Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už se zeptáte kohokoliv, srostlé obočí je považováno za trapné a pro jeho nositele je celkově velmi nepříjemné. Zbavte svůj obličej nadbytečných chlupů navíc pomocí jedné z následujících metod.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Jak si vytrhat srostlé obočí

 1. 1
  Namočte rožek žínky do horké vody. Díky použití pouhého rožku látky, obočí dostatečně navlhčíte a zároveň se vyhnete zbytečnému pokapání celého obličeje.
  • Další možností je vytrhat si obočí hned po sprše. Ve sprše vám totiž teplá voda a pára již otevřela póry.
 2. 2
  Položte vlhký rožek žínky na část obličeje, z které budete vytrhávat chlupy. Přidržte jej na místě tak dlouho, dokud nezchladne. Zopakujte tento postup dvakrát nebo třikrát. Horká voda vám otevře póry a vytrhávání obočí bude jednodušší a méně bolestivé.
 3. 3
  Stoupněte si před zrcadlo. Pokud máte zvětšovací zrcátko, použijte jej. Zvětšovací zrcátko vám pomůže všimnout si všech chlupů, které chcete vytrhat. Není to však absolutně nutné jej použít.
 4. 4
  Začněte s vytrháváním obočí pinzetou - od prostředku. Postupně se propracovávejte k vnějším částem vašeho obočí, které chcete zachovat. Pokud máte problém chlupy vytrhat, použijte druhou ruku k napnutí dané části pokožky. Buďte opatrní, ať nevytrháte příliš mnoho chlupů. Čas od času poodstupte od zrcátka a podívejte se, kolik jste toho již vytrhali. Lépe se tak rozhodnete, jak daleko chcete s vytrháváním zajít.
 5. 5
  Pokud chcete, tak můžete své obočí ztenčit. Začněte odspodu již existujícího obočí a postupujte směrem nahoru. Opět čas od času poodstupte od zrcadla, abyste mohli zkontrolovat, kolik jste toho již vytrhali.
 6. 6
  Aplikujte na vytrhané místo antibakteriální mýdlo a krém na uklidnění vaší pleti po vytrhávání. Aloe je také vhodné řešení. Antibakteriální mýdlo zajistí, že se nedostanou do vytrhaných pórů bakterie (což by vedlo k pupínkům).
  • Pokud je vytrhaná oblast červená nebo nateklá, tak ji přejeďte kostkou ledu. Otok a zčervenání se tak zmenší. Také můžete použít žínku namočenou do ledové vody.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Jak si voskovat srostlé obočí

 1. 1
  Kupte si domácí sadu s voskem na obočí. Takováto sada většinou obsahuje všechno potřebné k tomu, abyste se mohli zbavit srostlého obočí pomocí vosku. Abyste se chlupů zbavili i s kořínky, tak tyto sady obsahují vosk, který se používá za studena nebo za tepla. Srostlá obočí, která jsou odstraněny pomocí vosku většinou vydrží déle než ty, co jsou vytrhané pinzetou.
  • Také si můžete koupit depilační pásky na obočí, které jsou již navoskované. Ty jsou nejlepším řešením pro ty, co nemají s voskem ještě zkušenosti. Jednoduše přitiskněte depilační pásku na oblast obočí, které se chcete zbavit. Přidržte pásku na místě a prsty držte pokožku okolo pásku. Následně rychle pásek z pokožky odtrhněte.
 2. 2
  Rozehřejte vosk. Následujte návod, který je na krabičce vaší sady. Obvykle stačí, když vosk rozehřejete v mikrovlnce.
 3. 3
  Pokryjte voskem oblast pokožky, z které se chcete zbavit obočí. Je mnohem jednodušší požádat kamarádku o to, aby vám to udělala. Můžete to však udělat i vy sami za pomocí zrcátka. Pokud to však pokazíte a dáte si vosk na špatnou část obočí, tak jej jednoduše smyjte a zkuste to znova.
 4. 4
  Zakryjte vosk pomocí pásky, která je již v krabičce vaší sady. Ujistěte se, že páska je na místě, z kterého chcete chlupy odstranit.
 5. 5
  Nechte vosk ztuhnout. Měli byste postupovat podle instrukcí u vaší sady. Podle nich poznáte, jak dlouho byste měli počkat předtím, než budete moct odstranit daný pásek.
  • Je to mnohem jednodušší, když požádáte svoji kamarádku o pomoc.
 6. 6
  Odtrhněte pásek. Jednou rukou si přidržte pokožku kolem pásku. Rychle pásek odtrhněte.
 7. 7
  Pokud vám pokožka natekla nebo zčervenala, tak si na ni dejte studenou vodu nebo kostku ledu. Aplikujte na ni antibakteriální krém, abyste se vyhnuli akné nebo zarostlým chlupům.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Jak používat depilační krémy

 1. 1
  Kupte si depilační krém. Takovýto krém můžete běžně sehnat v drogériích. Mělo by se jednat o krém, který je bezpečný k použití na vaší pleti. Jedná se o dobré řešení pro ty, co nechtějí zažívat bolest spojenou s vytrháváním pinzetou nebo voskem. Uvědomte si však, že tyto krémy pouze odstraňují chlupy na povrchu, zatímco vosk a pinzeta odstraňují chlupy i s kořínky. To znamená, že s depilačním krémem vám chlupy narostou zpět podstatně rychleji. [1]
 2. 2
  Otestujte krém na své pleti, abyste viděli, jestli je pro vás dráždivý nebo ne. Dejte trošku krému na hřbet vaší ruky nebo nějaké jiné místo. Nechte jej tam tak dlouho, jak dlouho byste měli mít krém na vaší pleti podle návodu (obvykle jde o 2 minuty). Smyjte krém. Pokud je vaše pokožka červená nebo podrážděná, tak je pravděpodobně nejlepší jej na vaší pleti nepoužít. Pokud je však jen malinko načervenalá a jinak tam není žádná jiná reakce, tak jej můžete s klidem použít.[2]
 3. 3
  Aplikujte krém na své srostlé obočí. Udělejte to před zrcadlem, takže budete moct sledovat, kde si krém dáváte. Ujistěte se, že krém není v místech, kde chcete obočí zachovat.[3]
 4. 4
  Ponechte krém na svém obličeji tak dlouho, jak je doporučováno v návodu na krabičce. Na krabičce by mělo být napsáno, jak dlouho byste měli nechat krém na svém obličeji (obvykle jde o 2 minuty). Neponechávejte krém na vaší pokožce déle, než je doporučováno nebo se vaše pleť podráždí.
 5. 5
  Smyjte krém z obličeji pomocí žínky. Chlupy z obočí se smyjí spolu s krémem, jelikož je krém již chemicky odstranil. Usušte si obličej. [4]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Jak si oholit srostlé obočí

 1. 1
  Buďte si vědomi toho, že holení obočí má ten nejkratší účinek. Oholené obočí se navrátí mnohem rychleji, než kdyby jste si jej vytrhali pinzetou, voskem nebo pomocí depilačního krému.[5]
 2. 2
  Kupte si břitvu, která je speciálně určená na obočí. Můžete si ji běžně koupit v drogériích.
 3. 3
  Aplikujte na obočí menší množství vašeho standardního krému na holení. Ujistěte se, že krém není v částech, které chcete uchovat. [6]
  • Také si můžete části obočí, které chcete odstranit, označit pomocí hnědé tužky. Pomůže vám to aplikovat krém na to správné místo.
 4. 4
  Opláchněte si břitvu pod vodou. Opatrně oholte část obočí, kterou chcete odstranit. Holte jej od linie vašeho obočí až po vrchní část nosu.[7]
 5. 5
  Setřete depilační krém spolu s chlupy pomocí žínky. Snažte se, aby se vám krém nedostal do očí. Pokud vám nějaké chlupy unikly, tak znovu aplikujte krém a ještě jednou je oholte.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Další způsob jak odstranit srostlé obočí

 1. 1
  Budete k tomu potřebovat izolepu, nějaký sirup nebo med, dětský pudr, vodu a jedno syrové vejce.
 2. 2
  Do malé misky s hrnkem vody smíchejte sirup nebo med.
 3. 3
  Přidejte lžíci dětského pudru a vejce. Vše promíchejte.
 4. 4
  Pomocí lžičky aplikujte směs na část obočí, z které chcete chlupy odstranit.
 5. 5
  Nechte směs na místě asi 30 minut.
 6. 6
  Ustřihněte si kousek izolepy. Jemně jej položte na směs na vaší pleti.
 7. 7
  Přidržte izolepu na místě asi 10 minut.
 8. 8
  Odloupněte izolepu rychlým, ale jemným pohybem.
 9. 9
  Aplikujte kousky ledu na zčervenalá místa nebo na ně použijte uklidňující krém.
 10. 10
  A máte hotovo! Nadbytečné chlupy by tak měly být odstraněny.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si myslíte, že nedokážete sami provést ani jednu z těchto metod, zajděte do salónu a nechte si vaše srostlé obočí odstranit profesionály.
 • Obočí se dá odstranit i trvale, např. pomocí laseru. Jedná se však o velmi drahou metodu, která musí být provedena profesionály.
 • Holení může způsobit, že vám chlupy narostou zpět tlustší a pevnější. Zvažte tedy i jiné možnosti.
Reklama

Varování

 • Některé depilační krémy způsobují podráždění. Vždy je otestujte na hřbetu ruky nebo na jiné části vaší pokožky předtím, než je aplikujete na obličej.
 • Rozehřátý vosk předem otestujte na vnitřní části zápěstí. Následně jej odstraňte pomocí dětského olejíčku. Může se stát, že vosk bude příliš horký k aplikování na váš obličej. V takovémto případě počkejte, než zchladne na přijatelnou teplotu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pinzeta
 • Žínka
 • Teplá voda
 • Zrcátko (nejlepší volbou je zvětšovací zrcátko)
 • Domácí sada s voskem na obočí
 • Depilační krém
 • Břitva
 • Krém na holení
 • Antibakteriální krém nebo mýdlo
 • Kostky ledu

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 30 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 639 krát
Stránka byla zobrazena 11 639 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama