Mandlový olej obsahuje celou řadu látek prospěšných pro zdraví vlasů, jako jsou například omega-3 mastné kyseliny, fosfolipidy, vitamín E a hořčík. Při pravidelném používání mandlový olej vyživuje a posiluje vaše vlasy a sníží jejich vypadávání a poškození. Pár kapek stačí, aby vašim vlasům dodaly hedvábnou jemnost a lesk a poskytly živiny pokožce hlavy. Používejte pouze čistý mandlový olej; většina výrobků dostupných v běžných obchodech obsahuje jen malé procento mandlového oleje a vysoký podíl parafínů.

Metoda 1 ze 2:
Mokré vlasy

 1. 1
  Namočte si vlasy a rozčešte je. Mandlový olej se do mokrých vlasů lépe vstřebává. Před tím, než si na vlasy nanesete kúru z mandlového oleje, pomocí hřebenu důkladně rozčesejte všechny zacuchané prameny.
 2. 2
  Olej si vmasírujte do pokožky hlavy. Do dlaně si nalijte trochu mandlového oleje a naneste ho na pokožku hlavy ke kořínkům vlasů. Pomocí prstů olej jemně vmasírujte do pokožky. Tím stimulujete růst nových vlasů, dodáte živiny kořínkům a poskytnete svým vlasům ochranu.
 3. 3
  Hřebenem olej rozčešte po celé délce vlasů. Včešte olej do vlasů od kořínků ke konečkům. Ujistěte se, že všechny vaše vlasy jsou pokryté slabou vrstvou oleje.
 4. 4
  Zakryjte si vlasy. Nasaďte si koupací čepici a nechte olej asi hodinu vsáknout do vlasů a do pokožky hlavy. Pokud máte dostatek času, nechte kúru působit přes noc.
 5. 5
  Umyjte si vlasy šamponem. Šamponem smyjte olej z vašich vlasů. Pokud olej spláchnete bez použití šamponu, budou vaše vlasy vypadat mastné. Šampon naneste pouze jednou.
 6. 6
  Vlasy opláchněte. Důkladně z vlasů vypláchněte všechen šampon a vlasy si osušte ručníkem. Až vaše vlasy úplně uschnou, budou na pohled hedvábně hebké a lesklé.
 7. 7
  Kúru aplikujte jednou týdně. Vaše vlasy pak budou silné, hladké a příjemné na dotek. Pravidelné masírování pokožky hlavy navíc časem podnítí růst nových vlasů.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Suché vlasy

 1. 1
  Rozčešte si vlasy. Začněte tím, že si rozčešete vlasy, dokud nejsou hladké. Mandlový olej je vhodný především pro těžké suché vlasy a vlasy poničené od sluníčka nebo opakovaným barvením. Rovněž pomáhá zvýraznit kudrny.
 2. 2
  Do dlaní si vetřete několik kapek mandlového oleje. Pouhých pár kapek, méně než polovina čajové lžičky, by mělo stačit pokrýt celou délku vlasů. Pokud byste to s olejem přehnali, zbytek dne by vaše vlasy vypadaly příliš mastné.
 3. 3
  Prsty si pročesávejte vlasy. Začněte přibližně v polovině délky vašich vlasů a pokračujte až dolů ke konečkům. Pokrytí spodní poloviny délky vlasů mandlovým olejem zkrotí poletující vlasy a krepaté konečky a dodá vašim vlasům uhlazenější vzhled.
  • Nenanášejte olej příliš blízko ke kořínkům, aby vaše vlasy nevypadaly mastně.
 4. 4
  Upravte si vlasy běžným způsobem. Když jste svým vlasům poskytli kúru z mandlového oleje, upravte si je podle vašeho přání. Pokud je to potřeba, naneste do vlasů během dne další vrstvu mandlového oleje.
 5. 5
  Olej nanášejte na konečky vlasů, kdykoliv to uznáte za vhodné. Aplikace mandlového oleje je skvělý způsob, jak předcházet vysušení vlasů a roztřepeným konečkům. Naneste si na prsty několik kapek mandlového oleje a vetřete ho do konečků vlasů, abyste je udrželi silné a krásné.[1]
  Reklama

Tipy

 • Opakujte tento postup pravidelně.
 • Pokud každý den sníte několik mandlí – jako součást snídaňových cereálií, svačiny nebo v salátu – pomůžete tím posílit zdraví vašich vlasů.
 • Zkuste si vyrobit vlastní zvláčňující masku ze dvou čajových lžiček přírodního mandlového oleje, jedné lžičky extra panenského olivového oleje, jedné lžičky medu, který vlhkost uzavře uvnitř vlasů a pomůže zacelit roztřepené konečky, a dvou kapek čistého čajovníkového oleje, abyste podpořili růst vašich vlasů a zklidnili vlasovou pokožku. Nechte kúru působit 30 minut pod čepicí nebo s vlasy zabalenými do ručníku, aby vám směs z vlasů nekapala. Nejlépe působí, pokud mokré vlasy nejprve vysušíte ručníkem; pro velmi dlouhé vlasy zdvojnásobte množství použitých ingrediencí.

Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Mandlový olej
 • Koupací čepice

Související články

Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak zrychlit růst nehtů
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak odstranit gelové nehty
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama