Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pivní břicha jsou běžná a trpí jimi jak muži, tak ženy. Často se objevují v době, kdy se lidem přirozeně zpomaluje metabolismus a tuk se jim začne ukládat zejména v pase. Někteří lidé mají pivní břicha proto, že pijí příliš mnoho piva. Pivo není jedinou příčinou tuku v oblasti břicha, ale pokud máte pocit, že nemůžete zhubnout kvůli tomu, že vám chutná pivo, můžete se pokusit změnit své návyky a pivního mozolu se zbavit. V tomto článku se dozvíte něco o kaloriích z piva, o cvičení, které vám pomůže zhubnout a o správném stravování.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Změňte své návyky

 1. 1
  Nepřehánějte to s pitím. Pokud se chcete zbavit kilogramů, které jste přibrali z alkoholu, budete muset pít méně. Kromě dlouhodobých a krátkodobých účinků konzumace alkoholu v pivu pivo obsahuje také 150-200 prázdných kalorií na 350ml. Pokud pravidelně vypijete několik velkých piv za večer, můžete to brát jako kdybyste každý večer snědli jeden Big Mac navíc.
  • Když to budete přehánět s pitím, vaše játra nebudou stíhat zpracovávat všechen alkohol, který vypijete a vaše tělo bude zanesené toxiny. Játra budou postupně fungovat stále hůře a brzy nebudou schopny měnit tuk na energii, takže budete v pase stále přibírat. Když k tomu připočtete ještě přirozené zpomalení metabolismu, je nad slunce jasné, že budete mít pivní mozol. [1]
 2. 2
  Zjistěte, kolik piva je pro vás již moc. Každý to má jinak, takže musíte zjistit, jaký je váš klidový metabolismus a začít si počítat kalorie. Do celkového množství kalorií, které denně zkonzumujete, si započítejte také všechna piva, která vypijete.
  • Většina lidí by měla jíst 1700-2000 kalorií denně. Pokud chcete zhubnout, můžete toto množství bezpečně snížit na 1500 kalorií, ale musíte jíst zdravě a cvičit. Když si dáte dvě piva a nepřekročíte přitom své doporučené množství kalorií, měli byste stále hubnout.
  • Promluvte si s lékařem nebo dietologem a zjistěte, o kolik byste měli snížit svůj kalorický příjem, aby se vám podařilo zhubnout. Bohužel si ne všichni lidé mohou dovolit jíst méně kalorií.
 3. 3
  Zjistěte si, kolik kalorií obsahují alkoholické nápoje. Pokud se chcete zbavit pivního mozolu, musíte si uvědomit, že alkoholické nápoje obsahují spoustu kalorií. Alkohol může být skvělý, ale když to s ním budete přehánět, budete nekontrolovatelně přibírat. Naučte se počítat si kalorie ve všech drincích, které vypijete a brzy budete v lepší formě.
  • Pivo obsahuje 100-300 kalorií na 350 ml, v závislosti na značce a typu. Tmavá piva a piva s vyšším obsahem alkoholu mají o mnoho více kalorií, než světlá piva. Novější světlá piva někdy mají jen 50-60 kalorií, ale také obsahují méně alkoholu, takže jich někteří lidé nakonec vypijí mnohem více. Víno obsahuje 160-200 kalorií v jedné sklence.
  • Vína mohou mít přibližně stejné množství kalorií jako pivo, mezi 160 a 200 na porci.
  • Pálenky většinou obsahují asi 100 kalorií na jednoho panáka. Starší skotské mají více kalorií (téměř 200), protože obsahují více tuků a esterů. Nemá to nic společného s barvou likéru, ale spíše s procesem destilace. Za studena filtrované lihoviny mají méně kalorií, ale také nemají tak výraznou chuť. Míchané drinky se liší podle druhu, ale protože obsahují limonády a ovocné šťávy, většinou jde o nejvíce kalorické drinky, které si v baru můžete dát.
 4. 4
  Přejděte na nízkokalorické pivo a nepřehánějte to s ním. Pokud milujete pivo, nemusíte se ho vzdát! Když budete jíst zdravě, cvičit a budete pít s mírou, podaří se vám zhubnout i když si pivo čas od času dopřejete. Lehká piva obsahují většinou 80-100 kalorií na 350 ml, takže se hodí i pro lidi, kteří chtějí zhubnout.
  • Hlídejte si množství kalorií, ne počet lahví. Pokud pravidelně pijete pivo, pravděpodobně brzy zjistíte, že piva s nižším obsahem alkoholu vypijete více, takže nakonec zkonzumujete stejné množství kalorií, jako kdybyste pili běžné pivo. Nepijte více piva jen proto, že pijete lehké pivo!
  • Můžete si také stále dopřávat své oblíbené nápoje s vysokým obsahem alkoholu, ale dávat si je pouze výjimečně a pouze v malém množství. Nemusíte kvůli hubnutí pít pouze čistou vodu – když si čas od času dáte svůj oblíbený nápoj, bude vám chutnat ještě více a na vaše hubnutí to nebude mít žádný vliv.
 5. 5
  Když budete pít alkohol, měli byste pít také vodu. Pokud chcete ušetřit spoustu kalorií, ozdravit své zažívání a zrychlit metabolismus, vypijte ke každé sklenici piva alespoň jednu sklenici vody. Zaplníte se a nebudete mít chuť na další piva a kromě toho budete zdravější a vyhnete se kocovinám.
 6. 6
  Snažte se přes den sníst méně kalorií. Pokud chcete zhubnout, musíte změnit své stravování a začít si počítat kalorie, abyste si mohli připravit efektivní tréninkový plán, který vám bude vyhovovat. Nejlepší je vyřadit zbytečná piva a prázdné kalorie, které obsahují.
  • Muži by neměli jíst méně než 1500 kalorií denně a ženy by neměly jíst méně než 1200 kalorií denně. Neomezujte kalorický příjem pod tuto hranici a snažte se omezit spíše kalorie, které do těla dostanete s alkoholem. [2]
  • Stanovte si maximální počet kalorií, který za týden přijmete ve formě alkoholu. Jakmile této hranice dosáhnete, přestaňte pít. Pokud si řeknete, že budete jíst mezi 1500 a 1700 kaloriemi denně, pivo by mělo představovat maximálně 100-200 kalorií z tohoto množství. Je dobré dovolit si například 1000 kalorií z alkoholu týdně, nebo 5 lehkých piv týdně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Změňte své stravování

 1. 1
  Před pitím alkoholu si dejte něco zdravého. Pokud jdete s kamarády na několik piv, snězte před tím něco zdravého a výživného. Libové maso, celozrnné obiloviny a zelenina by měly být součástí jídelníčku každého, kdo se snaží zhubnout. Kromě toho vám tyto zdravé potraviny pomohou rychleji zpracovat vypitý alkohol. Když budete pít hladoví, budete mít také chuť na nezdravá jídla v barech a restauracích.
  • Nikdy nepijte na prázdný žaludek. Toxicita alkoholu se tím mnohonásobně zvyšuje a také byste měli mnohem horší kocovinu. Vždy se před pitím alkoholu něčeho najezte.
  • Když si před pitím dáte zdravé jídlo, vyhnete se také nočnímu přejídání. Mnoho lidí má pivní mozoly právě proto, že mají v noci po alkoholu chuť k jídlu. Pokud nechcete mít velké břicho, nesmíte v noci jíst.
 2. 2
  Nevynechávejte snídani. Mnoho hubnoucích lidí dělá tu chybu, že nejedí snídani. Pokud se hodinu po probuzení nenajíte, nenastartuje se vám metabolismus a během dne vám bude kolísat hladina krevního cukru. Cvičení tak nebude efektivní a vy se budete cítit unavení a bez energie.
  • Snažte se jíst každý den ve stejnou dobu. Začněte den snídaní s obsahem vlákniny, celozrnných obilovin, ovoce a bílkovin. Vyhýbejte se zpracovanému cukru a cereáliím a nejezte ráno nic sladkého.
 3. 3
  Změňte své stravování. Přestaňte jíst mastná a kalorická jídla, která podávají v barech a restauracích a na která mají lidé chuť většinou až po několika sklenkách alkoholu. Pizza, hamburgery, kuřecí křidélka a další podobná jídla jsou kalorické bomby. Nahraďte je rybami, libovým masem a čerstvou zeleninou. Vyhýbejte se smaženému jídlu, sýru a tmavému masu.
  • Během pití alkoholu mnoho lidí jí. Místo brambůrků a sladkostí byste si měli dát nesolené ořechy, nebo čerstvé ovoce. Můžete si do baru také vzít mrkev, abyste se vyhnuli sýrovým tyčinkám a slaným brambůrkům.
 4. 4
  Nahraďte živočišné bílkoviny jinými zdroji bílkovin. Luštěniny, fazole, čočka a ořechy vás zaplní a dodají vám živiny nezbytné pro zdraví a pohodu. Když budete jíst tyto zdroje bílkovin, budete hubnout rychleji, než kdybyste jedli maso, vejce a mléčné produkty a také si pročistíte játra a ledviny a zrychlíte svůj metabolismus.
 5. 5
  Jezte košťálovou zeleninu, která vám pročistí játra a podpoří funkci ledvin. Zelí, brokolice, květák, kapusta a další druhy listové zeleniny vám pomohou zhubnout tuk na břiše. [3] Kromě toho, že obsahují spoustu vlákniny a mikroživin také pročišťují orgány, které trpí konzumací alkoholu.
  • Pro ledviny a játra je zpracování alkoholu velkou zátěží, takže když budete jíst zdravé potraviny, které tyto orgány pomáhají pročistit, budete zdravější a štíhlejší. Jezte tato jídla pravidelně a snažte se omezit konzumaci alkoholu a budete hubnout velice rychle. [4]
 6. 6
  Vyhýbejte se nasyceným tukům a zpracovaným potravinám. Sladkosti, pečivo a tučná jídla by měly být vašimi nepřáteli. Tyto potraviny obsahují spoustu kalorií, ale téměř žádné živiny a když je nepřestanete jíst, nikdy se pivního mozolu nezbavíte, i když omezíte konzumaci alkoholu. Vyhýbejte se následujícím potravinám:
  • Brambůrky a krekry
  • Sladkosti
  • Uzeniny a hamburgery
  • Koláče, dorty a sladké pečivo
  • Vaječné žloutky
  • Smažená jídla
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Cvičení

 1. 1
  Cvičte 30-45 minut v kuse alespoň 5x týdně. Kromě snížení počtu kalorií musíte také cvičit. Musíte spálit více kalorií, než kolik přijmete, jinak nebudete hubnout. Nejlepší je začít se cvičením zvolna a postupně přidávat na intenzitě.
  • Rozdělte si cvičení do celého týdne. Vymyslete si 15-20 minut dlouhý protahovací trénink, který budete dělat každý den a k tomu přidejte cviky s váhou vlastního těla a střídejte posilování s činkami s aerobním cvičením.
 2. 2
  Začněte vlastním tempem. Není nutné si hned kupovat permanentku do posilovny. Když budete odhodlaní a budete mít motivaci, jistě si najdete činnosti, které vás budou bavit a které vám pomohou zhubnout. Až budete v lepší kondici, budete si moci vyzkoušet i jiné tréninky. Zkuste například následující sporty:
  • Chůze. Kupte si pedometr a počítejte si počet kroků, které každý den ujdete. Snažte se ujít alespoň 10.000 kroků (je to méně, než byste si mysleli). Nejezděte do obchodu autem, ale zajděte si tam pěšky a snažte se co nejvíce chodit ven. Choďte o něco rychleji, než jste zvyklí a snažte se zapotit se.
  • Protahování a kalistenika. Hubnutí nemusí znamenat složité cviky v posilovně. Začněte cvičit sami doma – skákejte přes švihadlo, dělejte sedy-lehy nebo dřepy a cvičte s váhou vlastního těla.
  • Věnujte se kolektivním sportům, které vás baví. Když budete s přáteli, sportování vás bude bavit. Vezměte několik svých přátel, se kterými chodíte na pivo a zajděte si zahrát basketbal, nebo fotbal. Když vás to bude bavit, vydržíte u toho déle.
 3. 3
  Posilujte břišní a zádové svaly. Pokud chcete zhubnout tuk na břiše, zaměřte se na břišní svaly. Když budete mít silné břišní a zádové svaly, budete hubnout rychleji a zbavíte se pivního mozolu.
  • Posilujte doma – dělejte sedy-lehy a planky. Začněte zvolna (30-50 sedů-lehů) a pět třicetivteřinových planků během půl hodiny. Potom přidejte také trochu aerobní činnosti, abyste posilovali svaly a zároveň hubli tuk.
  • Začněte se věnovat józe, pilates, nebo jinému cvičení. Tyto druhy cvičení vám umožní posílit břišní a zádové svaly a zhubnout pod dohledem profesionálů.
  • Někteří lidé si myslí, že když budou posilovat břišní svaly, mohou si dovolit jíst nezdravá jídla a pít pivo, ale to není pravda. Když budete posilovat, budete mít sice silnější svaly, ale tuku se nezbavíte, takže budete mít pravděpodobně ještě větší břicho. Tuku na břiše se musíte zbavit tím, že budete jíst méně kalorií.
 4. 4
  Najděte si aerobní cvičení, které vás bude bavit. Kromě posilování byste se měli věnovat také aerobnímu cvičení, jinak se vám nepodaří zhubnout a nebudete zdraví. Aerobní cvičení je relativně neoblíbené, zejména u lidí, kteří chodí raději do baru než do posilovny. Musíte si najít cvičení, které vás bude bavit a u kterého vydržíte.
  • Jezděte na kole. Cyklistické stezky jsou již dnes v každém větším městě a mnoho lidí používá kolo jako jediný dopravní prostředek. Je to zdravé a moderní. Pořiďte si kvalitní kolo a přepravujte se po městě na něm! Podaří se vám zhubnout a ušetříte peníze za benzín!
  • Jděte na výšlap do lesa. Dlouhé procházky přírodou jsou skvělým cvičením, při kterém zklidníte i mysl. Pro mnoho lidí jde o nejlepší cvičení na světě.
  • Plavejte. Plavání je zábavným cvičením, při kterém spálíte velké množství kalorií. Nemusíte plavat stále dokola – i když budete jen pomalu šlapat vodu, spálíte 200 kalorií za hodinu. [5]
 5. 5
  Odpočívejte. Tuk v břiše se neukládá jen kvůli pití alkoholu. Kortizol je stresový hormon, který způsobuje přibírání tuku zejména v pase. Pokud jste ve stresu, je důležité, abyste se uvolnili a naučili se relaxovat.
  • Každou noc byste měli spát alespoň 7-8 hodin. Když nebudete dostatečně odpočatí, budete přes den unavení a ve stresu.
  • Mnoho lidí bere pivo jako způsob relaxace, ale pokud chcete zhubnout, měli byste ho nahradit spíše bylinným čajem, nebo meditací. Budete překvapení, o kolik více vám tyto věci pomohou.
 6. 6
  Pokud vám to pomůže, zařaďte pivo do svého tréninkového plánu. Pivo a cvičení dohromady? Jistě! Pokud se budete držet svého kalorického limitu, můžete si dát pivo jako odměnu za cvičení. Po tělesné námaze vám bude chutnat ještě mnohem více. Zajeďte si na pivo na kole, nebo si jděte zaplavat a potom si v restauraci dopřejte své oblíbené pivo. Hlídejte si počet kalorií a nebudete se muset bát, že přiberete.
 7. 7
  Připravte se na to, že jde o běh na dlouhou trať. Bude trvat pravděpodobně několik měsíců zdravé stravy, cvičení a omezení alkoholu, než se vám podaří zbavit se pivního mozolu. Měli byste se snažit hubnout rychlostí 0.5-1 kg za týden, takže počítejte s tím, že nějakou dobu potrvá, než uvidíte první rozdíl. Začněte omezovat množství kalorií, pravidelně cvičte a hlídejte si množství vypitého alkoholu.
  Reklama

Tipy

 • Vždy je lepší nepít. I když budete pít méně piva, budete stále přijímat prázdné kalorie bez živin. Je lepší se alkoholu vyhýbat, ale přesto je možné žít zdravě a šťastně i s několika pivy.
Reklama

Varování

 • Pokud se chystáte na změnu jídelníčku a nový tréninkový plán, poraďte se se svým lékařem a požádejte ho o doporučení.


Reklama

O tomto wikiHow

Melody Sayers, MS, RD, NASM-CPT
Spoluautorem článku je :
Registrovaná dietoložka & Osobní trenérka
Tento článek spoluautorem článku je Melody Sayers, MS, RD, NASM-CPT. Melody Sayers je registrovaná dietoložka a osobní trenérka NASM (National Academy of Sports Medicine). Je majitelkou Elevate Your Plate®, soukromého poradenství v oblasti výživy a osobního tréninku, zaměřeného na individualizovaný a realistický přístup založený na důkazech a na výsledcích zaměřený na zlepšení zdraví. S více než 8 lety zkušeností Melody pracuje v soukromém i veřejném zdravotnictví, pomáhá jednotlivcům i komunitám dosahovat milníků v kontrole jejich váhy a prevenci nemocí. V současné době je držitelkou certifikátu v oblasti řízení tělesné hmotnosti dospělých a magisterského programu v oboru výživy, dietetiky a potravinářství na California State University - Northridge. Tento článek byl zobrazen 6 919 krát
Stránka byla zobrazena 6 919 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama