Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Správná obličejová procedura zanechá vaši pleť hebkou, rozzářenou a prokrvenou. Samozřejmě je příjemné nechat si udělat obličejovou proceduru třeba v lázních, ale stejně skvělých výsledků můžete dosáhnout v pohodlí svého domova, aniž byste museli utrácet spoustu peněz. Začněte vyčištěním pleti a odstraněním odumřelých kožních buněk. Poté proveďte napařování pleti a naneste obličejovou masku, abyste odstranili nečistoty z pórů. Proceduru zakončete pleťovou vodou a hydratačním krémem. Vaše pleť si odpočine, zjemní se a bude vypadat krásně.

Část 1
Část 1 ze 3:

Čištění a peeling pleti

  1. 1
    Sčešte si vlasy z obličeje. Pomocí gumičky, čelenky nebo sponek si vlasy a ofinu odhrňte z obličeje, aby vám při obličejové proceduře nepřekážely.
  2. 2
    Umyjte si obličej jemným mycím prostředkem. Svým oblíbeným pleťovým čisticím prostředkem odstraňte z pleti make-up a pleť vyčistěte. Použijte teplou vodou, jelikož na jemnou pleť obličeje je teplá voda nejlepší.
    • Ujistěte se, že jste si před obličejovou procedurou odlíčili veškerý make-up.
    • Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vyčistěte si obličej olejem. Na pleť naneste mandlový, jojobový či olivový olej a poté jej smyjte teplou vodou. Tímto způsobem skvěle odlíčíte make-up, aniž byste si poškodili pokožku.
  3. 3
    Použijte pleťový peeling či jiný prostředek na odstranění odumřelých kožních buněk. Odumřelé kožní buňky se hromadí na vaší kůži a mohou způsobit matný vzhled pleti. Nezbytnou součástí pleťové procedury je tedy peeling pleti, který ji vyjasní. Pomocí svého oblíbeného pleťového peelingu z pleti jemně odstraňte odumřelé kožní buňky. Pokud nemáte pleťový peeling, můžete si vyrobit vlastní. Vyzkoušejte tyto jednoduché kombinace:[1]
    • 1 čajová lžička cukru, 1 čajová lžička medu a 1 čajová lžička mléka
    • 1 čajová lžička mletých ovesných vloček, 1 čajová lžička medu a 1 čajová lžička olivového oleje
    • 1 čajová lžička mletých mandlí, 1 čajová lžička medu a 1 čajová lžička vody
  4. 4
    Opláchněte si obličej a jemným poklepáváním jej osušte. Omyjte obličej a odstraňte tak zbytky peelingu z pokožky. K omytí peelingu kolem očí a nosu budete možná potřebovat žínku namočenou v teplé vodě. Obličej poté osušte poklepáváním jemným ručníkem.
  5. 5
    Udělejte si obličejovou masáž. Masáž prokrvuje pokožku a tím pleť ozdravuje a projasňuje. Dříve, než přikročíte k další fázi obličejové procedury, si tedy dopřejte masáž. Pomocí ukazováčku a prostředníčku obličej jemnými krouživými pohyby masírujte.
    • Začněte masírovat ve středu čela a postupujte směrem ke spánkům.
    • Namasírujte nos a tváře.
    • Také nezapomeňte namasírovat rty, bradu a čelisti.
    Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Vyčištění pórů

  1. 1
    Vyzkoušejte napařování. Na plotýnce dejte vařit malý hrnec s vodou. Poté vypněte sporák, přikryjte si hlavu ručníkem a obličej nakloňte nad hrnec, aby pára stoupala přímo na vaši tvář. Obličej napařujte přibližně pět minut a nezapomeňte se občas nadechnout čerstvého vzduchu. Napařování otevře póry a připraví pleť na pleťovou masku, která odstraní z pórů nečistoty.
    • Chcete-li si napařování ještě více užít, přidejte do vody trochu esenciálního oleje. Budete tak mít napařování a aromaterapii v jednom. Ke zlepšení nálady zkuste přidat pár kapek levandulového, růžového či grapefruitového esenciálního oleje nebo oleje z citronové trávy.
    • Pokud nemáte esenciální oleje, můžete do vody také dát několik pytlíků s bylinným čajem. Aromatické bylinky najdete například v heřmánkovém či mátovém čaji.
  2. 2
    Udělejte si pleťovou masku. Pleťová maska z pórů odstraní nečistoty (jako špínu a odumřelé kožní buňky). Pleťovou masku si můžete koupit v obchodě, ale je jednoduché a zábavné si ji připravit doma. Vyzkoušejte jednu z následujících masek:[2]
    • Pro suchou pleť: smíchejte 1 rozmačkaný banán s 1 lžičkou medu.
    • Pro normální pleť: smíchejte 1 čajovou lžičku aloe a 1 čajovou lžičku medu.
    • Pro mastnou pleť: smíchejte 1 čajovou lžičku kosmetické hlíny a 1 čajovou lžičku medu.
    • Pro jakýkoliv typ pleti: použijte čistý med, který má antibakteriální a hydratační účinky a prospívá tak všem typům pleti.
  3. 3
    Masku aplikujte na 15 minut. Naneste masku na obličej a nechte působit. Během této doby se také můžete věnovat okolí očí. Lehněte si na záda a na zavřené oči položte dva vychlazené plátky salátové okurky. Pokud nemáte okurku, můžete použít také dva vychlazené použité sáčky čaje.
  4. 4
    Omyjte si obličej a jemným poklepáváním jej osušte. Teplou vodou smyjte veškeré zbytky pleťové masky. Med obzvlášť důkladně odstraňte z okolí očí a nosu, aby se kůže nelepila.
    Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Osvěžení a hydratace pleti

  1. 1
    Pleť ošetřete doma vyrobenou čisticí pleťovou vodou. Pleťová voda pleť rozjasní a vrátí jí rovnováhu. Můžete použít pleťovou vodu z obchodu nebo si můžete vyrobit vlastní z ingrediencí, které pravděpodobně máte doma. Vyzkoušejte jednu z následujících domácích pleťových vod:[3]
    • 1 polévková lžíce jablečného octa smíchaného s 1 polévkovou lžící vody
    • 1 polévková lžíce vilínu smíchaného s 1 polévkovou lžící vody
    • 1 polévková lžíce růžové vody smíchané s 1 polévkovou lžící vody
  2. 2
    Proceduru ukončete nanesením hydratačního pleťového krému. Nakonec naneste hydratační krém, který odpovídá vašemu typu pleti. Hydratační krém zabrání vysušení pleti a prodlouží účinek pleťové masky. Vyhněte se krémům s obsahem alkoholu, který by vaši pleť příliš vysušil.
    • Pokud chcete krém nahradit něčím přírodním, vyzkoušejte arganový, mandlový nebo jojobový olej.
    • Skvělou přírodní hydratační látkou je také aloe, které má i ozdravující účinky. Je obzvláště přínosné při léčbě spálení sluncem.
  3. 3
    Před nanášením make-upu vyčkejte několik hodin. Nějakou dobu počkejte s aplikací make-upu, abyste dali pleť možnost si odpočinout a využít všechny blahodárné látky z obličejové procedury. Make-up většinou obsahuje alkohol a velké množství chemických látek. Pokud byste jej nanesli hned po peelingu a vyčištění pórů, pleť by se mohla podráždit.
    Reklama

Tipy

  • Při peelingu netřete pleť příliš silně, abyste pokožku nepodráždili.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

  • Pleťový čisticí prostředek (mycí gel atp.)
  • Pleťový peeling
  • Hrnec s vodou
  • Pleťovou masku
  • Pleťovou vodu
  • Hydratační krém
  • Ručníky

O tomto wikiHow

Lydia Shedlofsky, DO
Spoluautorem článku je :
Dermatoložka
Tento článek spoluautorem článku je Lydia Shedlofsky, DO. Dr. Lydia Shedlofsky je rezidentní dermatoložka, která v Affiliated Dermatology pracuje od července 2019 po absolvování tradiční rotující stáže v komunitní nemocnici Larkin v Miami na Floridě. Získala bakalářský titul v biologii na Guilford College v Greensboro v Severní Karolíně. Po absolutoriu se přestěhovala do Beiry v Mosambiku a pracovala jako výzkumná asistentka a stážistka na bezplatné klinice. Absolvovala postbakalářský program a poté získala magisterský titul v oboru lékařského vzdělávání a doktorát z osteopatické medicíny (DO) na vysoké škole Osteopathic Medicine v Lake Erie. Tento článek byl zobrazen 3 172 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 3 172 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama