Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zabalit si na dovolenou je snadné, když si to dopředu naplánujete. Nezapomeňte si zabalit podle počasí, místa a plánovaných činností. Ujistěte se, že nezapomenete na hygienické potřeby, léky a cennosti, jako jsou klenoty do samostatného příručního zavazadla, které si můžete uschovat do schránky nad hlavou.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Efektivní zabalení tašky nebo kufr

 1. 1
  Předtím, než vyrazíte, si zkontrolujte počasí ve vaší destinaci. Bude pršet? Přibalte si pláštěnku nebo něco co se může namočit a rychle uschnout. Pokud bude horko, zabalte si kraťasy. Nezapomeňte: Potřebujete plavky?
 2. 2
  Každý den si naplánujte dopředu. To vám pomůže rozhodnout se, kolik oblečení si vzít. Příliš mnoho a budete litovat, že všechno táhnete. Pamatujte, že si ve vaší destinaci vždycky můžete koupit levné tričko nebo kraťasy. Budete litovat, pokud si toho zabalíte příliš mnoho, ale pokud si toho zabalíte málo, vždycky to můžete vykompenzovat. Pamatuje také, že každé větší město má prádelnu.
  • Pokud to přeženete, tak vám také ve vašem zavazadle zbude méně místa na nakoupené dárky a suvenýry.
 3. 3
  Dejte velké nebo těžké oblečení na dno. Vždy dejte těžší nebo větší věci na dno zavazadla. Tak bude snazší ve vašem zavazadle věci najít.
 4. 4
  Zabalte si několik lehčích vrstev. Ty budou dobře fungovat v teplém i studeném počasí, protože pokud vám bude příliš chladno, můžete se přiobléct a pokud vám bude příliš teplo, můžete si něco svléci.
 5. 5
  Vyberte si, jestli budete oblečení skládat nebo rolovat. Pokud potřebujete ve vašem zavazadle více místa a neděláte si starosti s váhou, srolujte oblečení (protože tak zabere značně méně místa než poskládané). Pokud nepotřebujete tolik místa a potřebujete uhlídat nízkou váhu, oblečení poskládejte.
  • Srolujte věci co nejtěsněji bude možné, abyste dosáhli efektu ušetření prostoru.
  • Rolování nemusí nutně vaše oblečení pomačkat, jednoduše je třeba být opatrní, abyste nesrolovali žádné záhyby. Srolujte oblečení co nejplošší. Poskládání věcí nejprve podél přirozených švů pomůže.
  • Elastické věci bude snazší srolovat bez zmačkání.
  • Pokud vám rolování příliš nejde, vyvarujte se srolování věcí, které se snadno mačkají.
  • Srolované věci bude třeba zabalit těsně, což je důvod, proč by se tato metoda měla používat pouze tehdy, pokud vám je prostor drahý. Pokud srolované věci nebudou pevně zabalené, snadno se rozrolují a zmačkají.
 6. 6
  Použijte vnitřek vašich bot jako úložný prostor. Nacpěte do bot ponožky, pokud na ně není jiné místo (také udrží tvar obuvi). Pokud máte nějaké další drobné věci, můžete je také dát do bot.
 7. 7
  Použijte poskládaná trička k rozdělení a organizaci částí vašeho zavazadla. To pomůže rozdělit obsah.
 8. 8
  Zabalte křehké věci do středu vašeho zavazadla. Tak bude méně pravděpodobné, že se rozbíjí. Pokud možno, nevozte si s sebou nic křehkého.
 9. 9
  Dejte košile a další formální oblečení navrch. Dejte košile navrch, abyste je mohli snadno vyjmout na pověšení a vyžehlení. Také tím zůstanou v zavazadle hezky naplocho.
 10. 10
  Boty dejte do igelitového pytle. To proto, že po tom, co je budete nosit, je můžete dát do kufru aniž byste si poničili nebo zašpinili jiné věci. Můžete použít pytlík ze samoobsluhy nebo čepici do sprchy.
 11. 11
  Štěrbiny a mezery použijte na uložení spodního prádla. Jakmile bude zavazadlo plné, nacpěte do stran spodní prádlo a ponožky. Tak se ujistíte, že nezaplňujete cenný prostor ve středu.
  Reklama

Tipy

 • Vezměte si s sebou knížku nebo časopisy, abyste se zabavili. Pokud máte Nook, Kindle, iPod nebo mp3 přehrávač, možná si ho budete chtít vzít s sebou. Pokud ho nemáte a létáte často, možná budete chtít zvážit jeho pořízení.
 • Dejte hygienické potřeby do hygienické taštičky, abyste zabránili jejich vylití na vaše oblečení. Pokud letíte, dejte je do litrového pytlíku a potom do hygienické taštičky. Jakmile se dostanete ke kontrole, budete vědět, kde jsou. Navíc, pokud se něco vylije, nezašpiní to vaší hygienickou taštičku.
 • Abyste ušetřili místo, vždy používejte cestovní velikost hygienických potřeb. Pokud letíte letadlem a chcete si je vzít do příručního zavazadla, nesmí jejich objem přesáhnout 50 ml.
 • Poskládejte si oblečení a boty do outfitů – neházejte do kufru cokoliv; tímto způsobem to přeženete.
 • Neházejte boty jen tak do zavazadla, opatrně je dejte na dno vašeho zavazadla.
 • Ušetřete čas: zarolujte oblečení po jednotlivých outfitech, aby byly všechny kusy dohromady a připravené na obléknutí.
 • Doporučili bychom vzít si s sebou příruční zavazadlo, abyste se nemuseli obávat o to, kde vaše věci jsou, nebo jestli se dostanou na místo určení. Navíc se budete muset naučit zabalit na lehko a vaše zavazadlo nebude tak narvané.
 • Vezměte si na palubu letadla deodorant, může to být dlouhá cesta a můžete začít zapáchat!!!
 • Nikdy si neberte ústní vodu. Vždy si malou lahvičku kupte ve vaší destinaci. Pokud se vylije, je velmi lepkavá a nadělá nepořádek.
Reklama

Varování

 • Mnoho aerolinek má váhové limity pro příruční i odbavená zavazadla. Tyto váhové limity se snižují a snižují. Věnujte jim pozornost.
 • Pokud si s sebou berete elektroniku nebo cennosti, dávejte na ně pozor. Snadno se ztratí.
 • Pokud plánujete ve vaší destinaci nakupovat, je vždy dobrý nápad vzít si zavazadlo navíc, nebo takové, které je větší, než potřebujete při odjezdu. Nebo takové, které lze rozšířit. Složit na dno vašeho zavazadla lehkou tašku může pomoci, pokud se budete vracet s více věcmi, než jste odjížděli.
 • Pokud cestujete letadlem (nebo podstupujete jakýkoliv typ bezpečnostní kontroly), ujistěte se, že s sebou nemáte žádné nože, zbraně, zapalovače, nůžtičky na nehty, stříbrné příbory, rychle se kazící potraviny, otvíráky na dopisy a velké množství tekutin, protože budou zabaveny.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vhodné zavazadlo (pokud letíte nejlépe příruční velikosti)
 • Oblečení
 • Peníze
 • Hygienické potřeby
 • Cokoliv dalšího můžete chtít mít s sebou/potřebovat na dovolené
 • Dezinfekci na ruce

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 149 krát
Kategorie: Cestování
Stránka byla zobrazena 7 149 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama