8
  V krajním případě se oholte. Můžete si oholit všechny chloupky, které vás trápí. Není pravda, že po holení budete mít chloupků více a že budou tmavší, ale časté holení způsobuje pupínky a zvyšuje riziko zarostlých chloupků, takže byste se neměla v obličeji holit moc často. [2]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dlouhodobější metody

 1. 1
  Nechejte si chloupky odstranit laserem. Při této proceduře se do kořínků chloupků vysílají světelné pulzy, které je narušují. Nezbavíte se tím automaticky chloupků, ale po čase vám vypadnou. Nejlepší je to pro lidi s tmavými chloupky a světlou pletí, protože u jiných barevných typů je skoro nemožné zajistit úspěch. Laserová procedura stojí několik tisíc korun a je nutné ji opakovat alespoň jednou za rok. Je ovšem pravda, že vás dokáže zbavit většiny nepříjemných chloupků.
 2. 2
  Elektrolýza. Jde o jedinou metodu odstraňování chloupků, která je skutečně permanentní. Provádí se vložením malé jehly do kůže a zničení buněk, které způsobují růst chloupků. Elektrolýza je účinná a podobá se laserovému odstranění chloupků. Může ale způsobit jizvy a nedoporučuje se lidem, kteří mají tmavou pleť (kvůli vyššímu riziku jizev). [3]
 3. 3
  Zkuste krémy na předpis. Existují krémy, které fungují podobně, jako výše zmíněné metody. Většinou pomocí nich nelze permanentně odstranit všechny chloupky, ale existují důkazy, že to v některých případech možné je. Protože jde ale o volitelný lék, připravte se na to, že vám ho nebude hradit zdravotní pojišťovna.
 4. 4
  Zkuste hormonální léčbu nebo antikoncepční pilulky. Pokud máte chloupky na obličeji kvůli hormonům (což může odhalit pouze lékař), po nasazení hormonální terapie nebo antikoncepce se tohoto problému můžete úplně zbavit. Poraďte se se svým lékařem o možnostech léčby.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zajděte si k lékaři

 1. 1
  Zeptejte se svého lékaře, jakou léčbu by vám doporučoval. Když se rozhodnete, že se chcete svých chloupků zbavit, nejprve se jděte poradit se svým lékařem. Měl by být schopen vám doporučit tu nejlepší možnost a varovat vás před riziky.
 2. 2
  Poraďte se ohledně rizik. Každá z výše uvedených procedur má svá rizika. Než nějakou z nich podstoupíte, je dobré poradit se se svým lékařem. Pokud například máte kardiostimulátor, nesmíte podstupovat elektrolýzu.
 3. 3
  Zamyslete se nad tím, zda vaše potíže nezpůsobují jiné zdravotní komplikace. S lékařem budete muset zhodnotit váš zdravotní stav a ujistit se, že netrpíte ničím závažnějším. Některé choroby mohou způsobovat zvýšený růst chloupků, nebo růst chloupků na neobvyklých místech.
  • Narušení hladiny hormonů, které mohou tyto problémy způsobovat, jsou spojeny většinou s pokročilejším věkem (takže jsou k nim náchylnější mladší dívky a starší ženy).
  • Změny v růstu chloupků jsou způsobeny někdy také nádory žláz, které regulují hormony, nebo vlivem těhotenství či některých léků.
  • Všímejte si toho, zda netrpíte dalšími příznaky spojenými s hormonálními potížemi (nepravidelná menstruace, přibírání, akné, padání vlasů).
  Reklama

Tipy

 • Pokud jste mladá, musíte počkat. Až se vaše hormony uklidní, chloupky vám zmizí a přestanou růst.
 • Líčením to nespravíte. Make-up nedokáže zakrýt ochlupení a bude se okolo chloupků usazovat, takže byste se neměla líčit tam, kde vám rostou chloupky, jinak vám budou vidět ještě více. Líčení byste měla nosit pouze tam, kde nemáte žádné chloupky. Pokud například máte knírek, používejte přírodní jemnou rtěnku a naličte si dramatičtěji oči.
 • Většina bolestivých metod pro vás po nějaké době už nebude tak bolestivá jako ze začátku.
Reklama

Varování

 • Všechny tyto metody představují riziko zarůstání chloupků, což může vést i k infekcím, jizvám a dalším problémům. Snažte se tedy zarostlým chloupkům za každou cenu vyhnout.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Nitě, vosk nebo pinzeta
 • Bělící přípravek na chloupky
 • Krém na odstranění chloupků
 • Hydratační krém
 • Kondicionér
 • Make-up
 • Antikoncepční pilulky

Související články

Jak rozpoznat příznaky leukémieJak rozpoznat příznaky leukémie
Jak pomoci alkoholikovi přestat pítJak pomoci alkoholikovi přestat pít
Jak se zbavit mravenčení v nozeJak se zbavit mravenčení v noze
Jak zvýšit hladinu sodíku v krviJak zvýšit hladinu sodíku v krvi
Jak poznat příznaky chlamydií u ženJak poznat příznaky chlamydií u žen
Jak poznat, zda máte oparJak poznat, zda máte opar
Jak přirozeně zvýšit hladinu krevních destičekJak zvýšit hladinu krevních destiček: Mohou pomoci přírodní prostředky?
Jak zvýšit chuť k jídluJak zvýšit chuť k jídlu
Jak poznat alergii na alkoholJak poznat alergii na alkohol
Jak poznat, zda vám zapáchá z ústJak poznat, zda vám zapáchá z úst
Jak zavést kanylu IVJak zavést kanylu IV
Jak se zbavit křečí stehenních svalůJak se zbavit křečí stehenních svalů
Jak se zbavit genitálních bradavicJak se zbavit genitálních bradavic
Jak se zbavit strupuJak se zbavit strupu
Reklama

O tomto wikiHow

Alicia Ramos
Spoluautorem článku je :
Lékařský estetik
Tento článek spoluautorem článku je Alicia Ramos. Alicia Ramos je licencovaný estetik a majitelka Smoothe Denver v Denveru, Coloradu. Svoji licenci získala na School of Botanical & Medical Aesthetics, kde získala znalosti v aplikaci řas, dermaplaningu, voskování, mikrodermabrazi a chemickém peelingu a nyní poskytuje služby v péči o pokožku stovkám klientů. Tento článek byl zobrazen 9 775 krát
Stránka byla zobrazena 9 775 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama