Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nikomu se nechce platit peníze za připojení k internetu. Neměla by být už dnes všude wi-fi zdarma? Naštěstí existuje několik triků, se kterými se připojíte k internetu zdarma. Zkuste jednu z následujících metod:

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

V okolí domu

 1. 1
  Sedněte si do auta, vezměte si mobilní zařízení jako telefon nebo tablet a pomalu jezděte okolo domu a hledejte volné sítě. Jistě máte nějakého souseda, který si svoji síť nezabezpečil heslem.
  • Zkuste databázi hotspotů. WeFi má obrovskou databázi volných wi-fi sítí po celém světě, včetně venkovských oblastí, o kterých byste si to ani nemysleli. Mají aplikace pro iPhone a Android, takže si volnou wi-fi najdete téměř kdekoli.
   • Pokud na to vaše zařízení nestačí, stáhněte si zdarma aplikaci, která vám zesílí přijímač wi-fi sítí. Nyní se vám zobrazí i skryté sítě. Pro Windows si stáhněte NetStumbler, InSSIDer nebo Ekahau Heat Mapper. Pro Macy si stáhněte iStumbler nebo KisMac. Pro Linux najdete Kismet nebo SWScanner. [1]
   • Neměli byste přes podobné připojení kupovat žádné věci ani používat internetové bankovnictví, protože jde o nezabezpečené a nezašifrované spojení. V některých státech je to dokonce protizákonné.
 2. 2
  Využijte telefon. Není to sice ideální (vyčerpáte data a rychleji se vám vybije baterka a ani připojení není nejrychlejší), ale pro krátké prohlížení to stačí.
  • Pokud máte iPhone, využijte Personal Hotspot, který najdete v nastavení.
  • Pokud máte Android, jděte do Nastavení – Wireless and Networks – Portable Wi-Fi hotspot a zaškrtněte tuto možnost.
 3. 3
  Připojte se díky kabelové společnosti. Pokud máte internet přes kabelovou společnost, budete mít přístup k desítkám tisícům hotspotů zdarma. Podívejte se na web svého poskytovatele a najděte si mapu nejbližších hotspotů, nebo si stáhněte aplikaci této společnosti a připojte se přes ni.
  • Kabelové společnosti jsou nyní mnohem přátelštější a některé z nich nabízejí svým klientům hotspoty zdarma. Tento projekt CableWifi vyřeší všechny vaše problémy. [2] Pokud chcete přejít k jiné kabelové společnosti, využijte toho!
 4. 4
  Sdílejte ISP účet nebo připojení se sousedem, přáteli nebo rodinou. Můžete jim nabídnout, že jim za to budete sekat trávník nebo vynášet odpadky. Každý potřebuje s něčím pomoct, tak se nestyďte!
  • Pokud takovou možnost nemáte, zkuste si najít poskytovatele, který nabízí internet zdarma. Některé společnosti nabízejí připojení zdarma, ale s velkým množstvím reklam.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Ve městě

 1. 1
  Najděte si nové oblíbené místo. Mnoho míst dnes soutěží s konkurencí tím, že nabízejí wi-fi zdarma. Kavárny a restaurace McDonald’s nejsou vaše jediné možnosti – projděte si město a najděte si nová místa, kam můžete chodit za internetem.
  • Je jasné, že wi-fi najdete v hotelových halách a kavárnách, ale zkusili jste to také v obchodních centrech, v prádelně nebo v posilovně?[3] Přesně tak! To, že na daném místě internet nutně nepotřebují, nemusí znamenat, že ho nemají.
 2. 2
  Hledejte v méně obvyklých oblastech. Pokud se vám nezamlouvá nic z výše uvedeného, pokračujte v hledání. Města se dnes snaží, aby to u nich žilo a internet zdarma tedy najdete na každém rohu.
  • Zajděte si k soudu, do knihoven a muzeí. Dokonce i v parcích dnes již najdete wi-fi připojení. [2] Score.
  • Přestaňte jezdit autem, v hromadné dopravě už také mají wi-fi!
 3. 3
  Staňte se dobrým zákazníkem. Když přijdete do hotelu a zamáváte VIP kartičkou, jistě získáte heslo k wi-fi, aniž byste si museli objednávat pokoj. Nainstalujte si blokátor reklam a můžete vesele surfovat po síti.
  • Sites like RetailMeNot offer coupon codes that, amongst other things, have deals on various hotels that have paired up with various hotspot companies, if you're not looking to pledge your allegiance to a certain chain.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Pokud to s hledáním wi-fi myslíte vážně

 1. 1
  Vyrobte si anténu. Můžete si ji koupit, ale vyrobit si ji z prázdných plechovek je mnohem jednodušší. Funguje to jako mega anténa, která přijímá signály, které běžný počítač přijmout nedokáže.
  • Pokud si chcete koupit anténu, stojí od asi 1000Kč do desítek tisíc. Nechtěli jste ale připojení zdarma?
 2. 2
  Zkuste spoofing Maců. Není to vyloženě legální a proto to nedoporučujeme. Pokud vám ale dochází nápady i čas, můžete spoofovat Mac adresy cizích lidí a prodloužit tím dobu, kdy máte internet zdarma.
  • Pro začátek si stáhněte aplikaci MAC Makeup. [4] Můžete spoofovat cizí počítač, nebo vytvořit vlastní.
 3. 3
  Staňte se hackerem. Znalosti znamenají moc, ale když máte moc, neměli byste se chovat jako idioti a páchat trestnou činnost. Když budete vědět, jak otevřít trezor, nebudete automaticky zloděj. Zkuste se stát hackerem jen proto, abyste se naučili něco nového. [5]
  • Budete potřebovat CD, znalosti a spoustu času. Pokud vás čas tlačí, není to pro vás zrovna ideální možnost, ale je dobré se alespoň naučit chránit vlastní sítě. Zjistěte si něco o hackování WEP a WPA hesel. Tento postup je ale ilegální a měli byste se do něho pouštět pouze na vlastní nebezpečí.
  Reklama

Tipy

 • Používejte počítače v knihovně.
Reklama

Varování

 • Přestože má někdo špatně zabezpečenou síť, může mít nainstalované programy, které dokážou přesně určit, z jaké IP adresy mu někdo tahá připojení. Všechny tyto kroky tedy provádějte na vlastní nebezpečí.
 • Půjčování, hackování nebo krádež cizího internetu vám může způsobit velké potíže, hlavně pokud jste nedostali od toho člověka svolení. Vždy si vše dobře rozmyslete.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 16 779 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 16 779 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama