Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Průměrný život mouchy je přibližně 1 měsíc, ale může během této doby naklást až 500 vajíček. Dokonce i hrstka mušek, které létají okolo vaší terasy, se může změnit v tisíce, a to během krátké chvíle. [1] Jelikož se mouchy živí odpadky a výkaly, tak přenáší různé nemoci. Měli byste se proto snažit udržovat jejich počet na minimu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Vyhněte se lákání mušek

 1. 1
  Udržujte vaši zahradu čistou. Mouchy láká jakýkoliv silný zápach; pokud odstraníte zápach, tak významně snížíte množství mušek okolo vašeho domu.
  • Sbírejte psí výkaly. Ujistěte se, že je uložíte do uzavíratelných tašek před tím, než je vyhodíte do odpadkového koše.
  • Udržujte víka od popelnic dobře uzavřená. Pokud máte párty, ujistěte se, že koš, který používáte má pevný uzávěr a řekněte svým hostům, aby ho pokaždé uzavřeli, když do něho něco vhodí.
 2. 2
  Sekejte svůj trávník často. Mouchy milují vysokou trávu a křoví, takže udržujte váš trávník posekaný a nenechávejte nikde ležet hromady trávy, listí nebo křoví.
 3. 3
  Dávejte si pozor na kompost. Nádoba s kompostem obsahuje rozkládající se materiál, který je pro mouchy přímo bufetem.
  • Nenechávejte svůj kompost příliš vlhký.
  • Udržujte kompost od vašeho domu tak daleko, jak je to jen možné.
  • Udržujte svůj kompost. Udržujte ho vařící, takže bude příliš horký na to, aby se v něm udržely larvy much.
 4. 4
  Vyhýbejte se stojaté vodě. Mouchy mají rády vlhkost a stojatou vodu; udržujte vodu v pítkách pro ptáčky vždy čerstvou a nedovolte kontejnerům nebo jiným kbelíkům, aby se napustily dešťovou vodou. Zničte staré pneumatiky nebo jiné sutě na zahradě, které by mohly zadržovat dešťovou vodu.
 5. 5
  Nenechte povalovat se slupky od ovoce nebo ovoce v krmítkách pro ptáky. Pokud budete chtít dát ovoce svým ptáčkům na vaší zahradě, tak se ujistěte, že ovoce umístíte tak daleko, jak je jen možné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Odpuzujte a eliminujte mouchy

 1. 1
  Vytvořte pasti na mouchy. Smíchejte melasu a kukuřičnou mouku a umístěte ji na mělkou misku nebo talířek. Položte talířek dál od vaší terasy - mouchy se tam budou shromažďovat a vy si tak můžete užít své jídlo v klidu.
 2. 2
  Kupte si dravé brouky, kteří se živí larvami much nebo jinak narušují jejich životní cyklus. Vyzkoušejte spojení nasonia vitripennis a muscidifurax zaraptor. .
 3. 3
  Večer použijte jednoduchou pastičku na mouchy. Jednoduchá past na mouchy je elektrické světlo, které mouchy přitahuje a poté je spálí. Pověste je po okolí - vysoko nad vás, aby do nich mohly mouchy naletět.
  • Buďte opatrní při jejich instalaci. Světelné pasti by neměly nikomu ublížit, ale musí být dostatečně silné, aby mouchy spálily.
 4. 4
  Pověste okolo sáčky s vodkou. Mouchy nesnáší zápach vodky. Takže se pokuste pověsit sáčky s vodkou okolo místa, kde odpočíváte.[2]
  • Sáčky na led, naplněné ze čtvrtiny vodkou by měly fungovat dobře.
  • Jakýkoliv druh levné vodky postačí.
  • Můžete také vyzkoušet potřít vaši kůži trochou vodky. Dávejte si ale pozor na to, že vodka má pronikavý silný zápach a vysušuje vaši kůži.
 5. 5
  Krajina s masožravými rostlinami. Zatímco některé rostliny odpuzují hmyz, tak jiné je dokonce požírají: Mucholapka, Špirlice, atd.
 6. 6
  Krajina s rostlinami odpuzujícími hmyz. Vůně některých květin mouchy odrazuje, takže udržujte tyto hrnkové rostliny na vaší terase nebo blízko dveří, abyste mouchy odpudily: Bazalka, Bezinka, Levandule, Máta a Baptisie jižní.
 7. 7
  Neničte všechny pavučiny. Pavouci pojídají mouchy, takže pokud zničíte všechny pavučiny s pavouky, zničíte tak i všechny přirozené predátory mušek.
 8. 8
  Používejte venkovní větráky. Mouchy totiž nemají rády vítr. Možná to zní zvláštně, ale i malý větrák na vaší terase mouchy odradí.
 9. 9
  Okolo venkovního jídelního prostoru umístěte hřebíček. Vůně hřebíčku totiž mouchy odpuzuje. Dekorativně rozmístěný hřebíček po vašem stole odradí mouchy od sedání na stůl.[3]
 10. 10
  Nenechávejte venku odložené maso. Vůně masa intenzivně láká mouchy a proto se během chvíle, co vyndáte maso ven, vyrojí.
  • Než půjde maso na gril, tak ho udržujte dobře zakryté.
  • Víko od grilu nechejte během pečení masa také uzavřené.
  • Hlídejte si své nádobí a příslušenství na grilování—mouchy ucítí maso a budou se na nádobí snažit sedat. (pokud uvidíte mouchy, jak si sedají na vaše nádobí, tak je omyjte než je znovu použijete na maso.)
  Reklama

Tipy

 • Pokud budete chtít vytvořit past, na kterou se budou mouchy lepit, tak smíchejte burákové máslo, lepidlo a med. Budete ohromeni, jak to funguje!
 • Někteří lidé věří, že pomůže rozvěsit lesklé předměty po zahradě k odstrašení mušek. Pro toto tvrzení neexistuj však žádný důkaz. Můžete se pokusit rozvěsit proužky alobalu nebo něčeho jiného, co má reflexní povrch, okolo vaší zahrady.
 • Mouchy mají v ekosystému také své místo, proto se je nesnažte zničit úplně všechny. Stejně jako vosy nebo včely, mouchy také opilovávají květiny a pomáhají udržovat také množství jiného hmyzu nepřemnožené.
Reklama

Varování

 • Mouchy mohou přenášet tyfus, malárii, žlutou zimnici, spavou nemoc a úplavici.[4]
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 471 krát
Kategorie: Dům a Zahrada
Stránka byla zobrazena 5 471 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama