Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Praktikování bezpečného sexu použitím kondomu během pohlavního styku, je účinný způsob, jak se vy a vaši partnerka můžete chránit před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými infekcemi (STD). Nesprávné odstranění kondomu může ohrozit oba z vás. Bezpečný sex nejen zahrnuje správné nasazení kondomu, ale i jeho správné odstranění. Pomocí těchto tipů se dozvíte, jak odstranit kondom bezpečně.

Postup

 1. 1
  Po ejakulaci se vytáhněte z partnerky. Udělejte tak, pokud vám penis neochabne. Pokud váš penis ochabne před tím, než ho vytáhnete, hrozí riziko, že by se kondom mohl sundat uvnitř partnerky, nebo že by obsah mohl uniknout. Jak se vysouváte, přidržte kondom, abyste se ujistili, že v pořádku vyjde ven.
 2. 2
  Stahujte kondom na začátku (prstenci) kondomu.[1] Pevně uchopte prstencový otvor kondomu u kořene penisu. Pak ho stahujtee směrem ke špičce penisu, vyzlíkajíc ho opačným směrem, než jste ho nasadili před pohlavním stykem.
  • Během stahování se pokuste volnou rukou směřovat penis mírně dolů. Tímto způsobem se eliminuje únik ejakulátu z kondomu když ho svléknete.
  • Prohlédněte použitý kondom, zda nedošlo k prosáknutí či protržení. Pokud došlo k úniku z kondomu, je třeba provést další opatření k zabránění otěhotnění. Pokud se obáváte nákazy STD nemocí, měli byste vyhledat svého lékaře a dát se otestovat.
 3. 3
  Vyhoďte kondom, ale nesplachujte jej do toalety. Spláchnutí kondomu by mohlo ucpat toaletu. Je několik způsobů, jak se zbavit kondomu:
  • Uvažte jednoduchý uzel u otvoru kondomu, aby obsah neunikl. Zabalte ho do toaletního papíru a vyhoďte do koše.
  • Zabalte kondom do toaletního papíru (bez uvázání) a vyhoďte do koše.
 4. 4
  Umyte si ruce mýdlem a teplou vodou předtím, než se znovu zapojíte do sexuální aktivity.[2] Abyste byli v bezpečí — a také čistý — umyte si ruce po správném vyhazení kondomu.
 5. 5
  Nikdy opakovaně nepoužívejte starý kondom. I když většina lidí tuto chybu nedělá, asi 1.5% mužů ho znovu použije podle jisté studie.[3] 1.5% je příliš mnoho! Kromě toho, že je to nechutné, opakované použití kondomu snižuje efektivitu z "vysoce efektivní" na "ne velmi efektivní."
  • Pokud nemáte další kondom k použití, pořiďte si druhý nebo se vzdejte pohlavního styku. Pokud máte druhý kondom ale nechcete plýtvat zdroji, tak se jen zamyslete kolik zdrojů vás bude stát výchova potomka. Pamatujte, je lepší být si jist než litovat!

Tipy

 • Mluvte s partnerkou o pořádném odstranění kondomu po styku. Praktikování bezpečného sexu znamená vzdělávat i vaši partnerku.
 • Vyvarujte se nechtěnému nepořádku tím, že budete kondom sundávat v koupelně. To, že jste v koupelně je praktické i v případě, že dojde k rozlití, protože úklid bude snadnější a rychlejší. Odstraněním kondomu v koupelně se rovněž zaručí vzdálenost od partnerky, čímž se vyloučí možnost, že by došlo ke kontaktu mezi vaší partnerkou a semenem.

Varování

 • Pokud váš penis ochabne a kondom se svleče uvnitř vaší partnerky, nejenže oba riskujete těhotenství a / nebo sexuální přenosnou nemoc, ale navíc je vaše partnerka vystavena riziku bakteriální infekce.
 • Nikdy opakovaně nepoužívejte tentýž kondom.
 • Nesprávné svlečení kondomu po styku může způsobit, že se semeno rozlije. Vy i vaše partnerka tak riskujete těhotenství a / nebo sexuálně přenosnou nemoc.
 • Použitý kondom nesplachujte do toalety. Způsobí to ucpání záchodu nebo problémy s kanalizací.

Věci, které budete potřebovat

 • Kondom
 • Papírový kapesník nebo toaletní papír

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 511 krát
Kategorie: Sexualita
Stránka byla zobrazena 9 511 krát.

Pomohl vám tento článek?