Tuk uložený v oblasti břicha boků je nebezpečný, protože zvyšuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Pokud se svých madel lásky chcete zbavit, musíte změnit své stravování a zaměřit se na aerobní cvičení a posilování. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1 ze 3:
Spalte tuk na břiše

 1. 1
  Ignorujte trenéry a cvičební programy, které tvrdí, že můžete zhubnout tuk pouze na jedné části těla. Pokud máte silnou vrstvu podkožního tuku, budete muset spálit tuk na celém těle.
 2. 2
  Pětkrát týdně se věnujte aerobními cvičení. Měli byste cvičit alespoň 30 minut v kuse (pro rychlé hubnutí 60 minut).
 3. 3
  Zkuste intenzivní intervalový trénink. Jakékoli aerobní cvičení můžete přizpůsobit tak, abyste střídali intenzivní a méně intenzivní intervaly. Když budete minutu sprintovat a další tři minuty poběžíte pomaleji, budete hubnout nejrychleji.
 4. 4
  Udržujte své svaly zmatené. Střídejte různé druhy aerobního cvičení, abyste spalovali tuk rychleji. Běhejte, jezděte na kole, plavejte, veslujte, věnujte se józe a cvičte na eliptickém trenažéru.
  • Když budete střídat různé sporty, vyhnete se zranění a vypracujete si svaly na celém těle.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Posilujte boční břišní svaly

 1. 1
  Každý druhý den byste měli alespoň 30 minut posilovat. Aerobním cvičením se zbavíte tuku, ale je nutné také posílit svaly, které se pod tukem skrývají.
  • Čím více svalové hmoty budete mít, tím rychleji budete spalovat tuk. Svaly spálí více tuku a když budete pravidelně posilovat, budete mít rychlejší metabolismus.
 2. 2
  Zkuste pilates. Na lekcích pilates posílíte hluboké břišní svaly, jako jsou boční a příčné břišní svaly. Když se naučíte zaměřovat se na tyto svaly, vaše cvičení bude efektivnější.
 3. 3
  Dělejte planky. Začněte v poloze pro klik a narovnejte tělo od ramen až po špičky nohou. Opírejte se o předloktí a vydržte v této poloze 30 vteřin až tři minuty.
 4. 4
  Dělejte boční planky. Přeneste váhu těla na pravé předloktí a natočte se tak, abyste se země dotýkali pouze pravým chodidlem a pravým předloktím.
  • Od hlavy až ke špičkám nohou musíte mít tělo narovnané – nesmíte spadnout pod ramenní kloub. V této poloze vydržte 30 vteřin až dvě minuty a potom vystřídejte strany.
 5. 5
  Upravte tento cvik a zvedejte se na ruce. V bočním planku mírně zvedejte pravý bok nahoru a dolů. Udělejte na každé straně deset cviků.
 6. 6
  Ruský twist. Sedněte si na zem a pokrčte kolena. Zvedněte boky a zasuňte hýždě níže, abyste museli více zapojit břišní svaly.
  • Vezměte si medicinbal nebo lahev s vodou a zakloňte se. Vytočte se v pase a téměř se míčem dotkněte země. Potom se vraťte do původní polohy a vytočte se zase na druhou stranu. Pohybujte se pomalu a kontrolovatelně a udělejte si dvě série po dvaceti cvicích.
 7. 7
  Sklapovačky na boční břišní svaly. Lehněte si na záda a zvedněte nohy do pravého úhlu. Dejte si ruce za hlavu a zvedejte hrudník ze země. Zapojujte pouze břišní svaly.
  • Lokty mějte roztažené a zvedejte se jako kdybyste se chtěli pravým loktem dotknout levého kolene. Ze začátku se vám to nebude dařit, ale postupně se budete zlepšovat.
 8. 8
  Zdvihy koleny. Připravte se do polohy pro plank a zvedněte pravé koleno nahoru, jako kdybyste se jím chtěli dotknout lokte.
  • Vraťte se do původní polohy a vystřídejte strany. S každou nohou udělejte deset cviků.
  • Udělejte si další dvě série cviků a tentokrát nohu vytáčejte diagonálně na opačnou stranu.
 9. 9
  Plavejte na suchu. Lehněte si na břicho a natáhněte ruce a nohy. Zvedněte levou nohu a pravou ruku na tři vteřiny a potom vystřídejte strany.
  • Na každé straně udělejte 10 cviků a potom zkuste zrychlit.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Zdravá strava

 1. 1
  Strava je pro hubnutí velmi důležitá. Většina odborníků se shoduje na tom, že 90% hubnutí je strava. Samotné cvičení vám stačit nebude.
 2. 2
  Každé vaše jídlo by mělo být složeno alespoň z 50% z ovoce a zeleniny.
 3. 3
  Jezte zdravé nenasycené tuky. Tuky v olivovém oleji, avokádech, ořechách, semenech a celozrnných obilovinách vám pomohou zhubnout tuk na břiše. Nepřehánějte to s nimi, ale dávejte si je ke každému jídlu.
 4. 4
  Jezte nízkotučné mléčné produkty. Nízkotučný řecký jogurt obsahuje spoustu bílkovin a pomůže vám zhubnout. Místo sladké svačiny si dejte jen trochu jogurtu s ovocem.
 5. 5
  Každý den vypijte 2-3 litry vody, což se rovná osmi sklenicím. Můžete pít také zelený čaj, kávu a zdravé nízkokalorické nápoje. Vyhýbejte se limonádám, džusům a sladkým nápojům.
 6. 6
  Snažte se každý den snížit počet kalorií o 10-25%. Není nutné přestávat jíst všechny sacharidy, ale měli byste se snažit co nejvíce omezit porce.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jídla s nízký glykemickým indexem
 • Čerstvé plodiny
 • Nenasycené tuky
 • Voda
 • Nízkotučné mléčné produkty
 • Intervalový trénink
 • Aerobní cvičení
 • Cvičební podložka
 • Sportovní obuv
 • Pilates
 • Cviky na příčné břišní svalstvo

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 703 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 3 703 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama