Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Skunci jsou sice obecně neškodní, ale vyplatí se nepřibližovat se k nim. Nikdo nechce, aby na něj skunk vystříkl svůj zápach, nebo aby ho pokousal skunk se vzteklinou. Skunci jsou všežravci, kteří se mohou živit odpadky, takže se často vyskytují v obydlených oblastech na dvorech domů. Naučte se skunky odradit a zbavit se i těch, kteří se k vám již nastěhovali.

Metoda 1 ze 3:
Seberte skunkům zdroje potravy a obydlí

 1. 1
  Zbavte se ořechů, bobulí a dalších přírodních zdrojů potravy. Skunci jsou mrchožrouti, takže snědí vše jedlé, na co přijdou. Pokud máte v okolí domu ořechy, bobule, nebo další ovoce, zbavujte se všech opadaných plodů a často zahradu shrabávejte.
  • Další rostliny a posekaná tráva může také přilákat skunky, protože obsahuje semena a další zdroje potravy.
  • Pokud máte zahradu, sklízejte zralé plody co nejdříve, aby se jimi nemohli živit skunci.
  • Dejte si pod ptačí krmítko tác, který pochytá většinu semen a často uklízejte semena, která upustí ptáci.
 2. 2
  Zabezpečte si odpady. Stejně jako mývali a další podobná zvířata se skunci mohou živit pouze odpadky. Je proto velmi důležité zakrývat všechny odpadkové koše a popelnice. Někdy běžné popelnice bohužel nestačí. Kupte si uzamykatelné kovové popelnice, které jsou dost pevné a zvířata se do nich nedostanou.
  • Pokud je to možné, dejte si popelnici do garáže nebo do stodoly, aby se k odpadkům skunci nedostali.
  • Používejte uzavřený kompost, protože skunci se rádi živí starým ovocem a zeleninou, vaječnými skořápkami a dalšími odpadky, které se dávají na kompost.
 3. 3
  Uzavřete všechny vstupy na místa, kam se skunci mohou schovat. Skunci se často zabydlují pod verandami, pod různými deskami a v okolí stodol. Utěsněte všechna místa, kudy se do nich mohou dostat. Použijte kameny, plot, nebo dřevěná prkna.
  • Naskládané dříví na podpal a stavební materiály mohou také sloužit jako přístřeší pro skunky. Všechny tyto materiály skladujte ve stodole nebo v kontejnerech, aby se do nich skunci nedostali.
  • Skunci se také často schovávají v hustém křoví. Pokud u vás skunci přebývají v nízkých stromech a keřích, měli byste všechny rostliny zastřihnout, aby pro skunky nebyly tak lákavé.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Odpuzovače skunků

 1. 1
  Nainstalujte si na zahradu osvětlení. Skunci jsou noční zvířata a ostrých světel se bojí. Když budete mít v noci osvětlenou zahradu, skunci vám na ni nebudou chodit. Bohužel ovšem přilákáte noční hmyz, například cvrčky a můry.
  • Protože budou světla svítit celou noc, kupte si solární osvětlení, abyste neplatili spoustu peněz za elektřinu.
  • Můžete si také nainstalovat pohybový senzor, který se zapne, když se k němu přiblíží skunk nebo jiné zvíře. Ušetříte peníze za elektřinu, protože se světlo zapne pouze když se k němu skunk přiblíží.
 2. 2
  Používejte chemikálie, které skunky zaženou. Existuje několik látek, které skunky spolehlivě zaženou z vaší zahrady. Když tyto chemikálie dáte na zahradu a na místa, kde se skunci často zdržují, skunci se vaší zahradě budou vyhýbat. Chemické repelenty musíte na zahradu dávat každých několik dní (zejména po silném dešti).
  • Liščí a psí moč skunky odpuzuje, protože lišky a psi jsou přirozenými predátory skunků. Pokud si seženete psí moč, můžete ji použít. Můžete si ovšem také koupit produkty s obsahem psí a liščí moči. Nastříkejte je okolo zahrady.
  • Pepřové spreje také odpuzují skunky a další divoká zvířata. Stačí je nastříkat na stromy a na místa, kde se skunci zdržují.
  • Čpavek také zahání skunky. Vezměte si starou hadru a namočte ji do amoniaku. Potom ji dejte pod verandu nebo na místa, kudy vám na zahradu chodí skunci.
  • Můžete použít i slupky citrusového ovoce. Nasypejte je na zahradu a pod verandu.
 3. 3
  Nainstalujte si repelenty s pohybovými senzory. Tyto repelenty se automaticky spustí, když se k nim přiblíží nějaké zvíře. Jsou bezpečné a přírodní. Dejte je na strategická místa, abyste zajistili, že se vám skunci na zahradu nedostanou jinudy.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Jak se zbavit skunků, které již máte na zahradě

 1. 1
  Poličte past. Pasti skunka přilákají na návnadu a potom se za ním zavřou, aby nemohl utéct. Potom ho můžete snadno odnést ze svého pozemku a vypustit ho v lese.
  • Do pasti dejte burákové máslo, sardinky z konzervy, konzervu pro kočky, nebo jiné silně zapáchající jídlo. Past byste měli dát na místo, kudy vám skunci chodí na zahradu.
  • Můžete použít také pasti na mývaly, divoké kočky a další divoká zvířata.
  • Až budete vypouštět skunka v lese, oblečte si silné ochranné oblečení a vezměte si rukavice. Při otvírání dvířek se natočte směrem pryč. Většinou skunk odejde v klidu, ale musíte si dávat pozor, aby vás nepostříkal.
 2. 2
  Vyrobte si past z popelnice a rampy. Nachystejte si velkou kovovou popelnici a dlouhé prkno.
  • Před soumrakem postavte popelnici na místo, kde chcete skunka chytit. Opřete ji o zeď, nebo o strom, aby ji skunk nemohl převrhnout a dejte do ní kočičí konzervu.
  • Vezměte si dlouhé těžké prkno (musí být dostatečně silné, aby skunka udrželo) a nastavte ho jako rampu, po které se skunk dostane do popelnice.
  • Z popelnice se potom už nedostane a v malém uzavřeném prostoru nebude stříkat svůj zápach.
  • Až bude skunk uvnitř, zavřete popelnici, naložte ji do auta a odvezte skunka do lesa. Potom ho vypusťte a přivažte na rukojeť víka popelnice provaz. Budete díky tomu moci víko zvednout a vypustit skunka z dálky.
  Reklama

Tipy

 • Při vypouštění skunka mějte trpělivost. Může nějakou dobu trvat, než se odváží vylézt.
 • Zjistěte si, jaké zákony ve vaší oblasti platí ohledně zacházení s divokými zvířaty. V některých případech je lepší zavolat veterinární správu.
 • Pokud je to možné, nechytejte skunky v době jejich páření (na jaře a v létě). Mohli byste omylem uvěznit matku, která se stará o mláďata, která by kvůli tomu zemřela.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 578 krát
Kategorie: Údržba domu
Stránka byla zobrazena 1 578 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama