Jak si do vlasů aplikovat mandlový olej

V tomto článku:Mokré vlasySuché vlasyReference

Mandlový olej obsahuje celou řadu látek prospěšných pro zdraví vlasů, jako jsou například omega-3 mastné kyseliny, fosfolipidy, vitamín E a hořčík. Při pravidelném používání mandlový olej vyživuje a posiluje vaše vlasy a sníží jejich vypadávání a poškození. Pár kapek stačí, aby vašim vlasům dodaly hedvábnou jemnost a lesk a poskytly živiny pokožce hlavy. Používejte pouze čistý mandlový olej; většina výrobků dostupných v běžných obchodech obsahuje jen malé procento mandlového oleje a vysoký podíl parafínů.

1
Mokré vlasy

 1. 1
  Namočte si vlasy a rozčešte je. Mandlový olej se do mokrých vlasů lépe vstřebává. Před tím, než si na vlasy nanesete kúru z mandlového oleje, pomocí hřebenu důkladně rozčesejte všechny zacuchané prameny.
 2. 2
  Olej si vmasírujte do pokožky hlavy. Do dlaně si nalijte trochu mandlového oleje a naneste ho na pokožku hlavy ke kořínkům vlasů. Pomocí prstů olej jemně vmasírujte do pokožky. Tím stimulujete růst nových vlasů, dodáte živiny kořínkům a poskytnete svým vlasům ochranu.
 3. 3
  Hřebenem olej rozčešte po celé délce vlasů. Včešte olej do vlasů od kořínků ke konečkům. Ujistěte se, že všechny vaše vlasy jsou pokryté slabou vrstvou oleje.
 4. 4
  Zakryjte si vlasy. Nasaďte si koupací čepici a nechte olej asi hodinu vsáknout do vlasů a do pokožky hlavy. Pokud máte dostatek času, nechte kúru působit přes noc.
 5. 5
  Umyjte si vlasy šamponem. Šamponem smyjte olej z vašich vlasů. Pokud olej spláchnete bez použití šamponu, budou vaše vlasy vypadat mastné. Šampon naneste pouze jednou.
 6. 6
  Vlasy opláchněte. Důkladně z vlasů vypláchněte všechen šampon a vlasy si osušte ručníkem. Až vaše vlasy úplně uschnou, budou na pohled hedvábně hebké a lesklé.
 7. 7
  Kúru aplikujte jednou týdně. Vaše vlasy pak budou silné, hladké a příjemné na dotek. Pravidelné masírování pokožky hlavy navíc časem podnítí růst nových vlasů.

2
Suché vlasy

 1. 1
  Rozčešte si vlasy. Začněte tím, že si rozčešete vlasy, dokud nejsou hladké. Mandlový olej je vhodný především pro těžké suché vlasy a vlasy poničené od sluníčka nebo opakovaným barvením. Rovněž pomáhá zvýraznit kudrny.
 2. 2
  Do dlaní si vetřete několik kapek mandlového oleje. Pouhých pár kapek, méně než polovina čajové lžičky, by mělo stačit pokrýt celou délku vlasů. Pokud byste to s olejem přehnali, zbytek dne by vaše vlasy vypadaly příliš mastné.
 3. 3
  Prsty si pročesávejte vlasy. Začněte přibližně v polovině délky vašich vlasů a pokračujte až dolů ke konečkům. Pokrytí spodní poloviny délky vlasů mandlovým olejem zkrotí poletující vlasy a krepaté konečky a dodá vašim vlasům uhlazenější vzhled.
  • Nenanášejte olej příliš blízko ke kořínkům, aby vaše vlasy nevypadaly mastně.
 4. 4
  Upravte si vlasy běžným způsobem. Když jste svým vlasům poskytli kúru z mandlového oleje, upravte si je podle vašeho přání. Pokud je to potřeba, naneste do vlasů během dne další vrstvu mandlového oleje.
 5. 5
  Olej nanášejte na konečky vlasů, kdykoliv to uznáte za vhodné. Aplikace mandlového oleje je skvělý způsob, jak předcházet vysušení vlasů a roztřepeným konečkům. Naneste si na prsty několik kapek mandlového oleje a vetřete ho do konečků vlasů, abyste je udrželi silné a krásné.[1]

Tipy

 • Opakujte tento postup pravidelně.
 • Pokud každý den sníte několik mandlí – jako součást snídaňových cereálií, svačiny nebo v salátu – pomůžete tím posílit zdraví vašich vlasů.
 • Zkuste si vyrobit vlastní zvláčňující masku ze dvou čajových lžiček přírodního mandlového oleje, jedné lžičky extra panenského olivového oleje, jedné lžičky medu, který vlhkost uzavře uvnitř vlasů a pomůže zacelit roztřepené konečky, a dvou kapek čistého čajovníkového oleje, abyste podpořili růst vašich vlasů a zklidnili vlasovou pokožku. Nechte kúru působit 30 minut pod čepicí nebo s vlasy zabalenými do ručníku, aby vám směs z vlasů nekapala. Nejlépe působí, pokud mokré vlasy nejprve vysušíte ručníkem; pro velmi dlouhé vlasy zdvojnásobte množství použitých ingrediencí.

Věci, které budete potřebovat

 • Mandlový olej
 • Koupací čepice

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Nehty a vlasy

V jiných jazycích:

English: Apply Almond Oil to Hair, Español: aplicarse aceite de almendras en el pelo, Italiano: Applicare l'Olio di Mandorle sui Capelli, Português: Aplicar Óleo de Amêndoas no Cabelo, Русский: наносить миндальное масло на волосы, Deutsch: Mandelöl im Haar verteilen, Nederlands: Amandelolie op je haar aanbrengen, Bahasa Indonesia: Menggunakan Minyak Almond pada Rambut, العربية: وضع زيت اللوز علي الشعر, Français: appliquer de l'huile d'amande douce sur les cheveux, ไทย: ใช้น้ำมันอัลมอนด์กับผม, हिन्दी: बालों में बादाम का तेल लगायें, Tiếng Việt: Xoa Dầu Hạnh nhân lên Tóc, 日本語: 髪にアーモンドオイルを付ける, 中文: 用杏仁油护发, 한국어: 머리카락에 아몬드 오일 바르는 방법

Stránka byla zobrazena 2 501 krát.
Byl tento článek přesný?