Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste vyhodili všechna svá tílka a chodíte zahalení, protože máte tmavé podpaží, nemusíte se bát, že to tak zůstane navždy. V tomto článku se dozvíte, jak se tohoto problému zbavit pomocí domácích tipů a produktů z lékárny a cítit se zase sebejistě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Domácí tipy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zkuste přírodní bělidlo. Kyselé a antibakteriální vlastnosti některých druhů ovoce a zeleniny vám pomohou zesvětlit pleť přirozeným způsobem. Brambory, okurky a citrony vás dokážou ztmavlé kůže v podpaží zbavit.
  • Brambory – nakrájejte si bramboru na tenké plátky a potírejte si s nimi postižená místa. Je možné bramboru také nastrouhat, aby se z ní uvolnila šťáva. Tuto šťávu si potom nanášejte do podpaží a nechejte ji 10 minut působit.
  • Okurky – stejně jako v případě brambor si můžete okurkami potírat postiženou oblast, nebo si okurku nastrouhat a použít její šťávu. Můžete k této šťávě přidat i pár kapek citronové šťávy a trochu kurkumy, abyste vytvořili pastu. Nanášejte tuto pastu do podpaží, nechejte ji působit půl hodiny a potom ji smyjte.
  • Citron – ukrojte si plátek citronu a přiložte si ho do podpaží. Kyselina citronová z tohoto ovoce odstraní tmavé kožní buňky a zesvětlí vaši pleť. Při častém užívání ovšem citrony pleť vysušují. Můžete přidat trochu kurkumy, bílého jogurtu nebo medu a vyrobit si pastu, kterou naneste do podpaží a nechejte působit asi 10 minut.
  • Vaječný olej – jemně si vmasírujte do podpaží trochu vaječného oleje a nechejte ho působit přes noc. Omega-3 mastné kyseliny z vejce podpoří tvorbu nových buněk, takže budete mít hezky světlou a hladkou pleť. Ráno si podpaží umyjte kvalitním mýdlem.
 2. 2
  Hydratační krémy. Nejdůležitější je natírat si podpaží pravidelně hydratačním krémem, abyste je měli stále jemné. Kupte si krém s obsahem aloe vera, lecitinu atd.
 3. 3
  Peeling. Tmavé podpaží je způsobeno mrtvými kožními buňkami, takže vám peeling může pomoci pleť přirozeně zesvětlit.
  • Cukr – smíchejte si šálek třtinového cukru s 3 lžícemi olivového oleje. Nanášejte tuto směs do podpaží při sprchování a po chvíli ji smyjte. Tuto metodu používejte dvakrát týdně.
  • Jedlá soda – vytvořte si hustou pastu z vody a jedlé sody a používejte ji jako peeling. Po použití, omytí a vysušení pokožky můžete trochou sody ještě podpaží poprášit, aby vypadalo světleji.
  • Jedlá soda a růžová voda – vyrobte si pastu z jedlé sody a růžové vody. Nanášejte ji do podpaží a potom ji smyjte teplou vodou. Dobře si pokožku vysušte a pokračujte s touto metodou tak dlouho, dokud se vám pleť trochu nezesvětlí.
  • Pomeranč – oloupejte si pomeranč a slupky nechejte uschnout na slunci. Potom si je nastrouhejte nebo nadrťte na prášek a smíchejte ho s růžovou vodou a mlékem. Tuto směs si nanášejte do podpaží na 10-15 minut, abyste se zbavili mrtvých buněk. Potom se dobře umyjte studenou vodou.
  • Pemza – jemně se zbavte mrtvých kožních buněk z podpaží pomocí jemné pemzy. Tento lehký kámen koupíte v drogerii. Namočte si ho a jemně si s ním otírejte postiženou oblast.
 4. 4
  Zkuste tekuté produkty. Otevřete si lednici a zkuste si najít věci, které by vám mohly pomoci zbavit se ztmavlé kůže a zjemnit pokožku podpaží.
  • Mléko – mléko je plné vitamínů a mastných kyselin, které dokážou snadno zesvětlit tmavou pleť. Vytvořte si pastu z několika lžic mléka, trochy tvarohu a mouky. Nanášejte si ji na pleť, nechejte ji působit asi 15 minut a potom ji smyjte studenou vodou. Měli byste mít jemnější a také světlejší pleť. Pro nejlepší výsledky použijte plnotučné mléko.
  • Ocet – pokud chcete mít světlejší podpaží a zbavit se všech bakterií a potu, smíchejte si trochu octa s rýžovou moukou a vytvořte pastu. Dejte si horkou sprchu a naneste tuto směs do podpaží, nechejte ji 10-15 minut působit a potom se umyjte teplou vodou.
  • Kokosový olej – Vitamín E v kokosovém oleji vám po nějaké době používání pomůže zesvětlit pleť, takže pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, používejte ho denně. Před koupáním si vmasírujte olej do pleti a nechejte ho působit alespoň 10 minut. Potom se umyjte teplou vodou a mýdlem. Kromě tohoto účinku je kokosový olej také přírodním deodorantem.
 5. 5
  Vyrobte si zesvětlující přípravek. Pokud se chcete zbavit tmavých podpaží a hodláte na tom pracovat každý den, vyrobte si pastu z cizrnové mouky. Smíchejte ji s jogurtem, citronem a trochou kurkumy. Nanášejte ji do podpaží a nechejte ji působit alespoň půl hodiny. Používejte ji každý den alespoň dva týdny a potom asi 2x týdně, abyste předešli tomu, že se vám tmavá podpaží znovu objeví.
 6. 6
  Přestaňte se holit a začněte se voskovat. Tmavá podpaží mohou být způsobena také silou kůží, která se objevuje po holení. Protože se při voskování zbavíte chloupků i s kořínky, budete mít podpaží jemnější a světlejší.
 7. 7
  Nepoužívejte deodoranty. Silné chemikálie v antiperspirantech a deodorantech často způsobují záněty a tmavnutí kůže. Většina lidí nemá problémy s tělesným zápachem a není tedy nutné používat takto silné prostředky.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Lékařská řešení

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zajděte si k lékaři. Domácí tipy vám mohou pomoci, ale ne pokud trpíte nemocí, při které se kůže barví do hněda v oblastech, jako jsou právě podpaží.
  • Tato nemoc se může objevit v důsledku obezity, nebo potíží s endokrinními žlázami. Často trápí lidi, kteří trpí cukrovkou, nebo k ní mají sklony a nejčastěji se objevuje u lidí s Africkými kořeny. [1]
  • Další příčiny této nemoci jsou: Addisonova choroba, nemoc hypofýzy, hormonální terapie, přílišná aktivita štítné žlázy nebo braní antikoncepce. [2]
 2. 2
  Změňte své stravování. Pokud je váš problém spojen s cukrovkou, pomůže vám přestat jíst cukr a škroby.
 3. 3
  Přestaňte brát antikoncepci. Pokud je příčinou vašeho problému hormonální antikoncepce, můžete přejít na jinou formu antikoncepce a zhodnotit, zda se vaše příznaky zlepšily.
 4. 4
  Nechejte si předepsat krém. Retin-A, 20% urea, alfa-hydroxy kyseliny a kyselina salicylová vám mohou pomoci, ale většinou mají jen minimální účinky. [3]
  • Nejčastěji používanou přísadou v zesvětlujících krémech je hydrochinon, který je regulován vládními organizacemi. Dermatologové mohou lidem předepisovat krémy s až 4% obsahem hydrochinonu. Zesvětlovače pleti neobsahují více, než 2% hydrochinonu. [4]
  • Kupujte si pouze krémy od zavedených značek. Je sice už dávno zakázáno přidávat do krémů rtuť, ale stále existují přípravky, které tento toxický kov obsahují. Tyto produkty se vyrábějí v jiných zemích, ale jsou k nám dováženy, takže si vždy pečlivě přečtěte příbalový leták. [5]
 5. 5
  Přestaňte používat elektrolýzu. Všechny ženy, ale zejména ty s tmavou pletí, by neměly používat k odstranění chloupků z podpaží elektrolýzu. [6] Pokud chodíte na elektrolýzu, přestaňte s tím a jistě budete mít brzy světlejší podpaží.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se hodně potíte, používejte peeling častěji.
 • Chloupky si nechejte odstraňovat profesionálně a voskem.
Reklama

Varování

 • Bělení pleti, stejně jako příliš časté peelingy, mohou způsobit jizvy na kůži. Vlasové váčky, póry a potní žlázy se mohou zanítit. Protože je podpaží v těsné blízkosti lymfatických uzlin, může to být velmi nebezpečné, protože se každá infekce může velmi rychle rozšířit do celého těla a způsobit toxický šok. Zvažte všechna pro a proti a potom se teprve rozhodujte, jak budete svůj problém řešit. Nejprve si vždy zajděte na konzultaci k lékaři.
 • Pokud netrpíte zvýšeným pocením, uvědomte si, že tmavší pleť může být naprosto normální v oblastech s tenkou kůží (například víčka, genitálie atd.). Nejde o žádnou vadu. Uvědomte si, že ženy zobrazované v časopisech a médiích jsou počítačově upraveny. Také herečky z pornofilmů mají bělenou pleť, aby vypadala světlejší.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 36 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 30 804 krát
Stránka byla zobrazena 30 804 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama