Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Výměna telefonních čísel většinou probíhá ze začátku randění, ale přesto může být velmi zastrašující. Když někoho žádáte o telefonní číslo, čelíte možnosti odmítnutí, což může opravdu bolet, i když daného člověka ještě v podstatě vůbec neznáte. Pokud je pro vás problém sebrat odvahu a požádat někoho o telefonní číslo, nezoufejte. I ti nejlepší a nejvíce sebejistí „hráči“ s touto věcí dříve mívali problém. Když se naučíte několik jednoduchých triků (a budete vědět, čemu se vyhnout), sebevědomí vám v této situaci poroste!

Část 1
Část 1 ze 3:
Jak danou osobu oslovit

 1. 1
  Uvolněte se! Pokud existuje něco, čím si můžete tuto situaci usnadnit, je to uvolnění a klid. Přestože je vždy těžké (a někdo by mohl říct, že dokonce nemožné) se přinutit k tomu, abyste se ve stresující situaci uvolnili, pomůže vám, když budete k situacím, ve kterých pravděpodobně budete chtít někoho požádat o jeho telefonní číslo, přistupovat uvolněně a klidně (také díky tomu budete působit velmi sebejistě). Každý se sice uvolňuje jinak, ale můžete zkusit experimentovat s následujícími relaxačními technikami:
  • Meditace
  • Jóga
  • Fyzické cvičení
  • Dechová cvičení
  • Smích
  • Představovat si danou osobu ve směšných situacích (například ve spodním prádle atd.)
 2. 2
  Udělejte první krok dříve, než budete naprosto vystresovaní. Často je horší sbírat odvahu k oslovení někoho, kdo se vám líbí, než to nakonec opravdu udělat a požádat ho o telefonní číslo. Pokud chcete mít šanci číslo opravdu získat, musíte být ochotní se do toho pustit okamžitě a mluvit s lidmi, kteří se vám líbí, aniž byste sami sobě dali šanci to příliš analyzovat a nacházet důvody, proč byste to dělat neměli. Nedávejte si příležitost z toho vycouvat! Je mnohem těžší získat něčí telefonní číslo, když toho člověka ani neoslovíte a když nebudete schopni mluvit s lidmi, kteří se vám líbí.
  • Pokud máte problém sebrat odvahu a oslovit hezkého člověka, přinuťte se k tomu. Dejte si časový limit (například 10vteřin, pokud máte dost odvahy) na čekání a obavy a potom k němu jednoduše přistupte a dodržte tento limit. Pokud jste s přáteli, požádejte je, aby vás nutili se do těchto situací pouštět, místo aby vám pomáhali hledat důvody, proč byste to neměli dělat.
 3. 3
  Mějte silnou řeč těla. Když budete vypadat sebejistě, většina lidí si bude myslet, že jste sebejistí – nepoznají, že se v nitru potíte a třesete, pokud jim to neřeknete. Využijte toho a chovejte se sebejistě a uvolněně, abyste se naučili skvěle flirtovat. To nejlepší je na tom to, že tím v podstatě posílíte toto sebejisté vystupování: když lidé budou na vaše sebejisté chování reagovat dobře, budete se cítit ještě sebejistěji a bude pro vás snazší se skutečně chovat sebejistě. Bez ohledu na vaše pohlaví nebo vzhled vám zde ukážeme několik tipů, které vám pomohou působit co nejvíce sebejistě: [1]
  • Nebojte se zabírat prostor. Držte hlavu vzpřímeně a stůjte rovně. Zatáhněte ramena a vystrčte hrudník. Vsedě byste měli být uvolnění a měli byste mít široký postoj.
  • Mějte silné a uvolněné pohyby. Dělejte dlouhé pomalé kroky a velká, jemná a uvolněná gesta.
  • Projevujte pozornost. Nastavte se tak, abyste k lidem stáli čelem, když s nimi budete mluvit. Dívejte se jim do očí, ale nezírejte.
  • Neuzavírejte se před ostatními. Nepřekřižujte si paže nebo nohy, ani vsedě. Nehrajte si s telefonem, když se budete nudit. Takovým chováním byste dali ostatním najevo, že nemáte zájem s nimi komunikovat.
 4. 4
  Pokud nejste sebejistí, najděte si výmluvu, abyste mohli mluvit. Buďme realisté – ne každý má dostatek sebevědomí na to, aby dokázal oslovit cizího člověka a požádal ho o jeho telefonní číslo. Pokud spadáte do této kategorie, je v pořádku najít si nějaký důvod, abyste se s někým mohli dát do řeči. Fráze určené k „prolomení ledů“ patří mezi nejstarší triky ohledně flirtování a vytváření spojení s ostatními lidmi, ale přesto jsou velmi efektivní. Nemusíte se ničeho bát – když se nakonec odhodláte toho druhého požádat o telefonní číslo, nemusíte si dělat starosti, že budete působit povrchně. Zde je několik frází, které vám pomohou prolomit ledy a dát se do řeči:
  • Požádejte o radu: „Vidím, že čtete Dostojevského, můžete mi tuto knihu doporučit?“
  • Pochvalte mu něco, nebo upozorněte na sdílený zájem: „Máš hezké tričko Creed! Byl jsi na nich minulý rok, když tady hráli?“
  • Požádejte o pomoc: „Wow! Mohl bys mě naučit takhle tančit?“
  • Starý dobrý trik: „Nemáš zapalovač?“ (funguje pouze u kuřáků)
 5. 5
  Začněte uvolněně. Nikdo nechce být vystaven nepříjemným rozhovorům, takže až budete chtít někoho požádat o jeho telefonní číslo, měli byste se chovat uvolněně a klidně. Odolejte pokušení začít rozhovor nějakou otřepanou hláškou. Je sice dobré projevit sebevědomí a dát své záměry najevo ihned, ale mohli byste kvůli tomu působit necitlivě, nebo dokonce predátorsky. Pro většinu lidí je dobré se chovat uvolněně a přátelsky. Když to bude nutné, dejte se do řeči pomocí nějaké klasické průpovídky, ale potom se uvolněte a pokračujte přirozeně a přátelsky, dokud se váš rozhovor nevyvine správným směrem.
  • Jednou z výhod tohoto přístupu je to, že vám to umožní vyhnout se ztrapnění v případě okamžitého odmítnutí. Pokud máte s někým uvolněný rozhovor a máte pocit, že se věci nevyvíjí správně, můžete se s ním vždy přestat bavit a říct, že musíte odejít, nebo máte něco na práci. Na druhou stranu pokud začnete rozhovor otevřenou balící strategií a nedopadne to dobře, nevyhnete se ztrapnění, když budete chtít ihned odejít, protože bude naprosto jasné, že se vám nepodařilo dosáhnou toho, o co vám šlo.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Jak si říct o číslo

 1. 1
  Vytvořte mezi vámi spojení. Pokud chcete získat něčí telefonní číslo, měli byste se hned po začátku rozhovoru snažit něčím odlišit od ostatních lidí, se kterými se tento člověk může bavit. Dosáhnete toho tím, že vytvoříte osobní spojení. Můžete si najít něco, co máte oba rádi, promluvit si o něčem, co oba nemáte rádi, nebo si jen chvíli vyprávět o svých životech. Když se s někým spojíte, nebudete pochybovat o tom, že se to stalo – rozhovor začne být skutečně zajímavý, živější, vřelejší a intimnější.
  • Například řekněme, že jste na večírku, kde neznáte moc lidí a sebrali jste odvahu oslovit atraktivního cizího člověka a pochválili jste mu tričko kapely. Pokud se ukáže, že jste oba danou kapelu viděli hrát živě, využijte této příležitosti a popovídejte si o svých zážitcích. S trochou štěstí vám tato sdílení zkušenost umožní najít hlubší spojení, díky kterému pro vás bude snazší (a také vhodnější) toho druhého požádat o telefonní číslo.
 2. 2
  Rozesmějte toho druhého. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak na někoho udělat dobrý dojem, je být vtipný a rozesmát ho. Každý se rád směje! Humor je příjemný, takže lidé budou ochotnější vám dát své telefonní číslo a trávit s vámi více času, když budete mít dobrý smysl pro humor. Kromě toho je dobré zmínit také to, že vědecké důkazy potvrzují, že humor a hravost patří mezi nejatraktivnější vlastnosti, které může člověk v komunikaci s ostatními lidmi mít. [2]
  • Měli byste sice umět ukázat svůj smysl pro humor, ale neměli byste to dělat sebeponižujícím způsobem. Neměli byste chtít, aby se lidé smáli vám – trocha sebeponížení a schopnost udělat si ze sebe legraci je v pořádku, až se s danou osobou budete lépe znát, ale když si budete ze sebe dělat legraci hned od začátku, bude to vypadat, že jste nervózní a nejistí sami sebou, místo abyste působili vyrovnaně a sebejistě.
 3. 3
  Požádejte druhou osobu o číslo ve chvíli, kdy bude váš rozhovor probíhat správně. Nejlepší chvíle, kdy je vhodné někoho požádat o telefonní číslo, je po tom, co se spolu dobře zasmějete, najdete mezi vámi pevné spojení, nebo si jednoduše budete užívat společně strávený čas – jinými slovy, měli byste rozhovor zakončit pozitivně. Lidé budou ochotnější s vámi souhlasit, když se jim budete líbit, takže když požádáte o číslo ve chvíli, kdy na toho druhého uděláte dobrý dojem, budete mít větší šanci na úspěch (a také budete mít větší šanci, že vás v případě odmítnutí ten druhý odmítne jemně a ohleduplně).
  • Budeme pokračovat s příkladem, který jsme uvedli výše. Pokud jste si s někým dobře popovídali o sdílené vášni pro nějakou kapelu, můžete rozhovor zakončit vtipnou historkou, která se vám stala na nějakém koncertě této kapely. Až se spolu zasmějete z plných plic, řekněte, že musíte odejít, ale že byste si chtěli vyměnit telefonní čísla, abyste se mohli v budoucnu ještě setkat. S trochou štěstí vám vaše dobré načasování zvýší šance na úspěch.
 4. 4
  Odejděte ve chvíli, kdy ten druhý ještě chce více. Požádat někoho o telefonní číslo se většinou dělá až na konci rozhovoru – ne uprostřed. Jakmile získáte jeho telefonní číslo, neměli byste čekat, až rozhovor začne upadat, nebo začne být nepříjemný. Raději ho rychle ukončete a jděte se věnovat něčemu jinému. Vzbudíte tím dojem, že máte spoustu práce a vedete aktivní život (což na lidi působí velmi přitažlivě) a s trochou štěstí v tom druhém zanecháte nezodpovězené otázky, na které bude chtít znát později odpověď.
  • U našeho příkladu byste měli zakončit rozhovor tím, že požádáte toho druhého o telefonní číslo a odejdete, místo abyste s ním ještě dále pokračovali v rozhovoru. Je jasné, proč byste se tomu měli za každou cenu vyhnout – bylo by divné říct: „Děkuju za tvoje telefonní číslo... tak co, viděl jsi v poslední době nějaké zajímavé filmy?“ Když se po eskalaci k téměř romantickým gestům pokusíte vrátit se zpět k nezávaznému rozhovoru, mohlo by to vést k nepříjemným pocitům a dokonce byste mohli vzbudit jiný dojem, než o jaký vám ve skutečnosti jde.
 5. 5
  Až číslo získáte, otestujte si ho. Je trochu trapné odmítnout někomu dát telefonní číslo po tom, co si o něj řekl. Někteří lidé se tomu vyhýbají tak, že dávají lidem falešná telefonní čísla. Pokud vám někdo dal své číslo, zkuste si ho ověřit tím, že mu zavoláte, nebo pošlete zprávu, abyste se vyhnuli zklamání a ztrapnění o několik dnů později, až byste zjistili, že jde o falešné číslo. Zkuste napsat třeba: „Je to tvoje číslo, Petře?“ nebo na číslo zavolat několik minut po tom, co se rozloučíte. Pokud dostanete odpověď, budete vědět, že jde o správné číslo. Pokud se ale nedovoláte, nebo se dovoláte někomu, kdo není ten, s kým jste právě mluvili, nebo vám přijde na zprávu odpověď s tím, že jde o neexistující číslo, budete alespoň vědět, že jste dostali falešné číslo.
  • Nemusíte být smutní, nebo dělat scény, když vám někdo poskytne falešné číslo. Zasmějte se tomu, že vás někdo odmítl a snažte se na to ihned zapomenout. Nikdo nemá povinnost vám dávat své telefonní číslo, takže nemusíte mít pocit, že vás tento člověk zradil, když se rozhodl vám ho neposkytnout.
 6. 6
  Počkejte několik dní a potom se ozvěte. Toto pravidlo také patří mezi ta nejstarší, ale platí i dnes. Když vám někdo dá své telefonní číslo, neměli byste mu volat hned další den ráno, nebo ještě ten den večer – měli byste počkat alespoň několik dnů a až potom ho kontaktovat. Pokud na vás někdo udělal dojem a moc se vám líbí, pravděpodobně se mu budete chtít ozvat ihned, ale mohli byste tím vzbudit dojem, že to celé berete příliš vážně, což většinu lidí odrazuje (zejména lidi, kteří nehledají žádný vážný vztah). Někteří odborníci doporučují čekat týden, než se danému člověku ozvete, jiní zase tvrdí, že je dobré se držet základního minima, což jsou tři dny.[3] [4]
  • Neměli byste v této fázi rozhodně tlačit na pilu. Když budete volat hned po tom, co číslo získáte, bude se zdát, že berete spojení mezi vámi příliš vážně, což by toho druhého jistě odradilo. Paradoxně byste tím mohli zničit své šance na pozdější vážný vztah s danou osobou.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Co nedělat

 1. 1
  Neměli byste přijít a zničehonic někoho žádat o telefonní číslo. Je sice dobré oslovovat lidi, kteří se vám líbí, bez váhání, ale musíte si dávat pozor, abyste nepůsobili příliš přímočaře. Pokud chcete získat něčí číslo, neměli byste k němu přistoupit a zčistajasna mu říct: „Dáš mi svoje telefonní číslo?“ Pro některé lidi by to mohlo být známkou přehnaného sebevědomí, ale na většinu lidí to jednoduše působí naprosto bizarně. Pokud nejste odborník, který se snaží experimentovat, nebo klade sám sobě výzvy, pravděpodobně budete mít větší štěstí s konvenčním přístupem.
 2. 2
  Neměli byste příliš záviset na výsledku vašeho rozhovoru. Bez ohledu na to, jak sebejistí a milí jste, je vždy možné, že vás ten druhý odmítne – i v případě, že má pocit, že jste neodolatelní, je možné, že už je zadaný. Protože nezískáte telefonní číslo od všech lidí, které oslovíte (v podstatě možná ani od většiny z nich), je lepší ujasnit si svá očekávání. Neměli byste se zabývat tím, zda telefonní číslo dostanete nebo ne, už když se budete dávat do řeči s někým, kdo se vám líbí. Raději si užívejte společně strávený čas, naslouchejte při rozhovoru a snažte se najít nějaké spojení mezi vámi dvěma. Když se potom rozhodnete požádat danou osobu o telefonní číslo, nebudete mít žádný důvod cítit se zklamaně, když vás odmítne, protože jste dosáhli velkého úspěchu.
 3. 3
  Neukončujte nepříjemný rozhovor žádostí o telefonní číslo. Požádat někoho o telefonní číslo byste měli na konci příjemného rozhovoru – rozhodně ne na konci nepříjemného rozhovoru. Pokud je váš rozhovor trochu divný nebo nepříjemný (například když toho druhého omylem něčím urazíte), nesnažte se to zachránit tím, že ho budete žádat o telefonní číslo. Místo toho důstojně odejděte a ukončete rozhovor, nebo pokud telefonní číslo toho druhého skutečně moc chcete, bavte se s ním dál a snažte se rozhovor stočit zpět k pozitivnímu směru, ještě než si o číslo řeknete. Není nic horšího, než žádat o telefonní číslo někoho, kdo se viditelně necítí dobře, takže si ušetřete nepříjemné odmítnutí (a ušetřete si svého partnera).
 4. 4
  Netrvejte na tom, že vám ten druhý má dát své číslo. Jak jsme již uvedli, existuje spousta důvodů (dobrých i špatných), proč vám někdo nebude chtít dát své telefonní číslo. Pokud máte pocit, že vás ten druhý odmítne, nevylévejte si na něm svoji zlost. Nikdo nemá povinnost s vámi sdílet své kontaktní informace, takže bez ohledu na to, jak dobře jste si popovídali, není nic špatného na tom, že vám své číslo nechce dát. Když se naštvete, nebo se budete chovat smutně po tom, co vám někdo odmítne dát své telefonní číslo, neuděláte dobře – budete pravděpodobně působit pateticky, marnivě a v nejlepším případě jen arogantně. Zde je několik naprosto legitimních důvodů, proč by vám někdo nechtěl dát své telefonní číslo (pochopitelně jich existuje mnohem více):
  • Má vážný vztah
  • Zrovna ukončil vážný vztah
  • Nerad dává své telefonní číslo cizím lidem
  • Nehledá žádný vztah ani romantické příležitosti
  • Nelíbíte se mu tak, jako on vám
  Reklama

Tipy

 • Zkuste to – když to neuděláte, nebudete vědět, na čem jste!
 • Lichotka vám může vždy trochu pomoci, ale musíte lichotit upřímně. Neříkejte, že se vám líbí něčí zelené boty, pokud si ve skutečnosti myslíte, že jsou příšerné.
 • Pokud vám ten druhý dá své telefonní číslo, neměli byste ihned odejít, ale měli byste říct například: „Za chvíli už musím jít, zavolám ti,“ nebo „Brzy si pro mne přijde kamarád, ozvu se ti!“
 • Nabídněte tomu druhému své telefonní číslo, místo abyste si říkali o to jeho. Ženám to připadá bezpečnější, než dávat své číslo. Můžete někoho požádat o jeho číslo a potom říct: „Tady je moje.“
 • Můžete také nejprve požádat o emailovou adresu toho druhého. Není to takový závazek, jako telefonní číslo, takže většině lidem nevadí svůj email někomu poskytnout. Až vám bude psát svoji emailovou adresu, můžete říct: „Můžeš tam připsat i své telefonní číslo.“ Mnoho lidí by se nejprve zdráhalo vám své číslo dát, ale když se již rozhodli vám dát svůj email, nebude jim vadit poskytnout vám další informace.
 • Pokud nemáte moc telefonních čísel svých přátel, můžete je požádat o jejich telefonní číslo tak, že jim řeknete: „Nemám moc čísel svých přátel, takže jim o ně říkám. Dáš mi to svoje?“
 • Pokud jde o chlapce a víte, že se mu líbíte, můžete ho požádat, aby vás doprovodil domů. Když řekne ne, nemusíte si z toho nic dělat – je možné, že jen pospíchá.
 • Buďte sebejistí a uvolnění. Když budete nervózní a upjatí, nebudete na ostatní dělat dobrý dojem. Pokud se dané osobě nelíbíte, je naprosto jasné, že to stejně není člověk pro vás!


Reklama

Varování

 • Nežádejte nikoho o telefonní číslo, pokud je to pro vašeho kamaráda. Je to velmi neslušné a pravděpodobně byste kamaráda připravili o šance na vztah s danou osobou.
 • Pokud chcete něčí telefonní číslo, měli byste mu o to říct sami. Když budete číslo získávat přes kamaráda, budete působit neslušně a nesebejistě.
 • Nikde není psáno, že vám daná osoba musí své číslo dát. Nežádejte ji o ně více než jednou a když vás odmítne, nechejte ji na pokoji.
 • Pokud vám muž dá své telefonní číslo, neměla byste si ho nechat psát na ruku nebo jinam na tělo, odkud byste si ho mohla smýt. Udělejte to jen v případě, že nemáte jinou možnostReklama

Související články

Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak se stát alfa samcemJak se stát alfa samcem
Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Jak se stát svobodným zednářemJak se stát svobodným zednářem
Reklama

O tomto wikiHow

Mark Rosenfeld
Spoluautor od:
Seznamovací a vztahový kouč
Tento článek spoluautor od Mark Rosenfeld. Mark Rosenfeld je kouč seznamování a vztahů pro ženy a založil Make Him Yours v roce 2015. Mark se specializuje na pomoc lidem při hledání, přitahování a udržování mimořádných vztahů. Byl uveden v časopisech Style Magazine, Thought Catalog, Elite Daily, News.com.au a The Good Men Project. Markova seznamovací videa zaznamenala více než 60 milionů zhlédnutí a jeho kniha „Make Him Yours - Beating the Odds of Modern Dating“ byla při vydání bestsellerem na Amazonu. Tento článek byl zobrazen 5 407 krát
Stránka byla zobrazena 5 407 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama