Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Trápí vás kruhy nebo pytlíky pod očima? Tento problém je přirozenou součástí stárnutí, ale může ho způsobovat i nedostatek spánku, alergie a zlozvyky způsobující zadržování vody. Váčky pod očima jsou kosmetickým problémem, kvůli kterému lidé vypadají unaveně nebo smutně. Naučte se těchto nevzhledných pytlíků zbavovat jednoduchými triky, dlouhodobými strategiemi a permanentními kosmetickými procedurami.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Rychlé triky

 1. 1
  Pijte hodně vody. Pytlíky a kruhy pod očima jsou často důsledkem zadržování vody v těle a vysokou koncentrací soli pod očima. Jistě se probudíte s pytlíky pod očima po proplakané noci, nebo po velmi slané večeři. Ať už jde o sůl z jídla, nebo o sůl ze slz, příliš mnoho soli se často ukládá právě pod očima.
  • Vyplavte ze svého těla přebytečnou sůl tím, že budete pít hodně vody. Po zbytek dne se vyhýbejte slaným jídlům.
  • Držte se dál od nápojů, které způsobují dehydrataci, jako je káva a alkohol.
 2. 2
  Zklidněte si oči něčím studeným. [1] Pravděpodobně jste slyšeli, že když si na oči přiložíte plátky okurky, kruhy vám zmizí. Jde ale spíše o chlad. Okurky mají dokonalý tvar, velikost a texturu pro léčení váčků pod očima, takže si vytáhněte jednu z lednice a nakrájejte si ji na plátky, které si potom přikládejte na oči.
  • Pokud nemáte okurku, vezměte si dva sáčky s čajem a na chvíli je vychlaďte v mrazáku nebo v ledničce. Potom si je položte na oči. Vyberte si nějaký uklidňující bylinný čaj, jako je máta nebo heřmánek.
 3. 3
  Použijte korektor. Krátkodobě se lze pytlíků pod očima „zbavit“ pomocí trochy make-upu. Jde o nejrychlejší a nejúčinnější řešení. Ten správný make-up dokáže zakrýt kruhy i váčky pod očima a zajistit vám svěží vzhled na celý den. Dodržujte tato pravidla:
  • Vyberte si korektor, který sedí vašemu tónu pleti. Pokud máte pod očima tmavé kruhy, měl by být o odstín světlejší. Nanášejte ho prstem nebo vatovým tamponkem. Jemně ho vklepejte do kůže a nerozmazávejte ho. Líčením zakryjete kruhy pod očima lépe, když ho nebudete po tváři roztírat.
  • Korektor důkladně zafixujte pudrem, aby celý den držel na místě. Použijte matný pudr a štětec na tvářenku a dobře si celou oblast pod okem přepudrujte.
 4. 4
  Použijte pytlíky s čajem. Tanin obsažený v čaji vám pomůže zbavit se pytlíků pod očima.
  • Uvařte si vodu a vhoďte do ní dva čajové sáčky.
  • Důkladně je namočte.
  • Vyndejte je a nechejte je vychladnout. Pokud chcete, přikryjte si obličej papírovými kapesníky.
  • Lehněte si na nějaké pohodlné místo. Na každé oko si přiložte jeden čajový pytlík a nechejte je několik minut působit.
  • Po chvíli pytlíky sundejte. S trochou štěstí budete mít kruhy pod očima mnohem slabší a nebudete mít tak oteklé oči.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dlouhodobé strategie

 1. 1
  Řešte své alergie. Pytlíky pod očima jsou často způsobeny alergiemi, které v obličeji vyvolávají záněty. [2] Protože je kůže pod očima jemnější a tenčí, než kůže na zbytku těla, zadržuje se v této oblasti voda a nečistoty.
  • Vezměte si nějaký lék proti alergii. Zkuste volně prodejné přípravky, nebo si zajděte k lékaři a nechejte si něco předepsat.
  • Vyhýbejte se alergenům jako jsou květiny, prach nebo zvířata. Pravidelně doma vysávejte a perte povlečení.
 2. 2
  Zkuste spát v jiné poloze.[3] Lidé, kteří spí na břiše, mají po ránu větší kruhy a pytlíky pod očima, protože se v této poloze v noci pod očima zadržuje voda. Lidé, kteří spí na boku, mají většinou pod jedním okem výraznější pytlíky, než pod okem na té straně, na které nespí.
  • Zkuste si postupně zvykat na jinou polohu při spánku a učte se spát na zádech nebo na druhém boku. Není jednoduché si zvyknout na jinou polohu, takže se vám možná bude ze začátku špatně usínat. Můžete si zkusit přidat polštáře, aby se vám na zádech spalo snáze.
  • Pokud spíte na zádech, dejte si pod hlavu další polštář. Když budete mít hlavu lehce vyvýšenou, nebudete v noci pod očima zadržovat tolik vody.
 3. 3
  Pečujte o svůj obličej. Protože pleť na obličeji, zejména pod očima, je jemnější a tenčí než kůže na zbytku těla, je bohužel jednoduché ji poškodit a oslabit, což vede k pytlíkům a kruhům pod očima. Pečujte o svoji pleť tak, abyste se těmto problémům vyhnuli:
  • Nikdy nechoďte spát s make-upem. Chemické látky v líčení by vám v noci mohly podráždit oči. Umýt si před spaním obličej je nezbytnou součástí osobní hygieny.
  • Myjte a sušte si obličej velmi jemně. Když si budete drhnout obličej a potom ho odírat ručníkem, mohli byste si poškodit jemnou pleť pod očima. Používejte kvalitní odličovač a velmi jemně se zbavujte make-upu. Potom si důkladně opláchněte obličej vodou a velmi jemně ho osušte měkkým ručníkem.
  • Každý večer používejte hydratační krém. [4] Před spaním vždy použijte kvalitní hydratační krém, aby vaše pleť neztratila svoji elasticitu a sílu. Pravidelně používejte také různá zvlhčující mléka a oleje.
  • Každý den používejte krém na opalování. Slunce dokáže jemnou kůži pod očima ještě více poškodit. Každý den, i v zimě, používejte krém na opalování.
 4. 4
  Změňte své stravovací návyky. Slaná večeře spolu s několika koktejly vám jednou za čas neuškodí, ale když budete příliš často jíst slaná jídla a pít alkohol, začnou se vám pod očima dělat pytlíky a kruhy. Dlouhé roky zadržování vody v obličeji mohou nakonec vést i k permanentním váčkům pod očima. Vyhněte se tomu tím, že začnete dodržovat následující pravidla:
  • Omezte množství soli, které používáte při vaření. Snažte se omezit sůl na polovinu, nebo se jí zbavit úplně – budete překvapení, jak skvěle budou jídla chutnat i bez hromady soli. Snažte se omezit také konzumaci pečiva a po 18. hodině se soli vyhýbejte úplně, aby mělo tělo čas vyrovnat její hladinu ještě před spaním.
  • Pijte méně alkoholu. Alkohol způsobuje zadržování vody v těle, takže čím méně budete pít, tím menší pytlíky pod očima se vám ráno budou tvořit. Když si budete chtít dát několik skleniček, každý alkoholický nápoj doplňte jednou sklenicí vody. Snažte se přestat pít co nejdříve a nepít těsně před spaním.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Kosmetická řešení

 1. 1
  Zajděte si na výplň. Kruhy a váčky pod očima způsobené stárnutím nevyřešíte změnou životního stylu, ale můžete si zajít na hyaluronovou výplň, která vám pomůže získat zase mladistvý vzhled. Kyselina hyaluronová se injekcí vstříkne pod oči a vyplní tak váčky povislé kůže. [5]
  • Pokud tuto proceduru neprovádí zkušený profesionál, může být velmi nebezpečná. Než se pro ni rozhodnete, zjistěte si všechny dostupné informace.
  • Výplně většinou stojí několik desítek tisíc korun a mohou mít vedlejší účinky, jako například jizvy a otoky. [6]
 2. 2
  Zkuste operaci. Vlivem stárnutí se tuk v obličeji přesouvá z očních víček a ukládá se v oblasti pod očima, kde způsobuje nevzhledné váčky. Blefaroplastika je operace, při které se tuk vyjme z oblasti, kde se ukládá a potom následuje léčba laserem, která vypne pleť pod očima. [7]
  • Tato operace stojí okolo 10.000Kč. [8]
  • Po operaci se budete několik týdnů zotavovat.
  Reklama

Tipy

 • Dejte si dvě kovové lžičky na 15 minut do mrazáku. Vyndejte je a položte si je na oči. Zavřete oři a nechejte si je na nich tak dlouho, dokud nebudou zase teplé.
 • Nepijte příliš mnoho vody před spaním, jinak budete v noci zadržovat v těle vodu.
 • Dejte si do mrazáku sáčky na led a potom si je zabalte do kapesníku a přikládejte na oči.
Reklama

Varování

 • Pokud se vám kruhy pod očima nebo váčky tvoří bez zjevného důvodu, mohou být způsobeny i jinými zdravotními problémy. Pokud nepomůže změna životního stylu, poraďte se se svým lékařem.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 62 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 15 425 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 15 425 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama