Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Černé vlasy jsou krásné, ale někdy člověk potřebuje změnu. Pokud byste své černé vlasy chtěli o několik odstínů zesvětlit, ale nemáte peníze na drahého kadeřníka, můžete vyzkoušet naše metody zesvětlování vlasů v pohodlí domova, ke kterým budete potřebovat jen to, co již máte v kuchyni. Můžete ovšem použít také produkty z drogerie, které vás budou stát jen několik stovek korun. Více se dozvíte v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 7:

Med

 1. 1
  Použijte raw med. Med je skvělou přírodní ingrediencí, která vlasy vyživuje a hydratuje a kromě toho je může také zesvětlit. Med totiž obsahuje enzym, který produkuje malé množství peroxidu vodíku, který se běžně používá jako bělidlo. Po nějaké době používání vám med postupně zesvětlí černé vlasy a zároveň jim dodá lesk a hydratuje je.
  • Med si na vlasy můžete nanášet přímo, jako vlasovou masku. Můžete ho nejprve naředit trochou vody, protože jinak by se vám nanášel obtížně. Naneste ho na vlhké vlasy, vezměte si igelitovou koupací čepici a nechejte ho působit 30-40 minut. Potom si ho opláchněte teplou vodou a umyjte si vlasy šamponem.
  • Můžete si také vyrobit vlasovou masku z medu a olivového oleje (a také z poloviny banánu, který vlasům dodá živiny) a používat ji stejným způsobem, jako samotný med.
  • Poslední možností je přidat si do kondicionéru, který běžně používáte, trochu medu a důkladně lahvičku protřepat. Potom kondicionér používejte tak, jak jste zvyklí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 7:

Heřmánek

 1. 1
  Zkuste heřmánkový čaj. Heřmánkový čaj je další levnou a účinnou metodou, jak zesvětlit vlasy, která je zároveň nebude poškozovat. Heřmánkový čaj koupíte v každém obchodě nebo drogerii, buď ve formě pytlíkového čaje, nebo ve formě sušených květů heřmánku. Dejte několik pytlíků čaje do hrnce se studenou vodou a přiveďte vodu k varu. Potom stáhněte plamen a nechejte čaj vařit 30 minut. Díky tomu bude čaj velmi silný. Sundejte ho z plotny, nechejte ho vychladnout a nakonec ho přeceďte. Výsledný čaj potom můžete použít několika způsoby.
  • Přidejte si několik lžiček tohoto čaje do svého oblíbeného šamponu a kondicionéru a důkladně lahvičky protřepejte. Potom tyto produkty používejte tak, jak jste zvyklí.
  • Oplachujte si heřmánkovým čajem vlasy. Jednoduše si vychladnutý čaj nalejte do prázdné lahvičky od šamponu a nechejte si ho ve sprše, abyste si jím mohli vlasy po umytí oplachovat.
  • Pokud to bude možné, nechejte si vlasy opláchnuté heřmánkovým čajem uschnout venku na slunci – sluneční světlo vám pomůže urychlit proces zesvětlení.
Metoda 3
Metoda 3 ze 7:

Citron

 1. 1
  Naneste si na vlasy citronovou šťávu. Citronová šťáva se již dlouhá léta používá k zesvětlení vlasů a přestože nejlépe funguje na světlých vlasech, můžete ji využít i s hnědými nebo černými vlasy. Když na vlasy nastříkáte citronovou šťávu a vyjdete s ní na slunce (nebo k jinému zdroji tepla), kyselina citronová se aktivuje, otevře vlasová vlákna a vytáhne z vlasů pigmenty. Citronová šťáva vlasy ovšem vysušuje, takže po ní nezapomeňte použít kondicionér.
  • Smíchejte si půl šálku čerstvě vymačkané šťávy z citronu s půl šálkem vody a nalejte směs do rozprašovače. Potom si s ní postříkejte čisté vlhké vlasy a nechejte si je uschnout na přímém slunečním světle.
  • Kvůli tomu, že citronová šťáva vlasy vysušuje, je dobré si je opláchnout již po půlhodině na slunci, jinak byste je mohli mít nezdravé a suché.
  • Můžete citron přidat také k medu, olivovému oleji, nebo heřmánkovému čaji, abyste posílili jejich účinek a zároveň se zesvětlením vlasy i vyživili.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 7:

Skořice

 1. 1
  Vyzkoušejte skořici. Možná vás to překvapí, ale skořice je dalším přírodním zesvětlujícím činidlem, které má potenciál zesvětlit černé vlasy o jeden nebo dva odstíny. Musíte ji ovšem používat pravidelně. Uvědomte si, že můžete dosáhnout mírně rezavé barvy, protože skořice má přirozeně zemitý odstín.
  • Můžete si koupit mletou skořici v obchodě, nebo použít celé tyčinky skořice, které si doma namelete na jemný prášek.
  • Smíchejte si dvě lžíce skořice se čtyřmi lžícemi vašeho oblíbeného kondicionéru a vše dobře promíchejte. Tuto směs si naneste na kořínky vlasů a pročešte si je tak, aby se dostala až do konečků. Ze začátku vám skořice může mírně dráždit pokožku hlavy, ale po několika minutách to přejde.
  • Vezměte si igelitovou koupací čepici a nechejte si směs na hlavě alespoň čtyři hodiny, nebo přes noc. Ráno si vlasy důkladně vymyjte, abyste z nich dostali všechny zbytky skořice.
  • Díky skořici budete mít vlasy nejen světlejší, ale také vám budou krásně vonět.
Metoda 5
Metoda 5 ze 7:

Olej amla

Tuto metodu můžete používat třikrát týdně, abyste ze šedých vlasů udělali přirozeně černé vlasy.

 1. 1
  Nachystejte si tři lžíce oleje amla.
 2. 2
  Překrojte citron napůl a smíchejte jeho šťávu s olejem.
 3. 3
  Přidejte trochu pasty, abyste vytvořili olej a nechejte směs 2-3 hodiny ležet, aby se důkladně promísila.
 4. 4
  Tuto pastu si nanášejte na pokožku hlavy a na vlasy a nechejte ji zhruba 40 minut působit.
 5. 5
  Nakonec si vlasy umyjte vodou.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 7:

Vlasová maska

 1. 1
  Vyrobte si vlasovou masku. Můžete si doma vyrobit zesvětlující vlasovou masku pomocí ingrediencí zmíněných výše. Účinně si díky tomu zesvětlíte černé vlasy o několik odstínů (když budete masku používat pravidelně). Použijte například citron, heřmánkový čaj a skořici, což jsou ingredience, které vám vlasy nejen zesvětlí, ale také posílí a vyživí. Můžete přidat i vaječné žloutky a řecký jogurt. Masku připravte následovně:
  • Dejte si vařit tři pytlíky heřmánkového čaje do jednoho šálku vody. Nechejte čaj probublávat zhruba 10-15 minut, potom ho sundejte z plotny a nechejte ho vychladnout. Nakonec pytlíky vytáhněte a vymačkejte do čaje šťávu z půlky citronu. Přidejte dvě lžíce řeckého jogurtu, dva nebo tři vaječné žloutky a dvě lžičky skořice.
  • Naneste tuto směs na vlasy od kořínků po konečky. Vezměte si koupací čepici a nechejte masku působit 30 minut až 4 hodiny. Potom si vlasy důkladně umyjte, abyste z nich masku dostali pryč.
  • Tuto masku budete muset používat alespoň jednou týdně několik týdnů v kuse, jinak nedosáhnete dobrých výsledků. Čím častěji budete masku používat, tím světlejší vlasy budete mít.
Metoda 7
Metoda 7 ze 7:

Domácí barvení vlasů

 1. 1
  Kupte si barvu na vlasy. Pokud si chcete zesvětlit vlasy co nejrychleji a nechcete čekat na to, až vám začnou působit přírodní metody zesvětlení, můžete si vlasy nabarvit. Barvy na vlasy jsou sice trochu riskantní, ale když si zvolíte barvu pro zesvětlení tmavých vlasů, bude to bezpečné. Pokud jste nervózní a máte strach, že se vám výsledná barva nebude líbit, naneste si barvu jen na jeden pramen a nejprve si ji vyzkoušejte.
 2. 2
  Používejte zesvětlující šampon a kondicionér. Existují šampony a kondicionéry určené pro zesvětlování vlasů během mytí. Tyto produkty seženete v drogerii a přestože jsou určeny zejména pro světlé a blond vlasy, mnoho lidí je používá i k zesvětlení tmavých vlasů. V drogerii je najdete pod názvem „zesvětlující šampon.“
 3. 3
  Používejte zesvětlující šampon a kondicionér. Existují šampony a kondicionéry určené pro zesvětlování vlasů během mytí. Tyto produkty seženete v drogerii a přestože jsou určeny zejména pro světlé a blond vlasy, mnoho lidí je používá i k zesvětlení tmavých vlasů. V drogerii je najdete pod názvem „zesvětlující šampon.“
 4. 4
  Použijte peroxid vodíku. Nalejte si do tmavé lahvičky (kterou neprojde světlo) trochu peroxidu a nastříkejte si ho na vlasy. Tento postup opakujte každý den. Brzy se vám podaří zesvětlit vlasy o několik odstínů.
  Reklama

Tipy

 • Můžete si posypat vlasy mletou skořicí před koupáním, nebo během nanášení kondicionéru a nechat skořici působit 5-10 minut (čím déle ji na vlasech necháte, tím lépe). Po několika použitích byste měli mít vlasy o dva nebo tři odstíny světlejší.
 • Ohřejte si olivový olej smíchaný s heřmánkovým nebo mátovým čajem a potom čaj přeceďte. Olivový olej můžete nechat na vlasech jako nevymývací kondicionér, nebo použít jen několik kapek jako sérum, abyste měli vlasy lesklé a jemné.
 • Můžete si vlasy pravidelně oplachovat heřmánkovým čajem a citronem, ale nezapomeňte používat kondicionér, abyste je měli stále jemné a lesklé.
 • Můžete si vlasy oplachovat také jablečným octem, citronovou šťávou, nebo kyselinou citronovou smíchanou s vodou, ale tyto produkty vám mohou vlasy vysušovat.
 • Nedávejte si na vlasy žádné ovocné šťávy určené k pití, jinak by se vám mohly poškodit.
 • Vymačkejte si do vlasů trochu šťávy z řepy a nechejte ji působit přes noc.
 • Pokud máte zesvětlující sprej, který je potřeba aktivovat teplem, nastříkejte si ho na vlasy a potom si je vyfénujte fénem. Vlasy by se vám měly o několik odstínů zesvětlit. Pokud ovšem chcete dosáhnout světle hnědých nebo blond vlasů, abyste si je mohli obarvit na požadovaný odstín, sprej vám s černými vlasy nepomůže.
Reklama

Varování

 • Ujistěte se, že netrpíte alergií na heřmánek nebo skořici. Naneste si trochu těchto ingrediencí za ucho, nebo na předloktí (na citlivá místa na těle). Pokud máte alergii, během 24 hodin to poznáte podle svědění, zarudnutí pokožky, nebo vyrážky.
Reklama

Související články

Jak odstranit akrylové nehty
Jak si sami ostříháte ofinuJak si sami ostříháte ofinu
Jak si sestříhat vlasy
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombréJak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak si udělat melír doma
Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak si udělat melírJak si udělat melír
Jak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlováníJak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlování
Jak uplést francouzský cop
Jak si vysušit vlasy bez použití fénuJak si vysušit vlasy bez použití fénu
Jak si odlakovat nehty bez použití odlakovače
Jak používat natáčky
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořenímJak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 941 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 11 941 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama